Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Pawlik i Natalia Leciejewska

Joanna Pawlik i Natalia Leciejewska

Poznan, Poland

Natalia Leciejewska i Joanna Pawlik. Zawodniczki klubu Kohorta Poznań. Medalistki Mistrzostw Polski Muay Thai w 2014 roku. Reprezentantki kadry Polski na Mistrzostwa Europy Muay Thai IFMA Kraków 2014 r.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2812 PLN z 1600 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

175%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.09.2014.

Dziewczyny na Mistrzostwa Europy Muay Thai!

O projekcie

Witajcie!Jesteśmy zawodniczkami klubu Kohorta Poznań Muay Thai Gym. Zaczęłyśmy trenować tajski boks z różnych powodów, ale myślimy podobnie: Muay Thai to nie tylko sport, to styl życia oparty na ciężkiej pracy, szacunku i dyscyplinie.

Muay Thai?

Muay Thai to sztuka walki, której korzeni trzeba szukać w Tajlandii, a sięgają aż XIII wieku. Nie od początku była sportem, ale cechuje ją bogata tradycja, której trzonem są ciężkie treningi, samodyscyplina, szacunek dla mistrza-trenera i przeciwnika (wyrażany tańcem Wai Khru).

Dziś jest sportem ringowym full contact, w którym nacisk kładzie się na walkę w klinczu, uderzenia łokciami, kopnięcia okrężne (słynne low kicki) oraz pozostałe kopnięcia. Stąd też inna nazwa: sztuka ośmiu kończyn (8 limbs).

Walczymy w formule amatorskiej, co oznacza, że wchodząc na ring zakładamy ochraniacze na piszczele, łokcie, biust i oczywiście kask. Możecie uznać, że dzięki temu jesteśmy bezpieczne :)

Zobaczcie sami:

Asia: Skrót walki z Mistrzostw Polski z 2014 roku

Natalia:Skrót walk

Kim jesteśmy? Dobre pytanie!

Każdego dnia twardo stąpamy po ziemi. Obydwie pracujemy, Natalia jeszcze studiuje. Każda z nas ma dzień wypełniony po brzegi zwykłymi zajęciami, nie posiadamy magicznej różdżki, która wydłuża nam dobę. Muay nauczyło nas perfekcyjnej organizacji czasu (czyli jednak jakaś magia w tym jest!).

Trenujemy kiedy tylko możemy, najczęściej wieczorami i w weekendy. Można się nie wyspać, ale na trenigu trzeba być.

Za namową trenera stanęłyśmy na ringu i okazało się, że to działa. Odważyłyśmy się wystartować w amatorskich zawodach wyższej rangi i w tej chwili możemy już się trochę pochwalić :)


Natalia Leciejewska: Debiut i od razu brązowa medalistka Mistrzostw Polski Muay Thai IFMA 2014r. Uczestniczka amatorskiej ligi Spartanwear oraz Freedom Fighters. Reprezentantka kadry narodowej na Mistrzostwa Europy.

Na co dzień studentka zootechniki zakochana w zwierzętach, zapracowana; poza muay thai zajmuje się canicrossem i dogfrisbee. Treningi na sali i w terenie z psami to już nie tylko pasja, to już jej styl życia!

Joanna Pawlik: Uczestniczka ligi amatorskiej Spartanwear, Samui Cup oraz Freedom Fighters. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski PZKB Kickboxing Oriental Rules w 2013 roku. Złota medalistka Mistrzostw Polski IFMA w 2014 roku. Reprezentantka kadry narodowej na Mistrzostwa Europy.

Pracowniczka agencji interaktywnej, kolekcjonerka komiksów, biegaczka (już dwa maratony na koncie), wegetarianka, fotoblogerka (bloguje o mieście, muralach i sztuce ulicy). Zwyczajny freak!

 

Kadra narodowa

Powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Muay Thai IFMA w tym roku, to dla nas ogromne wyróżnienie i jest spełnieniem sportowych marzeń.Trenujemy pod okiem naszego trenera głównego Grzegorza Waligóry oraz pod okiem wspaniałego zawodnika i trenera Łukasza Radosza. Nad całością przygotowań czuwa trener kadry Rafał Simonides.

Niestety bez wsparcia patronów i sponsorów uczestnictwo w tej imprezie sportowej stoi pod znakiem zapytania. Nie otrzymujemy wsparcia finansowego z funduszu państwowego. Koszty udziału w imprezie musimy pokryć z własnej kieszeni i nie są one niskie (około 3 tysięcy złotych na osobę). Obejmują zakup strojów sportowych,  udziału w imprezie, koszt noclegów, badań lekarskich, sprzętu i wielu innych dodatkowych drobiazgów.

Chcemy godnie reprezentować kraj na arenie międzynarodowej i pokazać, że dziewczyny też potrafią walczyć, ale bez wsparcia nam się to nie uda.

Na co ta kasa?

Nie przywykłyśmy do ściemniania, więc i tu nie będziemy. Zebrane pieniądze przeznaczymy na to, żeby opłacić licencje zawodnicze, kupić strój, sprzęt i żeby dojechać na zawody, byc może wystarczy też na opłacenie noclegów. Banał? Być może, ale niestety kosztowny. Nasze wydaki będą wyglądały tak:

  1. Jeśli zbierzemy 1600 zł czyli 100% zakładanej kowoty to kupimy: stroje reprezentacji (dresy), opłacimy koszt wpisowego i  licencji  zawodniczych  wymaganych przez IFMA oraz zrobimy podstawowe badania lekarskie.
  2. Jeśli uda nam się zebrać 2400 z czyli 150%; na pewno będziemy mogły dodatkowo opłacić przejazd na zawody, opłacimy koszt strojów startowych i koszt wynaganego ubezpieczenia na czas trwania zawodów.
  3. Jeśli uzbieramy 3200 zł i więcej, to w pierwszej kolejności opłacimy koszt hotelu kadry i koszty dodatkowe, które są nam narzucone: koszty ochrony, opieki medycznej, dodatkowe koszty organizacyjne (przeliczone zostały na kwotę 60 Euro za dobę). Za resztę pieniędzy kupimy nowy sprzęt: przede wszystkim nowe szczęki i ochraniacze.

Co w zamian?

Ofiarujemy wielkie serce do walki, 100% poświęcenie na treningach a przede wszystkim godne reprezentowanie kraju i mamy nadzieję - medale :)

 

 

Szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski znajdziecie tutaj:

Strona MIstrzostw
Polski Związek Muay Thai

Znajdziecie nas na Facebooku (chętnie napiszemy o Was dobre słowo):

Kohorta Pink Power

Zobaczcie Gdzie trenujemy:

Kohorta Poznań Muay Thai Gym

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Mistrzostwa Europy w Muay Thai: Poznaniaki powalczą o złoto?

poznan.naszemiasto.pl | 2014-08-27

Mistrzostwa Europy mogą stać się udziałem poznanianek Natalii Leciejewskiej i Joanny Pawlik. Zawodniczki muay thai zostały powołane do kadry narodowej.

Pomóż poznaniankom wyjechać na mistrzostwa w muay thai

wtkplay.pl | 2014-08-22

Joanna Pawlik i Natalia Leciejewska na co dzień są zawodniczkami tajskiego boksu w klubie Kohorta Poznań Muay Thai Gym. Dostały się do polskiej kadry i mają w tym roku reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Muay Thai IFMA w kategorii B. Polski związek Muay Thai finansuje udział w mistrzostwach tylko zawodnikom kategorii A. Dziewczyny potrzebują na wyjazd ponad 3000 złotych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.09.2014 18:06