Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mountainboardinfo

Mountainboardinfo

Kraków, Polska

Mountainboardinfo to grupa młodych, zajawionych pasjonatów desek oraz innych sportów ekstremalnych. Wieloletnie, wspólne treningi, zawody i wyjazdy zaowocowały ideą powstania teamu, który ma na celu promować i rozwijać mountainboarding w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2735 PLN z 2200 PLN

26 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

124%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.06.2017.

Mountainboardinfo na Mistrzostwach Świata 2017

O projekcie

O PROJEKCIE

Celem naszego projektu jest pozyskanie funduszy, które pozwolą nam na lipcowy wyjazd do Compiegne we Francji.

Jest to miejsce, gdzie odbywają się tegoroczne Mountainboardowe Mistrzostwa Świata - największe wydarzenie mountainboardowe na świecie!

Nasi zawodnicy wystartują w obu kategoriach - freestyle i boardercross, gdzie powalczą o najwyższe lokaty, a oprócz tego chcemy udokumentować cały wyjazd solidnym materiałem foto i video.

Stwórzmy razem ten wyjazd, a podczas mistrzostw udowodnimy, że POLAK POTRAFI!

 

KIM JESTEŚMY?

Mountainboardinfo to grupa młodych, zajawionych pasjonatów desek oraz innych sportów ekstremalnych. Wieloletnie wspólne treningi, zawody i wyjazdy zaowocowały ideą powstania teamu, który ma na celu promować i rozwijać ten sport.

 

Nasza historia sięga aż 2009 roku, wtedy już pierwsi z naszych członków rozpoczeli swoją przygodę z mountainboardem.

Na codzień uczymy się, pracujemy i studiujemy, a nasz wolny czas poświęcamy na uprawianie sportów ekstremalnych.

Oficjalnie nasz team powstał w 2014, w celu rozpowszechnienia mountainboardingu w Polsce oraz szybszego rozwoju zawodników, dzięki wspólnym treningom i wzajemnej motywacji.

Oprócz treningów i wyjazdów, organizujemy pokazy i szkolenia mountainboardowe, działamy na Facebooku, Instagramie i Youtube'ie. Jesteśmy również organizatorami Freestylowych Mistrzostw Polski. Wszystko to, by pokazać mountainboarding i zarazić naszą zajawką jak najwięcej ludzi! 

 

W skład naszego teamu wchodzą najlepsi zawodnicy w Polsce:

Dawid Rząca, Ola Tomalczyk, Patryk Wróbel, Cezary Bik, Daniel Dąbrowski, Konrad Bik, Wiktor Walas

 

OSIĄGNIĘCIA

Jesteśmy wielokrotnymi Mistrzami Polski oraz zwycięzcami i finalistami wielu zawodów w całej Europie.

Zaistnieliśmy niejednokrotnie na arenie międzynarodowej, nie tylko biorąc udział, ale zajmując wysokie miejsca w finałach Mistrzostw Świata i Europy. Jesteśmy też zwycięzcami pucharu Europy w Słowenii.

Za nasze największe osiągniecie uznajemy to, że od kilku lat naszym wspólnym działaniem przedstawiliśmy mountainboarding tysiącom osób i wielu z nich zajawiliśmy na ten sport!

CZYM JEST MOUNTAINBOARDING?

Mountainboard w wolnym tłumaczeniu to górska deska, nazywana również ATB (All Terrain Board). Jest to połączenie snowboardu z deskorolką, deska z wiązaniami i dużymi pompowanymi kołami przystosowanymi do jazdy po każdym terenie.

Mountainboard to letnia alternatywa snowboardu oraz dobre rozwiązanie dla surferów, kiteboarderów, wakeboarderów, skateboarderów. Pozwala na uniezależnienie się od warunków koniecznych do uprawiania innych sportów takich jak śnieg lub zbiornik wodny.

Mountainboarding jak wiele innych sportów ekstremalnych wywodzi się z USA, dokładnie z Kalifornii. Pierwsze deski powstawały w latach 90' a do Polski mountainboarding trafił z Czech w latach 2003-2004.

 

NASZ CEL

Niewątpliwie tegoroczne Mountainboardowe Mistrzostwa Świata będą historycznym wydarzeniem! Jak do tej pory jeszcze nigdy nie odbyły się jednocześnie mistrzostwa w dwóch dyscyplinach mountainboardowych, a umiejętności jakie prezentują obecnie wszyscy zawodnicy zapowiada rywalizację na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie!

W związku z tym, postanowiliśmy w tym roku bardzo poważnie podejść do Mistrzostw Świata i stawiamy ten wyjazd ponad każdym innym w tym sezonie. Patrząc na nasze dotychczasowe wyniki i ubiegłoroczne 6 miejsce na mistrzostwach naszego zawodnika Dawida Rząca za realny cel stawiamy sobie podium w obu kategoriach!

Jako cała ekipa za minimum obieramy finałową 32 w Boardercrossie oraz finałową 16 w Freestyle'u. W walce o pierwsze miejsca podczas tegorocznych mistrzostw najbardziej liczymy na Dawida Rząca i Patryka Wróbla w Boardercrossie oraz Dawida Rząca i Cezarego Bik w kategorii Freestyle. 

 

KOSZTY

Projekt zakłada zebranie podstawowych funduszy na wyjazd. Cały wyjazd będzie trwał minimum 5 dni, a same mistrzostwa to 3 dni ciagłej rywalizacji. Dzięki Waszemu wsparciu poprzez portal PolakPotrafi.pl będziecie mogli mieć swój osobisty udział w naszym wyjeździe na mistrzostwa.

 

 

Suma podstawowych kosztów to 2200zł i pozwoli nam na opłacenie:

  1. Kosztów transportu – paliwo i opłaty na trasie Bochnia – Compiegne, czyli ponad 1600km w jedną stronę.

  1. Opłacenie wpisowego na zawody – 30 euro od każdego zawodnika.

  2. Opłacenie kosztów projektu

 

Od lat staramy się jeździć na najważniejsze zawody, dlatego każdego roku odkładamy pieniądze, które pozwalają nam na starty w zawodach. W związku z tym, resztę kosztów takich jak wyżywienie, nocleg, zapasowy sprzęt i wszelkie koszty związane z odpowiednim przygotowaniem do mistrzostw łącznie z wyjazdami na inne zawody  pokrywamy sami z prywatnych pieniędzy. 

 

W przypadku uzbierania większej sumy planujemy:

120% – bierzemy wolne od pracy i wyjeżdżamy na zawody już w poniedziałek co daje nam dodatkowy dzień na treningi i zapoznanie się z torem.

140% - bierzemy ze sobą kamerzystę, który przygotuje obszerny materiał z całego wyjazdu i z naszej walki o medale. W późniejszym czasie będziemy korzystać z tych materiałów do promocji mountainboardingu w Polsce

175% - jedziemy na zawody w sobotę i zatrzymujemy się na jeden dzień w Wanyi Park Belgium, czyli jednym z najlepszych parków mountainboardowych na świecie, gdzie robimy dodatkowy trening przed mistrzostwami.

200% - jedziemy na dwa samochody co oznacza, że zamiast 4 zawodników bierzemy ze sobą cały team Mountainboardinfo!

Każde kolejne 25% to nasz kolejny wyjazd na zagraniczne zawody i kolejna szansa na wygraną!

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Mountainboarding jest jeszcze mało znanym sportem w Polsce, w związku z czym mało firm jest gotowe nas sponsorować. Część naszych zawodników ma sponsoring w postaci sprzętu mountainboardowego i ochraniaczy, ale fundusze na wyjazdy musimy zdobywać sami. 

Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogliwspólnie powalczyć o zwycięstwo na Mistrzostwach Świata, a Wasza wiara w nas zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Postaramy się pokazać jak dobrzy w tym sporcie są Polacy oraz jak wszyscy wspólnie rozwijamy mountainboarding w Polsce!

 

WIĘCEJ O MOUNTAINBOARDINFO

Facebook: www.facebook.com/mountainboardinfo

Instagram: instagram.com/moountainboardinfopl

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCXKsMfk4_H3CrDbJcpTbdgQ

 

TERMIN REALIZACJI

 

Czerwiec i lipiec chcemy poświęcić na treningi i zawody, w związku z tym nagrody będą wysyłane do końca sierpnia.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.06.2017 22:10