Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

yeuop

yeuop

Miłośnik snickersów, poszukiwacz najgłupszych rozwiązań, posiada wiele kompletnie bezużytecznych zdolności, pasjonat robienia siary, uparciuch. Ordynarny cham. Charakteryzuje się kompletnym brakiem taktu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1257 PLN z 5555 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 13.07.2013 00:12

Motocyklem do Azji centralnej

O projekcie

Nazywam się Piotrek Cieńciała, mam 29 lat, pochodzę z Cieszyna. Od kilku lat co roku wyjeżdżam motocyklem gdzieś w trasę.  

Dotychczas odbyłem takie trasy:


2005 - Nordkapp
2006 - Turcja
2007 - dookoła Morza Czarnego
2008 - Rumunia
2008 - Maroko
2009 - Rosja (Kaukaz)
2010 - Mongolia
2011 - Bałkany
2012 - Rumunia

(oprócz roku 2008 we wszystkie trasy pojechałem sam)

W tym roku chciałbym się wybrać do krajów Azji centralnej: Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu oraz Afganistanu

Kiedy?


Planowany wyjazd nastąpi 1.8.2013 (czwartek) z Cieszyna o godzinie 12:00.

Powrót pod koniec września 2013.


Na co zbieram?


Koszt wyrobienia wszystkich wiz, przygotowanie motocykla, benzyna, jedzenie to łącznie ponad 10 tysięcy złotych. Uzbieranie podanej kwoty pozwoli mi bardzo zbliżyć się do celu. W budżecie nie przewiduję kosztów noclegów (nie stać mnie) oraz ewentualnych nieprzewidzianych wydarzeń (nie stać mnie).


Po co tam jadę?


By poznać smak tamtejszych snickersów. Zobaczyć, że żyją tam normalni ludzie - tacy jak ty i ja. Przekonać się naocznie, że dzielą nas tysiące kilometrów, kultura, wyznanie - ale w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami. Jadę tam również po to, by pokazać, że do tego typu podróży nie trzeba nowego BMW czy KTMa za 60 tysięcy złotych. W dodatku sama podróż też nie musi kosztować fortuny, o ile któs jest w stanie nieco oszczędzać na jedzeniu czy też zapomnieć przez jakiś czas o noclegach pod dachem. Ponadto to będzie prawdopodobnie ostatnia dłuższa podróż tym motocyklem. A z tej racji, że to będzie moja dziesiąta podróż, chciałbym się wybrać w jakieś wyjątkowe miejsce. Podróżuję bardzo niskobudżetowo, oszczędzam na jedzeniu, śpię byle gdzie, nie myję się - wszystko dlatego, że najbardziej się liczy być gdzieś daleko. A myć się i jeść to ja mogę u siebie w domu ;-) 

 

Co oferuję?


Niewiele. Po powrocie powstaną relacje na polskim forum podróżników motocyklowych advrider.pl oraz na międzynarodowym forum advrider.com. Ponadto powstanie filmik z podróży, który zostanie wrzucony na youtube'a. 

 

O wcześniejszych podróżach


Zdjęcia z niektórych podróży można obejrzeć tutaj:   http://picasaweb.google.com/piotrekxt600

Przykładowy opis wcześniejszej podróży (tutaj Mongolia): http://advrider.com/forums/showthread.php?t=615699Niektóre ze zdjęć z poprzednich wypraw