Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Polak

Michał Polak

Gdańsk

W sierpniu 2013 roku skończyłem 11 lat, a sporty wodne (żeglarstwo - Optimist, windsurfing, nurkowanie – Junior OWD) uprawiam od 2009 roku reprezentując GKŻ - Gdański Klub Żeglarski. W chwili obecnej jestem Wicemistrzem Polski Młodzików w windsurfingu w kategorii wiekowej do lat 12 oraz Mistrzem Okręgu Pomorskiego. Jestem również członkiem Kadry Młodzików Województwa Pomorskiego. W ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie wygrywałem i stawałem na podium regat ogólnopolskich w różnych rejonach Polski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11071 PLN z 11000 PLN

56 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2014.

Sportowe marzenia Polaka:) (Michała)

O projekcie

                                      

Witam!

Nazywam się Michał Polak. W sierpniu 2013 roku skończyłem 11 lat. Przygodę z żaglami rozpocząłem w 2009 roku od klasy OPTIMIST. Na desce windsurfingowej stanąłem pierwszy raz w 2010 r., a od 2011 r. pływam w klasie UKS (granica wiekowa - 12 lat). Od 2012 r. regularnie występuję w regatach ogólnopolskich reprezentując GKŻ - Gdański Klub Żeglarski, którego członkami są m.in. Mateusz Kusznierewicz i Piotr Kula, a moim trenerem jest Grzegorz Mańkucki. W tym czasie zająłem m.in. 3-cie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików (2012 r.) i zostałem Mistrzem Okręgu Pomorskiego w klasie UKS (2012r.). Od 2012 r. jestem członkiem Kadry Młodzików Woj. Pomorskiego.

 

Sezon 2013 - Mistrzostwa Polski i regaty

W dniach 9-11.08.2013 r. w Nieporęcie koło Warszawy zająłem II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w windsurfingu, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski Młodzików w kategorii wiekowej do 12 lat.

 

W 2013 roku wygrałem ogólnopolskie regaty w Osieku, Sopocie, Grudziądzu, Gdańsku i Mrągowie (Mistrzostwa Woj. Warmińsko-Mazurskiego), zajmowałem medalowe miejsca w regatach w Poznaniu (II miejsce), Kaliszu (III miejsce) oraz II miejsce w Pucharze Prezydenta Miasta Gdańska. 

 


Moje zainteresowania

Poza treningami i regatami windsurfingowymi rozwijam także inne pasje związane z morzem. Posiadam certyfikat organizacji PADI (Junior Open Water Diver), pozwalający nurkować do głębokości 12 m. W najbliższym czasie odbędę kurs kończący się egzaminem na stopień żeglarza jachtowego. Mam za sobą pełnomorski rejs (Gdynia-Karlskrona-Visby-Gdynia) odbyty w 2012 r. na jachcie regatowym.

 

 

Edukacja

Staram się aby treningi i regaty nie przeszkadzały mi w nauce. Jestem uczniem V klasy GASP - Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, która została uznana za najlepszą szkołę podstawową w woj. pomorskim. Klasę IV ukończyłem ze średnią 5,9 i otrzymałem stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.

 

 


Plany na 2014 rok

W 2014 roku zamierzam wystartować w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 12 oraz regatach ogólnopolskich organizowanych pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Jednocześnie zamierzam rozpocząć treningi w klasie Techno 293. Późniejsze starty w tej klasie pozwalają walczyć o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz kadry narodowej Polski. Organizacja Techno 293 organizuje corocznie Mistrzostwa Świata i Europy do których chciałbym się zakwalifikować i reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Kolejnym zamierzeniem na przyszły rok są treningi na deskach bezmieczowych w formułach Freeride, Wave i Freestyle.

 

 

 

Na stronie  www.facebook.pl/MichalPolakpl. staram się na bieżąco przedstawiać przebieg treningów, sukcesy i codzienne działania.


Cele projektu

 
 Celem projektu jest pozyskanie środków na:

  

- możliwość treningów z zawodowym trenerem w formule Freestyle,
- zakup kamery, która pozwoli na analizę treningów i eliminację błędów,
- zakup ubiorów (m.in. sucha pianka), które pozwolą trenować na wodzie w niskich temperaturach.

Jeżeli jakiekolwiek środki pozostaną do dyspozycji chciałbym je przeznaczyć na zakup sprzętu (deska, żagle i osprzęt).

Mam nadzieję, że mój projekt  i moje marzenia Was zainteresują, a ja postaram się odwdzięczyć osiagając sukcesy w trakcie kolejnych występów.

 

 Hi, 

In August 2013 I turned 11 and have been practicing water sports (sailing - Optimist, windsurfing, diving – Junior OWD) since 2009, representing GKŻ – the Gdańsk Sailing Club. Today I am the Vice Youth Champion of Poland in the category under 12 years of age and the Pomorskie District Champion. I am also a member of the Pomorskie Voivodship Youth Team. In the last two years I have stood on the podium in nationwide contests in various parts of Poland.  

In 2014, I intend to take part in the Polish Championship Races for youth under 12 and nationwide races organised under the auspices of the Polish Sailing Association. I also plan to start Techno 293 windsurfers training. Further participation in Techno 293 windsurfing competitions will give me the opportunity to qualify for the Nationwide Youth Olympic Games and the Polish National Techno 293. The Techno 293 Organisation runs annual European and World Championships for which I would like to qualify and represent Poland on the international arena.

My plans for next year also include Freeride, Wave and Freestyle training on daggerless boards.

My priority (apart from training and racing) is to achieve very good results in school. I am a pupil of grade 5 in the Gdańsk Autonomic Primary School, named the best school in Gdańsk and rating third in the Voivodship. My marks at the end of grade 4 showed the average of 5,9 (in Poland max 6,0) and resulted in a nomination and the awarding of a scholarship of the Gdańsk City President for exceptional achievements in sport and studies. My school also applied for a scholarship to the Pomorskie Voivodship Marshall.

On the www.facebook.com/MichalPolakpl. I try to keep the present course of training, successes and daily activities.

The aim of the projects is to raise funds for:

- the possibility of training witha professional trainer in the formula Freestyle,

- the purchase of a camera, which allow for the analysis of training and eliminating errors,

- purchase of clothing (dry foam), which will train on the water at low temperatures.

If any funds remain available, I would like them to spend on the purchase of equipment (board, sails and rigging).

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

WYWIAD Z MICHAŁEM POLAKIEM

vistulasurf.pl | 2014-02-11

Niespełna 12-letni Michał POLAK to nietuzinkowy nastolatek, który zamiast pada do konsoli woli trzymać windsurfingowy bom. Dzięki swojej determinacji i talentowi Michał odnosi znaczące sukcesy na mistrzostwach Polski w windsurfingu. Obserwując jego zapał i talent mam wrażenie, że już wkrótce nazwisko Polak będzie dość często pojawiało się w windsurfingowych mediach.

Pomóż udowodnić, że Polak potrafi Finansowanie społecznościowe w windsurfingu

sport.trojmiasto.pl | 2014-01-21

Michał Polak ma niespełna 12 lat. W windsurfingu przeciera szlak w tzw. crowfundingu, czyli w finansowaniu społecznościowym. Do 22 lutego zawodnik Gdańskiego Klubu Sportowego chciałby zebrać 11 tysięcy złotych, które zamierza przeznaczyć na przygotowania do najbliższego sezonu. Wesprzeć wicemistrza Polski młodzików, a także doskonałego ucznia (średnia ocen 5,9) może każdy z nas, gdyż w projekcie "Polak Potrafi" liczą się nawet kilkunastozłotowe wpłaty.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2014 18:06