Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aliaksei Aliakseyeu

Aliaksei Aliakseyeu

Szczecin

Ostatnio przeniósł się do Polski. Chcę tutaj uruchomić swój projekt, który zacząłem na Białorusi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

120 PLN z 9000 PLN

3 Wspierający

10 dni do zakończenia

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.08.2021.

Mobilne obserwatorium

O projekcie

Cześć. Mam na imię Aliaksei. Niedawno przyjechałem do Polski z Białorusi i tutaj chcę dalej rozwijać projekt, który tam rozpocząłem.

Kilka lat temu kupiłem teleskop i dzięki niemu po raz pierwszy zobaczyłem pierścienie Saturna. Pamiętam, że prawie podskoczyłem z radości i się uśmiechnąłem.  

Ale przez wiele lat pozostawało to tylko hobby. Tego lata odbyłem kilka spotkań, aby obserwować rozgwieżdżone niebo już przez teleskop i zobaczyłem, że pierścienie Saturna wywołują dziecięcą radość u ludzi dowolnej płci i wieku.

Dlatego zdecydowano: projekt trzeba rozwijać - jeździć po miastach i organizować spotkania pod rozgwieżdżonym niebem, uzbrojone w fajne teleskopy.

Spotkania organizowane są za pośrednictwem sieci społecznościowych, udział w nich jest bezpłatny dla wszystkich. Na nocnym niebie zawsze jest w pobliżu „przewodnik”. Ci, którzy przybędą z własnym teleskopem, będą zachęcani do darmowego obiadu.

Aby projekt mógł żyć, musi być karmiony minimalnie. Aby to zrobić, chcę dodać ciężarówkę z żywnością. Kto chce wesprzeć projekt, kupuje hamburgera i herbatę. Ponadto chcesz się ogrzać nawet w letnie noce.

Food truck sprawdzi się nie tylko w nocy przy dobrej pogodzie, ale przy każdej pogodzie i o każdej porze dnia. To food truck, nie tylko teleskopy. Planuje się również rozbudowę projektu, udostępniając odwiedzającym mikroskopy i obserwując plamy słoneczne w ciągu dnia.

Pieniądze potrzebne są na realizację pierwszego etapu: zakup teleskopu, akcesoriów, lornetki i reklamy. Na początku będę spotykać się bez food trucka. Postaram się spotykać 3-4 razy w tygodniu (w zależności od pogody). To nic nie kosztuje dla wszystkich i na terenie miasta.

Autor projektu - Aliaksei Aliakseyeu
facebook.com/a.v.alexeev1
vk.com/a.v.alexeev
alexeeff.aalex2017@gmail.com
+48 730 387 976
Szczecin, Polska

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.08.2021 18:06