Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aliaksei Aliakseyeu

Aliaksei Aliakseyeu

Warszawa

Ostatnio przeniósł się do Polski. Chcę tutaj uruchomić swój projekt, który zacząłem na Białorusi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

245 PLN z 9000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.03.2021.

Mobilne obserwatorium

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Hej. Mam na imię Aliaksei. Jestem z Białorusi, ale na pewno wkrótce nauczę się polskiego.

Kilka lat temu kupiłem teleskop i dzięki niemu po raz pierwszy zobaczyłem pierścienie Saturna. Pamiętam, że prawie podskoczyłem z radości i się uśmiechnąłem.  

Ale przez wiele lat pozostawało to tylko hobby. Tego lata odbyłem kilka spotkań, aby obserwować rozgwieżdżone niebo już przez teleskop i zobaczyłem, że pierścienie Saturna wywołują dziecięcą radość u ludzi dowolnej płci i wieku.

Dlatego zdecydowano: projekt trzeba rozwijać - jeździć po miastach i organizować spotkania pod rozgwieżdżonym niebem, uzbrojone w fajne teleskopy.

Spotkania organizowane są za pośrednictwem sieci społecznościowych, udział w nich jest bezpłatny dla wszystkich. Na nocnym niebie zawsze jest w pobliżu „przewodnik”. Ci, którzy przybędą z własnym teleskopem, będą zachęcani do darmowego obiadu.

Aby projekt mógł żyć, musi być karmiony minimalnie. Aby to zrobić, chcę zawinąć go w opakowanie ciężarówki z jedzeniem z obserwatorium, jeździć po kraju jak muzycy z Bremy, pokazać pierścienie Saturna i wiele więcej, poczęstować gości herbatą i hamburgerami. Kto chce wesprzeć projekt, kupuje hamburgera i herbatę. Ponadto chcesz się ogrzać nawet w letnie noce.

Food truck sprawdzi się nie tylko w nocy przy dobrej pogodzie, ale przy każdej pogodzie io każdej porze dnia. To food truck, nie tylko teleskopy. Planuje się również rozbudowę projektu, udostępniając odwiedzającym mikroskopy i obserwując plamy słoneczne w ciągu dnia.

Pieniądze potrzebne są na realizację pierwszego etapu: zakup teleskopu, akcesoriów, lornetki i reklamy. Na początku będę spotykać się bez food trucka i uczyć się polskiego. Postaram się spotykać 3-4 razy w tygodniu (w zależności od pogody). To nic nie kosztuje dla wszystkich i na terenie miasta.

Autor projektu - Aliaksei Aliakseyeu
facebook.com/a.v.alexeev1
vk.com/a.v.alexeev
a_alex14@mail.ru
alexeeff.aalex2017@gmail.com
+48 730 387 976
+375 29 894 15 50
Warszawa, Polska

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.03.2021 18:06