Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Team Name Here

Team Name Here

Poznań, Polska

Uczestnicy konkursu CanSat 2018 organizowany przez ESERO. Młodzi zapaleńcy, pasjonaci elektroniki, fizyki, programowania. Poza tym potrafimy się świetnie bawić, wiążemy swoją pasję z zabawą aby sprawiała nam jak najwięcej frajdy, komicy i czasami żartownisie. W tym konkursie bierzemy udział aby rozwijać swe pasje i osiągnąć w życiu upragniony cel.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

701 PLN z 2000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

35%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2018.

Młodzi technicy na europejskim konkursie CanSat

O projekcie

Cel zbiórki

Celem zbiórki jest uzyskanie funduszy potrzebnych do skonstruowania i testów minisatelity. Bierzemy udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną, a jako grupa nastolatków nie jesteśmy w stanie tego zrealizować z naszego „kieszonkowego”. Dlatego prosimy o wsparcie :)

Kim jesteśmy?

Jesteśmy czwórką uczniów klas gimnazjalnych i licealnych z Poznania i reprezentujemy drużynę "Team Name Here". Poprzez udział w konkursie chcemy pokazać, że młodzi ludzie potrafią wiele zdziałać, mają ciekawe pomysły. Chcemy pokazać, że pasja jest sposobem życia, że z tego co robimy czerpiemy ogromną radość.

Można powiedzieć, że już odnieśliśmy pewien sukces, mianowicie dzięki zgłoszonej dokumentacji przeszliśmy pierwszy etap konkursu i dostaliśmy się do finału ogólnopolskiej edycji konkursu CanSat 2018.  Wiadomość ta bardzo nas ucieszyła, dodała nam motywacji do działania i spowodowała, że w naszych głowach pojawiły się nowe pomysły. Przed nami wiele pracy: budowa satelity, wykonanie dokumentacji, pomiary, testy i jeszcze raz testy... Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2018 na poligonie wojskowym. Chcemy tak jechać i marzymy i tym, by wypaść jak najlepiej.

Dlaczego warto wesprzeć nasz projekt?

Bo warto inwestować w rozwój młodych inżynierów aby mogli rywalizować na równym poziomie z młodzieżą z innych krajów i kto wie, może zwyciężyć :)

Co to jest CanSat?

CanSat to międzynarodowy konkurs organizowany przez Europejską Agencje Kosmiczną polegający na budowie minisatelity, który zostaje wyniesiony przez rakietę na wysokość kilku kilometrów, a następnie z niej zrzucony. Podczas spadania na Ziemię satelita ma wykonać szereg pomiarów, następnie ma bezpiecznie wylądować na powierzchni i zostać odnaleziony przez drużynę. Rywalizacja rozgrywa się dwuetapowo – pierwszy etap to eliminacje krajowe, a najlepsza drużyna z każdego kraju biorącego udział w konkursie przechodzi do europejskiego finału.

Na co przeznaczymy pieniądze?

Wspominaliśmy o testach. Aby misja się powiodła i żebyśmy na finale wypadli jak najlepiej konieczne jest wykonywanie mnóstwa testów. Bardzo istotne są testy spadochronu, kontrolowanego spadania i bezpiecznego lądowania. W naszym przypadku jest to praktycznie niemożliwe gdyż w Poznaniu nie mamy możliwości zrzucenia minisatelity ze znacznej wysokości. Dlatego w tym celu chcemy użyć drona, za pomocą którego możemy wynieść obiekt na znaczną wysokość i dokonać bezpiecznego zrzutu. Taki dron kosztuje około 3000 zł. Do tego oczywiście potrzebujemy środków na całą elektronikę, mechanikę i odpowiednio wytrzymałą obudowę. Jak zapewne się domyślacie grupa nastolatków nie ma takiej kwoty, dlatego potrzebujemy wsparcia. Liczymy na Waszą pomoc, na to że znajdą się w Waszych portfelach zbędne złotówki :)

Z góry DZIĘKUJEMY !!!

Co jeśli uda nam się zebrać więcej?

Wtedy rozbudujemy naszego satelitę o kilka innowacyjnych rozwiązań, o których niestety nie możemy napisać teraz by się nie odkrywać przed konkurencją... Ujawnimy to zainteresowanym darczyńcom po rozstrzygnięciu konkursu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.03.2018 22:10