Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Warszawski Klub Kolarski

Warszawski Klub Kolarski

Warszawa

Warszawski Klub Kolarski powstał w 2002r.
Od 2005r. nasz klub organizuje Puchar Mazowsza MTB.
Od 2007r. prowadzimy szkolenie młodzieży organizując treningi, zgrupowania i wyjazdy na zawody.
W 2010 roku nasz zawodnik Konrad Gorzelak zdobył mistrzostwo Polski MTB w kategorii juniorów młodszych.
W 2011 roku, z naszej inicjatywy powstała ogólnopolska akcja: Otwarte Treningi MTB - Polska na Rowery.
W 2014 zawodniczka WKK Ola Klimczak wywalczyła tytuł mistrzyni Polski MTB XC juniorek młodszych.
W 2015 roku Klaudia Czabok została wicemistrzynią Polski w juniorkach a Ania Gdańska wicemistrzynią w juniorkach młodszych. Ania dodatkowo wywalczyła brązowy medal górskich mistrzostw Polski nas szosie.
Klub zrzesza 150 zawodników od żaka po mastersa.
WKK jest czołowym klubem MTB szkolącym młodzież w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25964 PLN z 25000 PLN

151 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.08.2016.

#mistrzostwozwkk

O projekcie

Wyślijmy najzdolniejszych zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego w dniach 15-19 sierpnia 2016 roku na Mistrzostwa Europy MTB (kolarstwo górskie) do austriackiego Grazu!

Aby nasz kraj w przyszłości miał godnych następców Mai Włoszczowskiej - byłej mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijskiej MTB - młodzież musi rywalizować z najlepszymi zawodnikami starego kontynentu już w kategoriach młodzieżowych.

Niestety, obecnie nie istnieje kadra Polski MTB w kategoriach wiekowych U15 i U17. Dlatego Warszawski Klub Kolarski postanowił na własną rękę wysłać najzdolniejszych swoich zawodników na mistrzostwa Europy do austriackiego Grazu.   

Warszawski Klub Kolarski jako jedyna ekipa z Polski zgłosił do startu 2 drużyny U17 i jedną U15. W każdej drużynie jest dwóch chłopców i jedna dziewczynka.

Nasz klub będą reprezentować czołowi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych w Polsce, m.in.:

Anna Gdańska (U17) - mistrzyni Polski MTB, liderka pucharu Polski MTB,  brązowa medalistka górskich mistrzostw Polski na szosie, jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia w Polsce.

Miłosz Ośko (U15) - wicelider klasyfikacji Pucharu Polski MTB XC, startował dziesięciokrotnie w tym sezonie w zawodach i zawsze kończył je w top3, mistrz Mazowsza.

Matylda Szczecińska (U15) - na co dzień reprezentująca MITUTOYO AZS WRATISLAVIA, wiceliderka klasyfikacji Pucharu Polski MTB XC, mistrzyni Dolnego Śląska.

Paweł Garczyk - brązowy medalista mistrzostw Polski u17, w tym roku czołowy zawodnik w swojej kategorii wiekowej w Polsce, wcześniej dwukrotnie wygrywał klasyfikację generalną Bike Maratonu w 2014 i 2015 roku. Reprezentuje Obornicki Klub Rowerowy. 

Konrad Czabok (U17) - najlepszy zawodnik MTB w swojej kategorii wiekowej na Mazowszu, w zeszłym roku wygrał m.in. międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB, a na szosie był trzeci.

Julia Adrianowska  (u17) - wygrała wszystkie, poza jednym wyjątkiem, 19 wyścigów MTB w których wystartowała w zeszłym roku jako młodziczka. W tym roku, po kontuzji dochodzi po pełni formy.

Wyjazd wymaga opłacenia wpisowego, zapewnienia noclegów i wyżywienia dla młodzieży i ich trzech opiekunów przez tydzień, transportu 12 osób z Warszawy do Grazu i z powrotem. Chcemy aby młodzież miała fachową opiekę mechanika i fizjoterapeuty na miejscu czterodniowych zawodów. Każdego dnia rozgrywana jest inna konkurencja, wymagająca od zawodników idealnego przygotowania kondycyjnego i technicznego. Niezbędna jest perfekcyjna logistyka i opieka nad młodymi zawodnikami i ich rowerami. O sukcesie mogą zadecydować detale takie jak: odpowiednie śniadanie, ciśnienie w oponach czy podany we właściwym miejscu bidon z izotonikiem. Dlatego wszystko dokładnie zaplanowaliśmy i skalkulowaliśmy.   

Aby ci młodzi zdolni zawodnicy mogli wyjechać i reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy potrzebujemy uzbierać 25000zł. Pomóżcie nam zebrać te pieniądze a młodzież i cały nasz klub zrobi wszystko aby powrócić z Grazu z tarczą.

Ewentualną nadwyżkę przeznaczymy na zakup zapasowych kół i sprzętu, który przyda się młodzieży na innych zawodach. 

Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom w niedalekiej przyszłości będziemy mogli cieszyć się medalami dla Polski w kolarstwie górskim na największych imprezach, takich jak igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata.

Zależy nam nie tylko na zebraniu pieniędzy, ale również na stworzeniu środowiska, które będzie dążyć do rozwoju kolarstwa w Polse. Dlatego zdcydowaliśmy się na crowdfunding i szeroką promocję tego przedsięwzięcia a nie na wąską grupę sponsorów.  

Warszawski Klub Kolarski to czołowy klub MTB w Polsce, zrzeszający blisko 150 zawodników: od żaków po mastersów. Więcej na nasz temat można przeczytać na stronie www.wkk.waw.pl oraz na profilu www.facebook.com/WarszawskiKlubKolarski

nasze filmiki z pracy z młodzieżą można obejrzeć na YT: https://www.youtube.com/channel/UCY-NyHjp5aD1BkYhn8u9kkA/videos?view=0&flow=grid 

 

Mając za sobą doświadczenia zwiąane z pierwszą naszą akcją "Kolarskie Cztery Kółka" nagrody planujemy przekazać naszym darczyńcom w miesiącach wrzesień - listopad, w momencie kiedy kończyć się będzie już sezon kolarski i na spokojnie będziemy mogli Wam się odwdzięczyć za wsparcie. 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.08.2016 21:09