Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Hałas Koralewska

Małgorzata Hałas Koralewska

Strzelin

Małgorzata Hałas Koralewska lat 27 osoba niepełnosprawna,
sportowiec. Trenuję wyciskanie leżąc od 9 lat rywalizuję z osobami niepełnosprawnymia jak i zdrowymi gdzie odnoszę największe sukcesy. Poprzez ten projekt chcę udowodnić wszystkim że osoba niepełnosprawna może zostać Mistrzem Świata wśród zdrowych.
W moim dorobku sportowy posiadam tytuły :
- Wielokrotna Medalistka i Mistrzyni Polski w Wyciskaniu Leżąc
- Międzynarodowa Mistrzyni Węgier i Słowacji w Wyciskaniu Leżąc
- Aktualna Mistrzyni Polski i Europy w Wyciskania Leżąc
- Aktualna Rekordzistka Polski, Europy i Świata w Wyciskaniu Leżąc
W chwili obecnej jestem Reprezentantką Polski kadry Paraolimpijskiej oraz Polskiej Unii Trójboju Siłowego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1502 PLN z 14000 PLN

22 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2014.

Złotówki na Złoty Medal Mistrzostw Świata :)

O projekcie

O projekcie

Podnoszenie ciężarów ma w Polsce długą tradycję. Coraz więcej osób uprawia też jedną z odmian tej dyscypliny - wyciskanie sztangi leżąc. Ten sport mogą uprawiać zarówno osoby pełno – jaki i niepełnosprawne.

Dzięki Waszej pomocy będę mogła uczestniczyć w Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc, które odbędą się w dniach 28 września – 4 października w Iguazu w Argentynie. Na dzień dzisiejszy jestem już Mistrzynią Europy i rekordzistką świata tej federacji.

 

Cel

            Cel jest jeden – złoty medal Mistrzostw Świata!

 

Plan

Wyjazd musi nastąpić w okolicach 23 -24  września, ponieważ mój start jest przewidziany na 28 września. Muszę być kilka dni wcześniej, aby się zaaklimatyzować i przystosować do zupełnie nowych warunków. 

 

Pieniądze

Wyciskanie leżąc do sport zupełnie amatorski. Nie ma żadnego finansowania ze strony instytucji publicznych. To powoduje, że na każdy wyjazd na zawody muszę szukać przeróżnych form dofinansowania. Teraz chcę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata i zdobyć dla niej złoty medal. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia.

Potrzebuję 16 tys. zł – mam nadzieję, że w tej kwocie uda mi się wszystko zmieścić. Pieniądze będą przeznaczone na zakup biletów lotniczych, zakwaterowanie, wyżywienie oraz opłatę wpisowego. 

Jeżeli udało by się zebrać kwotę 18 tyś . zł - przeznaczę te pieniądze na start w Mistrzostwach Świata kolejnej federacji które odbędą się 8 października w Austrii. Może uda mi się dokonać rzeczy niebywałej i w przeciągu 2 tygodni zostać Mistrzynią Świata w dwóch federacjach.

Jeśli uzbieraną kwotą byłoby 20 tyś. zł - Pieniędze te pozwolą mi na kolejne starty jeszcze w tym sezonie a będzie to Grand Prix Europy i Puchar Świata które odbędą się w listopadzie na Słowacji i w Czechach.

Uzbieranie kwoty powyżej 20 tyś . zł - pozwoli mi na kilka dodatkowych startów jeszcze w tym roku oraz na zakup tak bardzo potrzebnych mi suplementów diety. Mogła bym również za te pieniążki opłacić swój obóz gdzie szlifowała bym formę przed kolejnymi startami i kolejnym wiosennym sezonem.

Kwota 25 tyś zł  i więcej - pozwoli mi kolejne miesiące trenować nie martwiąc się o finanse. Powinno wystarczyć mi pieniędzy przynnajmniej do wiosny i na start w Mistrzostwach Europy w których będę bronić Mistrzowskiego tytułu a odbędą się one w  Anglii w okolicach kwietnia.

 

Teraz trochę o mnie

 

Mam na imię Małgosia i od 9 lat trenuję podnoszenie ciężarów (wyciskanie leżąc). Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia i choruję na chondodystrofię. Pomimo swojego niewielkiego wzrostu 130cm moją pasją jest tak męski sport jak wyciskanie . 2 lata temu gdy dotarło do mnie że mogę w tej dyscyplinie być najlepszą z najlepszych podporządkowałam sportowemu reżimowi całe swoje życie. Trenuję od 8 do 12 razy w tygodniu z miesiąca na miesiąc poprawiając swój rekord życiowy.  Start na Mistrzostwach Świata, na który zbieram tu fundusze, w chwili obecnej jest tylko kolejnym krokiem do głównego celu jaki sobie wyznaczyłam, czyli walki o złoty medal podczas Paraolimpiady w Rio 2016 roku.  Jest to moje największe marzenie i wiem, że dzięki swojej ciężkiej pracy jestem w stanie to osiągnąć.  Niestety dyscyplina jaką uprawiam jest sportem mało widowiskowym i z tego powodu bardzo ciężko jest mi pozyskać sponsora. Przygotowania do zawodów wyjazdy, suplementacja to ogromne koszta. Na codzień pracuję razem z mężem zawodowo i tylko dzięki temu mogę kontynuować swoją sportową pasję. Jest nam coraz ciężej, gdyż zarówno wyjazdy na zagraniczne imprezy jak i koszty przygotowania ciągle się zwiększają. Jednak ja ciągle nie tracę nadziei, że znajdzie się ktoś to dojrzy mój potencjał i uwierzy w to, że warto we mnie zainwestować. Razem z mężem mamy pracę zdalną, która umożliwia nam pogodzenie obowiązków zawodowych z treningami.  Mam to szczęście, że mój mąż jest za razem moim trenerem, więc możemy wspólnie rozwijać swoją pasje. Wyjazd na Mistrzostwa Świata w Argentynie traktuję bardzo osobiście. Chcę udowodnić nie tylko sobie ale wielu osobom niepełnosprawnym, że niepełnosprawność nie stawia nas na przegranej pozycji. Wystarczy chcieć i dążyć do realizacji swoich marzeń, a one na pewno się spełnią. Mam nadzieję, że inne osoby podobne do mnie, które dziś siedzą w domu, myśląc że ich życie jest nic nie warte, pójdą za moim przykładem i zaczną realizować swoje plany jak i spełniać swoje marzenia, widząc na moim przykładzie, że jest to możliwe.

Media

O moich dotychczasowych osiągnięciach sportowych pisali m.in.

        Słowo Regionu Strzelińskiego

        http://sloworegionu.pl/index.php/component/content/article/1-news/3694--sportowcy-na-sesji

http://sloworegionu.pl/index.php/sport/3957-z-wizyt-tak-po-ssiedzku

        Gazeta Strzelińska

        mojstrzelin.pl: http://mojstrzelin.pl/wygrana-i-rekord-zyciowy-malgorzaty-halas-w-miedzylesiu/

        Sztukaodchudzania.pl

        http://www.sztukaodchudzania.pl/index.php/2014/07/wielka-sila-w-niewielkiej-kobietce-czyli-historia-gosi-ktora-wyciska-rekordy/

        TV Kłodzko

        https://www.youtube.com/watch?v=9qW6b-k-ONo#t=14

        Silajestwnas.pl

        http://silajestwnas.pl/malgosia-halas-nowa-mistrzynia-europy-i-rekordzistka-swiata-federacji-gpc/

        http://silajestwnas.pl/bench-press-kobiet-malgosia-halas-po-raz-kolejny-w-tym-sezonie-zaskakuje-1025-kg-bez-koszuli-specjalistycznej/

        TV Wałbrzych

        http://daminfo.pl/sport-3/item/5861-jest-moc

 

 

 

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcą wesprzeć mój projekt.

Bez waszej pomocy nie spełnie swoich marzeń.

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2014 18:06