Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

antoniolbrychski

antoniolbrychski

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8665 PLN z 7000 PLN

76 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

123%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2018.

Mistrzostwa Świata w szermierce historycznej

RSS

Wracamy z sukcesami! Dziękujemy za wsparcie!!! Dodano 12.11.2018, godz. 22:33

Szwecję opuściliśmy zmęczeni ale szczęśliwi. Łącznie zdobyliśmy aż 4 medale:

Antek Olbrychski - srebro w mieczu długim, brąz w szabli.

Konrad Kramarz - srebro w szabli (a więc podium szabli było mocno biało-czerwone)

Aleksander Dynarek - brąz w rapierze (walkę o brąz zakończył z wynikiem punktowym 22:3!)

Bardzo dobrze zaprezentował się także Aleksander Frydrych oraz Joasia Koprowska. Olek deklasował wszystkich rywali w szabli. Niestety w fazie pucharowej został zestawiony z... Konradem Kramarzem. Z tego pojedynku tylko jedna osoba mogła przejść dalej i tym razem był to Konrad. Z kolei Asia przebijała się jak burza przez fazę grupową. Niestety w ćwierćfinale miecza kobiet musiała ustąpić przeciwniczce, która ostatecznie zajęła 3. miejsce. Bardzo dobre walki naszej ekipy to jednak zapowiedź jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

Walki finałowe można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=ety0tmiK2D0&t=8733s

Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i pomoc:)

 

 

Worek medali dla naszej drużyny:) Dodano 26.10.2018, godz. 19:22

W niedzielę 21 października wystartowaliśmy w poznańskim turnieju Falcons Cup. Po całodniowych zmaganiach możemy pochwalić się medalami:

Antek Olbrychski - złoto w kategorii kord z puklerzem, srebro w szabli;

Aleksander Dynarek - srebro w kategorii rapier z lewakiem;

Paweł Mamełka - srebro w kategorii kord z puklerzem;

Konrad Kramarz - srebro w kategorii szabla;

Joasia Koprowska - złoto w kategorii szabla kobiet.

 

Podczas zawodów wszyscy pewnie przeszliśmy przez fazę grupową. W fazie pucharowej często natykaliśmy niestety na siebie nawzajem, przez co nie każdy z nas wszedł do finałów. Na ostatniej prostej przed Swordfishem udowodniliśmy jednak dobrą formę. W środę ruszamy do Szwecji, gdzie damy z siebie wszystko!

Serdecznie dziękujemy firmie Optimum Nutrition, która wsparła nas suplementami!

Osiągnęliśmy pełną kwotę! Dziękujemy!!! Dodano 20.10.2018, godz. 12:27

Z wielką radością możemy ogłosić sukces akcji. Przekroczyliśmy docelową kwotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli. Do końca akcji zostały jednak ponad 2 tygodnie, zatem kontynuujemy zbiórkę. Aktualnie zebrane pieniądze pozwalają nam na pokrycie kosztów wpisowego. Jeśli jednak zbierzemy dodatkowych parę groszy, przeznaczymy to na paliwo, nocleg i wyżywienie. Zachęcamy do dalszego wsparcia i ponownie dziękujemy wszystkim, którzy już w nas uwierzyli :) 

 

 

7000 zł - nasza docelowa kwota. Nie pokryje całego wyjazdu, ale, pozwoli odciążyć nasze budżety z kosztów wpisowego (po odjęciu prowizji dla portalu i opłaceniu podatku od darowizny).

 

8000 zł - wsparcie o tę kwotę pozwoli nam opłacić koszty podróży do Szwecji.

 

9000 zł - tak duża suma sprawi, że podczas czterodniowych zmagań nie będziemy musieli martwić się o wyżywienie.

 

12000 zł - jeśli nasza akcja osiągnie ten próg, będziemy mogli poświęcić więcej środków na przygotowanie do turnieju. Organizowanie szkoleń i zjazdów to dodatkowe koszta, ale tego typu spotkania znacznie zwiększają nasze szanse na sukces.

Zwyciężamy na największym turnieju długiego miecza w Polsce! Dodano 04.10.2018, godz. 16:19

W ubiegły weekend (29-30 września) odbyła się kolejna edycja Warszawskich Warsztatów Walki. Działo się!

W3 to największy i najbardziej prestiżowy turniej miecza długiego w Polsce. W tym roku odbyła się już 9. edycja. Nie wracamy z pustymi rękoma:)

W kategorii OPEN zwycięstwo odniósł Antek Olbrychski, którego pchnięcia zamykające były tego dnia nie do zatrzymania. Warto wspomnieć, że w fazie grupowej turnieju Antek stracił tylko jeden punkt.

Turniej kobiet w pięknym stylu zwyciężyła Joasia Koprowska. Dwukrotnie pokonała wszystkie swoje przeciwniczki, udowadniając, że żadna wygrana nie była przypadkowa.

Ponadto Joasia Koprowska dostała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki dawnych europejskich sztuk walk. Z kolei do rąk Antka Olbrychskiego powędrowała statuetka dla najlepszego szablisty za rok 2017.

 

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy dobrą dyspozycję przed Swordfishem i nie zawiedziemy oczekiwań w Szwecji. Zachęcamy do dalszego wspierania naszego projektu!

Patronat medialny portalu Histmag.org! Dodano 24.09.2018, godz. 14:07

Mamy przyjemność ogłosić, że patronat medialny nad naszą akcją objął portal Histmag.org. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia!

Na łamach portalu znajdziecie także artykuły dotyczące szermierki historycznej. Ich autorem jest jeden z naszych szermierzy - Antoni Olbrychski.

Rzut mieczem, cios poniżej pasa. Najbrudniejsze zagrywki dawnych wojowników: https://histmag.org/Rzut-mieczem-cios-ponizej-pasa.-Najbrudniejsze-zagrywki-dawnych-wojownikow-15280

Pchnięcie za 200 lirów. Ile zarabiał średniowieczny mistrz szermierki?: https://histmag.org/Ile-zarabial-sredniowieczny-mistrz-szermierki-14790

Pojedynki sądowe w Polsce średniowiecznej: https://histmag.org/Pojedynki-sadowe-w-Polsce-sredniowiecznej-8620

Dublet, pludry i miecz przy boku. Co było modne 500 lat temu?: https://histmag.org/dublet-pludry-i-miecz-przy-boku-co-bylo-modne-500-lat-temu-12210

 

Sukcesy naszych zawodników na gali w Wieliczce! Dodano 16.09.2018, godz. 18:23

Nie próżnujemy czekając na Swordfish! Trójka naszych zawodników - Antoni Olbrychski, Aleksander Dynarek i Aleksander Frydrych - wygrało swoje walki podczas Małopolskiej Gali Fechtunku. Na galę zaproszeni byli czołowi polscy szermierze, a walki odbywały się w konwencji walki ciągłej na dystansie 3 rundy po 3 minuty. 

 

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać nie tylko kunszt szermierczy i ducha bojowego, ale także umiejętność dostosowania się do odmiennego regulaminu - co na pewno zaowocuje podczas zawodów w Szwecji.

 

Sukcesy tylko zwiększają naszą chęć na zmierzenie się z najlepszymi zawodnikami z całego świata. W ciągu kilku dni uzbieraliśmy aż 30% kwoty. Liczymy, że z Waszym wsparciem z łatwością osiągniemy cel!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2018 22:10