Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Korzestański

Łukasz Korzestański

Toruń, Polska

Na łyżwach jeżdżę praktycznie od zawsze, a przygodę ze sportem zacząłem w wieku 6 lat od hokeja na lodzie. Do tego dochodziły zamiłowania do sportów ekstremalnych.

Od 16-go roku życia grałem profesjonalnie w hokeja na lodzie. Występowałem w ligach szwedzkich i polskich, a w roku 2017 debiutowałem na zawodach Red Bull Crashed Ice. W pierwszym starcie zająłem 6 miejsce w kategorii do lat 21, a w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata juniorów sezon ukończyłem na 14 miejscu.

Kolejny rok to udział w pełnym cyklu Red Bull Crashed Ice, pierwsze historyczne podium, 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Juniorów, 2 miejsce w światowym rankingu zawodników do lat 21, oraz prawo startu w najbardziej prestiżowych zawodach Red Bull Crashed Ice już jako senior.

"Cel to marzenie z datą realizacji." aut. Napoleon Hill

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9745 PLN z 9500 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.01.2019.

Mistrzostwa Świata w extremalnej jeździe na łyżwach

O projekcie

Jestem zawodnikiem Ice Cross Downhill, aktualnie drugim w światowym rankingu klasyfikacji do lat 21.
Ice Cross Downhill to extremalne łyżwiarstwo zjazdowe w formie wyścigów. Najbardziej prestiżowym w tym sporcie jest cykl Red Bull Crashed Ice mający rangę Mistrzostw Świata.

W Ice Cross Downhillu zawodnicy ścigają się po specjalnie przygotowanych lodowych torach biegnących w dół, pełnych ostrych zakrętów, ramp, skoczni, muld i innych przeszkód. Prędkości osiągane przez łyżwiarzy przekraczają 80km/h, a najdłuższe skoki potrafią mierzyć nawet 30 metrów.

By dowiedzieć się więcej o Sporcie kliknij: ABC of... Crashed Ice


Na łyżwach jeżdżę praktycznie od zawsze, a przygodę ze sportem zacząłem w wieku 6 lat od hokeja na lodzie i tę dyscyplinę uprawiam do dziś. Do tego doszły zamiłowania do rolek i sportów ekstremalnych.

W 2017 r. zadebiutowałem w Ice Cross Downhillu. W pierwszym starcie zająłem 6 miejsce w kategorii do lat 21, a w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata juniorów sezon ukończyłem na 14 miejscu.
W kolejnym sezonie udało mi się zaliczyć pełny cykl MŚ - Red Bull Crashed Ice, zdobywając pierwsze, historyczne w polskim Ice Cross Downhillu podium. Cały cykl zakończyłem jako II vice Mistrz Świata Juniorów oraz jako drugi zawodnik w światowym rankingu do lat 21.

By zobaczyć serię moich wyścigów zapraszam do obejrzenia powtórki Red Bull Crashed Ice z Edmonton: https://www.youtube.com/watch?v=6snghFTks1E&t=2577s

 

Nowy sezon - 2018/19 to kolejne wyzwania. Główne zawody odbędą się w krajach na trzech kontynentach:
w Azji - Japonia, Jokohama (7-8 grudnia 2018).
w Europie - Finlandia, Jyvaskyla (2 luty).
w Ameryce - USA, Boston (8-9 luty).
Poza trzema głównymi startami czekają mnie mniejsze eventy cyklu Mistrzostw Świata w Austrii, Rosji, Ameryce i Kanadzie.
Niestety wyjazdy, przygotowanie formy sportowej do zawodów generują duże koszty i żeby móc realizować swoje cele i reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej potrzebne jest odpowiednie zaplecze sprzętowe i logistyczne. Turnieje, w których biorę udział, finansuję w głównej mierze z własnej kieszeni, a żadne z zawodów nie są organizowane blisko Polski.

Zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na ostatni, najdłuższy wyjazd jaki mnie czeka pod koniec stycznia. Planuję wystąpić w zawodach tydzień po tygodniu w: Rosji - St. Petersburg, Finalndii - Jyvaskyla i dwa wyścigi w USA - Boston i Mont du Lac.

Dzięki temu uda mi się wykonać pełny plan cyklu Mistrzostw Świata by liczyć się w Światowym Rankingu.

Zachęcam również do kontaktu na moich mediach społecznościowych: 

FACEBOOK

INSTAGRAM

lub na mój adres email: lukasz@korzestanski.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.01.2019 22:10