Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Kędzia

Tomasz Kędzia

Wrocław, Poland

Jeden z ojców założycieli polskiego lacrosse, były prezes KS Kosynierzy Wrocław oraz sekretarz Polskiej Federacji Lacrosse, 3 krotny Mistrz Polski w field lacrosse oraz członek kadry narodowej field lacrosse na Mistrzostwach Świata w 2010 roku. Razem z Kajetanem Statkiewiczem koordynuje drużynę Polish Eagles oraz rozwija drużynę narodową w box lacrosse. Prywatnie pracuje w biznesie koordynując projekty serwisu infrastruktury IT. Kiedyś chciał być coachem, ale mu przeszło.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11829 PLN z 10000 PLN

169 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2017.

Reprezentacja Polski na ME w box lacrosse

O projekcie

 Próg 1 osiągnięty :-) co dalej?

✔ PRÓG 1: 10 000 zł wpisowe

✔ PRÓG 2: 12 000 zł wpisowe+komplet strojów

✔ PRÓG 3: 14 000 zł wpisowe+2 komplety strojów

✔ PRÓG 4 - only sky is the limit ;-): ??? zł cała reszta po kolei

Nasze cele

  1. Po raz pierwszy w historii wystawić Reprezentację Polski w box lacrosse na imprezie rangi mistrzowskiej – European Box Lacrosse Championships 8-15.07.2017 Turku, Finland. www.eblc2017.com
  2. Za pośrednictwem reprezentacji promować i rozwijać box lacrosse w Polsce.

 

 Crowdfunding

Dlaczego crowdfunding? Bo jesteśmy niczym reprezentacja w piłce nożnej Islandii, San Marino tudzież Malty. Wróć... oni wybrali najpopularniejszą dyscyplinę zespołową świata i pewnie mają wsparcie z ministerstwa ;-). My z kolei postawiliśmy na niszę w niszy, ale piekna ona jest. Jesteśmy amatorami, uczymy się, studiujemy i pracujemy. Finansujemy się sami lub wspierają nas nasi bliscy. RODZINA to bardzo ważna dla nas wartość. Jesteśmy nią na boisku i poza, należą też do niej nasi rodzice, dziewczyny, partnerki, żony, dziadkowie, dzieci, ciocie i wujkowie, kuzynostwo, znajomi, koledzy i koleżanki z pracy, nasze polskie środowisko lacrosseowe..trafi się też pewnie niejeden szwagier ;-). Wszyscy oni nam kibicują, śledzą nasz profil na FB, jeżdżą z nami po turniejach i oglądają streamy w niskiej rozdzielczości. Co im to daje? Trzeba by ich zapytać, ale musi to być coś fajnego :D. Zapraszamy i Was. Nie dajcie się długo prosić. Dołączcie do naszej zgranej paki. Każde Wasze ciepłe słowo, "like" na FB, udostępnienie, komentarz, telefon, sms, list i wreszcie wpłata na ten projekt sprawia, że chce nam się jeszcze bardziej. Zafundujcie sobie ciuszek, nośmy wspólnie z dumą orzełka na piersi.

Wsiądźcie do naszego BUSA DO FINLANDII, takie rzeczy tylko z Wami!

Sztab i zawodnicy Polskiej Reprezentacji w box lacrosse
(kontakt i odnośniki do profili FB na dole strony)

ROAD TO FINLAND 2017 

O nas

Autor zdjęcia: Martin Bouda

Jesteśmy prekursorami box lacrosse w Polsce. Naszym trenerem jest indianin z amerykańskiego plemienia Seneca - Heath Garlow. Podwaliną reprezentacji jest drużyna Polish Eagles, która od lat rywalizuje na arenie międzynarodowej. Nasz potencjał sportowy i organizacyjny osiągnął poziom, który pozwolił nam pomarzyć o imprezie rangi mistrzowskiej. Zachęcamy do wsparcia naszego projektu.

Box lacrosse

Lacrosse jest prawdopodobnie jedyną dyscypliną, która nie dość, że ma aż 3 odmiany: field, box i intercrosse, to jeszcze żeński field lacrosse znacząco różni się od męskiego.

Box lacrosse wymyślony został przez właścicieli boisk hokejowych w Kanadzie. Szukali oni pomysłu jak wykorzystywać swoje obiekty latem. Wersja box w porównaniu do field charakteryzuje się szybszym tempem gry i większą kontaktowością. Gra toczy się na boisku z bandami, gdzie w danym momencie rywalizuje po 5 zawodników w każdej z drużyn i dwóch bramkarzy. Można rzec, że to bardzo fizyczna gra z dużą dawką finezji, w której okazałe „bodychecki” spotykają się z podaniami i strzałami precyzyjnymi co do milimetra.

Nikogo więc nie zdziwi, że box lacrosse jest najpopularniejszy wśród nacji hokejowych. To właśnie Czesi, Słowacy, Finowie, Szwajcarzy i Niemcy wiodą prym w Europie. Chcemy żeby do tego zacnego grona dołączyła również Polska.

 Autor zdjęcia: Martin Bouda

Sztab

 

Autor zdjęcia: Martin Bouda

Heath Garlow, trener – indianin z plemienia Seneca, który zaczął grać w box lacrosse w 1977 roku w wieku 6 lat. Jego kariera trenerska (box) rozpoczęła się w 1992 roku. Jako zawodnik grał na pozycji bramkarza. Do swoich sukcesów może zaliczyć m.in. wybór do kadry narodowej Irokezów (1989) oraz zdobycie tytułu All-American (1990). W toku swojej kariery spędził 38 lat na boisku z czego 25 lat jako trener. Należy do nielicznych trenerów, którzy potrafią przeprowadzić specjalistyczny trening dla bramkarzy. Trener Garlow ma żonę Polkę, czwórkę dzieci i nie stroni od dobrego żartu.

Błażej Rokicki, asystent trenera/kierownik drużyny - jeden z grupy „ojców założycieli” polskiego lacrosse. Grę w lacrosse rozpoczął 10 lat temu. Wspólnie ze znajomymi założył wrocławskich Kosynierów, których to jeszcze w tym samym roku został trenerem. Na przestrzeni lat zdobył z Kosynierami dwa srebrne medale Mistrzostw Polski oraz trzy tytuły Mistrza Polski. Kosynierzy pod jego batutą wygrali także największy turniej „na wschód od Berlina”, mianowicie Silesia Cup. W 2014 roku przeprowadził się do Katowic by w 2015r. objąć tamtejszy Legion (srebrny medal PLL2). Z kolei w 2016r. dołączył do sztabu Kraków Lacrosse Kings, z którymi zdobył kolejny tytuł Wicemistrza Polski w field lacrosse. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Manchesterze i Denver. W 2014r. zrezygnował z gry w reprezentacji i dołączył do jej sztabu. W wolnych chwilach, kiedy nie zajmuje się lacrosse, to zajmuje się lacrosse.

Karolina Smreczyńska, asystent trenera - Prezes KS Kosynierzy Wrocław oraz zawodniczka drużyny Kosynierki Wrocław, z którą wywalczyła Mistrzostwo Polski w 2016 roku. Aktualnie pracuje nad rozwojem lacrosse we Wrocławiu oraz swoim donośnym głosem pomaga ujarzmiać nasze Orły na boisku. Na co dzień pracuje jako analityk zakupowy w branży medycznej.

Autor zdjęcia: Martin Bouda

Kajetan Statkiewicz, kapitan/koordynator –pomysłodawca drużyny Polish Eagles i główna siła napędowa rozwoju box lacrosse w Polsce, związany z polskim środowiskiem lacrosse od samego początku jego istnienia, 4 krotny Mistrz Polski z Kosynierzy Wrocław w field lacrosse, członek kadry narodowej w field lacrosse na Mistrzostwach Świata w 2010 roku i Europy w 2016 roku, były Wiceprezes KS Kosynierzy Wrocław, prywatnie: mgr inż. budownictwa, współwłaściciel marki EXIZE, żonaty - żona Aleksandra i dzieciaty  – syn Gabryś.

Autor zdjęcia: Norbert Lasak

Tomasz Kędzia, kapitan/koordynator – jeden z ojców założycieli polskiego lacrosse, były prezes KS Kosynierzy Wrocław oraz sekretarz Polskiej Federacji Lacrosse, 3 krotny Mistrz Polski w field lacrosse oraz członek kadry narodowej field lacrosse na Mistrzostwach Świata w 2010 roku. Razem z Kajetanem Statkiewiczem koordynuje drużynę Polish Eagles oraz rozwija drużynę narodową w box lacrosse. Prywatnie pracuje w biznesie koordynując projekty serwisu infrastruktury IT. Kiedyś chciał być coachem, ale mu przeszło.

Adrian Kozłowski, fizjoterapeuta - na co dzień pracuje w gabinecie Dawców Zdrowia we Wrocławiu. Od 2014 roku związany z polskim środowiskiem lacrosse. Najpierw rozpoczął współpracę z drużyną Kosynierzy Wrocław. Poszerzył ją następnie o wsparcie dla męskiej reprezentacji Polski w field lacrosse. Z kolei w kolejnym kroku dołączył do sztabu żeńskiej kadry. Dlatego też nie wyobrażano sobie jego braku przy okazji projektu box-lacrosse’owego.

Autor zdjęcia: Martin Bouda

Maciej "Krupi" Krupniewski, grafik/koordynator marketingowy – dobry duch każdej drużyny w której gra bądź grał, nadworny grafik KS Kosynierzy Wrocław i innych bytów lacrosse’owych w Polsce, dyrektor kreatywny marki EXIZE, 2 krotny Mistrz Polski z KS Kosynierzy Wrocław, intelektualista i biegacz. Poza lacrosse lubi koszykówkę. Jest właścicielem psa Bazyla i pracuje jako grafik dla zachodniej korporacji.

Nagrody dla darczyńców

Oto część naszych propozycji ujęta w ramach wizualizacji autorstwa naszego wybitnego grafika.

Wśród listy nagród znajdziecie również takie perełki jak:

- lekcje i mecze squash'a,

- lekcje/mecze tenisa ziemnego,

- treningi siłowy,

- masaże,

- bieg,

a nawet,

- ekipę przeprowadzkową ;-),

a wszystko to w towarzystwie naszych zawodników lub sztabu.

 

 

Informujemy uprzejmie, że Ilustracje nagród są wizualizacjami, dlatego ostateczny wygląd produktów może się nieznacznie różnić.

Zakres projektu

- 8 dni turnieju

- 8 meczów

- 23 zawodników

- 5 osób w sztabie szkoleniowym (trener, asystenci, menedżer, fizjoterapeuta)

- 280 noclegów

- 840 posiłków

- 23 kaski i pary rękawic

- 2 komplety strojów

- 3 busy

- 10 000 km

- 1000 litrów paliwa

Autor zdjęcia: Martin Bouda

Budżet - na co zbieramy

✔ PRÓG 1: 10 000 zł wpisowe

✔ PRÓG 2: 12 000 zł wpisowe+komplet strojów

✔ PRÓG 3: 14 000 zł wpisowe+2 komplety strojów

✔ PRÓG 4 - only sky is the limit ;-): ??? zł cała reszta po kolei

  Kontakt

Kajetan Statkiewicz, kajetan.statkiewicz@gmail.com, +48 502 987 647

Tomasz Kędzia, tomek.kedzia@gmail.com, +48 605 407 344

Profil FB Mistrzostw

Strona www Mistrzostw

Profil FB Polish Eagles

Profil FB Polskiej Federacji Lacrosse

Strona www Polskiej Federacji Lacrosse

Polski portal lacrosse'owy - Zakrzywionykij FB

Polski Portal lacrosse'owy - Zakrzywionykij www

EXIZE lacrosse brand FB

 

   Media o nas

Radio Wrocław

TVP Wrocław

Radio Eska

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2017 22:10