Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia Villanueva Jara

Sylwia Villanueva Jara

Kraków, Polska

Nazywam się Sylwia Villanueva Jara. Urodziłam się w Krakowie w 1977 roku .
Jako dziecko uczęszczałam do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.
Miło wspominam swoje dzieciństwo ,które wypełnione było miłością i zainteresowaniem ze strony rodziców. Rodzice zawsze mieli dla mnie czas i wspierali moje zainteresowania, może dlatego teraz, gdy jestem mamą dwóch uroczych, zdolnych i kochanych córek staram się przekazać im te same wartości, które ja wyniosłam z domu rodzinnego.
Wierzę, że moje zainteresowanie się ich „światem”, problemami i marzeniami pozwali na realizację ich planów.
Jestem kontaktową, radosną i pełną życia osobą. Lubię nowe, trudne wyzwania przy których realizacji poznaje nadal swoje możliwości. Lubię również pomagać innym i wspierać ich nowe czasem szalone pomysły.
Moje motto życiowe: "Gdy Ty nie uwierzysz w siebie, nikt nie będzie wierzył"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15531 PLN z 15000 PLN

90 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2015.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Sportowej

O projekcie

AGK Acro w składzie Angele Villanueva Jara, Gloria Zacharska i Karolina Szczepanik są zawodniczkami sekcji akrobatyki sportowej PTG "Sokół" Kraków. Od czerwca 2015 weszły w skład Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego. Dzięki systematycznej i ciężkiej pracy zakwalifikowały się na Europejskie Zawody w Grupach Wiekowych w Akrobatyce Sportowej / Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Riesa - Niemcy w dniach 23-27.09.2015r.

 

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest wyjazd zawodniczek sekcji akrobatyki sportowej na Europejskie Zawody w Grupach Wiekowych w Akrobatyce Sportowej / Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa Europy odbywają się raz na dwa lata. W tym roku organizowane są w Riesa - Niemcy w dniach 23-27.09.2015. 

W Mistrzostwach biorą udział najlepsze zespoły z poszczególnych krajów Europy. Aby wyjechać na tak prestiżowe zawody należy otrzymać rekomendację z PZG oraz zostać powołanym do Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego.

O tym, czy zespół zakwalifikuje się do KNPZG oraz czy będzie mógł reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy, decydują wyniki startów (w danej kategorii wiekowej i zespołowej) podczas całego sezonu poprzedzającego Mistrzostwa.

Z uwagi na fakt, że tematem projektu są Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Sportowej, jego odbiorcami będą osoby bezpośrednio zaangażowane w sport, ale również widzowie zainteresowani niezwykłym wydarzeniem (obejmującym Europę), w przedziale wiekowym od dzieci do osób starszych. Zainteresowanie to wynika z artystycznego charakteru dyscypliny oraz jej widowiskowego przebiegu. Dyscyplina, jaką jest akrobatyka sportowa, łączy elementy taneczne z niezwykłym kunsztem i precyzją elementów akrobatycznych.

 

O NAS

Zawodniczki AGK Acro to młode, bardzo zdolne i pracowite dziewczynki, które cały swój wolny czas poświęcają na ciężkie treningi. Dzięki swojej wytrwałości i dyscyplinie, w czerwcu weszły w skład KNPZG i będą mogły reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy.

Uważam, że tak zdolne dzieciaki należy wspierać. Bo przecież biorąc udział w Mistrzostwa będą reprezentowały nie tylko siebie, ale przede wszystkim nasz kraj - nas wszystkich. W tym celu potrzebują naszego wsparcia i wspólnego zaangażowania. Droga do sukcesu jest bardzo długa i trudna. Niezwykle ważne jest to, aby przez ten czas młodzi sportowcy otrzymywali wsparcie. Gwiazdy sportu rodzą się wtedy, gdy już jako dzieci rozwijają swoje talenty i umiejętności, a nie wtedy gdy otrzymują laury olimpijskie za swoje niezwykłe osiągnięcia.

Ważne jest aby młodzi sportowcy spotkali na swojej drodze ludzi, którzy pomogą im w rozwijaniu sportowego talentu i zapewnią  odpowiednie do tego warunki. To dzięki nam młodzi sportowcy będą mogli realizować swoje plany, a wszyscy z dumą będziemy patrzeć na ich postępy i sukcesy. Wspólnie budujmy kolejne pokolenie utalentowanych polskich sportowców. Razem możemy osiągnąć wspólny cel. To oni są naszą przyszłością, której nie możemy zmarnować.

Jako zespół AGK Acro trenują od marca 2015. W tym składzie odniosły sukces między innymi na takich zawodach w akrobatyce sportowej jak:

 

I miejsce - Międzynarodowy Turniej "Turniej pod Wawelem" Kraków Kwiecień 2015

II miejsce - Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej Świdnica Maj 2015

II miejsce - Mistrzostwa Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej Chorzów 2015

 

 

Każda z zawodniczek ma jeszcze dodatkowe sukcesy z poprzednich startów w innych zespołach. Ich najważniejsze osiągnięcia w akrobatyce sportowej z 2014 roku:

Angele Villanueva Jara
(12 lat)

Jestem uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Krakowie. Uczę się gry na skrzypcach i fortepianie. Akrobatykę trenuję od 4 roku życia. Na pierwsze treningi chodziłam razem z moją siostrą. Od samego początku akrobatyka była moją pasją. Nie wyobrażam sobie innego sposobu spędzania wolnego czasu.

Codziennie po szkole idę na trening, a wieczorem odrabiam zadanie i gram na instrumencie. Trenując wyczynowo i chodząc do szkoły muzycznej nie mam wiele czasu na inne przyjemności, jak wyjście do kina czy spotkania z przyjaciółmi, ale akrobatyka jest moim sposobem na życie i nie wyobrażam sobie żebym mogła robić coś innego.

Najwięcej przyjemności sprawiają mi chwile, gdy po ciężkich treningach przychodzi sukces. Otrzymując kolejny medal wiem, że moja ciężka praca i poświęcenie wolnego czasu przyniosło efekt. Jestem wtedy najbardziej szczęśliwą osobą na świecie :) 

 

I miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów, Biała Podlaska 2014

I miejsce - Mistrzostwa Polski Seniorów, Warszawa 2014

II miejsce - Puchar Polski w Akrobatyce Sportowej, Zielona Góra 2014

I miejsce - iędzynaroowy Turniej "Turniej pod Wawelem", Kraków 2014

Reprezentacja Kraju na Mistrzostwach Świata, Paryż 2014

 

 

Gloria Zacharska
(14 lat)

Mieszkam w Barwałdzie Górnym. Jest to wieś położona między Kalwarią Zebrzydowską a Wadowicami. Od najmłodszych lat czułam zamiłowanie do sportu. Wchodziłam po futrynach, skakałam, próbowałam chodzić na rękach, wyginać się. Gdy trochę podrosłam, mama zapisała mnie na treningi karate. To właśnie tam przez 4 lata rozwijałam swoje sportowe umiejętności.

Chodzę do Zespołu Szkół nr 5 w Berwałdzie Górnym. Gdy zaczęłam czwartą klasę, już na pierwszych lekcjach w-fu, pani Monika Jędrzejewska zauważyła, że mam predyspozycje do trenowania akrobatyki. Poleciła mojej mamie krakowski klub sportowy "PTG" Sokół Kraków. Pani Monika wysłała mnie z mamą do Krakowa, żebym chociaż zobaczyła jak wyglądają treningi. Spodobało mi się to i mama przez 3 lata zawoziła mnie na treningi. Początkowo trenowałam 3 razy w tygodniu, do czasu kiedy trenerka powiedziała mi, że powinnam trenować wyczynowo. Trenuję codziennie. Od razu po szkole wsiadam w busa i codziennie pokonuję około 60 km w jedną stronę, aby dotrzeć do Krakowa.

W domu jestem dopiero po 20:00. Uczę się drodze jadąc w busie i wieczorami, bo też nie chciała bym zapuścić się w nauce. Dyrektor szkoły i nauczyciele bardzo mnie wspierają, za co jestem im wdzięczna. Mam też wsparcie w swojej rodzinie, więc mam motywację do dalszego trenowania.Obecnie trenuję 5 rok, zdobywam medale na Mistrzostwach Polski i zawodach międzynarodowych. Nie mam zamiaru rezygnować z akrobatyki, ponieważ to jest to co kocham.

 

 II miejsce - Ogólnopolskie Zawody "Młode Talenty" Dżonków 2014

 

 

Karolina Szczepanik
(13 lat)

W bieżącym roku ukończyłam szkołę podstawową, od września będę uczęszczała do Gimnazjum nr 13 w Krakowie. Akrobatykę trenuję od 4 lat przez 5 dni w tygodniu. Jest czymś co kocham robić w życiu. Wypełnia mój wolny czas, który dzięki niej spędzam bardzo przyjemnie.

Uwielbiam sport, gram w siatkówkę, jeżdżę na rolkach i rowerze, pływam. Mój dzień rozpoczynam od nauki w szkole, po lekcjach jadę na trening, gdzie ćwiczę 3 godziny. Po powrocie odrabiam lekcję. W wolnym czasie spaceruje z psem, spotykam się z przyjaciółmi, czytam. 

 

 II miejsce - Ogólnopolskie Zawody "Młode Talenty" Dżonków 2014

 

Ich przygotowanie akrobatyczno-taneczne będzie można podziwiać w 8 edycji programu "Mam Talent", dodatkowo Angele Villanueva Jara prezentując elementy akrobatyczne w tańcu weszła do finału oraz wygrała w kategorii najlepszy tancerz program "Mali Giganci"

Angele Villanueva "Mali Giganci" Fot. Grzegorz Press/TVN

Problem z którym borykają się młodzi sportowcy to wciąż niewystarczające zaplecze do rozwoju talentów sportowych w Polsce oraz brak środków finansowych. Juniorzy nie otrzymują dofinansowania z Ministerstwa Sportu. PZG nie posiada odpowiednich środków dla seniorów, dlatego młodzi zawodnicy muszą zdobywać dofinansowania z innych źródeł, co nie jest proste.

Mimo ciężkiej sytuacji w sporcie, młodzi zawodnicy walczą i starają się odnosić coraz większe sukcesy. Jednak wiele talentów rezygnuje ze sportu wyczynowego, gdyż nie mają możliwości finansowych do dalszego rozwoju.

Tak jak przyczyniliśmy się do sukcesów innych sportowych gwiazd, które błyszczą na arenie międzynarodowej, tak przyczyńmy się do sukcesu młodych gimnastyczek AGK Acro. By dzięki naszej pomocy, a swojemu talentowi mogły z dumą, z biało-czerwonym  orłem na piersi, powalczyć o Mistrzostwo. Bo dzięki swojej ciężkiej pracy z pewnością na to zasłużyły!

Nazywam się Sylwia Villanueva Jara, jestem mamą jednej z zawodniczek trójki żeńskiej AGK Acro. Stworzyłam projekt ponieważ wierzę, że wspólnie możemy przyczynić się do sukcesu młodych, utalentowanych gimnastyczek.

Codziennie widzę jak Angele i jej koleżanki ciężko pracują. Całkowicie poświęcają swój czas akrobatyce. Czasami zastanawiam się czy warto, ale widząc jak córka jest szczęśliwa po kolejnym sukcesie pozostaje mi nadal wspierać jej pasję. Niestety schody pojawiają się wtedy, gdy jako rodzic nie jestem w stanie zdobyć środków finansowych na kolejny start, a co za tym idzie, na rozwój. Tak jest w przypadku Mistrzostw Europy w Riesa. Szukałam dofinansowania w różnych instytucjach jednak bez rezultatu.

Wierzę jednak, że dzięki mojemu projektowi na PolakPotrafi.pl uda się pozyskać środki finansowe potrzebne na wyjazd dziewczynek.

Liczę na Waszą pomoc i wsparcie. Wiem, że Angele, Gloria i Karolina dadzą z siebie wszystko podczas startu. Od nas teraz zależy, czy będą mogły wziąć udział w tych zawodach. Wspólnie przyczyńmy się do ich sukcesu.

 

BUDŻET PROJEKTU

Całkowity koszt wyjazdu to około 15.000 zł jest to kwota minimalna związana z uczestnictwem w Mistrzostwach Europy.

Środki z tej kwoty zostaną przeznaczona na:
- przejazd na ME ( w obie strony )
- nocleg podczas zawodów
- wyżywienie na okres trwania zawodów
- stroje startowe
- stroje treningowe Reprezentacji Polski
- dres Reprezentacji Polski
- licencje międzynarodowe wymagane przy starcie
- opłata startowa
- 2 dniowe przygotowanie na odpowiedniej planszy, której zawodniczki w klubie nie posiadają

 

PROGI

 

PARTNERZY

 

AMBASADORZY

"Nawet najzdolniejsi i najpracowitsi potrzebują solidnego wsparcia i porządnej trampoliny, żeby zapewnić im, ich wymarzony sukces. Tak jest w przypadku trójki akrobatycznej AGK Acro, która ma szansę pojechać na mistrzostwa europy.

Wspieram i popieram ten projekt ze względu na Angele, która jest w składzie tej trójki i z którą miałem okazje pracować jako choreograf w programie "Mali Giganci". Pierwszy raz wtedy miałem okazję spotkać tak zdolne dzieci, oddane swojej pasji i zdeterminowane, by osiągać szczyty w swoich dziedzinach.

Wspieranie takich akcji jest najbardziej właściwym zachowaniem. Polecam wszystkim! :-)"

Rafał Kamiński "Roofi"

 

Jako dziecko uczęszczałam do szkoły muzycznej, rodzice zadbali o mój rozwój pozaszkolny, grałam na skrzypcach. Dzięki wsparciu szkoły, sponsorom brałam udział w ogólnopolskich koncertach, udało mi się wyjechać z orkiestrą na warsztaty do Petersburga, dziś z sentymentem to wspominam. Obecnie w moim zawodzie aktorki widzę wyraźnie, jak to procentuje. 

Podejmując rolę opiekuna w programie Mali giganci spotkałam Angele Villanueva Jara, wspaniałą i ogromnie utalentowaną dziewczynę. Obserwowałam ją na treningach, a potem na występach, podziwiałam niesamowitą pracowitość (bo talent po prostu ma), wytrzymałość, odporność na stres, i do tego wciąż widziałam uśmiech na jej twarzy. Nigdy nie słyszałam, żeby narzekała. Kompletnie nie znam się na akrobatyczne sportowej, dziedzinie w której Angele się rozwija i osiąga niesamowite sukcesy, ale gołym okiem laika widać, że poziom, jaki reprezentuje z dwiema partnerkami z grupy AGK Acro, wart jest wsparcia. 

Ja wspieram z całego serca i jestem przekonana, że należy pomóc tej trójce utalentowanych dziewcząt i umożliwić im udział w mistrzostwach Europy. 

Wspieram i zachęcam do wsparcia! Polki potrafią!!!

Aneta Todorczuk-Perchuć

GALERIA

 

NAGRODY

W ramach podziękowań za wsparcie przygotowane zostały nagrody. Podzielone zostały na pakiety, które nazwą nawiązują do elementów akrobatyki sportowej oraz samej dyscypliny. W pakietach znajdują się ciekawe niespodzianki, które dostępne są tylko na PolakPotrafi.pl z limitowanej i niepowtarzalnej kolekcji z logiem AGK Acro - Mistrzostwa Europy 2015.

Wyróżnione nagrody:

 

 i wiele innych - sprawdź wszystkie po prawej stronie!

 

KONTAKT

Można nas znaleźć na:

 

https://www.facebook.com/pages/Angele-Villanueva/1615500058710013?fref=ts

https://www.facebook.com/joanna.zacharska.16?fref=ts

https://www.facebook.com/karolina.szczepanik.397?fref=ts

 

Management:

Sylwia Villanueva Jara
sywija1(at)hotmail.com 

Media o Twoim projekcie:

Gimnastyczki zbierają pieniądze na udział w ME

dziendobry.tvn.pl | 2015-08-08

Młode gimnastyczki - Angele Villanueva Jara, Gloria Zacharska i Karolina Szczepanik - zakwalifikowały się do Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego i będą reprezentować Polskę podczas wrześniowych Mistrzostw Europy. Na ten sukces ciężko pracowały podczas codziennych treningów. Brakuje im jednak pieniędzy, bo w polskim sporcie inwestuje się w seniorów, a nie w juniorów. Dlatego dziewczyny same muszą szukać środkow na realizację swojej sportowej pasji. Z Waszą pomocą może się im to udać! jeśli uzbierają 15 tys. PLN, to będą mogły nas reprezentować podczas ME.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2015 22:10