Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Trans-Fuzja

Fundacja Trans-Fuzja

Warszawa

Za swoją misję uważamy upowszechnianie wiedzy o płci. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której temat transpłciowości nie będzie tabu, a wiedza o płci, genderze i tożsamościach płciowych będzie szeroko dostępna. Chcemy, aby rozumiane były słowa transwestyta, transseksualista, crossdresser. Chcemy, aby osoby transpłciowe były akceptowane i szanowane, aby miały wsparcie rodzin i przyjaciół.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3600 PLN z 3500 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2015.

Ogólnopolskie Wybory Miss Trans

O projekcie

Miss Trans V wspiera coraz więcej organizacji.

"Replika", magazyn społeczno-kulturalny LGBT, wspiera nas medialnie.

Informacje na temat V Ogólnopolskich Wyborów Miss Trans ukazują się na fanpage'u "Repliki" na Facebooku:https://www.facebook.com/ReplikaKPH. Zachęcamy także do odwiedzania strony http://replika-online.pl, a także do lektury dwumiesięcznika "Replika", którego bieżący numer mozna otrzymać w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja.

Prestiżowy brytyjski magazyn lifestyle'owy "TransLiving" objał patronatem wybory. Ufundował także nagrody dla laureatek konkursu.

W najbliższym numerze magazynu "TransLiving" (czerwiec) ukaże się material zapowiadający V Ogólnopolskie Wybory Miss Trans i przedstawiający historię polskiego konkursu Miss Trans. W kolejnym numerze, który ukaże się we wrześniu, znajdziemy z kolei relację z tegorocznego konkursu.

 

Do grona sponsorów dołącza również Kwiaciarnia Anna-Flower. Anna-Flower sponsoruje bukiety, które otrzymają wszystkie laureatki tegorocznego konkursu.

Kwiaciarnia Anna-Flower jest na Facebooku https://www.facebook.com/kwiaciarnia.annaflower1

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Najpiękniejszą trans Polkę będziemy wybierać w tym roku już po raz piąty. V Ogólnopolskie Wybory Miss Trans odbędą się 4 lipca w warszawskim teatrze Druga Strefa przy ul. Magazynowej 14a. Fundacja Trans-Fuzja, działająca na rzecz osób transpłciowych i interpłciowych, zaprasza do ich wsparcia i współtworzenia.

Fundacja Trans-Fuzja jest głównym organizatorem V Ogólnopolskich Wyborów Miss Trans. W organizacji tego wydarzenia wspierają nas warszawski teatr Druga Strefa oraz gwiazda polskiej sceny drag queen Kim Lee. Tegoroczne wybory są dla nas wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy wychodzimy z branżowych klubów na deski teatru. W wyborach biorą udział osoby transpłciowe o kobiecej ekspresji i wizerunku. 

Ogólnopolskie Wybory Miss Trans są jednym z elementów budowania widzialności osób transpłciowych w społeczeństwie oraz ich społecznej integracji. Organizujemy je po to, by osoby transpłciowe przełamały swoje bariery i obawy przed publicznym zaistnieniem. Chcemy także, by społeczeństwo dowiedziało się w ten sposób więcej o zjawisku transpłciowości, które wciąż jest mylnie interpretowane. Chcemy, by społeczeństwo zauważyło w osobach trans normalnych ludzi, którzy mają prawo do samorealizacji w życiu, podobnie jak inni. I że są naprawdę wspaniałymi, wesołymi osobami, które potrafią się bawić.

Idea zorganizowania polskiego konkursu Miss Trans zrodziła się w 2011 r. Fundacja Trans-Fuzja wraz z warszawskim klubem Le Garage zorganizowali pierwsze wybory Miss Trans 25 czerwca 2011 r. Drugie wybory odbyły się 2 czerwca 2012 r. również w klubie Le Garage, a kolejne – 15 czerwca 2013 r. także w Le Garage. W ubiegłym roku konkurs odbywający się14 czerwca gościł w warszawskim klubie Galeria, a w tym roku po raz pierwszy wychodzi z branżowych klubów na deski teatru. Polskie wybory są wzorowane na podobnych imprezach odbywających się w wielu krajach świata (m.in. Tajlandia, Brazylia, Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania, Wenezuela).

Wspierając nas kwotą 20 złotych, otrzymasz koszulkę z logo Fundacji. Dysponujemy rozmiarami S, M oraz L

W konkursie mogą startować wszystkie pełnoletnie osoby o kobiecej ekspresji, które nie są ciskobietami (przez określenie ciskobieta rozumie się osobę o kobiecej ekspresji i tożsamości, której po urodzeniu została przypisana żeńska płeć metrykalna i która nie ma doświadczeń życia jako mężczyzna), czyli np. transkobiety, kobiety z transpłciową przeszłością, osoby interpłciowe, osoby transwestytyczne i transgederowe, osoby queer, transmężczyźni o kobiecej ekspresji.

Wspierając nas kwotą 30 złotych, otrzymasz wydany w 2007 zbiór opowiadań osób transpłciowych "Namaluj mi wiatr"

Osoby uczestniczące w konkursie wystąpią w dwóch wyjściach, w których zaprezentują się w strojach codziennych i wieczorowych – naszym celem jest, by każda z uczestniczących osób przedstawiła własny wizerunek kobiecości. Podczas prezentacji osoby uczestniczące w konkursie będą musiały powiedzieć kilka słów o sobie oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez jury. Spośród tych osób wyłonionych zostanie pięć, które wystąpią w finale. Pokażą się one publiczności w trzecim wyjściu w strojach dowolnych, po którym nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie tytułów i nagród.

Wspierając nas kwotą 35 złotych, otrzymasz koszulkę z logo Fundacji. Dysponujemy rozmiarami S, M oraz L

Podczas corocznych wyborów jury konkursu przyznaje główne nagrody: Miss Trans, I Wicemiss Trans i II Wicemiss Trans. Publiczność wybiera Miss Trans Publiczności. W ostatnich dwóch latach akredytowani przy konkursie fotoreporterzy wybierają swoją faworytkę – Miss Trans Foto (w pierwszych dwóch edycjach wybieraliśmy także Miss Internetu).

Dotychczas w jury konkursu zasiadali wybitni przedstawiciele świata kultury (m.in. aktorka Irena Karel, filozof, dziennikarz i artysta Kamil Sipowicz, projektanci mody Ewa i Piotr Krajewscy, pisarka Kaja Malanowska, fotograficzka Kama Bork), nauki (dr hab. Jacek Kochanowski), mediów (m.in. publicysta „Gazety Wyborczej” Piotr Pacewicz) i polityki (posłanka Anna Grodzka, poseł Ryszard Kalisz, współprzewodniczący partii Zieloni Adam Ostolski). Warto też wspomnieć, że wśród fotoreporterów i fotografików obecnych podczas konkursów znaleźli się wybitni mistrzowie obiektywu, m.in. Kama Bork, Grzegorz Banaszak, członek prestiżowej agencji VII Photo i laureat licznych nagród Maciej Nabrdalik oraz laureatka World Press Photo z 2013 r. Ilona Szwarc.

Być może wolisz pakiet? Wsparcie w wysokości 50 złotych to dwie koszulki - jedna z logo Fundacji Trans-Fuzja, druga z napisem "Każdy ma prawo być sobą"

Udział w wyborach jest dla każdej kandydatki sporym wyzwaniem. Dla wielu uczestniczek to pierwsza szansa, by zaistnieć, dla innych – by radykalnie zmienić swoje życie. Dotyczy to w szczególności laureatek, które wyrastają później na liderki środowiska osób trans, angażują się w prace na rzecz innych osób trans lub stają się rozpoznawalnymi i medialnymi postaciami. Tak stało się w przypadku trzech laureatek konkursów: Miss Trans Publiczności 2011 Edyty Baker, Miss Trans 2012 Lukrecji Kowalskiej i Miss Trans 2013 Zuzanny Stachury – wszystkie trzy były bohaterkami sześcioodcinkowego serialu dokumentalnego „W obcym ciele” (2014 r., reż. Kama Veymont) emitowanego w TVN Style. Były też bohaterkami innych produkcji i programów telewizyjnych, artykułów prasowych i internetowych oraz sesji fotograficznych.

Tegoroczne wybory są dla nas pierwszym małym jubileuszem. Bardzo cieszymy się z tego, że możemy organizować już piątą ich edycję. Gdy zaczynaliśmy w 2011 r., wielu malkontentów twierdziło, że w Polsce nie ma miejsca na takie konkursy, że to nie wypali, że szybko zniknie z kalendarza wydarzeń LGBTQ. Jednak dzięki zainteresowaniu w samym środowisku osób transpłciowych, a także dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi, naszych sponsorów i osób, które pomagały nam swoim zaangażowaniem i pracą, konkurs istnieje nadal. Ten mały jubileusz jednak zobowiązuje. Dlatego chcemy uczynić Ogólnopolskie Wybory Miss Trans konkursem o jeszcze większym zasięgu, lepszym i sprawniej zorganizowanym.

Możesz wybrać również większy pakiet! Wsparcie w wysokości 75 złotych to dwie koszulki - jedna z logo Fundacji Trans-Fuzja, druga z napisem "Każdy ma prawo być sobą" oraz książka "Namaluj mi wiatr"

Dotychczasowe konkursy organizowaliśmy bowiem wyłącznie siłami kilkuosobowego zespołu pracującego wolontaryjnie, przy niemal zerowym budżecie. Kandydatki przyjeżdżały na własny koszt w dniu konkursu i wracały do domów bezpośrednio po jego zakończeniu, przygotowywały się w polowych niemal warunkach, a uzyskane tytuły nie wiązały się z żadnymi nagrodami (nagrodę rzeczową otrzymywała jedynie Miss Trans, a pozostałe laureatki – jedynie symboliczne kwiaty). W ubiegłym roku po raz pierwszy udało nam się (dzięki sponsorom) uzyskać zwiększenie puli nagród i zwrócić częściowo koszty podróży kandydatek.

Ofiarowane nam pieniądze planujemy przeznaczyć przede wszystkim na pulę nagród dla laureatek konkursu. Wyniesie ona 2 000 zł i zostanie podzielona pomiędzy wszystkie laureatki (Miss Trans – 700 zł, I Wicemiss Trans – 500 zł, II Wicemiss Trans – 300 zł, Miss Publiczności – 300 zł, Miss Trans Foto – 200 zł). Pozostałą kwotę chcemy przeznaczyć na pełny zwrot kosztów podróży dla kandydatek spoza aglomeracji warszawskiej oraz na zapewnienie wszystkim uczestniczkom godnych warunków podczas bardzo dla nich stresującego i wyczerpującego dnia konkursowego (transport do teatru Druga Stefa, zapewnienie cateringu). Pokryje ona także niezbędne koszty przygotowania konkursu: druk szarf, dyplomów, zakup kwiatów itp.

Jeśli pozyskamy więcej niż 4 000 zł, sfinansujemy zestawy pamiątkowych upominków dla wszystkich osób startujących w wyborach. Planujemy także ufundowanie pozaregulaminowej nagrody-niespodzianki związanej z jubileuszową piątą edycją konkursu.

Jeśli pozyskamy więcej niż 5 000 zł, wówczas sfinansujemy uczestniczkom spoza Warszawy nocleg w hostelu/hotelu (w zależności od liczby kandydatek i możliwości wynegocjowania cen).

Jeśli nie wykorzystamy w pełni ofiarowanej nam kwoty, wszystko to, co zostanie, zasili budżet przyszłorocznych Ogólnopolskich Wyborów Miss Trans. Ofiarodawcy otrzymają szczegółowe rozliczenie kosztów konkursu po jego zakończeniu.

Wspierają nas

Konkurs możesz śledzić na Facebooku - facebook.com/WyboryMissTrans

Ogólnopolskie Wybory Miss Trans

Zapraszamy rownież na stronę internetową - misstrans.pl

Fundacja Trans-Fuzja wspiera osoby transpłciowe w całej Polsce i pomaga im odnaleźć siebie. Prowadzimy grupy wsparcia w całej Polsce, pomoc psychologiczną, prawną i społeczną. Edukujemy policję, specjalistów i studentów z zakresu psychologii oraz społeczność LGB na temat życia i codziennych problemów osób transpłciowych. Walczymy o stworzenie nowego prawa regulującego uzgodnienie płci, aby było dostosowane do potrzeb osób transpłciowych, zapewniało im godność i poszanowanie ich podstawowych praw. Wierzymy, że każdy ma prawo być sobą.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2015 18:06