Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Miłośników Egiptu „Herhor”

Stowarzyszenie Miłośników Egiptu „Herhor”

Warszawa, Polska

Stowarzyszenie Miłośników Egiptu „Herhor” zawiązało się w 2000 r. z inicjatywy dużej grupy osób wspierających działania Misji Skalnej w Deir el-Bahari. Prezesem Stowarzyszenia jest egiptolog prof. dr hab. Andrzej Niwiński. Swą nazwę Stowarzyszenie zawdzięcza hipotezie, że Misja Skalna w swoich badaniach jest na tropie grobowca arcykapłana i króla Herhora z końca XX dynastii, którego postać jest w Polsce dobrze znana dzięki uczynieniu z niej jednego z bohaterów powieści „Faraon” Bolesława Prusa. Od 2005 r. Stowarzyszenie ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25332 PLN z 20000 PLN

148 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

126%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.01.2019.

Badania polskiej Misji Skalnej w Egipcie

Dziękujemy za pierwsze wpłaty!!!

Dodano 12.12.2018, godz. 17:13

Na profilu naszego projektu, dosłownie chwilę po jego uruchomieniu, odnotowaliśmy już pierwsze wpłaty od Państwa, które na tę chwilę przekraczają już 2 000 zł!

Bardzo gorąco dziękujemy za Państwa wsparcie, za okazane nam w ten sposób zaufanie i pokładane w nasz projekt nadzieje.

Zaczynamy wierzyć, że uda nam się zorganizować sezon badań w Egipcie i ponownie staniemy oko w oko z ukrytymi tajemnicami starożytnych Egipcjan, które być może czekają na nas gdzieś, może tuż tuż pod piaskami.

Cieszymy się tym bardziej, że dumnie reprezentujemy w tym szczególnym miejscu, jakim są Teby Zachodnie, nie tylko pasję naukowców, badaczy, odkrywców, ale i po prostu Polskę.

Na załączonym poniżej zdjęciu góry tebańskie z widoczną w tle świątynią Hatszepsut, a bezpośrednio nad nią masywem Gebel Ragab – naszą górą przeznaczenia, jak często mawiamy.

Wprawne oko dostrzeże ledwie widoczną z tej odległości niezwykłą instalację techniczną, która przez całe trzy lata służyła nam do oczyszczania góry z kilku tysięcy ton kamieni. 

Poczytajcie nasz blog na stronie, aby dowiedzieć się więcej: herhor.or.pl

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

#MisjaSkalna

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.01.2019 22:10