Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr EKIPA

Teatr EKIPA

Warszawa

Stowarzyszenie Teatralne EKIPA to zespół profesjonalnych aktorów, aktywnie uczestniczący w życiu kulturalnym Warszawy i całego kraju od 2011r. Jest to teatr prywatny, niezależny i poszukujący. Teatr, który szuka bezpośredniego kontaktu pomiędzy widzem a aktorem.

Zależy nam aby widz dobrze się czuł na naszych spektaklach, nie traktujemy go jako klienta ale towarzysza wieczoru.

Nasze spektakle „Urban Sounds", „Opowieść wigilijna – słuchowisko radiowe na żywo” oraz „Miłość szuka mieszkania”, stanowią oryginalną, lekką rozrywkę na najwyższym poziomie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6563 PLN z 6500 PLN

64 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2018.

Miłość szuka mieszkania. Komedia z Getta.

O projekcie

Warszawa - miasto miłości. Tym sloganem nasza stolica nie była zbyt często określana. Częściej to wzniosłe uczucie przypisywano takim europejskim miastom jak Paryż czy Rzym. Miłość zdawała się omijać szerokim łukiem naszą stolicę w poezji czy prozie, no bo kto by przypuszczał, że zechce ona zamieszkać właśnie tutaj w Warszawie. W jej murach. Sercach jej mieszkańców... a jednak zamieszkała.

 

Cel naszej zbiórki: realizacja spektaklu na najwyższym poziomie to także zadbanie o jego stronę wizualną, wiec scenografia, kostiumy czy jak w naszym przypadku specjalna charakteryzacja. Potrzebujemy 6.500 złotych. Z czego 3500 zł przeznaczamy na wykonanie elementów  scenografii ( opłacenie stolarza, rzeźbiarza wykonującego popiersie Cezara). Kwota 1500 zł to utkanie sztucznej brody i zakup przyborów do charakteryzacji. Elementy kostiumu (w tym uszycie opasek z gwiazdą Dawida) to kwota 500 zł. Na to przeznaczymy środki ofiarowane przez darczyńców.

Jeśli zbierzemy więcej niż potrzebujemy podzielimy się z Aktorami Weteranami z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

 

Teatr EKIPA sięgnął po tekst komedii złożonej z szalonych miłosnych perypetii bohaterów mieszkających właśnie tutaj. Młodzi warszawianie pełni marzeń i rozkochani do granic swoich serc, co chwilę wpadają w problemy, które gotują sobie sami, lub które gotuje im los.

foto. Marta Ankiersztejn - Węgier


Spektakl jest już na etapie prób i będzie miał swoją premierę w połowie grudnia. Jest to możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Kultury. Jednak zależy nam by realizacja stała na jak najwyższym poziomie. Dlatego zwracamy się do Was drodzy widzowie. Stwórzmy wspólnie spektakl, który mówi o Warszawie. Spektakl, który da nam wszystkim poczucie, że Warszawa może być miastem miłości. Dzięki Waszej pomocy przywrócimy do życia pierwszą komedię opisująca wojenną Warszawę. Właśnie o tym jest Miłość szuka mieszkania.

Lepsza scenografia, lepsze kostiumy czy charakteryzacja, na które zbieramy, mają bezpośredni wpływ na jakość i powodzenie tego przedsięwzięcia. Zapraszamy Was do utożsamienia się z historią, która poruszamy i miejscem, w którym ona się dzieje.

A dzieje się ta historia w Getcie Warszawskim podczas wojny. To właśnie tam miała miejsce seria przepięknych historii miłosnych i to właśnie tam Miłość szuka mieszkania  poraz pierwszy była zagrana. Dzis, ponad 70 lat po wojnie przywracamy ten spektakl Warszawie, bo jest piękny... jak życie, jak miłość.

Premiera spektaklu odbędzie sie na scenie Teatru WARSawy 14 i 15 grudnia tego roku.

Ralizacja nagród wymagających przygotowania (np. DVD ze spektaklu)  planujemy do 15 stycznia 2019 roku. Wykonanie wyjątkowych zobowiązań ( np. "Spacer z Laser - znany pies" czy "Podwózka do pracy...) planujemy w dogodnym dla darczyńcy terminie, jednak nie póżniej niż do końca stycznia 2019 roku.

 

Komedia z Getta!
Brzmi abstrakcyjnie? No cóż... codzienność Getta Warszawskiego też może się nam wydawać w pewnym sensie abstrakcyjna, a jednak Getto było faktem. Tak samo jest z komedią „Miłość szuka mieszkania”. Jerzy Jurandot napisał tę sztukę podczas okupacji i wystawiał ją w getcie dla jego mieszkańców. Podczas spektaklu widzowie się przekonywali, że to, co widzą, to nic innego jak ich własne życie w okupowanej Warszawie, przedstawione w krzywym zwierciadle... I to działało! Śmiali się i dobrze bawili podczas spektaklu, który, choć na chwilę pomagał im wyśmiać to, co się działo z ich losem, odetchnąć i poczuć, że teatr nawet w najpodlejszym czasie może przywrócić ludzką godność swoją najsilniejszą bronią - humorem!Komedia wykopana spod ziemi!
Brzmi nieprawdopodobnie? No cóż... Jurandot zakopał egzemplarz sztuki pod ziemią. Był pewien, że tylko w ten sposób cokolwiek po nim przetrwa w obliczu likwidacji getta i okrucieństw wojny... Tym właśnie sposobem, jeden jedyny egzemplarz sztuki „Miłość szuka mieszkania” przetrwał do naszych czasów! Przepisany i zarchiwizowany, przez Żydowski Instytut Historyczny, uniknął wiecznego zapomnienia. Dzisiaj, pierwszy raz od czasów wojny Teatr EKIPA przywraca ten tekst w jego należyte miejsce - na warszawską scenę teatralną.

Historia ocalałej cudem, wykopanej spod ziemi tekstu sztuki J. Jurandota

Fragment skanu rękopisu Jerzego Jurandota. Oryginał znajduje się w zbiorach Żydowskiego Instytutu Historycznego.


Komedia charakterów!
Brzmi znajomo? No cóż…: „W przepełnionym mieszkaniu warszawskiego getta, w jednym pokoju zakwaterowane zostają dwie młode pary, okazuje się, że połowa każdej z par kochała się już kiedyś w połowie z pary przeciwnej. Mieszkanie w czwórkę w jednym pokoju to nie jest taka łatwa sprawa. Tym bardziej, że gospodyni mieszkania, ma swoje twarde zasady, ale ostatecznie miłość i tak wszystkim wskaże drogę... no i jest jeszcze kaktus...” Tak więc perypetii co niemiara... plus jeszcze kilka ciekawych postaci, których tutaj nie zdradzamy.

Komedia to brzmi dumnie!
Londyn ma „Sherlocka Holmesa”; Paryż „Nędzników”, Nowy York... choćby „Gangi Nowego Yorku”, a Warszawa..no cóż... Oczywiście różne dzieła nawiązują do stolicy i dzieje się w niej też kilka oper mydlanych, jednak czy miasto z taką historią nie może mieć dzieła, które by zlepiało jego tożsamość. Ma! „Miłość szuka mieszkania” Jerzego Jurandota. Spektakl teatralny związany z miastem i jego najtrudniejszym momentem w historii. Przynosimy Wam to dzieło szanowni warszawianie i oddajemy w wasze ręce. Oglądajcie, bądźcie dumni i opowiadajcie całemu światu, że Warszawa ma komedię o getcie, wykopaną spod ziemi, która cudem przeżyła holokaust, bo kultura przeżyje wszystko co najgorsze, choćby w ostatnim egzemplarzu!

Obsada:

Dagmara Bąk

Ewa Bonecka

Sławomir Doliniec

Paweł Ferens

Monika Kaleńska

Jan Naturski

Maciej Nawrocki


Jędrzej Taranek

O Ekipie:

Spektakl Miłość szuka mieszkania jest koprodukcją Teatru EKIPA i Teatru WARSawy.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: crowdfunding.teatrekipa@gmail.com

Zapraszamy również na nasze social media:

                                                               

   

 Teatr EKIPA to zespół złożony z profesjonalnych aktorów, którego celem jest uczestnictwo w kulturalnym życiu Warszawy. Teatr powstał w 2011 roku i od tego czasu stara się tworzyć atrakcyjną ofertę wydarzeń dla mieszkańców stolicy.

EKIPA to teatr niezależny i poszukujący. Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z widzem, dlatego traktujemy go nie jak klienta, lecz towarzysza wieczoru. W naszej twórczości odnosimy się do otaczającego nas świata, dotykając jego współczesności, jaki i historii. Lubimy łączyć różne formy teatralne, by zawsze poszukiwać czegoś nowego i nigdy się nie powtarzać.

Umiejętności i doświadczenie produkcyjne zbierane podczas lat działalności, owocują coraz bardziej ambitnymi produkcjami. Wśród naszych produkcj jest spektakl muzyczny "URBAN SOUNDS", słuchowisko radiowe na żywo "Opowieść wigilijna", komedia patriotyczna "Czekając na Otella" czy dreszczowiec "Vladimir". Ekipa czynnie angażuje się w życie kulturalne Warszawy np. przez cykl czytań EKIPA – WSTĘP! (bezpłatny), także przez indywidualne inicjatywy członków stowarzyszenia.

Największą siłę teatru stanowią aktorzy, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którzy poprzez swoją zawodową obecność w mediach, ale i długoletnią współpracę z prestiżowymi scenami stolicy i kraju są najlepszą wizytówką Teatru EKIPA.

 

Vladimir reż. Jan Naturski

Czekając na Otella reż. Jan Naturski

Media o Twoim projekcie:

Afisz Teatralny o Miłości

www.afiszteatralny.pl | 2019-01-01

Miłość szuka mieszkania pióra Jerzego Jurandota to historia prawdziwej miłości, która rodzi się w niespodziewanych okolicznościach. Niby zwyczajna opowiastka, a jednak ze względu na okoliczności powstania staje się dziełem wzruszającym.

Rude Rude Girl o spektaklu Miłosc szuka mieszkania

agnieszkamalgorzata.blogspot.com | 2019-01-01

Miłość. Nie przeszkadzać! Pewnie nigdy nie zetknęłabym się ze sztuką Jerzego Jurandota, gdyby nie Teatr Ekipa. Grupa złożona z młodych, bardzo zdolnych aktorów postanowiła tchnąć ducha w to zapomniane dzieło. (...)

Strefa kultury: „Miłość szuka mieszkania”

www.rdc.pl | 2018-12-03

Miłość szuka mieszkania” to komedia J.Jurandota z getta. Gościem Cezarego Polaka byli Jan Naturski, reżyser oraz aktorzy Dagmara Bąk i Jędrzej Taranek.

Dagmara Bąk w radiu RDC

www.rdc.pl | 2018-11-30

Nagranie rozmowy aktorki Dagmary Bąk z Cyrylem Skibą w radiu RDC. O Polak Potrafi, Miłość szuka mieszkania i Vladimirze :) .

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2018 22:10