Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mille Voci

Mille Voci

Warszawa

Mille Voci to chór dziecięcy działający na warszawskim Grochowie. Repertuar chóru stanowią współczesne, autorskie piosenki w dynamicznych, nowoczesnych aranżacjach muzycznych, z tekstami o tematyce bliskiej zainteresowaniom dzieci.
Naszym ideałem i źródłem inspiracji jest włoski chór Piccolo Coro dell'Antoniano, a znaczną część naszego repertuaru stanowią piosenki zaczerpnięte z międzynarodowego festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d'Oro. W 2015 roku rozpoczęliśmy nagrania naszej pierwszej płyty, na której znajdzie się 12 włoskich przebojów w polskiej wersji językowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3330 PLN z 3000 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.07.2015.

Mille Voci śpiewa Zecchino d'Oro

O projekcie

Stań murem za chórem!

Hej, to my, chór dziecięcy Mille Voci. Śpiewamy na warszawskiej Pradze Południe i mamy od 5 do 12 lat. Nasza nazwa oznacza „tysiąc głosów”, choć tak naprawdę nie jest nas tysiąc, ale 51 (w dodatku same dziewczyny!). Mille Voci wzięło się od tytułu jednej z naszych ulubionych piosenek wykonywanych przez włoski chór „Piccolo coro dell’Antoniano”. Ten chór jest nam bardzo bliski, ponieważ wykonujemy wiele ich piosenek, a nasza dyrygentka, pani Karolina Olczedajewska, kiedy była mała, śpiewała razem z nim na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d'Oro! Naszym marzeniem jest wydać płytę z polskimi wersjami tych piosenek. One są świetne!

 

Nie czekamy, lecz działamy!

 My, dzieci, potrafimy marzyć, ale kiedy trzeba, potrafimy też zabrać się do roboty. Przez ostatnie pięć lat ciężko pracowałyśmy nad naszym śpiewem, nad emisją głosu i interpretacją. Nauczyłyśmy się śpiewać na głosy, wykułyśmy na pamięć teksty kilkudziesięciu piosenek, spędziłyśmy wiele godzin na próbach, choć byłyśmy zmęczone po szkole i nie zawsze nam się chciało… Ale zrobiłyśmy to – i jesteśmy gotowe, by nagrać wymarzoną płytę! W tym samym czasie nasi dorośli opiekunowie też nie próżnowali: zdobyli podkłady muzyczne orazoficjalne pozwolenie udzielone przez Instytut Antoniano, przetłumaczyli z włoskiego teksty piosenek, nawiązali kontakty ze studiami nagraniowymi i wydobyli od przeróżnych sponsorów (a także od naszych rodzicówJ) sporą część pieniędzy potrzebnych na nagranie płyty.

 

  Jesteśmy już naprawdę blisko celu!

Mamy materiał muzyczny i teksty, mamy umiejętności, a w skarbonce mamy całą kwotę potrzebną na nagranie i mastering. Aby wyprodukować płytę, potrzebujemy jeszcze co najmniej 3000 zł. Jeśli zbierzemy więcej, będziemy mogli wyprodukować więcej sztuk płyt, a także zainwestować w jej promocję.

 

Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

3000 zł - na wyprodukowanie 500 sztuk płyty

4000 zł - za tyle wyprdukujemy aż 1000 sztuk płyty!

5000 zł - dodatkowo opłacimy reklamę na dużym portalu o tematyce dziecięcej

6000 zł - opłacimy następną reklamę:-)

A jeśli zbierzemy napraaaawdę dużo pieniędzy, to zabierzemy dziewczynki na wymarzony koncert poza Warszawą! Zasłużyły na nagrodę:-)

Pamiętajcie: im więcej pieniędzy otrzymamy, tym więcej osób będzie mogło bawić się przy wspaniałych piosenkach Zecchino d'Oro!!!

 

 

Uwaga panie od muzyki, uwaga kolonijni DJ-e, uwaga dziecięce radiostacje! Nadchodzi Mille Voci!! Nagrania trwają, w czerwcu nagrywamy ostatnie piosenki. Jeśli zgromadzimy niezbędne środki, płyta ukaże się jesienią 2015 roku!

 

 

Kim jesteśmy?

Mille Voci tworzy przeszło 50 dzieci oraz czworo dorosłych:

:

Karolina Olczedajewska - założycielka i dyrygentka Mille Voci, autorka piosenek dla dzieci, z wykształcenie pedagog i animator kultury. W 1989 roku reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d'Oro. Od tamtej pory wiedziała, że pewnego dnia pójdzie w ślady Mariele Ventre, dyrygentki włoskiego chóru Piccolo Coro dell'Antoniano, którą poznała i pokochała podczas festiwalu, i założy własny chór dziecięcy:-)

Xenia Zawanowska - współtworzy chór, autorka większości polskich tekstów oraz opracowań muzycznych wykonywanych piosenek. Z wykształcenia lektorka języków obcych i tłumaczka, a z zamiłowania muzyk, od wielu lat związana ze Staromiejskim Klubem Muzycznym.

Rafał Witek - pisarz, wielokrotnie nagradzany autor książek, wierszy i słuchowisk dla dzieci. Pisze teksty piosenek oraz teksty do podręczników oraz publikuje w "Świerszczyku".

Zofia Krystman - założycielka Fundacji Poszukiwań Artystycznych SZEPTEM, która wspiera działania chóru. Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akadamii Teatralnej oraz Szkoły Dramy Stosowanej I stopnia w Warszawie. Realizator światła w spektaklach Studia Teatralnedo KOŁO i Teatru Ochoty.

 

Posłuchajcie nas na naszym kanale na YouTube!

https://www.youtube.com/user/MilleVociPPD

 

Jeśli jesteście ciekawi, o czym śpiewamy na naszej płycie, posłuchajcie wersji koncertowych niektórych z nagrywanych piosenek. Śpiewamy między innymi o...

 nietoperzach, które mają niecodziennie spojrzenie na świat

wilku, który nie chciał być zły

 zupełnie wyjątkowych naleśnikach babci Niny

 wietrze, który przynosi nam nieznane melodie

i o zabawie dźwiękami

 a także o gwiazdach i... marzeniach:-)

 

 

Podobają Wam się? Nam bardzo!!!

A to przecież zaledwie połowa z 12 piosenek, które zaprezentujemy na płycie :-)

 

 

Zapraszamy też na nasz profil na Facebooku, gdzie znajdziecie mnóstwo zdjęć i informacji o chórze:

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.07.2015 18:06