Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Milczenie Owiec

Milczenie Owiec

Gdańsk, Polska

Melodyjna mieszanka rocka, hard rocka, grunge i elementów rocka progresywnego. Teksty mówiące nie zawsze wprost o ciemniejszych stronach ludzkiej natury. W 2005 roku zespół wydał debiutancki album „Twarze” nakładem EMI Music. Po kilkuletniej przerwie powrócili z oficjalnymi singlami zapowiadającymi nowy album: „Bunt”, „Przyjdą tu” oraz „Ćma”, zrealizowanymi w ramach współpracy z wytwórnią MJM Music PL. Wydawnictwo planowane jest na początek 2016 roku.


POLUB nas na Facebooku: http://facebook.com/milczenieowiec
SUBSKRYBUJ nasz kanał na YouTube: http://goo.gl/IwJDPb
OBSERWUJ nas na Twitterze: http://twitter.com/milczenieowiec
SPRAWDŹ naszą oficjalną stronę: http://milczenieowiec.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6171 PLN z 6000 PLN

66 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.01.2016.

Pomagam Milczeniu Owiec nakręcić teledysk na nową płytę

O projekcie

Nasz wspólny cel

Witajcie! W związku ze zbliżającym się terminem wydania naszej drugiej płyty, mamy do Was sprawę. Możecie nas wspomóc w tym pracowitym okresie - również wymagającym od nas sporych inwestycji w nagranie płyty - i czynnie zaangażować się w powstanie teledysku do naszej piosenki. Okoliczność ważna nie tylko dla nas ale i dla dłuuugo wyczekujących tego wydawnictwa fanów, bo jej premiera zbiegnie się z datą wydania płyty!

Zachęcamy do obejrzenia video, które specjalnie przygotowaliśmy - to taka nasza historia w pigłuce z intrem otwierającym nową płytę w podkładzie ;-)

 

Hubi, Szymbor, Ola, Gajowy i Mateusz

Jesteśmy zespołem, który po 10 latach wydaje drugi oficjalny album, naszym wydawcą jest wytwórnia MJM Music PL. W 2005 roku dzięki EMI Music Polska ukazał się debiutancki album "Twarze" wraz z kilkoma singlami, można było nas usłyszeć w Trójce oraz innych ogólnokrajowych rozgłośniach.

Obecnie kończymy przygotowania do wydania drugiej płyty, do której single są stałymi pozycjami takich rozgłośni jak Antyradio czy Rock Radio. Mamy na swoim koncie nominację do nagrody muzycznej "Fryderyk", liczne osiągnięcia w konkursach / przeglądach / festiwalach, a nasza wokalistka znalazła się w gronie najlepszych rockowych polskich wokalistek według czytelników magazynu "Teraz Rock".

 

Posłuchajcie naszego najnowszego singla pt. "Ćma", jego premiera miała miejsce 30 listopada i jest to utwór bezpośrednio poprzedzający wydanie drugiego albumu (premiera zaplanowana jest na początek 2016 roku).

 

Chętnie sami angażujemy się w różne akcje, gramy koncerty z których fundusze są przekazywane na słuszne idee. Warto tu wspomnieć o naszym zaangażowaniu w projekt "Ciężkie granie, aby zwierzętom było lżej" organizowanym przez Pomorską Fundację Pies Szuka Domu. Podczas trwania akcji znaleziono nowy dom dla kilkuset czworonogów oraz zwrócono społeczną uwagę na istniejący problem. Świnka Raćka, która jest ambasadorką Fundacji, wie coś na ten temat ;-)

 


Jesteśmy grupą aktywną koncertowo, wiele organizujemy sami, większość projektów pokrywamy z własnych funduszy. Niestety w związku z wydaniem nowego albumu i ciężarem finansowym jaki dźwigamy, potrzebujemy wsparcia!


Zawsze staraliśmy się dostarczać naszym fanom i słuchaczom jak najlepszych jakościowo doznań muzyczno - dźwiękowych. Inwestujemy w dobry sprzęt, starannie podchodzimy do kompozycji, chcemy trzymać poziom. Jednak w związku z dużymi wydatkami, jakie obecnie ponosimy, nakręcenie profesjonalnego teledysku jest dla nas zbyt wysokim kosztem, którego nie uda nam się samodzielnie ponieść.  Nie chcemy - w przypadku pierwszego utworu, który pojawi się wraz z nową płytą - iść na kompromisy, również wizualne.

 

 Teledysk!

Posiadamy ekipę filmową zainteresowaną realizacją tego teledysku, to ludzie którzy specjalizują się w profesjonalnych produkcjach, od teledysków muzycznych po filmy historyczne, przyrodnicze, spoty reklamowe i filmy promocyjne. To również miłośnicy naszej twórczości, więc tym bardziej cieszy nas perspektywa współpracy z taką grupą osób. Zapoznajcie się z ich realizacjami na załączonym wyżej filmie. 

 

Dziękujemy każdej osobie wspierającej ten projekt! 

 

 

Przygotowaliśmy nagrody dla wszystkich osób pomagających nam w osiągnięciu tego celu!

 

 

  

Dodatkowo w ramach nagród, chętnie zarejestrujemy dla Ciebie nagranie live w wersji akustycznej, nakręcimy pozdrawiające video z naszą ekipą filmową, udostępnimy zdjęcia z planu teledysku, unikatowy kod do jego pobrania lub specjalnie wydaną płytę DVD, spędzimy czas i pogadamy po wybranym przez Ciebie naszym koncercie.

 

 

Chcielibyśmy wystartować z realizacją opisywanego projektu na początku roku, styczeń to ostatni dzwonek! 

Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym tę akcję! Przybliżacie nas do realizacji wspólnego celu!

 

>>MILCZENIE OWIEC

 

POLUB nas na Facebooku: http://facebook.com/milczenieowiec
SUBSKRYBUJ nasz kanał na YouTube: http://goo.gl/IwJDPb
OBSERWUJ nas na Twitterze: http://twitter.com/milczenieowiec
SPRAWDŹ naszą oficjalną stronę: http://milczenieowiec.com

 

 

Przyjdą tu  -  pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo // 03.2015   

 

Bunt    -  pierwsza muzyczna zapowiedź nowej płyty // 05.2014 

 

 

Tak rozpoczynaliśmy 

Cisza  -  pierwszy singiel promujący debiutancką płytę "Twarze" // 04.2005

 

 

 

Wykonania live 

Nagranie zrealizowano w Studio Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w ramach audycji "Muzyczna Strefa Radia Gdańsk" // 06.2015

 

 

 

 

Jak zainwestujemy

uzbierane środki? 

Pokryjemy wszelkie wydatki związane z realizacją teledysku: operator kamery, produkcja, oświetlenie, wynajęcie sprzętu, koszt wynajęcia lokalizacji, montaż materiału.

 

Kosztorys podstawowy:

+ wynajem kamery z kompletem optyki filmowej - 2000

+ montaż i color grading materiału - 1500

+ organizacja planu, transport - 500

+ wynajem oświetlenia - 1000

+ operator, obsługa planu - 100

 

 

Co w sytuacji, kiedy

uzbieramy więcej

środków niż

zakładaliśmy?

do 130%  A jeżeli wspólnie zgromadzimy więcej funduszy? Załóżmy, że zamkniemy projekt z 130% wynikiem - chcielibyśmy doinwestować te środki w realizację teledysku, da nam to szersze spektrum możliwości. Będziemy mogli zorganizować dodatkową kamerę, będziemy też mieć większą swobodę w doborze najciekawszych lokalizacji do realizacji zdjęć. 

powyżej 130%  Jeżeli pójdzie nam jeszcze lepiej, chcielibyśmy nadwyżkę przekazać na słuszny cel. Na pewno w odpowiednim momencie wyklarujemy nasz zamiar. Wielokrotnie wspieraliśmy akcje charytatywne, więc i w tym przypadku odpowiednio się zaangażujemy.

 

Dzięki takiej akcji możemy wspólnie z naszymi fanami osiągnąć muzyczny cel. To pierwsza tego typu inicjatywa z naszym udziałem, pierwsza w której i Wy odegracie ważną rolę, jako współtwórcy teledysku.

Wierzymy, że otaczają nas ludzie, którzy chcą pomóc i są świadomi ponoszonych przez nas wydatków i niekończących się inwestycji w działalność zespołu. Cieszymy się na ten projekt podwójnie, gdyż to dzięki ludziom, fanom, sympatykom, reaktywowaliśmy zespół po kilkuletniej przerwie - ich pozytywne opinie i wezwania do działania ponownie nas do siebie zbliżyły.

Teledysk do nowego utworu połączony z premierą wydawniczą drugiej płyty, zapisałby się jako wyjątkowo znaczące wydarzenie w naszej dotychczasowej działalności! 

 

 

 

Jeżeli macie pytania odnośnie projektu lub po prostu chcecie się z nami skontaktować, możecie napisać bezpośrednio na: kontakt@milczenieowiec.com lub odezwać się przez nasz fanpage: www.facebook.pl/milczenieowiec.

 

Media o Twoim projekcie:

Milczenie Owiec zapowiada premierę nowego albumu

www.infomusic.pl | 2016-01-24

Gdańska formacja Milczenie Owiec zapowiedziała premierę drugiego albumu "Niepokoje". Zespół kojarzony do tej pory z debiutanckim materiałem pochodzącym z płyty "Twarze", po 11 latach od fonograficznego debiutu powraca z kilkunastoma utworami będącymi w części kontynuacją swojego charakterystycznego rockowego stylu z pierwszego krążka.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.01.2016 21:09