Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Edukacji Polonijnej

Fundacja Edukacji Polonijnej

Kraków, Polska

Fundacja Edukacji Polonijnej ma na celu stworzenie małym Polakom przebywającym poza granicami Polski możliwości uczestnictwa w bezpłatnej polskiej edukacji. Najważniejszymi jej celami są promocja dwujęzyczności oraz używania języka polskiego wśród polskiej społeczności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1825 PLN z 23500 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2017.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

O projekcie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony jest corocznie 21 lutego prawie od 20 lat. Ma on na celu promowanie używania języka ojczystego, a w kontekście projektu szczególnie zachęcać Polaków i osoby polskiego pochodzenia do kultywowania polskiej mowy, nawet mieszkając za granicą.

Jako Fundacja Edukacji Polonijnej po raz kolejny pragniemy zaangażować się w obchody tego swięta. Jest to świetna okazja, aby promować ideę dwujęzyczności i nauki języka polskiego wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju.

 

Te idee są nam szczególnie bliskie, to im właśnie poświęcamy całą naszą pracę i zaangażowanie, szukając różnych sposobów, aby ułatwić Polakom mieszkającym za granicą utrzymanie kontaktu z polską kulturą i językiem.

Dbałość o piękno ojczystego języka to nasz cel, dlatego liczymy na to, że Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego szczególnie mocno odznaczy się w kraju. Język polski jest piękny, dlatego dbajmy o jego poprawność.

Niepotrzebny nam "risercz", polskie "analizy" i "badania" są również w porządku! :)

1) FILMIK PROMOCYJNY

Planujemy stworzyć  filmik promocyjny podkreślający wagę znajomości języka ojczystego i  pokazujący, jak ważne jest inwestowanie w jego naukę. Wierzymy, że uda nam się jak najlepiej zobrazować tę ideę, a dzięki atrakcyjnej formie wizualnej spotu zainteresujemy jak najwięcej jego odbiorców :)

Zachęcamy również do zapoznania się z filmem z zeszłego roku, który  w mediach społecznościowych zyskał blisko 23 000 odbiorców! Rok temu w akcji brało udział wiele firm i organizacji, a w tegorocznej edycji Twoje logo może się znaleźć na filmiku i obiec świat! Wesprzyj ten projekt i skontaktuj się z nami!

 

2) KONKURS RECYTATORSKI DLA DZIECI

Dzieci i ich edukacja są nam szczególnie bliskie, dlatego pragniemy zaangażować do działania najmłodszych Polaków i zachęcić ich do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie znajomości języka polskiego i polskiej literatury.

W ramach konkursu zadaniem dziecka mieszkającego na emigracji będzie przesłanie własnego nagrania, na którym recytuje ono wybrany fragment polskiej powieści. Wierzymy, że będzie to nie lada wyzwanie i możliwość do wykorzystania i zaprezentowania wielu swoich talentów!

Może Twoja firma będzie mogła ufundować dla dzieci nagrody? Wesprzyj ten projekt i skontaktuj się z nami!

3) PROMOCJA MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

Naszym zadaniem będzie również promocja obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Chcemy dotrzeć z tą informacją do każdego Polaka, choćby znajdował się na krańcu świata!

W zeszłym roku akcję wsparły firmy i organizacje z całego świata. W tym roku to Ty lub Twoja firma może pomóc promować polską edukację! Pamiętaj, udostępniając projekt też pomagasz. Razem możemy dotrzeć do każdego Polaka na świecie!

 

  pomaga małym Polakom przebywającym za granicą uzyskać dostęp do bezpłatnej polskiej edukacji. Udostępniamy informacje o edukacji polonijnej i materiały edukacyjne, ponieważ zależy nam, by dzieci mieszkające poza krajem, miały ciągły kontakt z językiem polskim oraz mogły kształtować postawy patriotyczne.

Głównymi celami Fundacji są:

Rozpowszechnienie polskiej edukacji za granicą.

Promowanie dwujęzyczności wśród Polaków przebywających za granicą.

Promowanie używania języka polskiego wśród polskiej społeczności.

Realizowanie kampanii społecznych promujących polską edukację.

 

Postawiliśmy sobie kilka celów, którym posłuży realizacja projektu, są nimi:

Wierzymy, że w dalszej perspektywie nasze działania przyczynią się do:

 • rozpowszechnienia używania języka polskiego wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą,
 • wzrostu świadomości wśród rodziców przebywających z dziećmi za granicą na temat korzyści dla przyszłości młodzieży dzięki znajomości języka polskiego.

 

Przygotowanie kampanii promocyjnej Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w tym:

 • opracowanie bazy materiałów informacyjnych oraz graficznych,
 • obsługę prasową projektu,
 • koszty reklamy w mediach,
 • rozesłanie informacji do środowisk polonijnych.

Przygotowanie filmu promocyjnego, w tym:

 • opracowanie scenariusza,
 • wynagrodzenia aktorów,
 • wynajem studia i sprzętu,
 • montaż nagrania,
 • nadzór nad produkcją,
 • promocja materiału wideo.

Przeprowadzenie konkursu recytatorskiego dla dzieci polonijnych, w tym:

 • koordynację projektu i wszystkich działań związanych z administracją,
 • przygotowanie materiałów promocyjnych, w tym materiałów graficznych,
 • obsługę prasową i obsługę mediów społecznościowych,
 • zakup nagród oraz ich wysyłkę do laureatów.

Oczywiście projekt pokrywa tylko część wydatków, jednak Fundacja przeznaczy również swoje środki na pokrycie całego budżetu.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego świętuje się oczywiście 21 lutego na całym świecie. Jednak nasze działania będą wyprzedzać tę datę, gdyż chcemy, aby informacja o tym święcie dotarła do Polaków w najdalszych zakątkach świata!

Jak tylko uzbieramy środki przystępujemy do realizacji nagrania, konkursu oraz działań promocyjnych. Oczywiście nie zapomnimy też o wysyłce nagród do wszystkich wspierających! :)

 

Wybraliśmy crowdfunding jako alternatywną formę finansowania projektu.

Fundacja Edukacji Polonijnej złożyła projekt do Senatu RP na  realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku, właśnie na realizację Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Niestety okazało się, że wyniki konkursu będą opublikowane dopiero długo po terminie realizacji samego święta. Tym samym potrzebujemy środków, by mimo wszystko zrealizować wydarzenie, na które jak w zeszłych latach, czeka wielu Polaków przebywających za granicą. Jeżeli po realizacji wydarzenia Fundacji zostanie przyznana refundacja z konkursu senackiego, wszystkie pozostałe środki zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych, czyli wspieranie darmowej edukacji dla dzieci Polaków przebywających za granicą i promocję języka polskiego i dwujęzyczności wśród Polonii!

Chcielibyśmy zrobić coś wartościowego dla Polaków mieszkających poza granicami kraju i jeśli nasza idea jest Wam bliska,  prosimy Was o wsparcie :)

Portal Polak Potrafi, w kontekście naszego projektu, wydaje nam się świetnym miejscem, aby podjąć tego typu działanie!

 

Zachęcamy do kontaktu z nami i zapoznania się z informacjami o Fundacji!

Strona Fundacji

Profil Fundacji na Facebooku

Mail do kontaktu: sekretariat@polonia.edu.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2017 17:05