Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Rudaś

Michał Rudaś

Warszawa

Wokalista wszechstronny, podróżnik, miłośnik Indii, wegetarianin i nałogowy rowerzysta :)
Absolwent Wydziału Wokalnego w Szkole Muzycznej przy ul.Bednarskiej w Warszawie - 2004r.
Na koncie ma współpracę wokalną z programami: Taniec z gwiazdami, Jaka to melodia oraz The Voice of Poland - 4 edycja (ćwierćfinał). Współpracuje z Adamem Sztabą, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i wieloma innymi znanymi i cenionymi artystami.
Nagrał 2 solowe albumy inspirowane muzyką indyjską: Shuruvath i Changing oraz kilka singli. Nominowany do Fryderyka i SuperJedynki za pierwszą płytę. Laureat nagrody Jury Festivalu Top Trendy 2009.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20705 PLN z 19000 PLN

155 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2015.

Michał Rudaś - NOWY ALBUM (EP)

O projekcie

Celem projektu jest nagranie i wydanie mojego NOWEGO ALBUMU.

     Wraz z Łukaszem Chylińskim – fenomenalnym gitarzystą, który od 3 lat gra w moim zespole, skomponowaliśmy kilka niezwykłej urody piosenek. Autorami tekstów jestem ja oraz Patrycja Kosiarkiewicz.

    Tym razem będzie to album, w którym oddalę się od etnicznych (w tym indyjskich) inspiracji, dominujących dotąd w mojej twórczości i postawię na melodyjne, wpadające w ucho piosenki w języku polskim, które zagrane będą w akustycznym składzie przez zespół świetnych muzyków: Jana Smoczyńskiego (fortepian, klawisze, produkcja), Bartosza Nazaruka (perkusja), Andrzeja Solarskiego (bas) i wspomnianego wyżej Łukasza Chylińskiego.

      Moimi nowymi piosenkami pokażę się z nowej strony, której nie miałem jeszcze okazji Wam zaprezentować na żadnym z moich albumów, czy singli, choć częściowo klimatem mogą się one kojarzyć z takimi utworami z mojego repertuaru jak: „Wiatr”, „Będziesz tam” czy „Powiedz tylko słowo” (niżej filmiki na YouTube).

      Album (epka) będzie się składał z pięciu premierowych utworów. Czekają na Was niezmiennie romantyczne chwile, filozoficzne refleksje, jak i dużo słonecznych chwil radości z przesłaniem „Carpe diem”.

      Płyta będzie nagrana w Tokarni - jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce pod kierownictwem świetnego muzyka i producenta Jana Smoczyńskiego (więcej o nim w sekcji o muzykach).

 

Oto fragment LIVE  jednej z piosenek, która znajdzie się na płycie:

 

 

 

   Moi drodzy, w rzeczywistości to Wy jesteście fundatorami działalności artystycznej, bo to przede wszystkim dzięki temu, że kupujecie płyty oraz bilety na koncerty, my - artyści możemy inwestować w swoją twórczość oraz własny rozwój artystyczny. Tym razem Wasz wkład finansowy w projekt to forma przedpłaty na poczet fizycznej płyty z autografem i dedykacją, która po niedługim czasie może znaleźć się w Waszych rękach. Dodatkowo czeka na Was wiele ekskluzywnych, zarezerwowanych tylko dla Was - darczyńców atrakcji.

       Mocno wierzę, że razem doprowadzimy do nagrania i wydania tego albumu! :)

       Więcej o idei crowdfundingu możecie przeczytać w artykule mojego autorstwa pt. "Crowdfunding jako symbioza między twórcami a odbiorcami" na moim blogu.

http://michalrudas.blogspot.com/2015/07/crowdfunding-jako-symbioza-miedzy.html

 


 

Michał Rudaś

      Absolwent Wydziału Wokalnego Sekcji Piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia przy ul. Bednarskiej w Warszawie (2004r.) oraz absolwent Wydziału Pedagogicznego UW (2008r.).

       Wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym, jak i scenicznym. Przez kilka lat współpracował z programami TV "Jaka to melodia", a do dnia dzisiejszego śpiewa w Orkiestrze Tomka Szymusia w "Tańcu z gwiazdami"

 

 

Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland.

 

 

 Brał udział w przedstawieniach muzycznych: Kwiaty we włosach oraz Notre Dame l'historie, gdzie wcielał się w rolę Gringoire.

Jest wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in Tarzan 2, Mój Brat Niedźwiedź 2, Księżniczka na ziarnku grochu.

Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami, m.in.: Adam Sztaba, Tomasz Szymuś, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Krzysztof Herdzin, Sebastian Karpiel Bułecka, Beata Bednarz, Grzegorz Piotrowski, Piotr Cugowski. 

Od wielu lat fascynuje się kulturą i muzyką Indii oraz Pakistanu. Odwiedził Indie wiele razy, gdzie regularnie pobierał lekcje u mistrza ragi indyjskiej Anupa Misry, wykładowcy Sanskrit University w Varanasi.

Ma na koncie 2 solowe płyty: Shuruvath (2009) i Changing (2013) - obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Michał jest laureatem nagrody Jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album.

Artysta aktualnie jest wokalistą projektów muzycznych: United States of Beta, Missa Gospel's, Orkiestra Adama Sztaby, Musicalove - Broadway Show oraz pracuje nad kolejnymi solowymi i gościnnymi projektami.

 

 

 

 

 

 

 Łukasz Chyliński – gitary, kompozycje; muzyk sesyjny, gitarzysta. Ma na swoim koncie liczne nagrania studyjne, jak i telewizyjne. Współpracował z takimi artystami jak: Michał Rudaś, Adam Krylik, Justyna Steczkowska, Mietek Szcześniak, Grzegorz Skawiński. Fascynuje się jazzem, rockiem i soulem, a w jego twórczości słychać inspiracje takimi artystami jak : John Meyer, John Scofield, Pat Metheny.

 Jan Smoczyński – klawisze, produkcja, realizacja nagrań; wysokiej klasy muzyk jazzowy, który ma na swoim koncie współpracę z artystami z najwyższej półki: Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Ewa Bem, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Grażyna Auguścik i wielu innych. Na stałe pracuje w zespołach: Urszuli Dudziak (kierownictwo muzyczne), Kayah&Transoriental Orchestra (kierownictwo muzyczne),Michała Urbaniaka i w autorskim projekcie Smoke & The Smokes (J. Smoczyński, Łukasz Poprawski, Konrad Zemler, Robert Kubiszyn, Łukasz Żyta).

Andrzej Solarski - gitara basowa, współpracował z: Justyną Steczkowską, Loka, Rotary, Ireną Jarocką, Urszulą i wieloma innymi artystami. Jest współtwórcą autorskiego polsko-amerykańskiego projektu o nazwie Bardzo Bardzo. Aktualnie zaangażowany w projekt: The Ślub - Bella Provincia, Wiarygodni - Pozytywnie oraz zespół Muito Legal

 Bartosz Nazaruk – perkusja; muzyk z kręgu jazzowo-etnicznego. Na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych, utrzymanych w bardzo szerokiej stylistyce - od symfonicznej muzyki klasycznej, jazz, pop po muzykę z pogranicza free jazzu i awangardy. Jako muzyk koncertowy grał z : Możdżer Enter Music Sekstet, Kayah i Transoriental Orchestra, Maciejem Obarą, Antonim "Ziutem" Gralakiem, Marekiem Walarowskim, Marysią Sadowską, United States of Beta. Udziela się też w zespołach grających muzykę etniczną: Sztetl i Balkan Sevdah.

 

 

 

 

 

 

 I PRÓG - 19.000 zł to minimum, żeby zrealizować mój projekt.

Większość środków (ok. 60%) pokryje koszty:

  • nagrania albumu

  • mixu

  • masteringu

Resztę pieniędzy (ok. 40%) wydam na:

  • sesję zdjęciową do okładki i materiałów promocyjnych

  • projekt graficzny okładki i książeczki płyty

  • tłoczenie płyt i druk

  • koszty związane z akcją na polakpotrafi.pl (prowizja portalu oraz koszty wysyłki płyt, autografów i innych).

  A jeśli w tym czasie uda się zebrać więcej pieniędzy, niż zakładam, na co bardzo liczę, to w zależności od osiągnięcia danego progu, przeznaczę pieniądze na następujące rzeczy:

II PRÓG: 21.000 zł

Nagram profesjonalne VIDEO LIVE jednej z moich piosenek z nowego albumu

III PRÓG: 24.000 zł

Nagram TELEDYSK do singla promującego nowy album

IV PRÓG: 26.000 zł

Zrealizuje założenie II i III progu, a więc nagram VIDEO LIVE i TELEDYSK

V PRÓG: 30.000 zł

Nagram 2 TELEDYSKI do dwóch singli promujących album + VIDEO LIVE (próg II)

 

 

Mocno wierzę w sukces kampanii, więc proces nagrań rozpoczniemy w lipcu jeszcze w trakcie jej trwania, tak by zdążyć późną jesienią b.r. zrobić premierę albumu.

Ponadto planuję przed premierą, prawdopodobnie już we wrześniu 2015 zaprezentować pierwszy singiel.

W przypadku sukcesu w zrealizowaniu któregoś z kolejnych progów (patrz wyżej), premiera VIDEO LIVE lub pierwszego TELEDYSKU odbędzie się jeszcze przed premierą albumu.

 

 

 

 

     Za udział w akcji crowdfundingowej przygotowałem dla Was wiele różnych atrakcji :) Będą to oczywiście fizyczne egzemplarze nowej płyty z autografem i dedykacją, ale również zdjęcia z autografem i osobistą dedykacją i pocztówki z podróży. Posiadaczom mniej zasobnych kieszeni proponuję nabycie elektronicznych wersji poszczególnych utworów lub całego albumu.

      Będzie mi również bardzo miło podziękować Wam z imienia i nazwiska na moim profilu na fb oraz stronie internetowej, a nawet w książeczce płyty – forma zależna od wysokości wsparcia.

     Wszyscy, którzy wybiorą pakiet wsparcia o wartości co najmniej 25 zł otrzymają dostęp do ekskluzywnych materiałów audio, video oraz foto w formie aktualności z procesu powstawania albumu, do których dostęp będzie otwarty tuż po pomyślnym zakończeniu kampanii. Zobaczycie jako pierwsi niepublikowane wcześniej materiały z pracy nad płytą, a nawet usłyszycie fragmenty roboczych wersji utworów. Jest to EKSKLUZYWNY PAKIET, do którego nie będzie miał dostępu nikt poza Wami! :)

    Wśród różnych atrakcji proponuję samodzielne nagranie krótkiego filmiku z życzeniami dla wybranej osoby, czy też wykonania fotki z kartką z życzeniami.

    A dla posiadaczy zasobniejszych portfeli proponuję koncert na żywo w składzie kameralnym lub z całym bandem :) Firmy, instytucje mają też możliwość umieszczenia swojego logotypu na płycie, moich profilach społecznościowych i wszelkich materiałach promocyjnych.

 Wszystkie nagrody wyszczególnione są po prawej stronie.

 

 

 

 

 

Zapraszam do śledzenie mojego FB FANPAGE

Więcej informacji o mnie i mojej twórczości znajdziecie pod linkiem poniżej:

OFICJALNA STRONA MICHAŁA RUDASIA

 

Jeśli macie jakieś pytania i wątpliwości, piszcie śmiało tutaj, bądź na mojego maila, którego odnajdziecie na mojej oficjalnej stronie (link powyżej), a ja na pewno odpowiem. 

 

 

Media o Twoim projekcie:

MICHAŁ RUDAŚ ZBIERA NA PŁYTĘ

etnosystem.pl | 2015-06-30

Michał Rudaś, Jan Smoczyński, Bartosz Nazaruk, Andrzej Solarski, Łukasz Chyliński i Patrycja Kosiarkiewicz - w takim składzie zespół przystąpi do nagrania nowej płyty, jeśli tylko Michałowi uda się zebrać potrzebą do wydania albumu kwotę. Akcja crowdfundingowa ruszyła już na portalu Polak Potrafi i potrwa do sierpnia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2015 21:09