Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

MiasteczkoDzieci

MiasteczkoDzieci

Poznan, Poland

Projekt Miasteczko Dzieci powstał, aby dzieci miały gdzie spełniać swoje marzenia, odkrywać talenty, pielęgnować pasje, a my w tym pomagamy. Misją Miasteczka jest odciągnąć jak najwięcej dzieci od komputera i pokazać świat pełen empatii, radości, wspólnej zabawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1925 PLN z 22000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.11.2014.

Miasteczko Dzieci

O projekcie

Miasteczko Dzieci to wspaniałe miejsce w którym kochamy dzieci i prowadzimy dla nich warsztaty  ( ponad 100 różnych do wyboru w zależności od zainteresowań ). Kochamy dzieci i wszystko to co robimy jest dla NICH. 

Chcemy , żeby przyjechał  Mikołaj i przez 2 tygodnie był u nas,aby każde dziecko mogło przyjść na warsztaty ze św. Mikołajem...będziemy robić słodycze, zabawki, ozdoby choinkowe, prezenty dla Rodziców itd.,  wspólnie się bawić.

Warsztaty które się odbędą to :

- Pieczenie całymi Rodzinami Domków z Piernika

- Malowanie Bombek i robienie ozdób choinkowych

- Sami zrobimy słodycze na choinkę 

- Nauczymy piec ciasta świąteczne

- Zrobimy drewniane zabawki dla Rodzeństwa 

- Przygotujemy prezenty dla Rodziców ( mamy tutaj mnóstwo pomysłów)

- Będziemy uczyć dekorowania stołu i zachowania przy stole

- Napiszemy najpiękniejsze życzenia świąteczne  

Każdego dnia będzie coś innego...będziemy w tzw. międzyczasie urządzać bitwy na poduszki, będzie Bitwa na TORTY, będziemy też przez te 2 tygodnie robić makietę Starego Rynku z wafli i czekolady....a potem ją zjemy ....z dziećmi.... Mamy tak wiele do zaoferowania, tylko potrzebne są na to pieniądze ... a wszystko dla Dzieci...

będziemy Wam to pokazywać, nakręcimy filmy i pokazy ....będziecie z nami, nawet jak mieszkacie daleko....

Dlaczego ta AKCJA tutaj ?

Dlatego, że Mikołaj Kocha dzieci a Dzieci Kochają Mikołaja. I jeszcze z jednego powodu : Miasteczko Dzieci jest dla Dzieci i wszystko co tutaj robimy jest dla Najmniejszych....dla Tych które kochają bezwarunkowo...dla Tych którzy nie potrafią sami się o siebie czasami upomnieć...aby sprawić IM radość i zobaczyć Ich uśmiech...

Dlatego Chcę aby przyjechał do NAS św. Mikołaj z Laponii To jedno z marzeń każdego dziecka...zobaczyć Go ... bo to KTOŚ kto spełnia życzenia....a my jako dorośli tak często zapominamy o tym...że kiedyś i my byliśmy dzieckiem....zapominamy marzyć....  

Paczka od Mikołaja dla dzieci z Rodzin potrzebujących to symbol....to namacalny dowód tego, że warto marzyć i warto pomagać spełniać marzenia innych.  

Wierzę i wiem, że wielu z Was pomoże nam i dołoży się w każdy możliwy sposób, aby jak najwięcej dzieci było szczęśliwych i żeby te Święta były wyjątkowe.

przeczytałam w wywiadzie z Dalajlamą:  

" Myślę, że kiedy przedsiębiorca pożytkuje pieniądze dla potencjalnie większych korzyści, wówczas sam odczuwa głęboką satysfakcję i na koniec dnia, na koniec swojego życia, jest po prostu szczęśliwy " ( Dalajlama XIV )  

a ja myślę, że każdy człowiek, kiedy robi coś dla innych, kiedy dzieli się tym co ma, kiedy sprawia radość tym najmniejszym, wtedy jest w pełni szczęśliwym, cudownym Człowiekiem i JEST WIELKI....każdy z Nas...    

- Co w życiu najbardziej Ci się udało ??? Jakie Masz największe Marzenie ?  Każdy odpowie inaczej....

moja odpowiedź : 

- najcudowniejsze co mi się udało to Dzieci, a marzenie : uszczęśliwiać wszystkie dzieci... Niby to proste i oczywiste, ale czy myślicie, że to proste aby to właśnie robić ?

Aby robić to umiejętnie > to bardzo ważne,

aby było bezpiecznie > to najważniejsze, 

aby były zachwycone > niezwykle trudne zadanie.

Mikołaj to marzenie dziecka, to wiele pragnień i snów. Każdy z nas kiedyś był dzieckiem i pragnął, aby Mikołaj spełnił jego marzenia. Były one różne. Czasem to był samochodzik, czasem lalka, a czasem nowa czerwona sukienka…ale znam i takie dzieci, które proszą o zdrowie dla siebie, albo kogoś bliskiego, niektóre marzą o obojgu rodziców w domu, a jeszcze inne o pokoju na Świecie.

Moi Synowie (tzej starsi) poprosili 7 lat temu o rodzeństwo i mimo, że zupełnie nie podzielałam tego życzenia, Oni zrezygnowali z innych prezentów. Napisali list do Mikołaja na adres znaleziony w Internecie i uśmiechnęłam się kiedy najmłodszy się wygadał, ale nadal podtrzymywałam swoją decyzję….mimo to 8 stycznia począł się mój najmłodszy Syn…więc i ja w Mikołaja wierzę….bo ten czwarty Synek to i dla mnie było ogromne zaskoczenie… Tak się złożyło, że będąc z nim w ciąży pojechałam do Laponii…i poznałam Mikołaja osobiście  Dom i Wioska zrobiły i na mnie , ogromne wrażenie. Niesamowite miejsce…   I wtedy pomyślałam : kiedyś zabiorę tu moje dzieci….i zabiorę….i chce aby jak najwięcej dzieci odwiedziło tą Cudowną Krainę. Będziemy w tym niebawem pośredniczyć jako Miasteczko. Będzie to na mega warunkach dla każdego.

Pomyślałam jednak: niech dzieci piszą listy, zawieziemy je do Mikołaja i na pewno im odpisze....ale jakże cudowną rzeczą byłoby, gdyby Mikołaj przyjechał tutaj ...do Poznania i spotkał się z dziećmi ...wszystkimi...przecież łatwiej zaprosić Jego, niż wszystkie dzieci tam zawieźć !   Tak powstała myśl, potem pojawili się odpowiedni ludzie w tym Pan Konsul Finlandii i....

Mikołaj chce przyjechać do Poznania....

Chciałabym aby jak najwięcej dzieci Go poznało osobiście, bo to ogromne przeżycie. Wierzcie mi, nawet wielu dorosłych przypomni sobie jak to cudownie być dzieckiem i jak wspaniale jest marzyć. Zatem aby ten sen się spełnił, chcemy sprawić, że będzie miał gdzie przyjechać i stąd ten apel do Was :

Jeśli Masz w sobie dziecko i chcesz uszczęśliwić tysiące dzieci...wesprzyj naszą akcję ....prosimy i dziękujemy za każdy gest i każdy rodzaj wsparcia. Jako Prezes Miasteczka obiecuję, że każda 1 zł będzie przeznaczona na dzieci i na sprawienie im radości i spełnienie marzeń...a jedno z nich to poznanie osobiście św. Mikołaja z Laponii.... Potem będą kolejne.... Miasteczko Dzieci....ma ich być 100 w Polsce...taki mam plan...miejsca w których trzy pokolenia mogą w cudowny sposób spędzać czas...miejsca warsztatów...miejsca w których Rodzice mają czas dla dzieci i pomagamy dzieciom odkrywać talenty...zarażamy je pasją...

odciągamy od komputera i wyciągamy z domu.....

a to najtrudniejsze zadanie.... To właśnie Twoje wsparcie ...każda cegiełka...może nam w tym pomóc.

 

Patronat nad projektem objął:

 

Za wszystko jesteśmy wdzięczni i dziękujemy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.11.2014 18:06