Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Artur Gotz

Artur Gotz

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1060 PLN z 9000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.11.2013.

Mężczyzna prawie idealny - druga płyta Artura Gotza...

O projekcie

"MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY"

druga solowa płyta ARTURA GOTZA
teksty piosenek, muzyka AGNIESZKA CHRZANOWSKA


Wydawca: Luna Music Wrocław www.luna.pl

Po pierwszej płycie „Obiekt seksualny” i ponad 120 koncertach w całej Polsce m.in. w stacjach radiowych (Radio Kraków, Radio Dla Ciebie Warszawa, Radio PiK Bydgoszcz, Radio Gdańsk), teatrach, klubach i ośrodkach kultury, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze i w USA czas na kolejną.
Tym razem na płytę złożą się  premierowe utwory napisane specjalnie dla Artura Gotza przez krakowską wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów Agnieszkę Chrzanowską. 
Wspomniane piosenki składać się będą także na nowy recital Artura Gota o tym samym tytule, który zrealizowany będzie w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Premiera recitalu zaplanowana została na dzień 23 listopada 2013r. 
Posiadamy wydawcę – Wytwórnię Luna Music we Wrocławiu, z którą zrealizowaliśmy pierwszą płytę. Musimy jednak na własną rękę zarejestrować materiał.
Premierę płyty przewidujemy na czerwiec 2014.

O PŁYCIE: 

Nareszcie mężczyzna XXI wieku został z wnikliwością opisany w piosenkach. 

W kolejnych trzynastu utworach znajdujemy odpowiedzi na pytanie jaka jest kondycja psychofizyczna współczesnych mężczyzn. Bohaterami stali się zakochani, naiwni, nawróceni, nienasyceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej.

Dowiadujemy się z czym musi zmagać się mężczyzna nienasycony i jak radzi sobie z pożądaniem do żony bliźniego, czego jest w stanie dopuścić się nadgorliwy teść, jakimi zaletami obdarzony jest mężczyzna nawrócony, jak na psychikę mężczyzny wpływa podział na ducha, duszę i ciało, jakie są przyczyny picia alkoholu przez mężczyzn, na co mężczyźni mają alergię i na koniec, co postanawia mężczyzna, który chce być idealny.

Agnieszka Chrzanowska, związana z Krakowem i niegdyś z Piwnicą pod Baranami, założycielka Teatru Piosenki, mająca w swoim dorobku siedem autorskich albumów, zainspirowana płytą Artura Gotza „Obiekt seksualny” stworzyła specjalnie dla niego „Mężczyznę prawie idealnego”. Jak sama mówi, chciała przede wszystkim stanąć w obronie mężczyzny, który często pada ofiarą stereotypów. Koncentruje się na konflikcie, który trwa pomiędzy kobietami a mężczyznami od tysiącleci, a którego głównym powodem jest najczęściej brak wnikliwej wiedzy przedstawicieli obu płci wzajemnie o sobie. 
Wszystkie opisane postacie mężczyzn są prawdziwe.
Nieoficjalnie wiadomo, że z mężczyzną „Nienasyconym” oraz „Nawróconym” autorka była związana osobiście, ale ona sama tego nie potwierdza. 

Nagranie z poprzedniej płyty:ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie aktor młodego pokolenia, a także wokalista, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.). Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.
Aktualnie aktor Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, związany również z Teatrem "Kamienica" Emiliana Kamińskiego w Warszawie, w latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym w Warszawie.
Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę   z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 miała miejsce premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej (wyd. Luna Music Wrocław).
Artur Gotz prezentuje swoje recitale w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas tournee po USA (Kalifornia i Ohio).  Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia Kraków w ramach Radiowego Teatru Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej, na antenie Radia Gdańsk, Radia Dla Ciebie w Warszawie oraz Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy.
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi.
Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi.
Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol - człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach. 

Oficjalna strona:  www.arturgotz.pl


Autorka tekstów i muzyki:

AGNIESZKA CHRZANOWSKA – wokalistka, aktorka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie, a wcześniej krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT. W latach 1996-2003 związana z Piwnicą pod Baranami, później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, a następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach.
W latach 2010 - 2011 prowadziła jako Dyrektor Artystyczna Radiowy Teatr Piosenki w Radiu Kraków. Autorka audycji radiowej „Nieobojętna częstotliwość drgań”, której założeniem było prezentowanie współczesnych polskich kompozytorów, autorów tekstów i wybitnych interpretatorów, których twórczość skoncentrowana jest wokół piosenki.
Laureatka trzech prestiżowych nagród na 21° Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory „Camille Claudel” i „Pustka w środku” oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory „Ulica Rajska” i „Po drugiej stronie tęczy”.
Laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory „Dług” i „Zakochały się chłopaki”.
Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski „Wawrzynem Olimpijskim” w dziedzinie Sztuki za album „Ogień Olimpijski”, gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach,w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi.
Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album „Cały świat płonie” i Fryderyk 2005 za płytę „Tylko dla Kobiet”. 
Dotychczas wydała sześć solowych albumów, w listopadzie ukaże się jej siódma płyta  „Piosenki do mężczyzny”.

Strona artystki: www.chrzanowska.pl 

 

PIOSENKI: (fragmenty tekstów) 

1. Mężczyzna prawie idealny
„Skonstruowałem plan ekstremalny
Postanowiłem być idealny
Przestudiowałem Twe poradniki
Długie, wnikliwe, mądre rubryki.
I ustaliłem co następuje
Grzechy przeliczę i pożałuję
O odkupienie win się pomodlę
No i w ogóle zrobię porządek
(…)
Poprzekraczałem moje granice
Spełniłem milion przedziwnych życzeń
Ale to wszystko na nic się zdało
Bo Tobie ciągle było mało
Więc wymęczony rzekłem - żałuję
Dłużej w ten związek nie inwestuję
A ona na to – to, to krok fatalny
Byłeś już prawie idealny”

2. Alergik
„I wtedy znowu nastąpił atak, 
ostre duszności, okropny katar
Ze łzami w oczach odkryłem nagle,
Co dolegało mi tak naprawdę…
Jestem strasznie uczulony 
Na obecność mojej żony”

3. Duch dusza i ciało
„Kiedy ciało harcuje
Dusza raczej choruje
Bardzo srogo ocenia
Każdy rodzaj zbliżenia”

4. Myśli i czyny
„Czy może byłem zbyt roztargniony
Kiedy mówiłem, że nie mam żony
I gdy nuciłem swoja piosenkę
I chciałem z Ciebie zerwać sukienkę”

5. Tobiasz
„Tobiasz, Tobiasz
Kto odblokuje Twe serce na czas
Kiedy wreszcie poznasz
Scalony układ rozgrzanych dwóch ciał”       

6. Pod Gadającym Kotem
„Pod  Gadającym Kotem
W pensjonacie ze snu
Myśli stąpają cichutko
Tworzą obrazy ze słów”

7. Chemik 
No i tak rozpuścił się jak chlor w wodzie
Chętnie się pławił w damskiej urodzie
Oraz w kolejnych kobiet zdobyciu
Wykorzystywał swoje odkrycie

8. Nawrócony
„Jako mężczyzna nawrócony
Co mam najlepsze trzymam dla żony
A więc obfite ciała zalety
Które dostarczą żonie podniety”

9. Ty tam tu ja
„Ty tam, tu ja
To bardzo głupia gra
Ja tam, ty tu
Nie słyszę twoich słów”

10. Albert
„Nie ma więc Albert jeszcze swej pointy
Czy będzie święty czy też przeklęty
Czy na łut szczęścia się swój doczeka
Czy bratnią duszę znajdzie człowieka”

11. Nienasycony
„Czuję się stale nienasycony
Pożądam ciągle bliźniego żony
I powstrzymuję się z wielkim trudem
Zdrady małżeńskiej unikam cudem.
Kto mnie pocieszy, kto pożałuje 
W nienasyceniu mym poratuje
Kto kołysankę czule zanuci
Do równowagi zmysły przywróci”

12. Milionerzy
„Mnie kurs franka nie zasmuci
Nikt mnie z pracy nie wyrzuci
Ani Urząd mnie Skarbowy
Nie zaprosi na rozmowy
Bo podatek duży mam”

13. Obecny narzeczony 
„I tylko modlę się jako obecny narzeczony,
Żeby ten ślub jakimś cudem mógł być odroczony”


 BUDŻET PROJEKTU:
Częściowo, własnym nagładem udało nam się uzbierać cześć środków na realizację przedsięwzięcia. Wydawcą płyty będzie Luna Music Wrocław. By zadanie zostało w pełni zrealizowane musimy pokryć koszty nagrania materiału w studiu. Mając na uwadze przede wszystkim profesjonalizm i jakość nagrań, szukaliśmy takiego studia, które zaoferuje warunki, które umożłiwią nam nagranie materiału dokładnie tak jak chcemy. Tym miejscem jest S-TONE STUDIO.

W związku z powyższym kierujemy uprzejmą prośbę do Państwa o wsparcie finansowe: 

-nagrania materiału w studiu (rejestracja, edycja, mix, mastering) 
- opracowania projektu okładki wraz z książeczką.
Jednocześnie zachęcamy do polubienia fanpage na facebooku Artura Gotza: https://www.facebook.com/#!/pages/Artur-Gotz-OBIEKT-SEKSUALNY/139105209444789?fref=ts i podzielenia się nim ze swoimi znajomymi.

PROMOCJA PŁYTY:
- promocja w mediach ogólnopolskich (rozgłośnie radiowe o zasięgu ogólnopolskim: POLSKIE RADIO: Jedynka, Trójka, Czwórka oraz rozgłośnie regionalne; Radio RMF FM, RMF Classic, Chili ZET, itd.; Telewizja Polska: programy śniadaniowe: Kawa czy herbata, Pytanie na śniadanie, Teleexpress, TVP: program śniadaniowy Dzień dobry TVN) prasa ogólnopolska (np. Gazeta Wyborcza, Przegląd, itd.) i regionalna i inne.
- kampania online  dzięki portalom tematycznym lub społecznościowym (Facebook, MySpace, YouTube, Twitter, etc.).
- cykl koncertów promujących płytę na terenie Polski w teatrach, a także największych ośrodkach kulturalnych (w sumie około 40 koncertów). Planuje się także prezentacje koncertu podczas koncertów radiowych transmitowanych live na antenie największych polskich rozgłośni radiowych. Mamy również zaproszenia z zagranicy. Wcześniej występowaliśmy w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Pradze, Wiedniu, na Cyprze i w USA.
Płyta dostępna będzie dostępna w dobrych sklepach muzycznych. Będzie sprzedawana także podczas koncertów.


Fragmenty recenzji:
Skoncentrowany przede wszystkim na damsko-męskich relacjach recital okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty - od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski.   Gazeta Krakowska, 10.03.2008


Piosenki mienią się nastrojami, oscylując między refleksją a przewrotnym żartem. Aktor, obdarzony ekspresyjnym głosem i wyrazistą mimiką, każdą piosenkę zamienia w osobną etiudę. (…) Sceniczna swoboda artysty, jego muzykalność i bezbłędna dykcja sprawiają, że recital ogląda się naprawdę z przyjemnością. Wszystkie elementy muzyczno-aktorskiej układanki pasują więc do siebie jak ulał. 
Henryka Wach-Malicka, Dziennik Zachodni, 2.09.2009


Dobór repertuaru nie jest przypadkowy, obraca się on wokół spraw męsko-damskich, ale nie seksu w sprośnym wydaniu. Aluzyjność tekstów i zaskakujące puenty wywołują uśmiech, a słuchacz czuje się niczym widz na scenie kameralnej lub w klubie, gdzie nie prowadzi się głośnych rozmów. 
Płyta Gotza to potwierdzenie aktorskich umiejętności i dowód, że wśród młodych aktorów nie brakuje takich, którzy udziału w serialu nie traktują jak szczytu marzeń. Album wykonawcy pokazuje, że piosenka aktorska ma się całkiem nieźle. (…)
Paweł Dybicz, Przegląd, 6.02.2011 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj projekt "Mężczyzna prawie idealny" na Polak Potrafi

teatrdlawas.pl | 2013-10-15

Do 26 listopada br. możecie mieć Państwo okazję współtworzyć „Mężczyznę prawie idealnego”. Taki tytuł będzie nosiła druga płyta Artura Gotza, wokalisty, a także aktora Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, związanego z Teatrem „Kamienica” w Warszawie. Jej wydawcą będzie Wytwórnia Luna Music z Wrocławia.

"Mężczyzna prawie idealny"- akcja na PolakPotrafi

netfan.pl | 2013-10-13

Do 26 listopada br. możecie mieć Państwo okazję współtworzyć „Mężczyznę prawie idealnego”. Taki tytuł będzie nosiła druga płyta Artura Gotza, wokalisty, a także aktora Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, związanego z Teatrem „Kamienica” w Warszawie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.11.2013 18:06