Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Pasaże Pamięci

Fundacja Pasaże Pamięci

Tomaszów Mazowiecki, Polska

Fundacja Pasaże Pamięci chroni wielokulturowe dziedzictwo Tomaszowa Mazowieckiego, wspiera oraz inicjuje działania o charakterze kulturalnym i naukowym. Jej celem jest wypracowywanie nowoczesnych form dydaktycznych oraz artystycznych, edukacji poprzez sztukę, a także upowszechnianie wszechstronnego rozwoju. Fundatorem i prezesem Pasaży Pamięci jest Justyna Biernat, wiceprezesem Bartłomiej Sęk, a Sekretarzem Karolina Gajek-Szczepanik.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2501 PLN z 10000 PLN

42 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

25%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2016.

Metamorfozy miasta

O projekcie

 

METAMORFOZY MIASTA 

 

Fundacja Pasaże Pamięci pragnie Cię zaprosić do fantasmagorycznej wędrówki po dawnym, nieistniejącym już dzisiaj wielokulturowym Tomaszowie Mazowieckim. Pragnie stworzyć teatralną baśń opowiadaną ruchem lalek oraz usiłującą ożywić archiwalne materiały twórczą i nieskrępowaną wyobraźnią. 

Metamorfozy miasta to projekt teatralny mający na celu przywrócić rytm przedwojennego Tomaszowa, w którym pobrzmiewały języki czterech kultur: polskiej, niemieckiej, rosyjskiej i żydowskiej. Projekt będzie się składał z działań warsztatowych, które pozwolą na powstanie spektaklu lalkowego. Zebrane fundusze przeznaczymy na: wynagrodzenie dla prowadzących warsztaty, kompozycję muzyczną, dokumentację filmową i fotograficzną projektu oraz spektaklu, tłumaczenie baśni, materiały do zajęć i budowy scenografii, działania promocyjne oraz na towarzyszące koszty administracyjne i organizacyjne. Czternastodniowy projekt odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia, a na nieodpłatne warsztaty zaprosimy wszystkie osoby w wieku 13+. Spektakl zaprezentujemy publiczności podczas kilku wieczorów.

 

Zachęcamy byś został mecenasem, twórcą lub widzem naszego lalkowego szaleństwa!

 

DRAMATURGIA 

 

Podczas warsztatów dramaturgicznych wspólnie stworzymy baśń o dawnym Tomaszowie, odwołując się do ludowych opowieści, legend oraz wspomnień tomaszowian. Opracujemy koncepcję narracyjną i galerię postaci. Wyostrzymy nasz zmysł literacki i krytyczny, nauczymy się myśleć kolorem i kształtem, by sprostać wymaganiom teatru lalkowego.

 

 

 

  

Justyna Biernat to doktorantka w Katedrze Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka krakowskiej teatrologii, filologii klasycznej oraz Szkoły Grafiki Komputerowej. Była autorką i koordynatorką dwóch projektów kulturalnych („Pasaże Pamięci – spotkanie z kulturą tomaszowskich Żydów”, „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim). Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zajmuje się krytyką teatralną. Obecnie przygotowuje projekt publikacji listów z tomaszowskiego getta.  

 

LALKARSTWO 

 

Podczas warsztatów lalkarskich stworzymy bohaterów naszej baśni, poznając sposoby tworzenia marionetek z wykorzystaniem papieru, drewna i tkanin. Kiedy lalki będą już gotowe, nauczymy się ich mechanizacji: przygotujemy krzyżaki, podwiesimy lalki, opanujemy kontrolę obciążeń.

 

 

 

 

Ewa Maria Wolska to studentka Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, absolwentka kulturoznawstwa i filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku, prowadziła wiele autorskich warsztatów lalkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą, pracowała jako rzemieślnik teatralny (tworzenie scenografii i kostiumów) dla Teatru „Arlekin” w Łodzi.

 

 

                 MUZYKA 

 

Nasza baśń trafi do rąk muzyków z zespołu Agnellus. Opracują oni muzykę do naszego spektaklu z wykorzystaniem przygotowanej opowieści. Będą swoim głosem i dźwiękiem prowadzić lalki lub też lalki będą ich prowadzić oraz inspirować. Muzykę usłyszymy na żywo podczas spektakli.

 

 

 

 

Agnellus to zespół poruszający się pomiędzy rockową alternatywą, a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. W 2012 roku zespół wydał album „Ballady i transe”, na którym znalazły się utwory poezji modernistycznej, jak również współcześnie tworzących artystów, głównie łódzkich. Obecnie Agnellus przygotowuje do wydania album „Bal dla ubogich” oraz realizuje projekt „Wyliczanki, igry, fiki” stanowiący muzyczną interpretację znanych dziecięcych zabaw słownych.

 

Gorąco zachęcamy do włączenia się w naszą baśń!

Spotkajmy się w jej nierzeczywistym świecie.  

Media o Twoim projekcie:

Wspieramy "Metamorfozy Miasta"

www.nasztomaszow.pl | 2016-06-21

Fundacja Pasaże Pamięci serdecznie zachęca do finansowego wsparcia projektu Metamorfozy Miasta, na który składają się nieodpłatne, międzypokoleniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne.

METAMORFOZY MIASTA

www.nasztomaszow.pl | 2016-05-13

Fundacja Pasaże Pamięci, chroniąca wielokulturowe dziedzictwo Tomaszowa, przygotowuje swój pierwszy projekt edukacyjno-artystyczny Metamorfozy miasta. Jego owocem ma być spektakl lalkowy. Aby móc go zrealizować Fundacja potrzebuje finansowego wsparcia, gdyż jej działanie oparte jest na pracy społecznej. Wszystkich chętnych zapraszamy na platformę crowdfundingową.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2016 12:12