Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aleksander Pięta

Aleksander Pięta

Stronie Śląskie

Urodziłem się i wychowywałem w Żarach. W roku 2002 skończyłem Wydział Architektury we Wrocławiu. Moja drugą pasją oprócz projektowania była grafika 3d. Od skończenia studiów pracowałem wiec w kilku znaczących studiach postprodukcyjnych, głównie w Warszawie. Od niedawna mieszkam w niewielkiej pięknie położonej górskiej miejscowości Stronie Śląskie. Nowe otoczenie dostarcza mi wielu twórczych inspiracji. Oprócz tego mam teraz doskonałe warunki dla uprawiania innych dyscyplin, którymi się interesuje, głównie wspinaczki, kolarstwa enduro i downhillu, narciarstwa i fotografii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2570 PLN z 30000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2015.

Meble Morawka

O projekcie

Pomysł na produkcję ekologicznych lamp powstał niedawno, kiedy po skończonym remoncie zostało mi kilka zużytych kanistrów po różnego rodzaju środkach budowlanych, natomiast z sufitu zwisały gołe żarówki w samych oprawkach. Jako grafik szybko zrobiłem koncepcję lampy do własnego mieszkania, a następnie poprosiłem zaprzyjaźnioną firmę ATIC z Wrocławia o wycięcie laserem drewnianych elementów lampy. Efekt zadziwił mnie samego. Lampa, która powstała z połączenia zużytego kanistra i sklejki nie tylko wygląda bardzo estetycznie w dziennym świetle, ale daje też piękne, ciepłe, rozproszone przez matową powierzchnię światło.

Jak na razie powstały dwa modele lamp z wykorzystaniem zużytych kanistrów. Kolejny model to duża wisząca lampa, która także powstaje z użyciem materiału pochodzącego z recyclingu, a mianowicie z tektury falistej. Ostatni model to mała uniwersalna lampka wykonana z odpadków sklejki po pozostałych lampach. Żeby maksymalnie wykorzystać materiał powstaną też gadżety, takie jak ozdoby świąteczne czy podstawki pod kubki.  Podczas trwania projektu będą służyły one jako nagrody w zamian za wpłaty niższej wysokości.
Aby dobrze zrozumieć jak wyglądają opisane wyżej lampy, najlepiej otworzyć stronę, na której znajdują się opisy i zdjęcia każdego modelu. Są to już wykonane i działające lampy.

www.morawka.pl/products.html

Poprzez udział w projekcie chciałbym zebrać środki na zakup plotera laserowego i komputera z oprogramowaniem do uruchomienia produkcji wyżej opisanych lamp oraz nowych modeli, nad którymi pracuję. Przede wszystkim jednak projekt ma na celu zbadanie rynku i ocenę rzeczywistej wartości proponowanych produktów, mówiąc najprościej - sprawdzenie, czy takie produkty podobają się, czy nie. Dlatego też wysokość proponowanych wpłat nie jest większa niż cena, za którą chciałbym w przyszłości sprzedawać swoje lampy. Nagrodami zaś są konkretne produkty, które można nabyć dokonując wpłat. W ten sposób chcę przetestować swój pomysł i poznać opinię szerokiej grupy ludzi na temat zaprojektowanych  przeze mnie lamp.

Urodziłem i wychowywałem się w Żarach. W 2002 roku ukończyłem Wydział Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Oprócz projektowania, moją pasją jest grafika 3d. Od czasu skończenia studiów pracowałem w kilku znaczących studiach postprodukcyjnych, głównie w Warszawie. Od dwóch lat mieszkam w niewielkiej, pięknie położonej górskiej miejscowości - w Stroniu Śląskim. Nowe otoczenie dostarcza mi wielu twórczych inspiracji. Oprócz tego, mam teraz doskonałe warunki dla uprawiania innych dyscyplin, którymi się interesują, głównie wspinaczki, kolarstwa enduro i downhillu, narciarstwa i fotografii. Zapraszam na stronę, gdzie można obejżeć moje portfolio, nie tylko zawodowe: www.olekpieta.com

MORAWKA to nazwa górskiej rzeki przepływającej przez Stronie Śląskie oraz osiedla mieszkaniowego, które powstało na jej brzegu w latach 1948-1953. Osiedle MORAWKA to dobry przykład planowania przestrzennego, które czerpało jeszcze z teorii planistycznych dwudziestolecia międzywojennego. Jako mieszkaniec tego osiedla nie mogłem oprzeć się pokusie wykorzystania tak charakterystycznej i znamiennej dla tego miejsca nazwy, jaką jest MORAWKA.

"Morawka" to także tytuł czasopisma wydawanego w latach 80-tych na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychiczne Chorych przy udziale pacjentów. Jest to dla mnie inspiracja żeby w przyszłości, jeśli nastąpi rozwój firmy, stworzyć miejsca pracy dla części pacjentów. Praca jest bardzo ważna w procesie zdrowienia osób chorych psychicznie.

Na koniec chciałbym napisać o miejscu, w którym żyję i dlaczego tutaj chciałbym stworzyć firmę.

Jest to pięknie położona górska miejscowość - Stronie Śląskie. Kiedyś słynęło ono z wydobycia marmuru i z produkcji szkła kryształowego na dużą skalę. Obecnie nie wydobywa się już słynnego marmuru Biała Marianna, a huta szkła kryształowego "Violetta" lata świetności ma już za sobą. Obecnie gmina stawia głównie na turystykę, ale upadek lokalnego przemysłu na początku lat 90-tych i związane z tym bezrobocie wciąż stanowią problem lokalnej społeczności.

Poprzez stworzenie firmy meblowej w moim mieście, chciałbym wnieść wkład w odbudowę lokalnej wytwórczości. Firma produkująca meble w sposób ekologiczny, czerpiąca z lokalnych tradycji, współpracująca z hutą szkła oraz lokalnymi twórcami i firmami, wykorzystująca drewno (którego jest tu pod dostatkiem), doskonale wpiszę się w specyfikę regionu i ożywi lokalną gospodarkę.

Rozpocznę od produkcji zaprojektowanych przeze mnie lamp i stopniowo będę rozszerzać ofertę, by dojść do takiego punktu, o jakim napisałem wyżej. Wierzę, że dobrze wykreowana marka przyniesie dużo korzyści mojemu miastu i jednocześnie będzie stanowić wspaniałą promocję Stronia Śląskiego.

Osobom, które wesprą mój projekt, z góry serdecznie dziekuję.

Chciałbym prosić wszystkich, którym podoba się mój projekt, o pomoc w jego promocji. Można to zrobić umieszczając informacje o projekcie na swoich stronach, blogach i portalach społecznościowych.


1 pln wsparcie bez nagrody

8 pln ozdoba świąteczna gwiazdka

10 pln podstawka pod kubek plaster miodu

15 pln podstawka pod kubek płatek śniegu

20 pln ozdoba świąteczna gwiazdka 3d

40 pln ozdoba świąteczna gwiazdka 3d ze stojakiem

60 pln zestaw 6u podstawek plaster miodu ze stojakiem

70 pln zestaw 6u podstawek płatek sniegu

69 pln lampka Garage, zestaw do samodzielnego montażu:

199 pln klosz do lampy Antelope, zestaw do samodzielnego montażu

299 pln klosz do lampy Antelope złożony:

199 pln klosz do lampy Piston, zestaw do samodzielnego montażu

299 pln klosz do lampy Piston złożony:

399 pln klosz do lampy Oblivion, zestaw do samodzielnego montażu

499 pln klosz do lampy Oblivion złożony:

 149 pln klosz do lampy Pitagoras (lampa łamigłówka), elementy do oszlifowania

199 pln klosz do lampy Pitagoras (lampa łamigłówka), elementy oszlifowane:

Jeśli projekt zostanie ufundowany, niezwłocznie przystąpie do realizacji zamówionych nagród. Ze względu na to że ilość nagród potrzebych do zrealizaowania projektu jest znaczna, oraz kazda z nagród wymaga ręcznego wykonania i przygotowania do wysyłki, realizacja wszystkich nagród może zająć nawet do kilku miesięcy.

Media o Twoim projekcie:

Nowoczesne lampy ekologiczne. Studio Morawka.

polanicazdroj.naszemiasto.pl | 2015-01-26

Nowoczesne lampy ekologiczne zostały zaprojektowane przez Aleksandra Piętę, mieszkańca Stronia Śląskiego. Po zakończonym remoncie zostało mu kilka niepotrzebnych rzeczy, które powinny wylądować na śmietniku. Tak się jednak nie stało. Następstwem tego było stworzenie Studio Morawka.

Polak potrafi, czyli lampy z recyklingu

klodzko.express-miejski.pl | 2015-01-25

Pan Aleksander Pięta ze Stronia Śląskiego postanowił odświeżyć swoje mieszkanie. Po skończonym remoncie zostało mu jednak sporo pustych kanistrów po materiałach budowlanych, a z sufitu zwisały gołe żarówki w samych oprawkach. - Jako grafik szybko zrobiłem koncepcję lampy do własnego mieszkania, a następnie poprosiłem zaprzyjaźnioną firmę ATIC z Wrocławia o wycięcie laserem drewnianych elementów lampy. Efekt zadziwił mnie samego - opowiada pan Aleksander. Bowiem przy użyciu plastikowego kanistra i sklejki powstała niezwykle elegancka lampa, która daje rozproszone przez matową powierzechnię światło.

Designerskie lampy z recyklingu - wesprzyj projekt!

czasnawnetrze.pl | 2015-01-19

Fajna lampa? To prototyp, ale możesz taką mieć, a jednocześnie pomóc, by powstało ich więcej! Zobacz inne projekty Studia Morawka i przeczytaj, jak wesprzeć ten projekt.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.03.2015 12:12