Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

nastya

nastya

Łódź

Licealistka z Łodzi. Blogerka i redaktorka naczelna jedynego w Polsce serwisu mażoretkowego - Majorettes World. Sama jest mażoretką od 4 lat, osiąga sukcesy na arenie Polski środkowej, co roku zdobywając medale mistrzostw. Marzy o starcie na mistrzostwach Polski jako solistka. Saksofonistka, gitarzystka, pianistka, poliglotka, zafascynowana językami rosyjskim, włoskim i islandzkim. Wielka fanka siatkówki, lekkoatletyki i szeroko pojętych sportów zimowych, chcąca w przyszłości zostać dziennikarką sportową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1042 PLN z 300 PLN

18 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

347%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2015.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski Mażoretek 2015

O projekcie

AKTUALIZACJA (02.05.2015 r.)

Magiczna bariera 1000 zł przekroczona! Dzięki tak dużej kwocie nie tylko zaopatrzę się w potrzebne obuwie i pokryję opłaty startowe na MP, ale także będę mogła wziąć udział w szkoleniu dla przyszłych instruktorów, które oprócz zdobycia cennej wiedzy, poszerzy także moje umiejętności.

Jesteście WIELCY! :)

AKTUALIZACJA (27.04.2015 r.)

TAAAAAAK! Nastya podwójną mistrzynią mażoretek Polski środkowej w kategoriach solo flaga seniorki oraz solo 2x flaga seniorki, zaś w kategorii solo 2x baton seniorki - wysokie 4. miejsce. Wszystkie choreografie z nominacją na Mistrzostwa Polski Mażoretek.

Złoty medal otrzymała także trener, projektantka strojów, fryzjerka, makijażystka i fotograf w jedynym, czyli moja mama, dzięki której nie mogłabym spełniać swoich marzeń. To ona jest dobrą duszyczką, wspierającą mnie niezależnie od czasu i miejsca. Nigdy nie straciła wiary w to, co robię, zawsze ufa moim wyborom, dzieli ze mną słodycz zwycięstwa i gorycz porażki. Uczy, że trzeba mieć w życiu cel, który udaje się osiągnąć tylko dzięki ciężkiej pracy.

AKTUALIZACJA (11.04.2015 r.)

Hura! Wspólnie udało nam się przekroczyć próg 600 zł! To oznacza, że oprócz wyjazdu na Mistrzostwa Polski będę mogła też zakupić obuwie treningowe oraz futerał na pałeczki (nie będę musiała ich w końcu targać w rękach). Kolejny próg to 800 zł - ta kwota umożliwi mi zakup nowiusieńkich, a przede wszystkim własnych kozaków mażoretkowych, które pozwolą mi profesjonalnie zaprezentować się na Mistrzostwach Polski. 

Dziękuję wszystkim, którzy okazali mi wsparcie i przyczynili się do osiągnięcia głównego celu - dzięki Wam w końcu spełnię swoje największe mażoretkowe marzenie! :)


Kim jestem i do czego dążę?

Nazywam się Karolina Doruch i jestem mażoretką od 4 lat. Swoje pierwsze kroki stawiałam w poddębickiej Dalii. Od dwóch sezonów startuję na zawodach jako solistka, co sprawia mi ogromną radość. Niestety, w tym roku byłam zmuszona odejść z zespołu, ponieważ rozpoczęłam naukę w liceum oddalonym od rodzinnego miasta o 50 km. W takich warunkach dojazdy na treningi są bardzo kłopotliwe. Mimo to, w "szkolnych warunkach" przygotowałam trzy choreografie solowe na obecny sezon. Stroje są, układy są, ale... właśnie. Problemem jest brak funduszy.


Pierwszym krokiem do upragnionego występu na mistrzostwach Polski jest przebrnięcie kwalifikacji - mistrzostw Polski środkowej (woj. łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie), które odbędą się 25 kwietnia w Poddębicach. Jako osoba indywidualna muszę wnieść opłatę startową oraz rejestracyjną (łącznie ok. 200 zł), które jestem w stanie pokryć. Problem pojawia się jednak z mistrzostwami Polski (22-24 maja, Kędzierzyn-Koźle), gdzie taka opłata wzrasta do 300 zł (nie licząc kosztów noclegu i przejazdu). To zbyt wielkie obciążenie dla mojej mamy, która wychowuje mnie sama i nie ukrywa dumy oraz wzruszenia, kiedy osiągam sukcesy, jednak nie jest w stanie finansowo zapewnić mi udziału w zawodach.

Dlaczego to takie ważne dla mnie? Przede wszystkim, chcę spełnić swoje marzenie, jakim jest rywalizacja z najlepszymi mażoretkami w Polsce, a być może i medal :) Zależy mi też na promowaniu mażoretek w regionie łódzkim. Chcę pokazać, że mażoretka to nie "pusta lalunia w kusej spódniczce", ale sportowiec o niebywałych umiejętnościach, potrafiący przebyć niełatwą drogę do upragnionego podium.


Najważniejsze osiągnięcia

2015:

indywidualnie:

 • I miejsce i tytuł mistrzyni Polski środkowej w kategorii solo flaga seniorki
 • I miejsce i tytuł mistrzyni Polski środkowej w kategorii solo 2x flaga seniorki
 • IV miejsce na Mistrzostwach Mażoretek Polski Środkowej w kategorii solo 2x baton seniorki

 

2014:

indywidualnie:

 • II miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski środkowej w kategorii solo 2x baton seniorki
 • V miejsce na Mistrzostwach Mażoretek Polski Środkowej w kategorii solo baton seniorki
 • IV miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Agresywnie Progresywni" w kategorii solo baton seniorki


zespołowo:

 • I miejsce i tytuł mistrzyni Polski środkowej w kategorii miniformacje baton seniorki
 • II miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski środkowej w kategorii formacje baton seniorki - defilada
 • II miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski środkowej w kategorii formacje baton seniorki - scena
 • główna nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Agresywnie Progresywni" w kategorii miniformacje baton seniorki


2013:

indywidualnie:

 • IV miejsce na Mistrzostwach Mażoretek Polski Środkowej w kategorii solo baton seniorki


zespołowo:

 • II miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski środkowej w kategorii duo/trio baton seniorki (wraz z dwiema koleżankami z zespołu)
 • I miejsce i tytuł mistrzyni Polski środkowej w kategorii formacje baton seniorki


2012:

 • I miejsce i tytuł mistrzyni Polski środkowej w kategorii formacje baton seniorki


Na co przeznaczę środki?

300 zł (kwota minimalna) - pokrycie opłaty startowej i rejestracyjnej na mistrzostwach Polski, które odbędą się 22-24 maja w Kędzierzynie-Koźlu

ale... jeśli zbiorę:

400 zł - pokryję koszty udziału w Mistrzostwach Polski oraz dojazdu na miejsce

600 zł - dodatkowo zakupię profesjonalne obuwie treningowe oraz futerał na pałeczki

800 zł - zakupię także białe kozaki mażoretkowe

1000 zł - resztę, która pozostanie z tej kwoty, przeznaczę na kurs instruktorski I i II stopnia, który umożliwi mi stworzenie własnego zespołu mażoretkowego oraz poszerzenie swoich umiejętności

więcej niż 1000 zł - zachowam na kolejne zawody, być może będą to mistrzostwa świata :)


Ale kim tak w ogóle są mażoretki?

Mażoretki to młode dziewczyny ubrane w paradne stroje, tańczące z takimi rekwizytami jak baton (ok. 60 cm metalowe rurka zakończona "kulkami"), pompony, flagi. Dawniej występowały wraz z orkiestrami dętymi podczas wszelkich defilad, parad, przemarszów. Obecnie ten rodzaj tańca stał się dyscypliną sportową, będącą połączeniem baton twrlingu (akrobatyki z batonem), przeróżnych rodzajów tańca (balet, jazz, modern, nowoczesny) oraz klasycznego marszu mażoretkowego.

Mażoretki mają nawet swoje mistrzostwa, podczas których rywalizują o medale oraz nominacje do kolejnych, wyższych rangą zawodów, i tak:

 • regionalne mistrzostwa Polski są kwalifikacjami do mistrzostw Polski, odbywają się w Wschowie (Polska zachodnia), Poddębicach (Polska środkowa), Pustkowie-Osiedlu (Polska południowo-wschodnia) i Chełmnie (Polska północna),
 • mistrzostwa Polski - organizowane co roku, walczy się nie tylko o tytuły, ale także miejsca w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy i świata, większość edycji odbywała się w Opolu, zaś od zeszłego roku zmagania przeniosły się do Kędzierzyna-Koźla
 • mistrzostwa Europy - również organizowane co roku, do tej pory odbywały się m.in. w Opolu
 • mistrzostwa świata - podobnie jak wyżej, rozgrywane są dopiero od 2013 roku, wszystkie edycje miały miejsce w Pradze

Taniec mażoretkowy dzieli się na różne kategorie wiekowe:

 • przedszkolaki (do 8 lat)
 • kadetki (8-11 lat)
 • juniorki (12-14 lat)
 • seniorki (15 lat i więcej)
 • mamy mażoretek

oraz dyscypliny:

 • baton (pałeczka mażoretkowa)
 • pompom
 • show (choreografia opowiadająca historię opracowaną przez choreografa z użyciem różnych rekwizytów, np. szarfy, wachlarze, flagi)
 • mix (baton i pompom razem)
 • flagi

Rywalizacja toczy się wśród:

 • solistek,
 • duetów/trio
 • miniformacji (do 7 osób)
 • formacji (8-25 osób)

Więcej o mażoretkach dowiesz się zaglądając na stronę Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich lub mój blog "Majorettes World"


mistrzyni świata 2014 w kat. solo baton seniorki - Gabriela Krizova

mistrzynie Polski 2014 w kat. formacje baton seniorki - Gracja Stara Wieś

mistrzynie świata 2014 w kat. formacje baton seniorki - Flowers Presov


Twoje wsparcie jest najważniejsze!

Każda, nawet minimalna kwota, przybliża mnie do spełnienia wielkiego marzenia mażoretkowego. Udział w Mistrzostwach Polski będzie dla mnie rekompensatą za wszelkie wyrzeczenia i treningi. Jeżeli spodobało Ci się to, co robię bądź po prostu chcesz mi pomóc - będę ogromnie wdzięczna!

Śledź fanpage mojego przedsięwzięcia, by być na bieżąco z przygotowaniami do mistrzostw oraz wszelkimi informacjami.

 Akcję wspiera

Majorettes World - pierwszy i jedyny serwis mażoretkowy w Polsce! 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2015 18:06