Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia i Kuba

Sylwia i Kuba

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Sylwia Kolebska

Sylwia Kolebska

Warsaw, Poland


606 PLN z 4000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

15%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2017.

Matematyka na luzie

O projekcie

 Czy matematyka może być na luzie? Na pewno!

Nasz pomysł jest bardzo prosty:
książka + apka + rozszerzona rzeczywistość

 

      

 

 

  Pomyśleliśmy, że czemu by nie stworzyć książki na luzie, dzięki której każdy filmowy Antek polubi naukę. Kompendium tłumaczyłoby matematykę w prostych uczniowskich słowach i byłoby zintegrowane z aplikacją mobilną. Aplikacją, zawierającą interaktywne przykłady, dodatkowe zadania oraz technologię rozszerzonej rzeczywistości, aby w jeszcze łatwiejszy i obrazowy sposób przekazać wiedzę matematyczną.
Zarówno książka jak i aplikacja podzielona jest na 15 działów, a każdy z nich wyczerpuje dany temat czyniąc matematykę prostszą. Dodatkowo w każdym dziale książki znajduje się ramka z protipami - przydatnymi wskazówkami - od ucznia dla ucznia. 

Struktura działów:

  • Po co to nam? 
  • Nazewnictwo 
  • Zasady działania i wzory
  • Przykłady 
  • Zadania domowe
            

  

  To co wyróżnia naszą książkę jest aplikacja mobilna. Znajdują się w niej dodatkowo filmy prezentujące trudniejsze zagadnienia, animowane przykłady i zadania domowe z rozwiązaniami wyjaśnionymi krok po kroku. Istotnym elementem, który chcemy dodatkowo podkreślić jest wyposażenie aplikacji w rozszerzoną rzeczywistość, czyli AR. Nie ma nic gorszego niż konieczność wyobrażania sobie figur geometrycznych z ich właściwościami na początku nauki geometrii. Znacznie lepiej to zobaczyć!

Aplikacja została także uzupełniona o dodatkowe działy takie jak:

Tour do egzaminu - będzie to cyfrowy zbiór zadań w formie quizu z elementami grywalizacji. Szczegółowe zasady ujawnimy, gdy uzbieramy nasz CEL 2 :)

Przed fizyką i chemią - materiał, z którym zapoznanie się ułatwi start z nowymi przedmiotami.

 

ZALETY 

 • Przejrzysta, lekka i czytelna książka.
 • Darmowa aplikacja, którą możesz zabrać wszędzie!
 • Stale aktualizowany materiał (update aplikacji)
 • Materiał zgodny z nową podstawą programową uzupełniony o dodatki, np. wiedzę, która została usunięta z nowej podstawy, a która znacznie ułatwia zrozumienie późniejszego materiału oraz innych przedmiotów ścisłych. 
 • Samodzielna nauka rozwija zdolność pogłębiania wiedzy i nakręca naszą motywację wewnętrzną.

 

 A WADY?

 • Uczeń będzie spędzał więcej czasu z nosem w telefonie (ale skoro ma się z niego uczyć, a nie grać, to czemu nie?) 
 • Książka z aplikacją nigdy nie będzie tym samym co korepetycje, czyli bezpośrednie tłumaczenie poprzez druga osobę. Jednak samodzielność jest super, prawda? ;-)

 

   Wstępny budżet to 4000 złotych - tyle wystarczy nam na pokrycie pierwszych kosztów związanych z rozwojem aplikacji i książki oraz podjęcie działań promocyjnych. Chcemy jednak dotrzeć do jak nawiększej liczby osób, by móc rozpocząć projekty związane z przedmiotami takimi jak fizyka i chemia. Pozwoli to nam na pełne wykorzystanie potencjału rozszerzonej rzeczywistości.

CEL 1:    4000 zł - matematyka na luzie dla szkoły podstawowej klas V-VIII
                              przewidywany termin wysyłki książek: do końca września
CEL 2:    4500 zł - ujawniamy szczegóły TOUR DO EGZAMINU
CEL 3:    8000 zł - zakup wydajniejszej biblioteki do rozszerzonej rzeczywistości                                   co pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć aplikację

  

  Jesteśmy studentami Politechniki Warszawskiej. Od dawna lubimy dzielić się wiedzą i pokazywać, że nauka potrafi też być cool!

 • Sylwia Kolebska

   Studiuję robotykę na wydziale Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej oraz zajmuję się programowaniem robotów w firmie robotycznej. Od ponad 4 lat udzielam korepetycji na każdym poziomie (włącznie z rówieśnikami :-) ). Każdy mój uczeń jest dla mnie bardzo ważny i wkładam w to całe serce. Największą satysfakcję sprawia mi obserwowanie postępów i radość na twarzy po zrozumieniu trudniejszego materiału. Rok temu napisałam pierwszą, nietypową książkę “Matematyka Językiem Licealisty”  

 

 • Jakub Kreft

  Student fotoniki na wydziale mechatroniki. Z pasji i zamiłowania robotyk. W ostatnim czasie pracuję nad kilkoma projektami związanymi z  tematyką rozszerzonej rzeczywistości. Od kiedy pamiętam uwielbiam dzielić się zdobytą wiedzą, zacząłem od własnych zajęć z robotyki, zarówno dla starszych uczniów jak i tych najmłodszych, na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wystąpiłem nawet na tegorocznym TEDxWarsaw! Wraz z pójściem na studia swoją wiedzę zacząłem doskonalić w kole naukowym Robomatic, w którym ostatecznie zostałem prezesem. 

   Dając korepetycje, czy prowadząc zajęcia z robotyki – największą satysfakcję dawało nam zrozumienie tematu przez naszych uczniów. Teraz chcemy dotrzeć do większej liczby osób! :-)

  

A na koniec, dlaczego nie spróbować (przy całej powadze matematyki) uczynić nauki ciekawą i wciągającą zabawą...

Zapraszamy spróbuj i zagraj z nami w matematykę! ☺

 

 Rzuć okiem na naszą stronę internetową i nasz profil na Facebook'u! 

-Facebook

-Strona Internetowa

 

Media o Twoim projekcie:

Aplikacja mobilna i rozszerzona rzeczywistość pomocą w nauce matematyki

www.polskieradio.pl | 2017-07-29

Podręcznik tłumaczący w prosty sposób skomplikowane zagadnienia matematyki wyposażony w aplikację mobilną i rozszerzoną rzeczywistość? Sylwia Kolebska i Jakub Kreft, studenci Politechniki Warszawskiej, postanowili poszerzyć możliwości tradycyjnej książki dodając do niej najnowszą technologię.

Poranek RDC: „Matematyka na luzie”

www.rdc.pl | 2017-07-24

O książce „Matematyka na luzie” mówili w audycji jej pomysłodawcy – Sylwia Kolebska i Jakub Kreft.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2017 22:10