Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Powierza

Michał Powierza

Krosno

Wraz z moim dobrym kolegą, Piotrem projektujemy w bardziej przystępny sposób przeróżne przedmioty. :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

25 PLN z 50000 PLN

1 Wspierający

4 dni do zakończenia

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.06.2020.

Maseczki wielorazowe z wymiennymi filtrami.

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Dzień dobry.

Nazywam się Michał i wraz z moim dobrym znajomym, Piotrem projektujemy na "swój sposób" różne przedmioty.

Wymyśliliśmy i wdrożyliśmy prześwietny projekt przyłbicy - prosty i szybki w druku, dzięki nam powstało ich kilka tysięcy, a wszyscy użytkownicy owych przyłbic są bardzo z nich zadowoleni - są lekkie, uniwersalne oraz nie wymagają drogich materiałów wymiennych takich jak folie do dalszego ich użytkowania.

Jednak poprzednia zbiórka dotycząca sprzętu do produkcji gogli chyli się ku końcowi, a my zaprojektowaliśmy coś nowego - i dostępnego dla każdego w formie nagród na tej zbiórce. :)

Jako, że zanosi się na to, że przez najbliższy rok, a nawet dwa lata maseczki ochronne będą obowiązkowe postanowiliśmy stworzyć maseczkę wielokrotnego użytku, w której samodzielnie wymienimy filtr.

Przy okazji będzie bardzo łatwa w odkażaniu.

Tym razem więc zbieramy na rozruch produkcji tanich i dostępnych dla każdego maseczek wielokrotnego użytku z dużymi, wymiennymi filtrami - które można z łatwością wymienić na inne niż oryginalnie przez nas dostarczane.


Maseczki są przemyślane w taki sposób, aby można było w łatwy i szybki sposób wymienić filtr powietrza, dodatkowo będą bardzo lekkie oraz ukształtowane tak, by pasowały na większość twarzy (Docelowo planujemy 4 rozmiary - w tym dziecięcy)

 

Są również zoptymalizowane pod kątem osób noszących okulary - w tych maskach nie powinny parować okulary, a jest to spowodowane dobrym dopasowaniem do twarzy oraz bardzo dużej powierzchni filtra, dzięki której wymiana powietrza będzie najbardziej optymalna - docelowo ma się w nich oddychać tak, jak bez maseczki.

 

Dlaczego nasz projekt? "Przecież są dostępne maseczki z wymiennymi filtrami..."

 

Owszem, można kupić gotowe papierowe, a nawet plastikowe maseczki z wymiennymi filtrami (np. w sklepie budowlanym).

Zawierają w sobie zwykle filtr wielkości większego znaczka pocztowego (ok.2cm Fi) i działają przez 5-15 minut. Nasze filtry będą miały bardzo dużą powierzchnię, i zajmują ok. 40% wielkości całej maseczki i aż 90% przedniej powierzchni maseczki, a czas działania takiego filtru dochodzi do nawet paru godzin. To średnio 70% więcej, niż inne tego typu projekty.

Dlaczego? Ponieważ nie oszczędzamy na materiałach, które i tak są tanie (Cena 1mb flizeliny nie przekracza 2zł)

Konstrukcje dostępne na rynku wymagają dopasowanych filtrów, które kosztują połowę ceny maseczki. A aktualne ceny maseczek to 30-60zł. I są one najzwyczajniej kiepskie.

Jeżeli zbiórka na to pozwoli będziemy mogli wprowadzić model sportowy maski - który będzie bardziej aerodynamiczny oraz będzie posiadał specjalne kanaliki powietrza pod oczami, które będą miały za zadanie przekierować odbity wiatr tak, by nie wpadał on do oczu - np. podczas jazdy rowerem, hulajnogą czy też podczas biegania.

Wszystkie maseczki będą wyprodukowane ręcznie, dzięki czemu będziemy mieć kontrolę nad tym, by były pozbawione wszelkich wad produkcyjnych.

Nie będzie nadlewek czy pozostałości po wtryskarce - gdyż nie będą robione metodą wtryskową.

Do produkcji masek potrzebujemy maszyn.

Lista zakupów jest krótka i prezentuje się następująco:

 • Termoformierka próżniowa do tworzenia wytłoczek maseczek.
 • Laser CO2 do wycinania samych maseczek oraz otworów wentylacyjnych w nich.
 • Uszczelki silikonowe docięte na wymiar.
 • Płyty plastikowe na produkcję maseczek.
 • Gumki na uchwyt maseczek.
 • Materiały na filtry (3-warstwowa Flizelina Medyczna)


Podstawowym filtrem będzie 3-warstwowa Flizelina Medyczna docięta na wymiar - zaletą naszej maseczki jest fakt, że będzie można zastosować filtry we własnym zakresie.

Filtr HEPA? Proszę bardzo. Węglowy? Czemu nie? A może filtr od kawy? Proszę bardzo! :)

Staramy się również znaleźć inny, lepszy filtr niż Flizelina, do tego celu czytamy na temat materiałów oraz sprawdzamy ich dostępność, gdyż chcemy, aby maseczki były dalej tanie zarówno w zakupie, jak i użytkowaniu.

Aktualnie jest zaprojektowany model kopyta na termoformierkę, w ciągu najbliższego tygodnia będzie on wydrukowany oraz wysłany do zakładu obróbki plastiku, gdzie będzie wyprodukowany model testowy maseczki.

W razie potrzeby przez cały okres zbiórki będą dokonywane zmiany w jej formie celem jej jak najlepszego dopasowania oraz użyteczności.

 

Aktualnie maseczka po formowaniu prezentować się będzie jak na poniższym renderze:

 

Nasza maseczka finalnie ma kosztować ok. 20 zł za sztukę, czyli będzie dostępna na "każdą kieszeń".

Jest to rekordowa cena maseczki o tak dużym, wymiennym filtrze, wygodnej obsłudze oraz dopasowaniu.

Im więcej pieniędzy zbierzemy na tej zrzutce, tym więcej opcji będziemy mogli zaoferować w produkcji: Od przeróżnych kolorów samej maseczki, poprzez winylowe okleiny, różnorodne wzory maseczek (W planach poza sportową jest wersja biznesowa) oraz wiele, wiele innych!

 

UWAGA: Nagrody są głównym założeniem tej zbiórki - nie chcemy pieniędzy "za uśmiech" - Oczywiście cena końcowa maseczki z filtrami będą niższe niż zbiórkowe, ale jakoś zebrać pieniądze musimy. :)

 • 20zł - Zestaw naklejek ozdobnych na maseczkę.
 • 40zł - 1 sztuka maseczki z filtrem
 • 60zł - 1 sztuka maseczki z filtrem + 3 sztuki filtrów wymiennych.
 • 70zł - Zestaw 2 maseczek z filtrem
 • 100zł - Zestaw 2 maseczek z filtrem + 10 sztuk filtrów wymiennych.
 • 130zł - Zestaw 3 maseczek z filtrem + 9 sztuki filtrów wymiennych.
 • 200zl - Zestaw 5 maseczek z filtrem + 25 sztuk filtrów wymiennych.

Nagrody zawierają koszty wysyłki, który wynosi 15zł. W przypadku naklejek jest to kwota 5zł.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ O PODANIU: Numer paczkomatu, numer telefonu oraz e-mail celem wysłania nagród.

Kwota minimalna od której możemy zacząć produkcję i która umożliwi nam zrobienie 4 rozmiarów jednego wzoru maseczki to 10 tysięcy złotych.

 

Każda wielokrotność tej kwoty to: nowe modele, kolory, opracowywane autorskie połączenie filtrów celem jak najlepszej poprawy jakości produktu.

 

Finalna kwota o jaką się staramy to 50 tysięcy złotych, które pozwolą nam wydać wszystkie rodzaje maseczek nad którymi pracujemy.

 

Dodatkowo przez cały okres zbiórki będziemy szukać lepszych rozwiązań na filtry, tak, aby maseczki chroniły lepiej, niż inne podobne rozwiązania - Aktualnie jest to trójwarstwowa Flizelina, ale szukamy lepszych i bezpieczniejszych rozwiązań. Uwaga: Maseczki nie będą posiadać atestu, za to materiał na filtry, który będzie używany do podstawowej maseczki będzie atestowany (3-warstwowa Flizelina Medyczna)

 

PS. Maseczka docelowo ma pasować w zestawieniu z goglami, na których produkcję robiliśmy wcześniej zrzutkę, jeżeli ta zbiórka się uda, to będziemy się starali, aby do każdej maski dołączyć pasujące gogle - w końcu kopyto już mamy :)

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 07.06.2020 22:10