Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nashipae

Nashipae

Bydgoszcz

Bydgoszczanka zafascynowana kulturą Masajów. Pasja zaprowadziła mnie do południowej Kenii, gdzie od 2009 współdziałam z lokalną społecznością! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

340 PLN z 7200 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2019.

Masajska Biżuteria Fair Trade

O projekcie
Chcę połączyć autentyczną  masajską tradycję tworzenia biżuterii z nowoczesnym modelem biznesowym 

Od lat współpracuję ze społecznością Masajów z południowej Kenii w zakresie zwiększenia dostępu do edukacji. Teraz chciałabym przejść na poziom biznesowy, by nawiązać partnerską współpracę z grupą 15 kobiet. Kobiety te mają niesamowite umiejętności, jednak brak im doświadczenia w nowoczesnym wzornictwie i dostępie do zachodniego rynku.

Oryginalność, która urzeka 

Tworzone przez Masajki produkty mają duszę, wywodzą się z tradycyjnych form i kolorystyki. Wspólnie chcemy stworzyć nową modną kolekcję, która zachwyci w każdych okolicznościach, począwszy od biura, a skończywszy na uroczystych spotkaniach. Śmiemy twierdzić, że dodaje ona pewności siebie i wyzwala uśmiech :)

 Pieniądze, które zbieram pomogą pokryć koszty wytworzonej biżuterii na nagrody w tym projekcie, transportu do Polski, wysyłki biżuterii pocztą dla wpłącających, projektu opakowań, strony internetowej oraz marketingu związanego z budowaniem marki tej grupy produktów.

Chcę kupić półprodukty dla Mam (czyli wspomnianych Masajek) do ćwiczeń i tworzenia nowej kolekcji biżuterii i pasków.

Jeśli uda się uzbierać więcej środków, planuję  zorganizować warsztaty dla kobiet w zakresie prowadzenia firmy i projektowania, a także opłacić wsparcie ze strony eksperta z Kenii. Przeczytaj więcej w sekcji Kolejne Progi.


Aby rozpocząć takie partnerstwo od zera, potrzeba wielu zasobów. Wspaniała wiadomość jest natomiast taka, że gdy już rozpoczniemy, będzie to zrównoważony model biznesowy: dochodowe działania dla obydwu stron, które przynoszą korzyści społeczeństwu i środowisku. Mamy są uzdolnione artystycznie, ja zaś zawodowo zajmuję się prowadzeniem projektów. Brzmi jak idealny duet do działania!

Wesprzyj Zbierzemy 8 350Dodatkowe 1000 zł pozwoli nam na zakup pierwszej małej partii półproduktów do stworzenia mini kolekcji pasków męskich i damskich. 
Kwota 113 zł pokryje koszty serwisu Polak Potrafi, a 31 zł podatku.
Gdy osiągniemy ten próg, pojawi się nowa nagroda - pasek z pierwszej kolekcji - wysyłka 3 kwartał 2019 roku.


Zbierzemy 9 500Dodatkowe 1000 zł pozwoli nam na zakup kolejnej małej partii półproduktów do stworzenia kolekcji pasków męskich i damskich.
Kwota 113 zł pokryje koszty serwisu Polak Potrafi, a 31 zł podatku.
Gdy osiągniemy ten próg, pojawi się nowa nagroda - pasek z pierwszej kolekcji z dedykacją od Mam - wysyłka 3 kwartał 2019 roku.


Zbierzemy 11 800


Dodatkowe 2000 zł umożliwi mi zakup biletu lotniczego do Kenii, dzięki któremu będę mogła dotrzeć na miejsce na początku 2019 roku. Współpraca na odległość jest bardzo trudna, szczególnie, gdy chcemy dopilnować jakości produktów. Wizyta w Kenii da mi też możliwość bezpośredniego dostarczenia materiałów/książek, narzędzi łatwo dostępnych w Polsce, a trudno dostępnych w Kenii. Zaoszczędzi to również koszt wysyłki produktów z Kenii - wysyłka 5kg to blisko 500zł.
Kwota 228 zł pokryje koszty serwisu Polak Potrafi, a 62 zł podatku.
Gdy osiągniemy ten próg, pojawią się nowe nagrody - bransoletki, kolczyki, naszyjniki w wybranej kolorystyce przez Ciebie - wysyłka 3 kwartał 2019 roku.


Zbierzemy 14 100Dodatkowe 2000 zł pozwoli opłacić profesjonalnego grafika i małą sesję zdjęciową, by wypromować produkty.
Kwota 228 zł pokryje koszty serwisu Polak Potrafi, a 62 zł podatku.
Gdy osiągniemy ten próg, pojawi się nowa oryginalna nagroda niespodzianka - wysyłka 3 kwartał 2019 roku.


Zbierzemy jeszcze więcejZa dodatkowe pieniądze będę mogła zrealizować pełną profesjonalną sesję zdjęciową i materiał wideo także w Kenii, kupię wyższej jakości półprodukty, opłacę szkolenie dla Mam, reklamę, materiały reklamowe, polecę do Kenii w trzecim kwartale 2019 roku by zweryfikować stan prac i postępy.
Gdy osiągniemy ten próg, pojawi się nowa nagroda - bransoletki na skórze - wysyłka 3 kwartał 2019 roku.
Nashipae to masajskie imię, które nadano mi w 2009 roku, podczas mojej pierwszej wizyty na ziemi Masajów, w południowej Kenii. Oznacza ono radość lub kogoś, kto ją przynosi. Dla mnie największą radością i spełnieniem marzeń był fakt, że po blisko 10 latach czytania o Masajach, mogłam z nimi w końcu zamieszkać.
W 2011 roku, gdy emerytowana nauczycielka Phillipa, postanowiła otworzyć w tych stronach szkołę dla przedszkolaków, podjęłam spontaniczną decyzję, by wesprzeć tę inicjatywę i zebrać w Polsce środki na czesne i wyżywienie 49 przedszkolaków.
Dziś, blisko 7 lat później, w szkole uczy się ponad 270 dzieci
(prowadzona przeze mnie Fundacja wspiera indywidulnie ponad 130 z nich) w trzech klasach przeszkolonych i ośmiu szkoły podstawowej, zatrudniamy 12 nauczycieli, zbudowaliśmy klasy, pokoje dla nauczycieli, dwa internaty, kupiliśmy busa, zamontowaliśmy panele słoneczne, podłączyliśmy szkołę do energii elektrycznej i do wody bieżącej.
To wszystko zrobiliśmy razem Inicjatywę tę wspierają Polacy i Kenijczycy - finansowo i fizycznie.

Wiele radości daje współpraca, wspólna walka z przeciwnościami i łzy szczęścia, gdy stawiamy kolejny krok w kierunku niezależności szkoły i społeczności.

Niestety, ziemie Masajów od 2014 nieprzerwanie nawiedzają susze. Masajowie w okolicy szkoły utrzymują się głównie z chowu bydła.
Klęska suszy w 2017 roku zabiła blisko 80% bydła na ich terenie. Rodziny walczą, by przetrwać. Dzieci z wielu rodzin jedzą ciepłe posiłki tylko w szkole.
Ta sytuacja i przede wszystkim fakt, że masajskie kobiety, poprzez sprzedaż swoich ręcznie robionych produktów, postanowiły stawić klęsce czoła (mimo że podobne akcesoria miały bardzo dużą konkurencję) zmotywowała mnie do tego, by rozpocząć z Mamami rozmowy na temat rozwoju i zrzeszenia się w grupę Ekwenia.

Zainspirowałam i wsparłam kobiety do zarejestrowania formalnej grupy w grudniu 2017 roku.

 

 


  1. Produkty, które są podstawowymi nagrodami (zamieszczone na poniższej liście), mam na miejscu w Polsce i zacznę je wysyłać, gdy tylko zbiórka osiągnie swoje minimum.
  2. Pod każdym typem nagrody znajduje się link do aktualnej informacji, jakie warianty są dostępne - proszę o przesłanie informacji z nazwą wybranego wariantu po dokonaniu wsparcia projektu w wiadomości prywatnej. Niektóre elementy są pojedyncze. Proszę Cię o wyrozumiałość, jeśli wybrany przez Ciebie przedmiot będzie chwilowo  niedostępny. Poinformuję Cię o tym i poproszę o wybór alternatywny.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2019 22:10