Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marek Piowczyk Trio

Marek Piowczyk Trio

Zabrze, Polska

Zmierzamy wspólnie do wydania płyty, zapraszamy do zapoznania się z projektem:)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4226 PLN z 4000 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.11.2016.

Wydanie debiutanckiej płyty - Marek Piowczyk Trio

O projekcie

Marek Piowczyk Trio

 

 

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy muzycznym trio ze Śląska - Marek, Alan, Tomek:) Zespół powstał w 2013 roku, gramy muzykę autorską, o energetycznym przekazie. 

 

Kilka słów o każdym z nas:

Marek Piowczyk - (wokale, gitara) wokalista, gitarzysta, autor muzyki i tekstów pochodzący z Zabrza. Absolwent Instrumentalistyki Jazzowej wydziału Jazzu w Nysie. Założyciel Marek Piowczyk Trio. Współpracował z ogólnopolskim magazynem Gitarzysta. Laureat festiwali na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim, półfinalista programu Mam Talent.

 

Alan Wykpisz - (bas) Absolwent AM wydziału Jazzu w Katowicach. Laureat Bass2012 Copenhagen oraz min. Jazz Hoeilaart 2011, nominacji do nagrody Fryderyk 2014 za  debiut jazzowy z zespołem High Definition Współpracował z wybitnymi osobistościami muzycznymi m.in Janusz Muniak czy Randy Brecker.

 

Tomasz Machański - (perkusja) muzyk sesyjny, perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor. Student AM wydziału Jazzu w Katowicach. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi. Perkusista w zespole Pi Band - Wojtka Pilichowskiego. Pedagog warsztatów Muzycznej Owczarni oraz DrumSet Pro School.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Marek Piowczyk Trio - Facebook

 

 

 

Cel Projektu

Chcemy wydać debiutancką płytę. Pokryliśmy już koszty nagrań, miksów i masteringu płyty jak również koszty produkcji singla oraz teledysku. Pozostaje kwestia wydania materiału, na co nie starcza nam już funduszy, stąd potrzebujemy Waszego wsparcia poprzez platformę PolakPotrafi.pl 

 
Desire to debiutancki materiał MPT. Energetyczna mieszanka vintage’owych, pop-rockowych brzmień z odrobiną soulu. Zdecydowane brzmienia elektryczno - akustyczne z charakterystycznym wokalem oraz pulsującą sekcją rytmiczną.
 
Posłuchajcie naszego singla "Desire" zapowiadającego płytę:

 

 

 

 

Dlaczego tu jesteśmy 

W dzisiejszych czasach wydanie płyty wiąże się z wieloma przeszkodami, m.in: niekorzystnymi kontraktami, brakiem dystrybucji czy sensownej promocji płyty. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem, z ogromną korzyścią dla muzyki, jest wydanie płyty na własną rękę. Jesteśmy tutaj by wspólnie stworzyć coś wartościowego, by nasza muzyka dotarła do Was w postaci i formie w jakiej rzeczywiście byśmy chcieli. Każdy z Was może mieć w tym własny udział. Z tej okazji przygotowaliśmy też nagrody, o których przeczytacie więcej na tej stronie.

 

 

Budżet projektu

 

4000 zł potrzebujemy przeznaczyć na:

 • tłoczenie płyt
 • projekt graficzny okładki 
 • digipack
 • promocję płyty
 • wydanie materiału

 

Pokryliśmy już koszty:

 • nagrania płyty w studio
 • miksu i masteringu płyty w studio
 • realizacji singla i teledysku

 

Gdyby okazało się, że limit projektu został przekroczony, ewentualną nadwyżkę przeznaczymy w pierwszej kolejności na zwiększenie nakładu, a następnie na szerszą promocję płyty w mediach oraz zorganizowanie trasy koncertowej promującej płytę.

 

 

Termin realizacji 

Premierę płyty planujemy na 19 listopada tego roku. W tym czasie wystąpimy m.in obok Nikki Hill (USA), John'a Fairhursta (GB) na głównej scenie międzynarodowego festiwalu BluesAlive w Sumperku w Czechach. Chcemy jak najlepiej reprezentować nasz kraj i pozostawić po sobie znaczący akcent w postaci płyty. Zostało niewiele czasu, dlatego będziemy wdzięczni za pełną mobilizację i wsparcie:)

Damy z siebie 200%!

Earl Thomas (USA) - Blues Alive, Sumperk

 

 

Osiągnięcia, media

W naszą muzykę wkładamy ogrom pracy i serca, co często wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Chcemy, by to co robimy dostarczało Wam jak najlepszych wrażeń i emocji. Jesteśmy również doceniani m.in na festiwalach, telewizji czy innych mediach. 

 

Wybrane osiągnięcia

 • Laureat międzynarodowego festiwalu Blues Apertiv 2015 w Sumperku
 • Grand Prix, laureat, nagroda specjalna oraz indywidualne wyróżnienie dla Marka Piowczyka na XI Galicji Blues Festival 2014
 • Zwycięzca Slot Art Festival 2014
 • Półfinalista programu Mam Talent 2013
 • II miejsce na Ogólnopolskim Chojnice Blues Festiwal 2014
 • Trzy indywidualne wyróżnienia na Ogólnopolskim Bluesroads Festival 2013 w Krakowie
 • Pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Rock Front 2013 w Kielcach
 • Drugie miejsce oraz nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Rybnik Blues Festival

 

Jesteśmy półfinalistami programu Mam Talent:

 

MPT w Mam Talent - Półfinał, Warszawa TVN 

 

Gościliśmy w studio Dziennika Zachodniego:

MPT w studio Dziennika Zachodniego - Sosnowiec, siedziba DZ

 

Byliśmy gośćmi telewizji TVS przy okazji premiery teledysku Desire:

 MPT w studio telewizji TVS - Katowice, siedziba TVS

 

Pisali o nas na łamach ogólnopolskich magazynów muzycznych:

Wywiad z Markiem - ogólnopolski kwartalnik Twój Blues

 

W prasie codziennej:

 MPT - Głos Zabrza

 

Wygrywamy festiwale, m.in:

Grand Prix dla MPT, wyróżnienie indywidualne dla Marka - Galicja Blues Festiwal, Krosno

Rock Front 2013 - I Miejsce, Kielce 2013

 

Nagrody

Dla wspierajacych wydanie naszej płyty przygotowaliśmy nagrody, prezentujemy kilka wybranych - więcej informacji w sekcji nagrody:)

 

Wspólny koncert  z MPT

 

Singiel w mp3 / EP-ka / Przedpremierowe pełne CD Desire

 

Lekcje gry na gitarze z Markiem

 

Reklama na facebooku / koncertach / samochodzie

 

Ludzie o nas

"Tego właśnie chciałam. Chciałam tego ogromnego luzu. Grasz nieprawdopodobnie dobrze na fenderze, to się rzadko komu udaje. Marek jesteś fantastyczny i jako wokalista. Masz świetny zespół, jesteś świetnym, charyzmatycznym gościem. Wasz występ mnie zauroczył."

Agnieszka Chylińska - Mam Talent

 

"Bardzo ciekawa kariera tego młodego zespołu. Niewątpliwiie Marek Piowczyk był największą indywidualnością. To co zagrał, to co pokazał, było tak nieprawdopodobnie sugestywnie przekazane - zauroczył wszystkich bez wyjątku."

Antoni Krupa - Radio Kraków

 

"Zdecydowana siła grania. Tak samo nawalał Stevie Ray Vaughan. Czysta energia. Ja chyba zostanę Waszym wiernym fanem. Znalazłeś swój własny sposób grania, rasowe bendy, frazowanie żre. Pięknie."  

Krzysztof Inglik - Magazyn Gitarzysta 

 

Kontakt

Możecie się również skontaktować bezpośrednio poprzez naszą stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/marekpiowczyktrio/

 

Mamy nadzieję, że dzięki Wam, wspólnie wydamy płytę!

Z góry dziękujemy za wsparcie:)

Marek Piowczyk Trio 

:-)

 

Aktualności

17.10.2016

Wieść się niesie :)

O naszej akcji wydnia płyty Marek Piowczyk Trio poprzez polakpotrafi.pl robi się głośno, mówi o niej przegenialny Dawid Podsiadło! :)) Przeogromnie miło - Dziękujemy pięknie!

  

20.10.2016

Mamy już 89% celu! :)))

Zbieramy szczękę ponownie.. Dziękujemy pięknie za Wasze ogromne zaangażowanie i wsparcie projektu wydania płyty MPT!! Mamy już 89% procent!! Przeogromnie miło, projekt rośnie w siłę - zmierzamy krok po kroku do wydania płyty - dzięki Wam!:)) Dziękujemy!!! 😍

 

21.10.2016

Patronat Głosu Zabrza!

Przemiło napisać - naszej akcja wspólnego wydania płyty nabiera rozgłosu:))))

Piszą o nas w Głosie Zabrza - od dzisiaj w każdym miejscu z prasą!!:) Zostaliśmy objęci patronatem:)) Dziękujemy pięknie!!

  

24.10.2016

Jest 102% celu!! Kosmos :)))

Co to się dzieje!! Projekt wydania płyty MPT osiągnął wczoraj 102% !! W 12 dni. Dzięki Wam. Kosmos. <3

Serce się raduje, mowę odejmuje! Akcja trwa cały czas. Tak sporego zainteresowania płytą kompletnie się nie spodziewaliśmy :))) Jak pisaliśmy na stronie projektu - w przypadku przekroczenia kwoty ujętej w projekcie w pierwszej kolejności zwiększamy nakład wydania płyty, a następnie organizujemy promującą płytę trasę koncertową:)) 

Dziękujemy!! :))))

25.10.2016

Pomagamy stowarzyszeniu Gramy o Życie :))

Włączamy się w pomoc stowarzyszeniu Gramy o Życie!:)Celem organizacji jest pomaga ciężko chorym i cierpiącym. Potrzebują leczenia i rehabilitacji, niestety nie stać ich na pokrycie kosztów z tym związanych. Tym samym, przekazujemy na licytacje organizowane przez stowarzyszenie to, co dla nas najcenniejsze - naszą muzykę w postaci części wydanych płyt. Zatem jeśli chcecie pomóc ciężko chorym i jednocześnie wesprzeć projekt wydania debiutanckiej płyty MPT możecie to zrobić jednym ruchem, poprzez stronę naszego projektu: http://polakpotrafi.pl/projekt/marek-piowczyk-trio

29.10.2016

Piszą o naszej akcji w Nowinach Zabrzańskich! 

Dzień dobry!

Wieść się niesie - o naszej akcji wspólnego wydania płyty poprzez platformę polakpotrafi.pl piszą Nowiny Zabrzańskie:) Zarówno w prasie jak i na swoim portalu :)) http://www.nowinyzabrzanskie.pl/kultura/zabrzanie-zbieraja-plyte/

Dziękujemy!:)

 

2.11.2016

Marek w Radio Katowice o płycie MPT! :)) 

Dobry wieczór:))

Bardzo miło napisać - jutro (czwartek) 3.11, między godziną 21:00 - 22:00, w audycji Bartka Gruchlika, na antenie Radia Katowice, Marek opowie o nadchodzącej płycie MPT, wspólnej inicjatywie jej wydania, muzycznej drodze i planach. Usłyszymy też przedpremierową wersję tytułowego utworu płyty - Desire :) Zapraszamy pięknie do włączenia odbiorników:

89.3 FM – Gliwice,
97.0 FM – Racibórz,
98.4 FM – Częstochowa,
102.2 FM – Katowice,
103.0 FM – Bielsko-Biała,
209.936 DAB+ – Katowice

Można też posłuchać online poprzez stronę główną Radia Katowice: http://www.radio.katowice.pl 

Zapraszamy pięknie, do usłyszenia:) MPT

 
 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.11.2016 22:10