Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Kruk

Marcin Kruk

Lublin

Marcin Kruk

wokalista, autor tekstów, gitarzysta, kompozytor

Kieruje się słowami: \"The more you think, the worse you feel. The less you do, the less you deal\" ;)

Na scenie od 2013 roku. Zagrał ponad 100 koncertów w miastach całej Polski. W lipcu 2015 ukazała się jego solowa płyta zatytułowana \"Życie Pełne Życia\".

W twórczości porusza się głównie w obrębie rocka i bluesa, choć nie ucieka od nawiązań do reggae czy r\'n\'b.

W warstwie słownej nieustannie bawi się znaczeniami, daje pozytywny przekaz, skłania do refleksji, pisze ironicznie i ze szczyptą goryczy, choć nierzadko w humorystyczny sposób. Inspiruje się tekstami takich artystów jak Piotr Bukartyk, Łona, Artur Andrus, Chonabibe czy Grubson.

Występuje solowo, w składach akustycznych, z zespołem oraz z raperem Dolarem, z którym razem tworzą projekt Freestyle LiveAct.

Oprócz muzyki: organizator eventów, konferansjer, przedsiębiorca.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7632 PLN z 7500 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.12.2014.

Marcin Kruk - wydanie solowej płyty

O projekcie

 

Ta chwila nadeszła nieoczekiwanie. Kwietniowe słońce chyliło się ku zachodowi, a moje palce swobodnie biegały po gryfie. Z pudła gitary wydobywała się świeżutka, dopiero co stworzona przeze mnie melodia. Wtedy przyszła TA myśl: "Jeśli nic z tym nie zrobię, jeśli nie wyjdę z tym do ludzi, to kiedyś będę tego cholernie żałował". W jednej chwili hobby zmieniło się w priorytet. Ustaliłem sobie godziny ćwiczeń gitarowych, kupiłem nowe wiosło, pojechałem na warsztaty bluesowe, zacząłem chodzić na lekcje wokalu. Pół roku później zagrałem pierwszy koncert, podczas którego zagrałem trochę coverów i pierwsze 4 autorskie kompozycje.

To było półtora roku temu. Dziś mam za sobą kilkadziesiąt koncertów, nagrany teledysk studyjny, współpracę z fantastycznymi, bardzo utalentowanymi muzykami i kalendarz wypełniony koncertami na dwa miesiące do przodu.

Mam także na koncie trzynaście gotowych autorskich kompozycji (gitara + wokal).

Kolejnym krokiem w muzycznym rozwoju ma być wydanie płyty, którą de facto już zacząłem nagrywać. Mogłem to zrobić, bo na wsparcie projektu już zdecydowało się dwóch przedsiębiorców, którym spodobała się moja muzyka.

 

 Pierwsze muzyczne kroki stawiałem w szkole muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu. Naukę gry na gitarze rozpocząłem w wieku 14 lat. Pierwsze utwory skomponowałem dwa lata później. Do tej pory podczas koncertów wykonuję piosenkę pt. „For friends”, która powstała w tamtym okresie. Podczas warsztatów muzycznych uczyłem się  m.in. od Romka Puchowskiego (gitara akustyczna), czy Macieja Balcara (wokal, zespół „Dżem).

W swojej twórczości inspiruję się głównie bluesem, rockiem i reggae oraz akustyczną muzyką instrumentalną. Niezależnie od stylu i nazewnictwa ważne jest dla mnie, żeby muzyka miała przekaz, żeby mówiła do ludzi o ludzkich sprawach. Piszę teksty autorskie zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jako człowiek, który mocno wierzy w siłę ludzkich działań, nadaję piosenkom pozytywny wydźwięk o lekkim zabarwieniu motywacyjnym.

Od marca 2014 mój utwór zatytułowany „Wandering Star” można usłyszeć na antenie Radio Lublin. Piosenka ta zadebiutowała na „Lubliście” - regionalnej liście przebojów 23 marca 2014, docierając najwyżej do 2. miejsca.


 

 

 

 

 

4.11.2014

Startujemy!

 9.11.2014

Minęło 5 dni od startu projektu, a już zostało zebrane ponad 10% kwoty. Dzięki :)

Pierwszy numer na płytę jest już prawie skończony:D zaprezentuję go jak tylko będzie to możliwe. Chcę Wam dać przedsmak, żebyście wiedzieli, w jakim kierunku muzycznym idziemy ;) STAY TUNED!

 1.12.2014

UWAGA UWAGA! Mój projekt wspiera Adam Drath, gitarzysta zespołu Bajm :)

6.12.2014

Wczoraj czerpałem inspirację od najlepszych. Koncert Tommy Emmanuel z doskonałym supportem Adama Palmy był GENIALNY!

 18.12.2014

Szczęśliwymi sponsorami płyty zostały 4 firmy. Bardzo bardzo dziękuję im za wsparcie i za zaufanie

 

20.12.2014

PIERWSZY KAWAŁEK GOTOWY! ENJOY!

22.12.2014

Płytę wspiera też YANKEE. Gitarzysta m.in. CHONABIBE

 

 

 

 

Teledysk studyjny do piosenki "On & On" wyprodukowany przez Janka Drzewieckiego (MUND Labs)

 

Piosenka "Wandering Star", którą można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Lublin

Koncertowe wykonanie klasycznego bluesowego coveru "Just your fool"

 

 

 

 

 

Za produkcję płyty odpowiada

Michał "Zetena" Zaniewski - producent muzyczny, beatmaker, raper, kompozytor, bębniarz, wokalista, rocznik ‘79. Jego zainteresowania muzyczne są niezwykle szerokie - od polskiego rocka i funku, przez grunge, hard-core, hip hop, elektronikę, chillout i trip-hop. W dorobku artystycznym Zeteny znajdują się trzy płyty: solowa "Drogowskazy" (2003), producencka "W rymach siła" (2005) i instrumentalna “BliZNA” (2006). Jego podkłady pojawiły się m.in. u Bob One’a, Chonabibe, Sinsena, czy Skorupa. 

Produkcje autorstwa Zetena:

 

 

 

Materiał z TVP Lublin od 6:20

http://www.tvp.pl/lublin/kulturalne/przestrzen-dzwiekowa/wideo/30-pazdziernika-2014/17463272

 

Wywiad z bloga "Talent w sieci"

http://monikaswietlinska.wordpress.com/2014/05/12/akustycznie-kameralnie-bluesowo-o-muzyce-marcina-kruka/

 

Wywiad dla Internetowej Telewizji Lublin

http://www.itvl.pl/news/marcin-kruk-gitara-jest-jak-piekna-kobieta

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.12.2014 21:09