Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

FabrykaRownosci

FabrykaRownosci

Łódź

Fabryka Równości to stowarzyszenie działające w Łodzi od 2009 roku, najpierw jako oddział Kampanii Przeciw Homofobii, następnie jako grupa nieformalna (do końca 2013). W 2014 roku organizacja otrzymała Okulary Równości. Działamy głównie na rzecz animowania kultury osób nieheteroseksualnych, queer i transpłciowych. Prowadzimy spotkania grupy wsparcia dla rodziców osób nieheteroseksualnych, terapeutyczno–edukacyjną grupę młodzieżową, oraz świadczymy bezpłatną pomoc psychologiczną.
Więcej informacji o naszej działalności znajdziecie na stronie www.
fabrykarownosci.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


47 Wspierający

108% Postęp

1088 PLN z 1000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 05.05.2014 18:06

Maraton Równości

O projekcie

udało się! zebraliśmy wystarczajaca ilość środków do zrealizowania projektu! Wszelkie 'nadprogramowe' wpłaty przeznaczymy na rozwój naszej działalności - szczególnie na przygotowanie ulotek i plakatów informujacych o naszej działalności pomocowej dla rodziców i młodziezowej grupie wsparcia! :-)

           

Cześć!

Chcemy Cię zachęcić do wsparcia ważnego dla nas wydarzenia - kolejnego Marszu Rownosci, ktory jest częścią festiwalu Maraton Równości, który organizujemy już od czterech lat.
Czym jest Maraton Równości?
Maraton Równości to największe w Łodzi i naszym regionie wydarzenie kulturalno-edukacyjne, dotyczace tematyki mniejszości seksualnych, etnicznych, religijnych oraz innych grup wykluczonych spolecznie. Odbywa się każdej wiosny począwszy od 2011 roku. W jego skład wchodzą debaty, pokazy filmowe, warsztaty, projekty edukacyjne, imprezy, a przede wszystkim - MARSZ RÓWNOŚCI, dzięki 
któremu grupy wykluczone społecznie mogą zaistnieć w przestrzeni miejskiej i w ten głośny, pokojowy (i często zabawny sposób) zwracają uwagę na dotykające je problemy.
 
W zamian za wpłaty mamy dla Was mnóstwo nagród - tęczowe filmy na DVD, tęczowe bransoletki, pamiątkowe transparenty, QueerKarty, ksiązki i nie tylko! Pełna lista nagród jest po prawej stronie :)
 
 

Czwarty Maraton Równości odbędzie się w Łodzi od 23 do 27 kwietnia 2014 roku.

Zaplanowaliśmy trzy pokazy filmowe, Zywą Bibliotekę, malowanie transparentów, debatę o edukacji antydyskryminacyjnej i równościowej, imprezę-afterparty, oraz spotkania otwarte, dla ludzi którzy chcą do nas dołączyć. 
Co najwazniejsze - od samego początku chcemy, zeby na organizowane przez nas wydarzenia mogli przyjść wszyscy, niezaleznie od sytuacji finansowej.
 
Dlatego staramy się pozyskiwać partnerów, którzy nieodpłatnie (bądź za niewielką gratyfikacją) uzyczają nam lokalu, przekazują licencję do pokazania filmów, bądz fundują nagrody na konkursy, ktore organizujemy na imprezach.
Niestety nie wszystko udaje nam się zorganizować poprzez współpracę barterową - nie otrzymujemy dofinansowania z zadnych źródeł; jedynymi środkami, jakimi dysponujemy są nasze składki członkowskie i drobne datki, które otrzymujemy od bywalców naszych dyskotek (które staramy się jednak organizowac mozliwie rzadko, poniewaz bardziej od dyskotek kręci nas edukacja i spotkania kulturalne ;-)
Dlatego  prosimy Was o wpłacanie pieniędzy na ten wazny dla nas - i całej łódzkiej społeczności LGBT- cel
Chcemy, by Marsz Równości był tak kolorowy, widoczny, radosny i wiosenny, jak to tylko mozliwe. Bogata oprawa takiego wydarzenia wiąze się jednak z kosztami. Z tego powodu potrzebujemy Waszej pomocy.
Niech niebo nad Łodzią przesłonią kolorowe balony! Niech na ulicach miasta zaroi się od tęczowych flag! Pokazmy, ze jesteśmy i domagamy się równego traktowania!
 

Na co dokładnie zbieramy pieniądze?

 

Na 500 balonów! Na tęczowe flagi! Na materiały do wykonania transparentów, tęczowe przypinki i naklejki - by kazdy, kto pojawi się na Marszu Równości, mógł pochwalić się wspieraniem wykluczonej społeczności w walce o równe prawa!

Prosimy - wpłacajcie ile mozecie - cieszy nas kazda kwota wsparcia. Złotówka? Dwa złote? Dwadzieścia czy sto - Przygotowaliśmy dla Was sporo nagród, kazda osoba wspierająca nas moze wybrać coś dla siebie.
Z góry dziękujemy!

 

Fabrykanci i Fabrykantki z Łodzi.
 
 
Kim jesteśmy?
Fabryka Równości to organizacja powstała w Łodzi w 2009 roku jako łódzki oddział Kampanii Przeciw Homofobii - w 2012 roku zmieniliśmy nazwę naszej grupy, by móc swobodnie i bardziej intensywnie działać na gruncie lokalnym - i tak w skrócie powstała Fabryka Równości :-)
 
Zobacz na zdjęciach!
 
Tak to wyglądało rok temu, przeszliśmy wtedy przez Łódź w towarzystwie prawie 250 osób!
W trakcie Maratonu porozmawialiśmy z rodzicami ludzi LGBT o ich problemach i odczuciach, udało nam sie zorganizować spotkanie dotyczace Ustawy o uzgodnieniu płci - naszym gościem była wówczas posłanka Anna Grodzka, spotkaliśmy się równiez z przedstawicielami organizacji pozarządowych, naukowcami i prawnikami! Dzięki wsparciu lokalnych mediów transmitowaliśmy równiez debatę w Studenckim Radiu Zak Politechniki Łódzkiej, której można było słuchać na całym świecie za pośrednictwem internetu!
 
 
 
 
 
2012. Nasz pierwszy Marsz i Maraton już jako Fabryka Równości. Malowaliśmy transparenty, oglądaliśmy filmy i debatowaliśmy na temat Ustawy o związkach partnerskich.
 
... i pierwszy Łódzki Marsz Równości - 2011 rok.
Więcej informacji o naszych innych wydarzeniach (a było ich NAPRAWDĘ duzo) znajdziesz na naszej stronie internetowej - http://fabrykarownosci.com/wptest/blog/
Tylko w tym roku udało nam się juz zorganizować 7 wydarzeń, a dopiero mamy kwiecień... :)
W marcu tego roku zostaliśmy nagrodzeni nominacją do Okularów Równości - nagrody wręczanej przez Kapitułę z Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, składającą się z waznych osób działających na rzecz równouprawnienia w Polsce, wyśmienitych autorytetów - nagrodę wręczyła nam Wicemarszałkini Sejmu, Wanda Nowicka.
ten pierwszy Pan z prawej to Damian Graczyk - nasz Prezes. Odebrał nagrodę na gali w Warszawie w naszym wspólnym imieniu.

 

  
 
 

Media o Twoim projekcie:

Marsz równości w Łodzi [zdjęcia, FILM] Deszcz obniżył frekwencję

www.expressilustrowany.pl | 2014-04-27

Brzydka pogoda sprawiła, że zaledwie kilkadziesiąt osób stawiło się na czwartym Marszu równości, który w sobotę zaczął się w pasażu Schillera. Były kolorowe baloniki, transparenty i manifest.

Marsz Równości: "Jezus też miał dwóch ojców" [ZDJĘCIA]

wyborcza.pl | 2014-04-26

W sobotę (26 kwietnia) po raz czwarty ulicami Łodzi przeszedł Marsz Równości organizowany przez Fabrykę Równości. "Jezus też miał dwóch ojców" i "Nie władzy brocha, kto kogo kocha" - to hasła, które pojawiły się podczas marszu. Na ul. Sienkiewicza na manifestujących czekali z kontrhasłami działacze ugrupowań narodowych.

Marsz równości 2014 w Łodzi: "Jezus też miał dwóch ojców” [ZDJĘCIA]

lodzkie.naszemiasto.pl | 2014-04-26

Marsz Równości 2014 w Łodzi odbył się w sobotę, 26 kwietnia. Pomimo pogody w pasażu Schillera, gdzie rozpoczynała się demonstracja stawiło się około stu osób, wierzących w równouprawnienie.

Marsz Równości: "Żądamy edukacji wolnej od dyskryminacji"

www.radiolodz.pl | 2014-04-26

"Żądamy edukacji wolnej od dyskryminacji", czy "Jezus też miał dwóch ojców" - transparenty z między innymi takimi hasłami przynieśli ze sobą uczestnicy czwartego Marszu Równości.

ŁÓDŹ: Wesprzyj Maraton Równości i przyjdź!

feminoteka.pl | 2014-04-18

Wesprzyj Marsz Równości w Łodzi, który jest częścią festiwalu Maraton Równości, organizowany już od czterech lat. - See more at: http://feminoteka.pl/aktualnosci/lodz-wesprzyj-maraton-rownosci-i-przyjdz/#sthash.IN3fC6vi.dpuf

Wesprzyj łódzki Maraton Równości!

www.homoseksualizm.org.pl | 2014-04-15

Rozpoczęła się akcja crowdfundingowa na czwarty Maraton Równości organizowany przez łódzką Fabrykę Równości. Wszyscy, którzy chcą wspomóc finansowo wydarzenie, mogą to zrobić przez serwis Polak Potrafi. Pieniądze zbierane są na oprawę czwartego łódzkiego Marszu Równości.

Maszerujemy po równe prawa!

queer.pl | 2014-04-15

W dniach 23-27.04.2014 - w Łodzi czwarta odsłona Maratonu Równości, pięciodniowego festiwalu praw człowieka! W sobotę 26 kwietnia zapraszamy na Marsz Równości (godz. 13.00, Pasaż Schillera).

47

Wspierających

1087.95 zł

Z całkowitej kwoty 1000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 05.05.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 5 zł lub więcej!

QueerKarta + imienne podziękowanie, oraz bezpłatne wejście na afterparty po festiwalu

4 Wspierających
 
Pozostało: 12

Wpłać 10 zł lub więcej!

tęczowa bransoletka + QueerKarta + podziękowanie + najnowszy numer magazynu 'Replika'

13 Wspierających
 
Pozostało: 50

Wpłać 10 zł lub więcej!

podziękowanie + archiwalny numer magazynu 'Replika' (do wyboru 1 z 5 ostatnich wydań) + QueerKarta

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 15 zł lub więcej!

podziękowanie + unikalne tęczowe sznurówki! + QueerKarta

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 15 zł lub więcej!

podziękowanie + raport KPH 'Sytuacja społeczna osób LGBT 2010-2011'

1 Wspierający
 
Pozostało: 0

Wpłać 15 zł lub więcej!

5 QueerKart + tęczowa opaska z materiału na rękę

2 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 20 zł lub więcej!

film dokumentalny o sławnej polskiej Drag Queen, Kim Lee - 'Kim jest Kim?'

2 Wspierających
 
Pozostało: 3

Wpłać 20 zł lub więcej!

tęczowa bransoletka + podziękowanie + wejściówka na afterparty + nowy numer Repliki

2 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowy film na DVD - 'Mulligans druga szansa' (wyd. Tongariro Releasing)

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowy film na DVD - 'Maximo Oliveros rozkwita'

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowy film na DVD - 'Moje własne IDAHO'

1 Wspierający
 
Pozostało: 0

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowy film na DVD - 'Pułapki dorosłości' (Rainbow Collection)

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowy film na DVD - 'La Mission' (wyd. Tongariro Releasing)

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowa książka 'Inne zasady lata' Benjamin Alire Saenz

1 Wspierający
 
Pozostało: 0

Wpłać 25 zł lub więcej!

podziękowanie + książka 'Jak zabrałem dzieci Terlikowskiemu' Jasia Kapeli

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 30 zł lub więcej!

podziękowanie + tęczowy film na DVD - 'Siła przyciągania' (wyd. Tongariro Releasing)

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 30 zł lub więcej!

podziękowanie + wejściówka na afterparty + książka 'Ekologia. Przewodnik Krytyki Politycznej'

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 35 zł lub więcej!

podziękowanie + książka "Między homopresją a katonazizmem, czyli internetowe dyskusje o homoseksualizmie'

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 35 zł lub więcej!

podziękowanie + wejściówka na afterparty + książka 'Codzienność' Ewy Schilling

0 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 40 zł lub więcej!

podziękowanie + najnowsza 'Replika' + tęczowa książka 'Zatoka Ostów' Tadeusza Olszewskiego

1 Wspierający
 
Pozostało: 1

Wpłać 40 zł lub więcej!

podziękowanie + wejściówka na afterparty + książka 'Brzozowski. Przewodnik Krytyki Politycznej'

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 50 zł lub więcej!

podziękowanie + najnowsza Replika + album erotyczny Lorenzo Gomez - Iron Men

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 50 zł lub więcej!

podziękowanie + wejściówka na afterparty + książka 'Ekonomia Kultury. Przewodnik Krytyki Politycznej'

0 Wspierających
 
Pozostało: 10

Wpłać 50 zł lub więcej!

oficjalny plakat Czwartego Maratonu Równości + 10 QueerKart

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 100 zł lub więcej!

album fotograficzny 'DARK ROOM' Konrad Pustoła + podziękowanie + wejściówka na imprezę

0 Wspierających
 
Pozostało: 2

Wpłać 100 zł lub więcej!

tęczowa flaga (1,5m szerokości) + wybrany transparent z Łódzkiego Marszu Równości + najnowsza 'Replika' + 10 QueerKart

1 Wspierający
 
Pozostało: 0

Wpłać 150 zł lub więcej!

pakiet książek: 'Absolutna amnezja' Izabeli Filipiak + 'Biedny Oskar' Anny Bojarskiej + 'Ewolucja wizerunku męskiego homoseksualizmu w Japonii' Sary Wielichowskiej + 10 QueerKart + najnowsza Replika + 5 wejściówek na Afterparty w MSCafe

1 Wspierający
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

zorganizujemy specjalnie dla Ciebie i 10 Twoich znajomych całodniowe warsztaty antydyskryminacyjne/równościowe/edukacji seksualnej w obrębie woj. łódzkiego/w Warszawie

0 Wspierających
 

Wpłać 350 zł lub więcej!

zorganizujemy specjalnie dla Ciebie i Twoich znajomych całodniowe warsztaty antydyskryminacyjne/równościowe/edukacji seksualnej w dowolnym miejscu w Polsce

0 Wspierających

O autorze

FabrykaRownosci

FabrykaRownosci

Łódź

Fabryka Równości to stowarzyszenie działające w Łodzi od 2009 roku, najpierw jako oddział Kampanii Przeciw Homofobii, następnie jako grupa nieformalna (do końca 2013). W 2014 roku organizacja otrzymała Okulary Równości. Działamy głównie na rzecz animowania kultury osób nieheteroseksualnych, queer i transpłciowych. Prowadzimy spotkania grupy wsparcia dla rodziców osób nieheteroseksualnych, terapeutyczno–edukacyjną grupę młodzieżową, oraz świadczymy bezpłatną pomoc psychologiczną.
Więcej informacji o naszej działalności znajdziecie na stronie www.
fabrykarownosci.com

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.