Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Manipulation

Manipulation

Gołdap

Zespół Manipulation powstał 11 września 2001 roku w Gołdapi z inicjatywy czterech kupli o ksywach: Rado.Slav, Bysiek, Vulture i Kriss.
Formacja Manipulation po raz pierwszy zaprezentowała się publiczności po dwóch latach ćwiczeń w sali prób. Koncert ten został zarejestrowany i stworzył pierwsze amatorskie wydawnictwo zatytułowane "Live in Kotłownia". Obok niego kapela ma w swoim dorobku demo "Promo 2005", nie wydaną oficjalnie płytę "The Future Of Immortality" (2006), EP-kę "Resurrection" (2011), oficjalny album "Passion" (2013) oraz udział w wydanym w USA splicie "Gods Of Guts - Tribute To Carcass".

Ostatni album grupy, "Passion" promują klipy do kompozycji "Infinite Anguish" i "Unity" oraz lyric video do utworu "Sound Of Fall".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7178 PLN z 7000 PLN

26 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2014.

Manipulation - kolejna płyta

O projekcie

Witamy wszystkich !

Z tej strony chłopy z Manipulation!

Chcielibyśmy zebrać fundusze na nagranie nowej płyty.

 

I. Na co dokładnie chcemy zebrać pieniądze?

ETAP I

Mamy termin w studio ustalony na 20 listopada. Planujemy nagrać wszystkie ścieżki tj. gitary, perkusje, wokale w 7-8 dni. Dzień wynajęcia studia wraz z realizatorem itd. Kosztuje średnio od 1000 - 1500 zł za dzień. Więc na samo nagranie materiału, zarejestrowanie ścieżek wszystkich instrumentów w 10 utworach potrzebujemy minimum 7000 zł.

ETAP II

Jeśli zebrana kwota będzie większa to przyda się nam ona na mix i mastering materiału. Który też kosztuje od 3500 zł w górę. Jest to proces generowania właściwego brzmienia płyty, uwypuklanie smaczków - żeby po prostu słuchanie było przyjemniejsze.

ETAP III

Jeśli kwota przekroczy te 10.500 zł to następne pieniążki pomogą w wytłoczeniu płyt. tłoczy się minimum 500 sztuk - co kosztuje około 4000 zł. Żeby wydanie wyglądąło porządnie tj. Digipack, książeczka, cała szata graficzna.

Wcześniejsza płyta Passion wydana w postaci digipacka zawierała 10 kompozycji. Płyta którą będziemy teraz nagrywać nosi roboczy tytuł ECSTASY i chyba taki już zostanie. Mamy przygotowane 10 nowych kompoyzcji jak na nas przystało w death metalowym surowym klimacie. Do tej pory udało nam się zrobić 2 teledyski.Premiera drugiego z nich o tytule Unity miała miejsce na amerykańskim kanale blanktv, który ma pół miliona subskrypcji.

Linki do clipów tutaj:

Nasz oficjalny fanpage na facebook

Co do nas to całe szczęście trafiamy na w porządku ludzi którzy pomagają nam w wielu kwestiach. Dotychczasowe teledyski nagraliśmy dzięki Rafałowi Kruklińskiemu który zdecydował się nam po prostu pomóc bez wkładu finansowego - za co serdecznie mu dziękujemy. Podobnie było z szatą graficzną do poprzedniej płyty. Okładkę frontową przygotował nam Paweł Gawkowski - znany zdolny tatuator z Białegostoku, natomiast całą szatę graficzną, książeczkę itd. od strony graficznej przygotował Piela ! Dzięki ludziom takim jak oni możemy realizować nasze plany i marzenia. Teraz postanowiliśmy spróbować wspólnymi siłami zebrać pieniądze na nagranie nowej płyty.

 

 II. Trochę o nas! Kim jesteśmy

Pochodzimy z małego przygranicznego miasteczka uzdrowiskowego o nazwie Gołdap (jedyne uzdrowisko na Warmii i Mazurach) i jesteśmy wieśniakami ;).(joke) Nasze peryferyjne położenie nieco nas odsówa od dużych imprez i wszędzie mamy pod górkę. Ale być może dzięki temu trwamy dalej. Wiecie - problemy wyrastają jak grzyby po deszczu i trzeba je albo omijać, albo likwidować :). Musimy liczyć ciągle na siebie, z wszelką pomocą odbijamy się jak od ściany, być może dlatego, że muzyka jaką komponujemy jest dosyć ekstremalna i spotyka się z niezrozumieniem bądź niechęcią ludzi. Istniejemy od 2001 roku w niezmienionym składzie. Na codzień pracujemy, a naszą pasją jest muzyka metalowa ! W zespole jesteśmy jak w rodzinie, kolegujemy się od małego co daję nam kopa i zajebistą chemie podczas wspólnych występów na scenie !

Manipulation to:

Rado.Slav - Gitara (Burol nr 1 w kapeli, mózg manipulacyjnej propagandy. Fan piłki nożnej i ekstremalnego wypasu owiec. Lubi sobie czasami zjeść bigos a do tego zawsze nawija wszystkim makrelę na uszy pytając Vultura o potwierdzenie. Większość wypowiedzianych przez niego zdań kończy frazą "Co nie sęp?", czekając na aprobatę i potwierdzenie Vultura. Co za męczyciel buły !

Vulture - Gitara (Burol nr 2 - Jest wybredny, w nocy przed snem stawia przy łóżku szklankę z wodą i szklankę bez wody - bo albo mu się będzie chciało pić albo nie. Jest więc gotowy na każdą ewentualność, a kariera od najmłodszych lat czai się za rogiem jego klatki schodowej i tak jakoś dziwnym trafem dojść nie może. Najwyraźniej zagubiła się gdzieś w piwnicy. W wolnym tłumaczeniu Vulture oznacza sęp, a są to obrzydliwe ptaszyska które jedzą padlinę :).

Kriss - Perkusja (Burol nr3 - ten zawodnik to dopiero wie co robi ! Jedyny wszechstronnie uzdolniony muzycznie członek zespołu. Zagra na basie, gitarze, perkusji, a jak trzeba to i zaśpiewa serenadę ! Ach ten talent. Prawdziwa gwiazda zespołu która świeci najjaśniej, człowiek orkiestra - anglik pewnie by powiedział Kriss knows what he's doing.

Bysiek - Gitara basowa ( Burol nr 4 - miłośnik solidnego przytyru na siłce i odżywiania się. 6 posiłków dziennie i 60cm w łapie jest ! Jak jest głodny na próbie to trzeba uważać bo istnieje ryzyko kanibalizmu. Lepiej wtedy mu nie wchodzić w drogę i biec szybko po jakieś konkretne żarcie do pobliskiego spożywczaka. Zdarzyło się, że groził jednemu Panu że odgryzie mu nogę ;)

 

Liczymy na Wasze wsparcie!

ewentualny kontakt: manipulation@interia.pl

starsze kawałki w sieci:

https://soundcloud.com/manipulation-pl

Pozdrowienia !

Stay Manipulated !

Bez odbioru :)

Media o Twoim projekcie:

Muzyka to skarbonka. Metalowcy zbierają na płytę

gramy.orientacja.pl | 2014-09-10

„Pochodzimy z małego przygranicznego miasteczka uzdrowiskowego o nazwie Gołdap i jesteśmy wieśniakami” — przedstawiają się członkowie gołdapskiej formacji Manipulation. Mają nadzieję, że uda im się uzbierać pieniądze na nagranie płyty dzięki crowdfundingowi.

Metalowcy zbierają na nową płytę

www.olsztyn24.com | 2014-09-09

Gołdapscy metalowcy z zespołu Manipulation sami zbierają pieniądze na wydanie nowej płyty. Liczy się każdy grosz.

Gołdapski zespół Manipulation zbiera fundusze na nagranie nowej płyty

zbliska.goldap.pl | 2014-08-29

Gołdapscy metalowcy z zespołu Manipulation – w składzie: Radosław Chrzanowski, bracia Krzysztof i Andrzej Bendarowicz oraz Norbert Szymański ruszyli z kampanią crowdfundingową na portalu polakpotrafi.pl mającą na celu sfinansowania nagrania kolejnej oficjalnej płyty zespołu.

Gołdapski zespół zbiera fundusze na nagranie nowej płyty

goldap.org.pl | 2014-08-29

Gołdapscy metalowcy z zespołu Manipulation – w składzie: Radosław Chrzanowski, bracia Krzysztof i Andrzej Bendarowicz oraz Norbert Szymański ruszyli z kampanią crowdfundingową na portalu polakpotrafi.pl mającą na celu sfinansowania nagrania kolejnej oficjalnej płyty zespołu.

Gołdapski zespół Manipulation zbiera fundusze na nagranie nowej płyty

uzdrowiskogoldap.pl | 2014-08-29

Gołdapscy metalowcy z zespołu Manipulation – w składzie: Radosław Chrzanowski, bracia Krzysztof i Andrzej Bendarowicz oraz Norbert Szymański ruszyli z kampanią crowdfundingową na portalu polakpotrafi.pl mającą na celu sfinansowania nagrania kolejnej oficjalnej płyty zespołu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2014 18:06