O projekcie
O zebranie pieniędzy na stworzenie spektaklu „MAMA” w TEATRZE ME/ST.
Każdy!
Ty i Twoi znajomi, przyjaciele, rodzina. Wystarczy, że im o tym powiesz.
To zależy od Twoich możliwości i dobrej woli. Od 1 zł po 1000 zł.
Spójrz prosze w prawo a zobaczysz listę nagród, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.
Kliknij na wybraną, wtedy zapali się przycisk WESPRZYJ PROJEKT.
Kliknij ten przycisk.
Pojawi się strona, na której możesz minusem usunąć kwotę lub ją podwoić.
Możesz też najechać myszką na okienko z kwotą i dowolnie ją zmienić.
Kliknij przycisk WESPRZYJ.
Pojawi się strona z logowaniem – to zawsze odstrasza ale spokojnie!
Możesz kliknąć przycisk LOGOWANIE FACEBOOKIEM, jeśli jesteś właśnie zalogowana/ny, to od razu przejdziesz do wyboru swojego banku, jeśli nie chcesz logowania facebookiem, wpisz swój adres e-mail, swoje hasło, którego używasz do logowania, kliknij, że nie jesteś robotem, zaakceptuj regulamin, (UWAGA! nie musisz godzić się na newslettera) i przechodzisz do wyboru swojego banku.
Logujesz się, jak zwykle na swoje konto i płacisz.
Dużo opisywania i trochę klikania ale wszystko jest bezpieczne, legalne i sprawne.
Dzięki Twojej wpłacie stworzymy spektakl, który może być ważny równiez dla Ciebie.
Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do TEATRU ME/ST.
Pozdrwiam gorąco.
Magdalena Engelmajer
Chcesz wpłacić ale nie wiesz jak?
Napisz: mest.teatr@gmail.com lub zadzwoń 791 473 063.
TEATR ME/ST to profesjonalny, niezależny teatr – co oznacza, że jesteśmy zawodowymi twórcami teatralnymi, realizującymi autorskie spektakle, warsztaty oraz wydarzenia społecznościowe. Niezależność daje nam wolność twórczą, pełną odpowiedzialność za nasze przedsięwzięcia ale nie daje nam stałego dofinansowania. Dlatego szukamy różnych dróg aby móc nieprzerwanie tworzyć teatr, najpierw we Wrocławiu (TZK) a od 2009 w Warszawie jako TEATR ME/ST.
Chcemy stworzyć spektakl pt. „MAMA” i prosimy o pomoc w zebraniu finansów umożliwiających jego realizację. Pracujemy już od sierpnia 2015 r. a premierę planujemy na przełomie marca i kwietnia.
Dlaczego tak długo?
Rozpoczęliśmy próby od wielogodzinnych improwizacji inspirowanych własnym życiem, życiem osób, które znamy, literaturą, filmami a skupiających się na temacie relacji między trzema siostrami i siostrami z matką.
Na podstawie improwizacji Szymon Turkiewicz napisał scenariusz. W tej chwili chcielibyśmy rozpocząć próby, ale potrzebujemy funduszy m.in. na:
- scenografię i kostiumy,
- stworzenie oprawy graficznej spektaklu,
- zakup rzutnika multimedialnego,
- realizację materiałów video będących częścią spektaklu,
- realizację zwiastuna spektaklu,
- gaże dla artystów.
Spektakl „MAMA” podejmuje próbę znalezienia odpowiedzi na pytania: kim naprawdę jesteśmy? Na czym polega wolność człowieka? Czy rodzice mogą całkowicie zawładnąć życiem swoich dzieci?
Trudne, bolesne, skomplikowane...
Takimi słowami określa się relacja, jakie łączą matkę z córką.
Czy rzeczywiście tak jest?
Córka obwinia matkę, za wszystkie nieszczęścia jakie spotkały ją w życiu.
Matka pragnie, aby córka była taka jak ona, tylko lepsza.
Kiedy córka dostrzega w sobie cechy matki, próbuje za wszelką cenę ich się pozbyć.
Nie chce popełniać tych samych błędów, i chociaż z wiekiem dostrzega, że to co robiła matka było słuszne, wciąż ma w sobie sprzeciw i brak chęci pogodzenia się z tym, że od "swojej matki w sobie" nigdy nie ucieknie.
Jestem taka jak moja matka... Tylko lepsza.
Tak może powiedzieć większość kobiet, którym relacja z matką nie jest obojętna, które analizują zachowania swojej matki i próbują zrozumieć, gdzie tkwi sedno tego najtrudniejszego związku emocjonalno-fizycznego.
Spektakl „MAMA” porusza skomplikowane relacje, które wiążą trzy córki z matką, uznaną na świecie awangardową artystką.
Sztuka rozpoczyna się w momencie stypy, którą po śmierci matki organizują trzy siostry. Ich życie nie było łatwe. Matka była artystką totalną, oddającą każdą chwilę na pracę twórczą, która poprzez swój charakter pochłaniała ją całkowicie. Instalacje plastyczne, sztuka performatywna z wykorzystaniem własnego ciała... (Inspiracją dla postaci matki jest twórczość i życie Mariny Abramovic).
Trzy córki dorastały w domu pełnym artystycznej atmosfery, którą nie do końca rozumiały, i która nie sprzyjała funkcjonowaniu „normalnej” rodziny.
To wszystko sprawiło, że córki są od siebie bardzo różne. Jakby wychowane przez trzy, zupełnie inne matki.
Podczas stypy zostaje odczytana ostatnia wola artystki, która wiąże się z jej poczuciem misji, i kreowania świata oraz własnego życia do ostatnich chwili, nawet po śmierci. Okazuje się, że matka przed śmiercią pracowała nad dziełem swojego życia. Wielką wystawą, która podsumowuje całą jej twórczość, a którą nazwała „Widmo Wolności”.
Pośmiertnie zmusiła córki aby uczestniczyły w tej wystawie, uzależniając od tego spadek i prawo własności do swojego artystycznego dorobku.
Nazwa teatru to nasze inicjały Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz. Pracujemy razem od 2001 roku. Szymon pisze, komponuje i reżyseruje, ja gram w spektaklach i m.in. zajmuję się tworzeniem scenografii i kostiumów.
Współpracujemy z profesjonalnymi aktorkami, aktorami, artystami sztuk wizualnych, fotografami, filmowcami. Naszym trzecim filarem od 2014 roku jest Aleksandra Składanowska, studentka Wiedzy o kulturze na UKSW zajmująca się organizacją widowni.
Nasze spektaklem prezentujemy w Pawilonie SARP przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Spektakle kierujemy do szerokiego grona odbiorców; każdy premiera ma swój niepowtarzalny charakter, porusza tematy istotne dla różnych grup wiekowych i społecznych. Trudno wyrobić sobie zdanie o naszej twórczości po jednym spektaklu, dlatego trzeba zobaczyć wszystkie. Wierzymy, że teatr potrafi zmieniać jakąś cząstkę w człowieku, poszerza perspektywy, wpływa na to, że ludzie więcej dostrzegają – więcej myślą – poszerzają własną przestrzeń intelektualno-emocjonalną.
Grono odwiedzającej nas publiczności nieustająco powiększa się i domaga kolejnych, nowych premier. A my nie chcemy ich zawieść, dlatego zabieramy się do pracy.
Postanowiliśmy zebrać fundusze na scenografię, kostiumy, promocję, produkcję zwiastuna spektaklu i w obliczu 8 miesięcy pracy na symboliczne gaże dla twórców poprzez portal POLAKPOTRAFI.PL
Mamy nadzieję, że zechcecie nam pomóc w zebraniu kwoty a później dacie się zaprosić na spektakl „MAMA”.
Aktorka po PWST Wrocław.Bez niej TEATR ME/ST nie istniałby. Tworzy scenografię, kostiumy. Zrzesza osoby, które współpracują z teatrem. Współtworzy linię repertuarową teatru oraz prowadzi warsztaty pod kątem metod aktorskich. Przygotowała wiele ról, za które otrzymała nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Między innymi Grand Prix na festiwalu Tczew Zdarzenia 2005 oraz nagrodę publiczności za rolę w spektaklu „AAA pracy szukam, matkę oddam”. W swojej karierze otrzymała także tytuł Najlepszej Aktorki Dolnego Śląska. W 2007 roku została całoroczną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a w 2013 otrzymała Stypendium Twórcze od m.st. Warszawy.
Reżyser, kompozytor, dramaturg.
Bez niego TEATR ME/ST nie istniałby.Współtworzy linię repertuarową teatru.
Spektakle w jego reżyserii były grane w Berlinie, Dusseldorfie, Salerno oraz w wielu cenionych teatrach w Polsce. Nagrody: Grand Prix festiwalu Tczew Zdarzenia 2005 za spektakle: „AAA pracy szukam matkę oddam” i „Roxxy Hot”. Nominacja spektaklu „SPOT!” do nagród Nocne Marki pisma Aktyvist. Nagroda Dziennikarska dla spektaklu „SPOT!” za najlepszy spektakl sezonu 2010-2011 w Zielonej Górze.
Aktorka i logopeda. Absolwentka PWST we Wrocławiu.
W TEATRZE ME/ST zagrała w czterech spektaklach: „SPOT!”, „DOLNE PARTIE – musical intymny”, „Wspólna Sztuka”, „TRANSEMOCJE”.Jest laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu, otrzymała I nagrodę przyznaną przez prof. J .Deglera. Ponadto, Jury nagrodziło ją „Szczeblem do kariery” za najlepszy debiut i najlepszy spektakl absolwenta wrocławskiej PWST. W swoim dorobku zawodowym ma również role w serialach.
Aktorka.
W TEATRZE ME/ST gra w spektaklach: „DOLNE PARTIE – musical intymny”,
„Wspólna Sztuka”, „TRANSEMOCJE”. Rodowita Warszawianka. Po Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, od razu rzuciła się w wir pracy. Among us Marco van Geffena, Kop głębiej Konrada Szołajskiego i Mała matura Janusza Majewskiego, to niektóre produkcje filmowe w których grała, do nich dołączyć można role w serialu telewizyjnym m. in. Watacha, Siła wyższa i Hotel 52. Współpracuje z wieloma teatrami.
Asystentka ME/ST.
Studiuje Wiedzę o kulturze na UKSW w Warszawie. Jest członkiem grupy teatralnej ŻOLIBORZ.PL. Uzależniona od koncertów polskich rockowych wykonawców.
Media o Twoim projekcie:
Teatr ME/ST potrzebuje pieniędzy!
Potrzebna składka narodowa na realizację sztuki pt.: „MAMA”.