Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

StowarzyszenieCEL

StowarzyszenieCEL

Wrocław

Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL działa od 2005 roku we Wrocławiu. Specjalizujemy się w realizacji projektów edukacyjnych, głównie poświęconych kształceniu przedstawicieli organizacji pozarządowych. Realizujemy także projekty społeczne dedykowane mamom chcącym wrócić na rynek pracy, seniorom czy dzieciom z domów dziecka. Kochamy szeroko pojęty rozwój i uwielbiamy inspirować innych do działania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1130 PLN z 8000 PLN

34 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2014.

Mama niezła w pracy

O projekcie

Pomóż nam zrealizować III edycję projektu społeczno - edukacyjnego "Mama niezła w pracy"

Niejedna mama boryka się z problemami związanymi z powrotem do aktywnego życia zawodowego po przerwie związanej z wychowaniem dziecka (co jest nie lada wyczynem!). To niełatwe zadanie, w pędzącym świecie dynamicznych zmian na rynku. My chcemy to ułatwiać, chcemy wspierać, chcemy dać szanse mamom na spełnianie swoich zawodowych marzeń!

A Ty? Skoro tu jesteś, stwórz kolejną edycję projektu razem z nami.

O projekcie

Projekt "Mama niezła w pracy" został po raz pierwszy zrealizowany w 2013 roku w ramach działań uczestników Szkoły Zarządzania Projektami Stowarzyszenia CEL. Obserwując duże zainteresowanie inicjatywą, a przede wszystkim wielką potrzebę takiego przedsięwzięcia, zdecydowaliśmy się na jego kontynuację. Tak też, w połowie 2014 roku zorganizowaliśmy II edycję projektu, sfinansowaną przez firmy EY i IBM - to był nasz kolejny, wielki sukces. Krótko mówiąc - CHCEMY WIĘCEJ, przede wszystkim dlatego, że widzimy dużą potrzebę realizacji takiej inicjatywy, a po dwóch edycjach obserwujemy realne efekty i pozytywną zmianę, jaka zachodzi w uczestniczkach.

Program "Mamy niezłej w pracy" będzie realizowany w trakcie czterech weekendowych spotkań. Uczestniczki projektu wezmą udział m.in. w warsztatach wzmacniających pewność siebie, zajęciach poświęconych rozwojowi kariery zawodowej oraz szkoleniach z komunikacji wspierającej życie rodzinne. Dodatkowo każda z mam przejdzie 4 indywidualne sesje coachingowe oraz weźmie udział w spotkaniu z doradcą zawodowym.

Dlaczego warto pomóc?

Projekt "Mama niezła w pracy" wspiera uczestniczki nie tylko merytorycznie (tworzenie dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacja na rozmowie rekrutacyjnej), ale też rozwojowo. Inspiruje, wzmacnia pewność siebie i pokazuje, że warto rozmawiać i przełamywać własne, wewnętrzne bariery. Przygotowuje do rozmów rekrutacyjnych i motywuje do rozpoczęcia kolejnego etapu swojego życia.

Pomagaj razem z nami! Wierzymy, że dzięki Tobie się uda i wspólnie wywołamy uśmiech na twarzy niejednej Mamy :)


Opinie uczestniczek

A oto co mówiły uczestniczki II edycji o udziale w projekcie:

"...człowiek, gdy siedzi sam w domu wydaje się, że niczego nie zmieni. Dopiero kontakt z drugim człowiekiem, inną mamą, która okazuje się być taka sama, jak ja, daje impuls do działania i to wystarczy, by zmiany potoczyły sie już niemalże same."

"Projekt dał mi odkryć samą siebie na nowo, dał mi pewność siebie, którą miałam kiedyś, a gdzieś po drodze ją zgubiłam, przyjaźnie, które mam nadzieję przetrwają na dłużej i pozwolił spojrzeć na mężczyzn z innej perspektywy. Pokazał mi moje mocne i słabe strony, cel w życiu."

"Świetny projekt - idealnie trafiony, dla mam, które potrzebują wsparcia, by wyjść z domu do ludzi. Świetnie zorganizowane warsztaty, profesjonalnie prowadzone, niepowtarzalna atmosfera przyjaźni, zaufania i szacunku."

"Mi przede wszystkim te warsztaty dały moment oddechu i możliwość lepszego poznania i zrozumienia siebie, swoich potrzeb, odkrycia własnych możliwości, które mimo, że miałam - kompletnie nie zdawałam sobie z nich sprawy. Ponadto warsztaty pozwoliły mi otworzyć się na innych ludzi."

Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczestniczki projektu.

O zbiórce

Na realizację projektu potrzebujemy 8 000 złotych. W ramach tej kwoty mieszczą się: wynagrodzenia dla trenerów, coachów i specjalistów HR oraz fotografa i wizażystki, którzy odpowiedzą za fizyczną metamorfozę mam. Ponadto uwzględniamy koszty materiałów szkoleniowych, promocyjnych, stałą opłatę za salę szkoleniową oraz koszty eksploatacyjne.

III edycję chcemy zrealizować już jesienią 2014 roku. Pozyskiwanie funduszy od firm jest procesem czasochłonnym, dlatego aby nie stać w miejscu i jak najszybciej wesprzeć kolejną grupę mam, zdecydowaliśmy się na zbiórkę na portalu crowdfundingowym. Jeśli uda nam się zgromadzić większą kwotę, powiększymy grupę uczestniczek lub pulę środki przełożymy na zorganizowanie kolejnej edycji.

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

O nas

Jesteśmy grupą  profesjonalnych społeczniaków z pasją ;) Poza pracą zawodową, od kilku lat tworzymy Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL. W ramach naszych działań szkolimy i wspieramy przedstawicieli organizacji pozarządowych (np. w projekcie "Szkoły Rozwoju"), pomagamy mamom wracającym na rynek pracy (projekt "Mama niezła w pracy"), rozwijamy trenerów i koordynatorów w pracy z grupami międzynarodowymi (projekt "SET Up, School for English Triners") oraz promujemy szeroko pojętą aktywność społeczną. Działalność w sektorze pozarządowym pozwala nam zachować równowagę między pracą, a życiem prywatnym.

Kochamy rozwój i niezwykłą radość daje nam inspirowanie innych do działania. W zasadzie to praca i pasja w jednym. A oto i my, jak zwykle dające radę :)

 

Odwiedź też naszą stronę i fanpage projektu:
www.cel.apulengo.pl/projekty/mama-niezla-w-pracy
www.facebook.com/MamaNiezlaWPracy

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2014 18:06