Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

lelitapetit

lelitapetit

Poznań, Polska

Pierwsza polska profesjonalnie śpiewająca Drag Queen.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5000 PLN z 5000 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2018.

Teledysk do piosenki 'Mam chłopczyka na Kopernika'

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Bonjour Kochani!

 

Nazywam się Lelita Petit i jestem pierwszą polską profesjonalnie śpiewającą drag queen. Wierzę, że razem udowodnimy, że sztuka queeru może podbić serca wszystkich odbiorców i że to dobry moment, by ostatecznie zerwać ze stereotypem podrzędnych lokali oraz nieciekawych stylizacji!

 

Celem projektu jest realizacja profesjonalnego teledysku do piosenki Reny Rolskiej "Mam chłopczyka na Kopernika". Jest to zarówno element promocji sztuki queeru, jak i przypomnienie twórczości gwiazdy lat 60-tych w zupełnie nowej aranżacji Jacka Piskorza.

 

Ten projekt to działanie pionierskie, ponieważ na polskiej scenie nie ma żadnej śpiewającej profesjonalnie drag queen. Ponadto ta forma sztuki nie jest szczególnie popularna i rozwinięta w Polsce. Wielu kojarzy ją błędnie jedynie z "facetem w kobiecym ubraniu", nie mając wiedzy na temat konieczności przygotowania aktorskiego, wokalnego czy wielogodzinnej pracy nad makijażem i stylizacją. Wspominając występy m.in. Eugeniusza Bodo widać, że każdy performance wymaga dużo zaangażowania i dopracowanej kreacji scenicznej.

 

Zależy mi jako Marcelowi Lelo i Lelicie Petit jednocześnie na popularyzacji tego typu działalności artystycznej zgodnie z zachodnimi standardami. Studia w zakresie animacji kultury i sztuki muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz wieloletnia pasja śpiewania dają mi podstawy techniczne oraz nadzieję na realizację tych założeń.

 

Idea ta stanowi wartość samą w sobie, jednak aby wprowadzić ją w życie niezbędny jest zespół. Zbiórka pozwoli na pokrycie kosztów:
- wynagrodzenia tancerzy i choreografki,
- współpracy z reżyserem i montażystą,
- wynajmu sali oraz zbudowania scenografii,
- wypożyczenia strojów oraz pracy makijażystki.

 

Zbiórka jest jednym z kluczowych elementów projektu, który już rusza. Dzięki Waszej pomocy stworzymy coś pięknego! Teledysk początkowo dotrze do środowiska queeru, ale późniejsza działalność będzie zmierzała do przybliżenia sztuki drag queen szerszym kręgom.

 

Przygotowaliśmy tęczowe nagrody za wsparcie

Czeka na Was też niezwykły obraz Macieja Hoppe

 

Każdy % powyżej progu realizacji projektu zostanie przeznaczony na dalszą promocję materiału. 125% kwoty pozwoli na realizację profesjonalnego nagrania live. Wsparcie o wartości 200% kwoty projektu i wyżej pozwoli na stworzenie kolejnego teledysku :)

 

Zaczęliśmy już przygotowania - zobaczcie, co możemy stworzyć, dzięki Waszej pomocy:

 

 

Planowany czas całego realizacji projektu to wrzesień 2018 r.

 

Do dzieła Kochani!

Chcecie więcej?

Facebook

Instagram

YouTube

kontakt: lelitapetit@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2018 22:10