Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Motyl

Tomasz Motyl

Rojów, Poland

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej i współzałożyciel Fundacji Nauki i Edukcji "Lemat", która wspiera dydaktykę i wychowanie dzieci oraz młodzieży w świeckiej i laickiej tradycji naukowej - bez czarów, hokus-pokus i kadzenia.
W wolnych chwilach drukuje na swej przybocznej drukarce 3D, pogrąża się w lekturze lub (choć niestety tylko okazjonalnie) serialach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5565 PLN z 3800 PLN

63 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

146%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.09.2016.

Mały wielki projekt dla najmłodszych mieszkańców Rojowa

O projekcie

 

"Mały wielki projekt dla najmłodszych mieszkańców Rojowa" to projekt, którego celem jest stworzenie placu zabaw dla dzieci mieszkających w Rojowie oraz z pobliskich terenów.  Powstał on z inicjatywy Fundacji Nauki i Edukacji Lemat. Prace rozpoczęto w czerwcu bieżącego roku. Do tej pory umieszczono kilka elementów  m.in. ściankę wspinaczkową i huśtawki.  Jednak najbardziej poźądaną i wyczekiwaną przez dzieci częścią placu zabaw jest zjeżdżalnia. Prosimy o  niewiele. Potrzebujemy Twojej wiary w sens naszego projektu i wsparcia, aby móc go dokończyć.  Teraz Twoja kolej! Czas na Twój ruch i wkład! Warto!

 
CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ

Koszt zakupu oraz instalacji zjeżdżalni to 3800 złotych.  Każda kwota przybliży nas do osiągnięcia celu. Każda przelana złotówka zostanie przeznaczona na zakup zjeżdżalni.  Rojów stanowi 700 mieszkańców,  200 budynków mieszkalnych. Gdyby każda z rodzin zdecydowała się wesprzeć naszą inicjatywę, to kwota sprowadzi się do 15 złotych od jednej rodziny, 5 złotych od każdego mieszkańca. To niewielka suma - cena dwóch piw, czy paczki chipsów.  
Wszystkie osoby biorące udział w projekcie pracują nieodpłatnie, a sponsorzy przekazali nagrody za darmo. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, bo każda suma ma kluczowe znaczenie dla urzeczywistnienia naszego projektu. 

 

O NAS

Fundacja Edukacji i Nauki Lemat powstała w drugiej połowie zeszłego roku, a już może pochwalić się zrobieniem lodowiska w Rojowie oraz utworzeniem placu zabaw dla najmłodszych. Naszym celem jest propagowanie nauki i sportu poprzez zabawę. W niespełna rok udało nam się sporo zrobić. Z Twoją pomocą uda się jeszcze więcej! Na jesień możemy postawić zjeżdzalnię!

 

BUDŻET

Wszystkie przekazane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup elementów placu zabaw i ich montaż. Wszyscy fundatorzy nagród zrezygnowali ze swoich prowizji lub przekazali nagrody nieodpłatnie, a wszystkie pracujące przy projekcie osoby robią to nieodpłatnie. Jeśli uzbieramy kwotę:

  • 100% (3 800 złotych) - zainstalujemy zjeżdżalnię
  • 110% (4 200 złotych) - zaintalujemy zjeżdżalnię i równownażnię
  • 150% (5 700 złotych) - zainstalujemy zjeżdżalnię i huśtawkę
  • 160% (6 100 złotych) - zainstalujemy zjeżdżalnię, równoważnię i huśtawkę
  • 250% (9 400 złotych) - zainstalujemy cały zestaw zabawowy

 

KILKA SŁÓW O ROJOWIE

Rojów jest niewielką, liczącą 700 mieszkańców wsią położoną w województwie wielkopolskim, w gminie Ostrzeszów.  Obszar Rojowa leży w dorzeczu Odry, w poludniowo-zachodniej części wsi znajdują się Stawy Rojowskie, ale większość stanowią lasy. Grono sympatyków tych terenów stale się powiększa. Jest to pełne uroku miejsce, które sprzyja pieszym wędrówkom,  wycieczkom rowerowym, wspólnym rodzinnym popołudniom.  W lasach można natknąć się na krety, dziki, sarny i łosia, a przy stawach - bażanty,  kuropatwy i dzikie kaczki. Jednym słowem - raj, dla romantyków,  sympatyków bliskiego kontaktu z przyrodą.  Tutaj odpocznie ciało i umysł.  Tutaj natura zachęca do obcowania, zaprasza, źeby wyjść jej naprzeciw. 

 

DOŁĄCZ DO NAS

 

O ile młodzież i starsi bywalcy tych terenów mają kilka możliwości spędzania czasu na swieżym powietrzu, o tyle młodsi mieszkańcy nie mają wielu alternatyw. Do tutejszej szkoły podstawowej uczęszcza 60 uczniów.  Możesz sprawić,  aby aktywnie spędzali czas, zażywali ruchu oraz zabawy. Daj im szansę na zawieranie "podwórkowych znajomości". Stwórz alternatywę dla komputera i telewizora! Wesprzyj nas choć złotówką! Zrób coś dla swoich dzieci i dzieci swoich sąsiadów!  Uczyń małą rzecz w wielkiej sprawie! Dla Ciebie to niewiele, a dla dzieci wielka nieoceniona radość.  

 

NAGRODY

Dla naszych fundatorów przewidzieliśmy ciekawe nagrody.

 Zwiedzanie farmy fotowoltaicznej

Jeżeli jesteś ciekaw jak powstaje energia ze Słońca? Zwiedzanie farmy fotowoltaicznej to coś właśnie dla Ciebie! W trakcie będziesz miał możliwość przyjrzeć się urządzeniom składającym się na instalację od panela słonecznego zaczynając aż po transformator, który przesyła energię do sieci i gniazdek w Twoim domu.

Pucharek lodów naturalnych

Specjalny pucharek lodów naturalnych cieszących się w Ostrzeszowie i okolicach dużym i niezmiennie rosnącym uznaniem. Lody produkowane są wyłącznie z naturalnych składników i nie zawierają środków konserwujących.

Puffinsowy wór

Chrupiące owocowe przekąski w wielu smakach. Wyrób lokalnej firmy produkującej żywność z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. W zestawie znajdziesz Puffinsy o smaku: jabłkowym, wiśniowym, ananasowym, miechunki, goi, mango, truskawki, winogron czy banana.

Wydrukowany brelok

Wydrukowany na drukarce 3D w technologii FDM brelok z plastiku ABS lub PLA. Dostępny jest w dwóch wersjach: z logotypem Fundacji lub z logotypem przesłanym przez fundatora. Możesz mieć własny, unikalny brelok wydrukowany w nowoczenej i cieszącej się rosnącą popularnością technologii.

Własny koncert

Wykupując tę nagrodę otrzymasz dydykowany koncert Sashy Boole, jednego z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Wybór miejsca pozostawiamy Tobie (może być nawet u Ciebie w kuchni :), czas - po uzgodnieniu z artystą ).

Tabliczka pamiątkowa

Zostań zapamiętany jako osoba, której na sercu leży zdrowie i radość najmłodszych. Wykupując tabliczkę lub miejsce na tabliczce pamiątkowej zostaniesz zapamiętany jako współfundator placu zabaw.

Zwiedzanie fermy drobiu

Masz niepowtarzalną okazję zapoznać się z tym, w jaki sposób powstaje jajko trafiające na Twój stół. Zobaczysz również wykorzystywane na fermie maszyny i urządzenia.

 

A to jeszcze nie wszystko...

To tylko niektóre z naszych nagród, które czekają na ofiarodawców. Wszystkie nagrody znajdują się w prawej kolumnie strony. Zachęcamy do ich przejrzenia :)

 

SPONSORZY

     

   

 

PATRONI

 

KONTAKT

Tomasz Motyl
tomasz@lemat.org.pl
Fundacja Nauki i Edukacji Lemat
ul.  Św. Wojciecha 2
63-500 Rojów
 

 

Media o Twoim projekcie:

w Roju poważnie myślą o przyszłości LKS RÓJ

zory.naszemiasto.pl | 2017-07-14

W LKS Rój szkolą młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mają zawojować polskie i europejskie boiska. W klubie kompletują właśnie skład drużyny trampkarzy z roczników 2001 i młodszych. Dzisiaj grupa liczy już 30 chłopaków, ale nabór trwa nadal.

Podwórko dla Rojowa

wlkp24.info | 2016-09-11

Nie czekają na mannę z nieba w postaci samorządowych pieniędzy. Sami postanowili uzbierać potrzebną na rozbudową placu zabaw dla dzieci kwotę. Pomógł im crowdfunding, czyli dobrowolne datki od ludzi z całej Polski. Mieszkańcy Rojowa pod Ostrzeszowem uzbierali już potrzebną kwotę, teraz podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej. Będzie zjeżdżalnia i ...

ROJÓW: Wielki mały projekt dla najmłodszych

www.radiosud.pl | 2016-09-02

Na nowym placu zabaw w podostrzeszowskim Rojowie są już m.in. huśtawki i ścianka wspinaczkowa, ale wciąż brakuje, najbardziej wyczekiwanej przez dzieci, zjeżdżalni. Grupa mieszkańców skupiona w Fundacji Edukacji i Nauki Lemat zainicjowała więc "Mały wielki projekt dla najmłodszych mieszkańców Rojowa”, który można wspierać jeszcze do połowy września.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.09.2016 21:09