Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mały Kolberg

Mały Kolberg

Warszawa, Polska

Projekt Mały Kolberg powstał z potrzeby umożliwienia małym dzieciom kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie i tańcu oraz uwrażliwianie na przekazy babć i dziadków.

W ramach projektu prowadzimy szkolenia dla animatorów w społecznościach lokalnych. Pokazujemy jak korzystać z lokalnych tradycji, muzyki, śpiewu i tańca. Chcemy aby dzieci poznawały tradycję i zwyczaje swojego otoczenia, zachwyciły się nimi i znalazły w nich inspirację dla własnych pomysłów i działań.

Projekt Mały Kolberg powstał w 2014 r. w ramach działań związanych z obchodami Roku Oskara Kolberga. Zainicjowany został przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, która kontynuuje projekt przy wsparciu wielu partnerów.
Wydawcą publikacji oraz organizatorem niniejszej zbiórki jest Stowarzyszenie Orliczko.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11314 PLN z 10000 PLN

102 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.06.2017.

Mały Kolberg | Niezbędnik - Wielkopolska

O projekcie

 

Książka z zabawami dla dzieci z płytą CD z autentyczną muzyką tradycyjną z Wielkopolski

 

Przygotowujemy wydanie pierwszej publikacji

z serii, która pozwoli dzieciom bawić się przy akompaniamencie

autentycznych instrumentów ludowych.

 

Dla osób pracujących z dziećmi

w żłobkach, przedszkolach, szkołach, bibliotekach, domach kultury, świetlicach.

Masz dość mało ciekawych płyt z muzyką dla dzieci? Poszukujesz dobrych materiałów do pracy? Zależy Ci, by prowadzone przez Ciebie zajęcia były dla dzieci niezwykłą przygodą? Wesprzyj nasz projekt i stwórz z nami dobrej jakości materiały do pracy z dziećmi!

Dla miłośników kultury tradycyjnej,

patriotów lokalnych, etnografów, miłośników muzyki, śpiewu i tańca.

Doskonale znasz niezwykłe bogactwo Wielkopolski? Na pewno wiesz, że spośród 8 rodzajów dud w Polsce, aż 5 występuje właśnie tu. Niech inni też się dowiedzą! Wspieraj nasz projekt i pozwól nawet najmłodszym dzieciom poznawać dziedzictwo Wielkopolski.

Dla dzieci i rodziców.

Nie wiecie w co się bawić? Nasza publikacja to spora dawka zabawy!

Piosenki, których można słuchać i śpiewać godzinami, Tańce i zabawy, które są łatwe dla dzieci ale atrakcyjne także dla dorosłych. Nic dziwnego, skoro bawiły się nimi pokolenia naszych babć i dziadków. Wspieraj nas aby mogły zagościć także w Twoim domu.

 

Mały Kto?

Oskar Kolberg żył w dziewiętnastym wieku w Polsce. Był przyjacielem Chopina i Norwida a interesował się folklorem. W ciągu swojego życia opisał obyczaje, pieśni, tańce i legendy zebrane podczas swoich podróży. Jego zbiory, opracowywane i wydawane do dziś zajmują ponad 80 tomów.

Mały Kolberg

Mały Kolberg to projekt, który powstał w Roku Oskara Kolberga z potrzeby umożliwienia małym dzieciom kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie i tańcu oraz uwrażliwianie na przekazy babć i dziadków. Prowadzimy szkolenia dla osób pracujących z małymi dziećmi. Uczymy starych zabaw i piosenek oraz podpowiadamy jak samemu odkrywać lokalne tradycje.

Zbieramy zabawy tradycyjne, tańce i piosenki dla dzieci. Na naszej stronie internetowej i kanale YouTube mamy ich już ponad 100.

malykolberg.pl | youtube.com/malykolberg

 

W projekcie Mały Kolberg stawiamy na kontakt z żywą muzyką - stąd szkolenia prowadzą młodzi muzycy, którzy sami nauczyli się tradycyjnych melodii od ludowych muzykantów i śpiewaczek. Sami zostali powiernikami i kontynuatorami ludowych tradycji wykonawczych, stylu i repertuaru.

Spotkanie z żywą muzyką jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych ogromnym przeżyciem. Kontakt z akustycznym instrumentem i śpiewem sprawia ogromną przyjemność i satysfakcję - jest nie do zastąpienia.

 

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy ma możliwość zaproszenia muzyka. Dlatego postanowiliśmy zaproponować publikację, która wypełni lukę i dostarczy osobom pracującym z dziećmi możliwości prowadzenia tradycyjnych zabaw i śpiewania piosenek.

 

 

Nasza publikacja będzie się składała z książeczki, w której znajdą się ilustrowane opisy zabaw, teksty piosenek i ilustracje, oraz płyty CD z akompaniamentami do zabaw nagranymi przez wybitnych muzyków - uczniów dawnych mistrzów.

Muzyka dudziarska z Wielkopolski

Grana na dudach i skrzypcach podwiązanych, sierszeńkach i mazankach. Tańce i zabawy. A także piosenki w wykonaniu dzieci.


Muzyka z Biskupizny

Wykonywana na dudach i skrzypcach podwiązanych a także piosenki w wykonaniu wybitnej śpiewaczki oraz czytana przez nią bajka ze zbiorów Oskara Kolberga.

Muzyka i tańce z regionu Kozła

Grane na koźle weselnym - białym i skrzypcach oraz przyśpiewki zaśpiewane przez wybitną śpiewaczkę i skrzypaczkę młodego pokolenia.

 

 

 

Witold Roy Zalewski

Producent, kierownik artystyczny

Realizator nagrań, wydawca, muzyk, animator kultury, dokumentalista. Tworzy dokumentację projektu Mały Kolberg i jest odpowiedzialny za jego współorganizację ze strony Forum Muzyki Tradycyjnych. Producent muzyczny płyt z muzyką tradycyjną m.in. “łOj dolo moja dolo” zespołu Jarzębina z Kocudzy oraz “Tyndyryndy - do tańca”.

Jest również śpiewakiem i muzykiem tradycyjnym czerpiącym repertuar od mistrzów z Roztocza, Wielkopolski i Polesia a także z zapisów etnografów m.in. Oskara Kolberga. Występuje w zespołach Daorientacja i Jaworowi Ludzie.

Katarzyna Paterek

Koordynatorka projektu Mały Kolberg 

Trenerka, terapeutka, animatorka, koordynatorka projektów społecznych. Od zawsze chciała „naprawiać” świat, więc ukończyła resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie certyfikuje się w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od 2005 roku związana z trzecim sektorem. Wspiera NGO, biblioteki, domy kultury, świetlice, które chcą polepszać jakość edukacji dzieci. Współtworzy amatorskie grupy śpiewu tradycyjnego: Rozśpiewania Warszawskie, Stara Śpiewka oraz grupę (nie)zwyczajny śpiew. W projekt “Mały Kolberg” jest zaangażowana od samego początku odpowiadając za koordynację i komunikację ze strony Fundacji Rozwoju Dzieci. 

Katarzyna Hełpa-Liszkowska

Redaktorka, opiekunka merytoryczna

Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury, menedżer kultury, choreograf i instruktor tańca ludowego z 25-letnim stażem tanecznym i ponad 10-letnim stażem instruktorskim oraz trener z zakresu tzw. kompetencji społecznych/miękkich. Od 2014 r. Współtworzy projekt Mały Kolberg ucząc osoby pracujące z małymi dziećmi wielkopolskich tradycji, zabaw i tańców.

Prowadzi w Poznaniu rodzinną “Świetlica Cafe” w której organizuje rożnorodne formy zajęć dla małych i dużych dzieci oraz całych rodzin. Prywatnie jest żoną Pawła i mamą czwórki dzieci.

Romuald Jędraszak

Mistrz dudziarski

Dudziarz, muzyk i mistrz wyuczający gry na dudach, sierszenkach, mazankach i skrzypcach podwiązanych. Z zawodu jest murarzem. Naukę gry na dudach rozpoczął zupełnie przypadkowo jako jedenastoletni chłopiec u Stanisława Grocholskiego – starego dudziarza i kierownika kapeli dudziarskiej w Poznaniu. Dziś naucza młodzież i dorosłych w całej Wielkopolsce mając kilkudziesięciu uczniów rocznie. Posługuje się tradycyjną metodą bezpośredniego przekazu tradycji muzycznej „mistrz­-uczeń”, bez znajomości nut. Jest kierownikiem Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich CK Zamek w Poznaniu.

 

Zbieramy pieniądze na wydrukowanie książki i wytłoczenie płyt. Zależy nam na tym, aby już od początku powstało wystarczająco duży nakład obniżyć koszty pojedynczego egzemplarza.

 

Po kilku nieudanych próbach uzyskania dofinansowania na nasz projekt postanowiliśmy przygotować publikację bez wsparcia zewnętrznego licząc na to, że potwierdzi się obserwowane przez nas spore zapotrzebowanie. Dlatego wiele pracy wkładamy w ten projekt społecznie mając nadzieję, że przyniesie ona dobry owoc.

Jeśli zbierzemy 100%

Wydamy publikację w formie książki z płytą CD starając się jak najbardziej oszczędzać na każdym etapie produkcji. Nagrań dokonujemy na wypożyczonym po przyjacielsku sprzęcie w użyczonych nam przestrzeniach. Wszyscy pracujemy za darmo licząc na zyski ze sprzedaży publikacji.

Jeśli zbierzemy 150%

Będziemy mogli poświęcić więcej energii na dopracowanie wizualnej strony publikacji. Chcemy aby była czytelna i przystępna dla każdego - zarówno nauczyciela, rodzica jak i dziecka. Dlatego chcemy wykonać ilustracje tańców i zabaw, które będzie można łatwo odczytać i zrozumieć.

Jeśli zbierzemy 200%

Uzupełnimy materiały wideo na stronie http://malykolberg.pl o tańce i zabawy z Regionu Kozła.

Jeśli zbierzemy 250% i więcej

Rozpoczniemy pracę nad kolejną publikacją i postaramy się wydać ją jeszcze w 2017 roku.

 

Jeśli trudno jest Ci zorientować się w liście nagród po prawej stronie, zapoznaj się najpierw z podsumowaniem poniżej. Jeśli zainteresuje Cię któraś z nagród - znajdziesz ją łatwo według jej wartości.

Nagrody niematerialne

Nagrody niematerialne wysyłamy pocztą elektroniczną.

10 zł Ogromna wdzięczność

25 zł Pocztówka dżwiękowa e-mail - nagranie-niespodzianka

40 zł Bajka - niespodzianka od Kasi Jackowskiej w mp3

Nasza publikacja

Jeśli interesuje Cię tylko nasza publikacja, wyślemy Ci ją pocztą.

30 zł Niezbędnik w wersji cyforwej (mp3 +pdf)

45 zł Niezbędnik (książka + CD)

60 zł Niezbędnik + wersja cyfrowa (książka + CD + pdf + mp3)

120 zł Pakiet prezentowy - 3x Niezbędnik (książka + CD)

 

Podaruj Niezbędnik szkole lub bibliotece. Wskaż dowolne miejsce któremu przekażemy publikację.

150 zł Pakiet szkolny mały - 3x Niezbędnik + wersja cyfrowa

(książka + CD + pdf + mp3 + pendrive)

250 zł Pakiet szkolny duży - 6x Niezbędnik + wersja cyfrowa

(książka + CD + pdf + mp3 + pendrive)

1200 zł - Pakiet partnerski - 100x Niezbędnik

(książka + CD) z prawem do dystrybucji.

Po prostu wsparcie

100 zł i więcej

Jeśli nie chcesz żadnej nagrody i po prostu chcesz wesprzeć nasz projekt możemy umieścić Twoje nazwisko lub nick wewnątrz publikacji - zapytamy o to po zakończeniu zbiórki.

Nagrody materialne

Nagrody materialne wysyłamy pocztą lub wręczamy osobiście.
Do każdej nagrody dołączamy egzemplarz naszego Niezbędnika.

50 zł Niezbędnik + przypinka Mały Kolberg

60 zł Niedzbędnik + broszka od Papierovka

 

NOWE NAGRODY

80 zł Niedzbędnik + dinozaur lub torba od Miasto Demeter

3x Dinozaur - materiały: bawełna, wypełnienie poliestrowe, wstążki i koronki. Można prać. Długość: 50 cm. 1x Lekka torba bawełniana (koty), wymiary: 38x40 cm. 1x Torba lniana (maki), wymiary: 36x40 cm.

 

Wykonała Ewa Sommer z zawodu matka, z wykształcenia etnolog, założycielka Fundacji Miasto Demeter; społecznik, pasjonatka rękodzieła i natury. http://skrawki-laobawki.blogspot.com/ http://www.miastodemeter.blogspot.com/

Płyty i książki od przyjaciół

Ciekawe i nieraz unikalne wydawnictwa, które podarowali nasi przyjaciele z całej Polski.

MUZYKA DLA DZIECI

 

75 zł Niezbędnik + CD

"Gdzie się podział Kusy Janek" - Kaja i Janusz Prusinowscy

 

75 zł Niezbędnik + CD “Kołysała mama smoka" - Kaja i Janusz Prusinowscy

MUZYKA AUTORSKA

75 zł Niezbędnik + CD "Bubble Town" - Maja Olenderek Ensemble

MUZYKA TRADYCYJNA

75 zł Niezbędnik + CD "Zegar Bije" - Jacek Hałas

ROZTOCZE

75 zł Niezbędnik + książka + CD "Dajcie Stołka Cisowego"


75 zł Niezbędnik + CD Spod Niebieskiej Góry II

75 zł Niezbędnik + CD Zofia Sulikowska - portret śpiewaczki

KSIĄŻKI DLA DZIECI

80 zł Niezbędnik + Książka "Ilustrowana księga przysłów dla dzieci" - Wydawnictwo Albus

Instrumenty muzyczne

Nagrody wysyłamy pocztą, do każdej dodajemy egzemplarz Niezbędnika

80 zł Niezbędnik + “Sowa” - gwizdek żywiecki

100 zł Niezbędnik + drewniana zabawka - Jan Puk, Witold Roy Zalewski

150 zł Nezbędnik + piszczałka żywiecka - Przemek Ficek

Warsztaty

Wyjątkowe warsztaty w wyjątkowych cenach!

Każda osoba biorąca udział w warsztatach otrzymuje egzemplarz Niezbędnika.

100 zł Warsztat pieśni toastowych - Witold Roy Zalewski

Tylko dla dorosłych, napitki gratis. Warsztat odbędzie się w terminie i miejscu ustalonym z uczestnikami.

200 zł Warsztat alternatywnych metod pracy z dziećmi
z wykorzystaniem muzyki i tańców ludowych  - Jacek Hałas

Warsztat odbędzie się w Poznaniu, 15 września 2017 r. w godzinach popoludniowych.

200 zł Lifemusic - improwizacja muzyczna
w pracy pedagoga - Adam Świtała

Warsztat 3h odbędzie się we wrześniu w Poznaniu lub w Warszawie.

150 zł Warsztat tańców i zabaw wielkopolskich
dla nauczycieli - Kasia Hełpa-Liszkowska

Warsztat 3h odbędzie się we wrześniu w Poznaniu.

200 zł Warsztat kołysanek - Kaja Prusinowska

Warsztat odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

200 zł - Warsztat rękodzielniczy - Biskupianki w Podróży

Warsztat odbędzie się w terminie ustalonym z uczestnikami na Biskupiźnie w Wielkopolsce lub w Poznaniu.

300 zł - Warsztat indywidualny śpiewu
i pracy z głosem - Anna Zalewska-Powalisz

4 spotkania po 45 minut w terminach ustalonych z prowadzącą odbędą się w Poznaniu

Przedmioty wartościowe

do każdego dodajemy egzemplarz Niezbędnika

250 zł Eko Mebelek - półeczka na serię Niezbędników

500 zł Oprawiona akwarela Kaji Prusinowskiej z serii "Kołysała mama smoka"

Propozycja dla reklamodawcy

1500 zł udostępnimy Ci na Twoją reklamę jedną stronę w książce i wyróżnimy Twoje logo na okładce.

 

 

 

 

Zabawy, tańce i piosenki dla dzieci!

http://malykolberg.pl

 

 

 

Nasz adres e-mail:

malykolberg.pl@gmail.com

 

Polub nas na FB!

http://facebook.com/malykolberg

 

Dołącz do grupy na FB - wymieniaj się zabawami dla dzieci!

https://www.facebook.com/groups/malykolberg

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.06.2017 17:05