Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

kaskaaka

kaskaaka

Warszawa

Katarzyna Kołodziejczak -
jestem absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku i stypendystką Latvijas Kulturas Akademija w Rydze. Moją pasją jest kultura francuska a zwłaszcza twórczość Borisa Viana. Obecnie działam niezależnie, prowadzę warsztaty i szukam miejsca na teatralnej mapie Warszawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8012 PLN z 8000 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2015.

Mała śmierć - spektakl muzyczny

O projekcie

Absolwentami Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Projekt „Mała śmierć” powstał właśnie w stolicy Podlasia, z pomocą Wydziału i Prezydenta Miasta Białegostoku. Pierwsza część pracy za nami – teraz chcemy ruszyć w wielki świat! Potrzebujemy odrobinę paliwa, żeby móc się rozpędzić. 

 

 

Potrzebujemy Waszego wparcia, żeby dokończyć to, co zaczęliśmy w ciepłym białostockim gnieździe. 

Premiera warszawska odbędzie się 30 kwietnia tego roku w Instytucie Teatralnym. 

Pieniądze zebrane w projekcie planujemy przeznaczyć na zakup niezbędnych elementów scenografii - podłogi, pokrowców na fotele, uzupełnienie kostiumów oraz renowację tego wszystkiego, co zużywa się z każdym graniem (na scenie jest woda, część scenografii trzeba dość dobrze zabezpieczyć). 

Chcemy również zapewnić dojazd wszystkim członkom ekipy - jesteśmy rozsypani po calej Polsce - żyjemy nie tylko w Warszawie, ale też w Krakowie, Gdańsku i Białymstoku. 

Musimy również przetransportować scenografię z Białegostoku do Warszawy. 

Po pokazie warszawskim, zebrane fundusze pomogą nam zorganizować spektakle w innych miastach - planujemy Lublin, Gdańsk, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Kraków... Będziemy Was na bieżąco informować o kolejnych pokazach w miarę, jak będą one potwierdzane. Chcemy również wysłać spektakl na festiwale - w większości będziemy potrzebować własnych funduszy na transport. 

Jeżeli wsparcie przekroczy kolejny próg - naszym planem jest nagranie płyty z piosenkami ze spektaklu - są to nowe tłumaczenia kawałków Borisa Viana, znane dotychczas raczej w oryginale. Teksty byłyby wydane w formie broszury razem z płytą. 

 Przy zdublowaniu wpływów na projekt każdy wspierający kwotą powyżej 50 złotych otrzyma plakat!

 Każdy wspierający otrzyma imienne podziękowanie na naszym profilu na facebooku.

 Macie naszą dozgonną wdzięczność!!! Dziękujemy!!!

 

 

Paula Czarnecka


od 2011 roku do chwili obecnej aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Uczestniczka niezależnych projektów takich jak "Nie-lot" w reżyserii Marii Żynel, stworzonego w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku oraz "Merylin Mongoł" białostockiego Teatru Latarnia. Działa również na Wydziale Sztuki Lalkarskiej jako asystentka. 

Alicja Pietruszka 


w sezonie 2012/13 aktorka Teatru Arka we Wrocławiu - obecnie kolejna freelancerka na rynku. Angażuje się w liczne projekty niezależne z różnych dziedzin sztuki - spektakl "Przypadek obiektywny" reż. Justyna Schabowska, "Mein idishe mame" - koncert pieśni żydowskich, warsztaty teatralne "Bez granic" - projekt polsko - niemiecki z osobami niepełnosprawnymi. Co dalej? "Mała śmierć" oczywiście! 

Katarzyna Kołodziejczak


Vianofilka. Tylko tyle. 

Maciej Łagodziński  


Aktor, historyk. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów szkół artystycznych. Debiutował w Teatrze Powszechnym w Radomiu, obecnie działa w projektach niezależnych oraz w mediach. 

Bartosz Budny 

 
Aktor niezależny, dołącza do nas w pracy nad warszawską premierą. Bierze udział w spektaklach Teatru Malabar Hotel "Wesele" (reż. Magdalena Czajkowska i Marcin Bartnikowski) i "Don Juan" (reż. Ewa Piotrowska). Grał również w "Kordianie. Reinterpretacji" w reżyserii Agnieszki Baranowskiej oraz plenerowym widowisku "Sen nocy letniej" zrealizowanym przez Sebastiana Chondrokostasa. 

 

            Wojciech Stachura  

           
            Aktor Teatru Miniatura w Gdańsku, działa również w radio i projektach poza                swoim macierzystym teatrem - takich jak "Plac zabaw Jana Dormana" reż.                  Justyna Sobczyk, "Body Master" Izadory Weiss w Operze Bałtyckiej oraz                    "Śmierć Kalibana" (reż. Przemysław Jaszczak). Bierze urlop od Warszawy ;)

 

 

 

Współpracują z nami: 

Konstancja Koszuda
autorka kostiumów

Kalina Giersz i Joanna Ryżko
autorki oprawy graficznej 

Piotr Chociej
autor aranżacji piosenek

Łukasz Puczko
autor zdjęć

Maryla Jorsz
menago

 

Patronują nam:

                   

     

 

 

 

Czy uczucie może być decyzją? 

Czy miłość jest wartością nadrzędną? Czy można złamać czyjeś serce, by uratować siebie?

Czwórka przyjaciół – piękni, młodzi i kochający… Ale kogo? Źle ulokowane uczucia mogą prowadzić do katastrofy, zbyt wiele miłości jest jak bomba zegarowa, która czeka na odpowiedni moment, by wybuchnąć i zniszczyć wszystko wokół siebie. 

W naszej interpretacji „Piany złudzeń” Borisa Viana bohaterowie próbują odnaleźć swoje przeznaczenie i odpowiedzieć na odwieczne wezwanie własnej duszy – „Chciałbym się zakochać. Ty chciałbyś się zakochać. On chciałby się zakochać. My, wy chcielibyśmy, chcielibyście się. Oni również chcieliby się zakochać”* 

*tłumaczenie Marek Puszczewicz

 

 

Bo  życie jest nieznośne tak, bo życie już nie pójdzie wspak, lecz czas na pytania dwa... 

Czy warte życie życia jest a miłość każda ma swój kres? Na dwa pytania te odpowiedź ciągle męczy mnie i....

piję...

dość systematycznie... 

Zanim nastąpi wielka katastrofa - będzie jazz, opary alkoholu i miłość pięknych kobiet z przystojnymi mężczyznami. A nad wszystkim czuwa Boris...

Wchodzisz w to? 

 

 

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o spektaklu:

   

 

 Premiera w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2015 09:09