Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

magazyn OBIEKTYW

magazyn OBIEKTYW

Katowice, Polska

OBIEKTYW to trzyosobowa redakcja, czyli Wera, Szymon i Anka. Współpracujemy z historykami sztuki, fotografami, autorami tekstów krytycznych i wszystkimi innymi entuzjastami tej dziedziny sztuki z Polski i zagranicy. Wciąż poszerzamy spektrum kontaktów bazując na wcześniejszych doświadczeniach zawodowych. W 2016 wydaliśmy dwa numery magazynu. Właśnie rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowania numeru trzeciego, czyli akcję crowdfundingową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6652 PLN z 6000 PLN

153 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2016.

magazyn OBIEKTYW nie tylko o fotografii

O projekcie

 

 

Na polskim rynku czasopism fotograficznych dominują tytuły traktujące o sprzęcie fotograficznym lub o tym jak fotografować. Od dłuższego czasu, czyli od kiedy "Biuletyn fotograficzny" czy "Pozytyw" zniknęły z półek, brakuje pism zajmujących się fotografią jako dziedziną sztuki.

Magazyn OBIEKTYW wypełni tę lukę. To periodyk, w którym będziemy publikować teksty o fotografii z perspektywy nauk humanistycznych, a całości będą dopełniać dobre i złe zdjęcia.

 

 

Bo zdjęć dzisiaj oglądamy dużo, a czytamy o nich bardzo mało. Chcemy skłonić czytelnika, żeby nie oglądał ich bezrefleksyjnie, ale myślał o ich znaczeniu oraz zasugerować, że świadomy odbiór fotografii w dobie jej wszechobecności jest konieczny, aby móc orientować się w otaczającym nas natłoku informacji wizualnych.

 

 

OBIEKTYW będzie bezpłatnym kwartalnikiem, wydawanym w papierze. Trafi bezpośrednio do Twoich rąk (prenumerata wysyłkowa), znajdziesz go też w instytucjach kultury w Polsce i za granicą, w galeriach sztuki, na festiwalach fotograficznych, czy w wybranych kawiarniach. Dlaczego nie zrobimy tego online? Przede wszystkim dlatego, że będziemy publikować fotografie, a fotografie wyglądają lepiej na papierze niż w oknie przeglądarki. Poza tym, w sieci krąży ogromna ilość treści cyfrowych. Jest ich tak dużo, że ciężko nam się skupić nad tym, co czytamy. Wierzymy, że wydanie papierowe ułatwi odbiór zarówno zdjęć, jak i tekstów.

 

 

W OBIEKTYWIE znajdziesz m. in. eseje problemowe, tłumaczenia klasycznych tekstów o fotografii (zależy nam na walorze edukacyjnym), fotografie i sylwetki współczesnych artystów, recenzje wydarzeń fotograficznych, czy fragmenty szerszych publikacji fotograficznych. Nasza trzyosobowa redakcja współpracuje z historykami sztuki, fotografami, autorami tekstów krytycznych i wszystkimi innymi entuzjastami tej dziedziny sztuki z Polski i zagranicy. Wciąż poszerzamy spektrum kontaktów bazując na wcześniejszych doświadczeniach zawodowych.

 

 

Pierwszy numer magazynu OBIEKTYW jest już gotowy. Jedyne, co nam zostało, to go wydrukować - chcemy zrobić to w kwietniu. Ale potrzebujemy do tego Twojego wsparcia!

Pomimo najintensywniejszych wysiłków, nie jesteśmy w stanie wydać bezpłatnego magazynu bez uzbierania wyznaczonej kwoty.

Zebranie 6000 zł pozwoli nam na druk 5000 egzemplarzy na wysokiej jakości papierze, szeroką dystrybucję w kraju i zagranicą oraz wynagrodzenie dla autorów.

Jeśli uzbieramy więcej, umożliwi to zwiększenie nakładu oraz dotarcie z OBIEKTYWEM do większej liczby osób i miejsc.

 

 

 

1 zł - wsparcie bez nagrody, ale jesteśmy bardzo wdzięczni! 

5 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji

10 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji oraz numer pierwszy dostarczony do domu 

20 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, autorska karta pocztowa oraz numer pierwszy dostarczony do domu 

35 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, komplet autorskich kart pocztowych oraz numer pierwszy dostarczony do domu

50 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, komplet autorskich kart pocztowych, plakat z grafiką oraz numer pierwszy dostarczony do domu

 

 

75 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, komplet autorskich kart pocztowych, plakat z grafiką, numer pierwszy dostarczony do domu oraz książka Jakuba Dziewita "Aparaty i obrazy. W stronę kulturowej historii fotografii" z podpisem autora

 

 

100 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, komplet autorskich kart pocztowych, plakat z grafiką, numer pierwszy dostarczony do domu oraz fotografia kolekcjonerska

 

200 zł i więcej - e-mail z podziękowaniem od redakcji, komplet autorskich kart pocztowych, plakat z grafiką, numer pierwszy dostarczony do domu oraz oprawiona fotografia kolekcjonerska

1230 zł - honorowy patronat nad projektem, reklama na tylnej okładce, miesięczna promocja na FB Obiektywu (wystawiamy fakturę VAT)

 

Wejdź na stronę www magazynu OBIEKTYW – magazynobiektyw.pl i dołącz do nas na Facebooku 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2016 12:12