Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotrek Opulski

Piotrek Opulski

Warszawa

Studiuję, pracuję i mieszkam w Warszawie. Zawodowo zajmuję się redagowaniem artykułów dla popularnych magazynów i serwisów z branży IT. PolakPotrafi odwiedzam jako jeden z członków grupy projektowej Inana, pracującej nad lampką Lumi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

918 PLN z 5000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2015.

Lumi - nastrojowa lampka z drewna

O projekcie

Jesteśmy przekonani, że nigdy nie powstaną dwie identyczne Lumi, dlatego chcemy stworzyć ich jak najwięcej. Jeśli podejmiesz niezwykłą decyzję, wsparcia naszego projektu, my stworzymy dla Ciebie unikatową lampkę. Brzmi fajnie ?

Lumi wykonaliśmy z litego, naturalnie popękanego kawałka drewna. Każdą sztukę tworzymy ręcznie, korzystając z metod rzemieślniczych.

Nie znajdziesz w niej żadnych klapek, zaślepek i otworów - w kwestii wiercenia, ograniczyliśmy się do niezbędnego minimum.

Niezwykła żarówka ozdobna, nawiązuje do oryginalnego projektu Edisona. Długie żarniki, zapewniają ciepłe światło i hipnotyzujący widok. Niewielkie ryski na szkle to efekt tradycyjnych metod produkcji. Dzięki temu, żarówka delikatnie ciemnieje po dłuższym użytkowaniu, potęgując niezwykły efekt.

 

LAMPKA LUMI

Nasza sztandarowa, wykonana ręcznie lampka w zestawie z niesamowitą żarówką.

LAMPKA LUMI - EDYCJA POLAK POTRAFI

Specjalna, limitowana edycja Lumi, zaprojektowana z okazji startu kampanii na Polak Potrafi. Każda lampka otrzyma specjalny czarno-żółty, dwużyłowy oplot kabla oraz indywidualny numer w ramach limitu do 30 sztuk. Model ten, nie będzie już nigdy dostępny!

LAMPKA LUMI - EDYCJA CUSTOM

Najbardziej niesamowita edycja Lumi, limitowana do trzech sztuk. Każda lampka otrzyma własne zdobienie w formie szkicu bądź malunku, naniesione ręcznie przez naszego grafika. Aby było ciekawiej, wzory zaprezentujemy dopiero po zakończeniu kampanii. Lampki będą numerowane.

Dodatkowo

Jeśli chcesz nam pomóc a nie masz środków na lampkę, nie zostawimy Cie bez unikatowej nagrody :)

CUBI

Cubi to drewniane, wykonane ręcznie magnesy. Zdobimy je wykorzystując technikę wypalania w drewnie, a następnie pokrywamy lakierem. Zestaw obejmuje 3 sztuki z różnymi wzorami

KOSZULKA

Żadnych wydruków i naklejek! Ogromną żarówkę z przodu i logo kampanii z tyłu, naszkicujemy odręcznie. Wykorzystujemy w tym celu specjalne, odporne na spieranie, farby do tkanin. Dzięki temu nawet koszulki będą wyjątkowe. Oczywiście przygotowaliśmy wersję damską i męską (wybór można zdeklarować mailowo po zamówieniu).

Wszytkie ceny nagród zawierają koszt wysyłki!

Naszym marzeniem jest stworzenie własnej pracowni wzorniczej. Szansą na jego realizację jest opracowanie i wyprodukowanie czegoś niezwykłego. Wprowadzenie na rynek Lumi, może być naszym pierwszym krokiem. Żeby go postawić, potrzebne są nam środki na narzędzia i materiały.

Wszystkie prywatne środki, zainwestowaliśmy w opracowanie prototypu. Znaczna ich część została przeznaczona na szczegółowe badania urządzenia. Zależało nam aby już w chwili startu kampanii, móc z pełnym przekonaniem oświadczyć, że nasz produkt jest w pełni bezpieczny.

Suma wpłat na poziomie 6 000 zł, pozwoli nam na zakup dodatkowych lakierów oraz narzędzie malarskich. Dzięki temu będziemy mogli zaproponować wam dwa dodatkowe kolory LUMI. Możliwość zamówienia będą mieli wszyscy niezależnie od momentu wpłaty. Lakiery wybierzemy wspólnie z wami podczas małego głosowania :)

Osiągnięcie 7 000 zł, pozwoli nam zrobić naprawdę duże zamówienie na żarówki. Dzięki temu niezależnie od momentu, w którym dokonacie wpłaty, będziecie mogli wybrać między jednym z 3 modeli żarówek :)

FAQ

Prezentujemy pytania, które padają najczęściej podczas trwania kampanii:

1. Jak wygląda kwestia wymiany żarówki?
Oprawka Lumi posiada standardowy gwint E27. Można umieścić w niej dowolną żarówkę. Jeśli będziecie chcieli identyczną, pomożemy wam w jej zakupie :)

2. Lampka wygląda stosunkowo prosto, dlaczego więc potrzeba środków na wprowadzenie jej do produkcji?

Lampka w świetle prawa jest urządzeniem elektrycznym. Aby otrzymać obowiązkowe oznakowania, musi zostać zbadana pod kątem zgodności z kilkoma dyrektywami. Osoba odpowiedzialna za produkcję musi natomiast posiadać odpowiednie uprawnienia. Spełnienie tych warunków to koszt około 2 tys zł. Dodatkowo należy opłacić kwestie związane z utylizacją i recyklingiem na pierwszy rok produkcyjny z góry. Pozyskanie drewna odpowiedniej jakości, wymaga również złożenia stosunkow dużego zamówienia. Wraz z podstawowymi narzędziami łatwo osiągnąć kwotę pięciocyfrową.

3. Czy będzie możliwośc odbioru osobistego lampki

Planujemy taką możliwość. Osoby, które zdecydują się odwiedzić nas osobiście, wraz z lampką otrzymają zwrot kosztów wysyłki :)

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączył entuzjazm i chęć do działania. Zainspirowani możliwościami jakie daje kreatywne wzornictwo, zawiązaliśmy nieformalną grupę projektową. Weekendowa odskocznia, szybko zaprzątnęła nasze myśli. Nie do końca świadomie, dzień po dniu przekuwaliśmy zabawę w marzenie o własnej pracowni. Ostatecznie stało się ono po prostu celem.

Piotrek

Spec od kontaktów i twórca pierwszego prototypu Lumi. Wylosował najkrótszą zapałkę w bardzo ważnym losowaniu i tak trafił do naszego filmu.

Prywatnie student / redaktor magazynów technologicznych

Gosia

Twórcza dusza w zespole. Grafik i autor wszystkich zdobień, które trafią na koszulki i specjalne edycje Lumi. Jako jej dar można zaliczyć wysoką skuteczność w mobilizowaniu pozostałych.

Prywatnie studentka / architekt

Łukasz

Człowiek od liczenia kasy. Specjalizuje się w wyszukiwaniu i rozwiązywaniu problemów. Pełni ponadto, niezwykle ważną funkcję dostawcy drewna.

Prywatnie student / audytor

Michał

Operator i montażysta o niezwykłej cierpliwości. Emanuje silną energią, wymazującą dane z nośników i przepalającą obwody. Mimo to, dzielnie poskramia niesforne kamery.

Prywatnie student / operator

 Zapraszmy na nasz profil na Facebook!

Media o Twoim projekcie:

Lampa Lumi

designteka.pl | 2015-06-11

Lumi – niezwykła lampka w walce o wsparcie z polskiego crowdfundingu. Lumi to ręcznie wykonana lampka z litego kawałka drewna, która niesie za sobą ogromną szansę. Jej walka o rynkowy debiut, może urzeczywistnić marzenie, grupy młodych entuzjastów wzornictwa.

Lumi – unikatowe lampki z polskiego crowdfundingu

think-about.pl | 2015-06-08

Lumi jest drewnianą lampką, wpasowującą się w nurty retro, steampunkowe i industrialne. Jej wyróżnikiem, zdaje się być fakt, że nigdy nie powstaną dwie identyczne sztuki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2015 11:11