Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Styczeń

Marcin Styczeń

Warszawa

Marcin Styczeń - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to osiem płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

30725 PLN z 20000 PLN

283 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

153%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.10.2017.

Marcin Styczeń - Lubię gadać z Leonardem

O projekcie

Kochani! Będzie nowa płyta: "Lubię gadać z Leonardem". Złoży się na nią jedenaście wybranych piosenek z trzech ostatnich albumów Leonarda Cohena: "Old Ideas" (2012), "Popular problems" (2014), "You want it darker" (2016) w moim wykonaniu i w moich tłumaczeniach. Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów. Nie było także tłumaczeń, ponieważ największy popularyzator twórczości kanadyjskiego barda Maciej Zembaty zmarł w 2011 roku. Będzie to zatem dzieło pionierskie i mam nadzieję, że pomożecie mi je zrealizować. Zostańcie współproducentami mojej płyty.

 

Jak to się zaczęło?

Pasjonuję się twórczością Leonarda Cohena od wielu lat, chociaż nigdy nie miałem odwagi śpiewać jego piosenek. Informacja o śmierci legendarnego barda spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Grałem wtedy koncert dla polskiej publiczności w Chicago. Następnego dnia otrzymałem telefon z Polski z prośbą, abym w swoim koncercie na Międzynarodowym Festiwalu Bardów (OPPA) zaprezentował jeden z utworów Cohena. Początkowo chciałem wybrać któryś z przebojów, ale zdecydowałem się na przetłumaczenie piosenki „Going home”.  To od tej piosenki wszystko się zaczęło. Pierwszy wers tłumaczenia tego utworu stał się tytułem płyty: "Lubię gadać z Leonardem" ("I love to speak with Leonard"). 

 

Realizacja:

Tłumaczenie piosenki "Going home" zostało bardzo dobrze odebrane, dlatego postanowiłem przetłumaczyć kolejnych dziesięć tekstów: "Almost like the blues", "Amen",  "Come healing", "Darkness", "Nevermind", "Seemed the better way", "Steer your way", "Travelling light", "You got me singing""You want it darker". Wszystkie tłumaczenia zostały zaakceptowane przez spadkobierców Leonarda Cohena. 

Następnie zacząłem szukać pomysłu muzycznego na płytę i odpowiedniego człowieka do jego realizacji. Znakomity kompozytor i aranżer Marcin Kuczewski www.marcinkuczewski.pl nadał piosenkom lekkości i świeżości.  Udało mu się zachować szacunek dla wersji oryginalnych i jednocześnie stworzyć nową jakość. Nagrania zostały zrealizowane w Studiu 124 przez kanadyjskiego reżysera dźwięku Chrisa Aikena. Gitary nagrał, współpracujący ze mną na stałe, wybitny i wszechstronny gitarzysta Tomasz Pfeiffer. Gościnnie na skrzypcach zagrała Marta Zalewska. Projekt okładki stworzył Michał Kowalczyk

 

Budżet:

Kwota 20 000 zł - będzie przeznaczona na mastering, tłoczenie płyty i poligrafię

 

Kolejne cele akcji:

Kwota 30 000 zł - nakręcimy teledysk do piosenki, która będzie promować płytę

Kwota 40 000 zł - zorganizujemy kampanię marketingową w mediach

 

O mnie:

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) www.marcinstyczen.pl

Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to osiem płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku. Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco:

  • Pieśń o Bogu ukrytym - piosenki do wierszy Karola Wojtyły (CD 2006), 
  • 21 gramów - płyta autorska (CD 2008) ,
  • Bryllowanie - piosenki do wierszy Ernesta Brylla (CD 2009),
  • Bryllowanie live - koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w Teatrze Polonia (CD + DVD 2011),
  • Zejdźmy się jak na wilię - piosenki do wierszy bożonarodzeniowych Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Pietrzyckiego, Zegadłowicza (CD 2012),
  • Golgota Jasnogórska - poemat pasyjny Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Marcina Stycznia i  Joanny Lewandowskiej             (CD 2013),
  • Duchy poetów - wywiad Marcina Stycznia z Ernestem Bryllem  o dziewięciu poetach, których znał, którzy po śmierci mu się przyśnili, i o których napisał wiersz, wzbogacony płytą (książka + CD 2013)
  •  Zbieg (2016).

 

Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska. 

 

Sukces "Zbiega"

Płyta "Zbieg" została wydana dzięki środkom zebranym w akcji crowdfundingowej na Polakpotrafi.pl w 2016 roku. Udało się nie tylko wydać album, ale także zrealizować teledysk. 

Mam nadzieję, że dzięki Wam, także projekt "Lubię gadać z Leonardem" odniesie sukces! Liczę na Was!!!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.10.2017 22:10