Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kuba Kuba

Kuba Kuba

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17563 PLN z 16000 PLN

262 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.03.2015.

BUDUJEMY LUB/LAB

O projekcie

 

Obojętne, czy w teatrze bywasz regularnie, czy od czasu do czasu, czy wolisz być na widowni, czy na scenie, czy chętniej się wzruszasz, czy śmiejesz - LUB/LAB jest dla Ciebie. Zapraszamy dzieci i rodziców, młodzież, osoby dorosłe, seniorów, edukatorów i artystów z różnych środowisk. Chcemy wspólnie stworzyć miejsce, w którym spotykają się ludzie, dla których teatr jest interesującym medium.

 

W stolicy jest wiele teatrów, ale brakuje miejsca poświęconego edukacji teatralnej. Miejsca, w którym spotykają się widzowie, żeby dyskutować, aktorzy, żeby doskonalić swój warsztat, amatorzy, żeby poprzez teatr wyrazić siebie. To LUB/LAB - wyjątkowy punkt na teatralnej mapie Warszawy, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Pedagogów Teatru i Stowarzyszenia Sztuka Nowa. Nasza siedziba mieści się na Lubelskiej 30/32, ale żeby działać, musimy ją wyremontować!

 

 

 

Chcemy:

  • stworzyć miejsce do wspólnego działania dla dzieci i rodziców, młodzieży, dorosłych, seniorów, edukatorów i artystów z różnych środowisk,

  • skupiać ludzi, którym zależy na propagowaniu metod pracy za pomocą edukacji teatralnej, metod, które pozwalają każdemu na wyrażanie siebie, na własne działanie, na rozwój bez gotowych schematów,

  • stworzyć przestrzeń do rozwoju edukacji teatralnej w praktyce,

  • być zapleczem edukatorów teatralnych w instytucjach kultury i niezależnych organizacjach pozarządowych.

 

 

 

WSPARCIE od Was przeznaczymy na:

Za 16 000 zł wyremontujemy przestrzeń warsztatową:

 

  • wyburzymy dwie ściany
  • wyrównamy podłogi oraz zakupimy wykładzinę
  • zamontujemy oświetlenie i instalację elektryczną
  • pomalujemy pozostałe ściany
  • kupimy i zamontujemy drzwi wejściowe
  • stworzymy plan architektoniczny remontu

Za 20 000 zł wyremontujemy również przestrzeń biurową

Za 25 000 zł dodatkowo wyposażymy LUB/LAB w meble oraz inne przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania i kupimy materiały warsztatowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUB/LAB mieści przy ul. Lubelskiej 30/32 w Warszawie. Dawniej była tu serwerownia straży miejskiej. Planujemy zburzenie ścianek działowych, aby stworzyć miejsce do pracy warsztatowej, musimy też pomalować ściany, położyć podłogę i przebudować instalację elektryczną.

 

 

  

 

 

W wyremontowanym LUB/LABIE - za darmo lub za niewielką opłatą - będzie można wziąć udział w następujących zajęciach teatralnych:

 

Forum Pedagogów Teatru – spotkania edukatorów teatralnych z całej Polski, pracujących w teatrach instytucjonalnych, domach kultury, szkołach czy organizacjach pozarządowych są okazją do wymiany, dzielenia się pomysłami, dobrymi praktykami, metodami warsztatowymi. To inkubator wielu przyszłych projektów edukacji teatralnej!

 

 

Ostry Dyżur Teatralny – weekendowy cykl warsztatów dla nauczycieli, podczas którego chętni pedagodzy będą mogli zapoznać się z podstawami aktywnego języka teatralnego i metod pedagogiki teatralnej, które mogą im posłużyć do pracy z młodzieżą.

 

 

NieLETNI krytycy –spotkania dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W ramach projektu dzieci oglądają wybrane spektakle teatralne, które służą im do pracy warsztatowej wokół tematyki i formy przedstawienia.

 

 

Teatralna Grupa Gimnazjalna – spotkania teatralne młodzieży, które kończą się pokazem spektaklu. Praca odbywa się metodami pedagogiki teatru.

 

 

Warsztaty teatralne „W poszukiwaniu tożsamości” – warsztaty dla młodzieży ze szkół średnich z dzielnicy Praga Południe, mające na celu przybliżenie tradycji kultury polskiej i europejskiej oraz pobudzenie otwartej dyskusji na temat społeczeństwa obywatelskiego.

 

 

Grupa teatru fizycznego dla dorosłych –zajęcia dla osób, które chcą zadbać o rozwój artystyczny i fizyczny, pogłębić wiedzę praktyczną na temat teatru fizycznego.

 

 

Seniorzy w LUB/LABIE – performatywne spotkania dla osób starszych, które mają potrzebę działania w grupie teatralnej. Spotkania wokół rozmaitych form teatru współczesnego.

 

 

Podaj dalej – innowacyjny projekt teatralnej edukacji kulturalnej realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa i Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, dający możliwość spotkania grup młodzieżowych (15-19 lat) uczestniczących w stałych zajęciach teatralnych na terenie Warszawy. Grupy te prowadzone są różnymi technikami artystycznymi przez instruktorów i animatorów warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych.

 

 

Taneczne zanurzenia –warsztaty dla młodzieży i dorosłych prowadzone techniką tańca Kontakt & Improwizacja. To przyglądanie się ciału i jego zasadom działania, spotkanie ciała wraz z jego metamorfozami, ciała z jego ścieżkami zmian.

 

 

Poranne treningi aktorskie – spotkania dla aktorów, performerów, instruktorów teatralnych, animatorów kultury – osób, które pracują z ciałem i dla których działania fizyczne są narzędziem w codziennej pracy. Treningi to nie tylko poranne rozgrzewki przygotowujące do aktywności w ciągu dnia, ale również okazja do wymiany technik i ćwiczeń między uczestnikami. 

 

 

Performeria Warszawy. Poligon doświadczeń – regularne spotkania kolektywu Performeria Warszawy i wszystkich, którzy chcą współtworzyć nowe akcje. Prace kolektywu dotyczą przede wszystkim miasta, wychodzą w przestrzeń publiczną i są nastawione na żywe spotkanie z widzem. Ważnym elementem działań jest kontakt ze społecznością lokalną. Poza pracą artystyczną kolektyw włącza się w działania edukacyjne prowadząc warsztaty performance dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Stowarzyszenie promuje ideę pedagogiki teatru, realizując jej założenia w praktyce i budując na różne sposoby przestrzeń współpracy pomiędzy artystami a widownią, ze szczególnym uwzględnieniem teatrów i szkół. Wspiera artystów teatru pracujących z amatorami, nauczycieli prowadzących grupy teatralne. Stowarzyszenie powstało w 2010 r, wyłaniając się z projektu TISZ ANEX, zorganizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Projekty:

„Teatr.CTRL +V” – warsztaty do spektakli dla nauczycieli i gimnazjalistów w małych miejscowościach

„Teatralne Spięcie” – budowanie współpracy między teatrami a lokalnymi szkołami

„Ja jestem ja” – produkcja spektaklu Teatru 21 i warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnych oraz pedagogów przedszkolnych

 

SPT współpracuje m.in. z: TR Warszawa, Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera, Teatrem Studio w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego, Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”.

 

www.pedagodzyteatru.org

 

 

Stowarzyszenie Sztuka  Nowa

Stowarzyszenia wspiera wartościowe działania i zjawiska artystyczne w Polsce i za granicą – przedsięwzięcia na najwyższym poziomie, które kreują nowe jakości w sztuce i inicjują dialog społeczny. W ramach działalności Stowarzyszenia są kontunuowane badania nad techniką aktorską teatru fizycznego – młodzi artyści eksperymentują z nowymi mediami, tworzą nowatorskie choreografie czy wykorzystują różnorodne techniki pracy z ciałem. Stowarzyszenie prowadzi również szeroką działalność edukacyjną - m.in. w poprzez warsztaty i projekty badawcze prowadzone w kraju i za granicą takie jak “W poszukiwaniu tożsamości”, “PODAJ DALEJ”, “Gdyby to była moja ulica”.

 

Stowarzyszenie zostało założone w 2007 roku. Jego inicjatorem i liderem jest Dawid Żakowski.

 

Stowarzyszenie współpracuje m.in. z: Muzeum Historii Żydów Polskich, Instytutem im. Jerzego  Grotowskiego, Centre MJC La Paillette/Théâtre z Rennes, The Working Party z Berlina, Centre of Performing Arts MITOS z Cypru.

 

www.sztukanowa.pl

 

 

 

 

Przygotowaliśmy nagrody dla wspierających:

 

Torby LUB/LAB, rozmiar 45 x 45 x 8 cm. Torby wykonane zostały przez członków SPT i SN

 

 

 

Bransoletki z kabla pochodzącego z serwerowni

 

 

Skok na trampolinie

 

 

Suchary autorstwa Karoliny Witowskiej

 

Torby i worki od To Też Robot

 

Spacer performatywny po Warszawie

 

 

 

Poducha Teatru, który się wtrąca - od Teatru Powszechnego 

 

 

 

 

         

 

                    

 

            

 

 

 

 

 

                  

           

 

Media o Twoim projekcie:

Warszawa. Akcja crowdfundingowa dla Lub/Lab

www.e-teatr.pl | 2015-03-23

Stowarzyszenie Sztuka Nowa razem ze Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru chce stworzyć nowe teatralne miejsce w Warszawie poświęcone warsztatom i pracy laboratoryjnej. Miejsce będzie się mieściło przy Lubelskiej 30/32.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.03.2015 16:04