Dołącz do naszej społeczności!

Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Kategoria - Muzyka

101%

Postęp

3434 zł

Mamy już

Udany!

Status

O projekcie

Zróbmy to razem - wydajmy płytę całym Lord & the Liar z KŁAMCAMI

Kampania finansowania społecznościowego Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

W zimnej, zatęchłej i wilgotnej suterenie, podczas burzowej letniej nocy powstał pewnego rodzaju duet, przypieczętowany obietnicą, że każda ze stron będzie zajmować się swoją działalnością i nie będzie ingerować w pole drugiej, ale będą się nawzajem wspierać.

Tak powstał Lord & the Liar. Paulina - ma słoniowe uszy, ale posiada wspaniały talent do rozmawiania z ludźmi i organizowania. Paweł zaś - Suwalczanin, który miał trudne życie, dziesiątki historii w głowie,  wiecznie roztargnione myśli, z których tworzy piosenki.

Razem postanowili powołać do życia projekt "Lord & the Liar".
Pan i Kłamca.

Dwa przeciwieństwa, które przeplatają się tworząc osobowość tej dwójki.

Kampania finansowania społecznościowego Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

fot:Kate Kasia // http://petitekate.tumblr.com/
Od 2013 roku działo się dużo- Paweł samodzielnie nagrał i wydał swój pierwszy album "Thrill-seekers, Pubcrawlers & Shoplifters".

Zbiórka Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Lord & the Liar zagrał dziesiątki koncertów w najdziwniejszych miejscach i przeróżnych kombinacjach. Od solowego koncertu na pokazie mody w stolicy Chorwacji, po dziewięcioosobowy skład na poznańskich Kontenerach. Przejechaliśmy Polskę od Krakowa do Suwałk, grając dla tłumów, a czasami dla pustej sali. Byliśmy wielbieni i przeganiani. Od festiwalu Halfway/ W Połowie Drogi, do koncertu w brzeskim centrum handlowym.

Przez ten czas Paweł grał z różnymi muzykami u boku - od saksofonu, przez elektroniczne perkusje, na fortepianach kończąc. Jednak od dłuższego czasu na scenie występuje z trójką muzyków, z którymi utwory Lord & the Liar zabierają słuchaczy w opowieści pełne strachu, złudzeń i humoru noir. Dźwięki gitar, elektroniki, trąb, dzwonków,  perkusji i akordeonu przyrównywane są do koncertów Nicka Cave, Toma Waitsa, czy też Morphine, a teksty Pawła przywołują historię, których nie powstydziliby się najlepsi story-tellerzy. Ta trójka to nadworni KŁAMCY.

Po wielu namysłach Paweł doszedł do wniosku, że czas najwyższy zebrać się do działania, uporządkować szalone pomysły i poprosić Was o pomoc!

Od tego czasu wiele się zmieniło - powstały nowe pomysły, poznaliśmy nowych ludzi, zwątpiliśmy w wiele dróg i uwierzyliśmy w kilka cudów. Dlatego teraz pragniemy nagrać nowy album, w którym  razem uczestniczyć będą:

 Lord & the Liar

Paweł Swiernalis (wokal, gitary, klawisze, elektronika, akordeon) - nonszalancki arogant, opisujący swoją walkę z codziennością, wyjętą z zadymionych barów, przegranych ludzi i nocnych historii. Twórca tekstów i muzyki, one-man-band.

Projekt Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

fot: Anna Wiśniewska

Zbiórka Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Wojciech Dopierała (gitara basowa) - spec od majsterkowania, elektroniki i mechaniki! Naczelny naprawiacz aut i wszystkiego, czego nie da się naprawić taśmą klejącą lub kropelką! Wojtek lubi słuchać jazzu,funky i dobrze wyglądać. Na co dzień miłośnik kotów.

Kampania crowdfundingowa Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

foto: Monika Chmielarz

Kuba Pięta (gitara elektryczna, ukulele) - ten młody gentleman zakochany w kulturze anglosaskiej, trenuje JUDO, śpiewa w swoim zespole RAVEN, w głębi duszy jest metalowcem, który próbuje grać jazz. Ponadto Kuba w każdym stanie (zarówno geograficznym jak i procentowym) potrafi doskonale obsłużyć salę wypełnioną setką osób.

Zbiórka Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

 fot:wronaart

Adam Fordon (perkusjonalia, bębny, dzwonki chromatyczne) - ten lumberseksualny młodzieniec jest perkusistą siedemnastu projektów muzycznych, nauczycielem gry na perkusji i posiadaczem niezliczonej ilości bębnów. Ciągle rzuca palenie.

Projekt Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

foto: Wojtasiak Fotografuje

 Tak wygląda skład Lord & the Liar + Kłamcy, który odwiedza co jakiś czas większe i mniejsze miejscowości naszego kraju, ze swoim grającym orszakiem. Ten właśnie skład przy Waszej pomocy zamknie się w studiu i nagra materiał, który od dłuższego czasu czeka na nagranie! Na płycie pojawią się również goście z dodatkowymi instrumentami, takimi  jak skrzypce i kontrabas i saksofon, a także wiele innych przedmiotów wydających z siebie dźwięki. Wszystko zależy od Was!

Kampania crowdfundingowa Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

 fot: Paulina Jarysz

Tak, zależy od Was, bo to do Was się zwracamy z prośbą o pomoc. Chcemy zrobić tak świetne nagrywki, tak dobrą płytę, aby następnym razem móc się do Was uśmiechnąć na półce dużej wytwórni w sklepie.

Projekt Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Chcemy nagrać wszystko profesjonalnie, w studiu, z miksem i masteringiem z prawdziwego zdarzenia. Będziemy potrzebować pieniędzy na:

 • nagranie ośmiu utworów z pełnym instrumentarium
 • czas w studiu - nie chcemy się spieszyć i zrobić to pobieżnie
 • wykonanie miksu - tak, aby wszystko brzmiało spójnie,a poziomy poszczególnych instrumentów były ładnie wyrównane
 • mastering - aby nadać ostateczny szlif nagranym utworom,
 • piękne okładki płyt - abyśmy nie musieli nocami wycinać z papieru i kleić wszystkiego, łącznie z dłońmi, tylko zamówić je w drukarni i mieć już gotowe na start
 • płyty z grafiką/zdjęciem - nie będziemy kupować CD-rów w kiosku i ozdabiać mazakami :)
 • wytłoczenie płyt - aby materiał ze studia mógł znaleźć się na płycie
 • dystrybucja - nie liczymy na wielkie sieci sklepów i publisherów - hodujemy własne gołębie pocztowe, które przylecą do Was z przesyłkami, wykorzystujemy serwisy streamingowe jak np. Spotify
 • prowizja dla portalu PolakPotrafi.pl

Zastanawiacie się co chcemy nagrać? To materiał, który aranżujemy razem od dłuższego czasu. Niektóre utwory wykonujemy na koncertach, inne tylko w sali prób.  Część z nich mogliście już usłyszeć na żywo, na przykład na koncercie w Radiu Merkurym:

 

Projekt Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę! 

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc - pomóżcie nam spełnić swoje marzenia i dotrzeć z naszą muzyką jak najdalej się da! Zostańcie mecenasami tego projektu! Jeżeli uzbieramy ponad 100% kwoty możecie liczyć na:

 • 3399 zł - nagramy płytę i wydamy ją w wersji fizycznej i poślemy do Was!
 • 3700 zł - zorganizujemy specjalny, dziękczynny koncert w Poznaniu, z darmowym wstępem i poczęstunkiem dla każdego, a także loterią dla osób, które nas wsparły!
 • 4299 zł - nagramy teledysk do jednego utworu z płyty i kupimy szampana!

 Kampania finansowania społecznościowego Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Za Waszą pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oferujemy Wam szereg ciekawych nagród, których nie zdobędziecie nigdzie indziej :) Możecie przedpremierowo otrzymać owoc naszej pracy - płytę, zamówić sobie elektroniczne single, zapewnić imprezę na backstage'u z całym zespołem, czy też spędzić wieczór z wybraną osobą! Mało? Obudźcie w sobie geny hazardzisty i zamówcie tajemniczą nagrodę, lub zafundujcie sobie przejażdżkę autem i odsłuch płyty, jako pierwsi! Zachęcamy do wspierania naszego projektu :)

Zbiórka Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Dlaczego crowdfounding?

 Chcemy dać Wam szanse wcielenia się w rolę mecenasa sztuki, który dzięki swojej decyzji udzieli odpowiedzi na pytanie - czy warto? Jesteśmy przekonanii, że tak, jednak to Wy podejmiecie ostateczną decyzję! Dajemy Wam do wyboru szereg nagród - od tych z symbolicznymi nagrodami, po te poważne. Nie stać nas na zebranie tej kwoty przez nas samych. Jesteśmy muzykami, nie mamy talentów, jakimi obdarzeni są bankierzy i ekonomiści ;) Dlatego prosimy Was o pomoc!

 Kampania finansowania społecznościowego Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Więcej informacji o nas znajdziecie tutaj:

Wierzymy, że dzięki Wam się to uda!

Paulina, Paweł, Wojtek, Kuba i Adam i reszta muzyków.

Oprawa graficzna: Grzegorz Kamiński Video: Grzegorz Sadowski

 

 Patroni medialni:

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Kampania crowdfundingowa Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

Niebywałe Suwałki

Zbiórka Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pomóż Lord & the Liar wydać płytę

musicis.pl | 2015-06-11


Orientujący się wśród młodych zespołów polskiej sceny alternatywnej z pewnością słyszeli o Lord & the Liar. Paweł Swiernalis ze swoim projektem występował chociażby podczas tegorocznego Spring Break’a, a o jego pozostałych muzycznych dokonaniach mogliście parokrotnie przeczytać na łamach naszego portalu.

61

Wspierających

3434 zł

Z całkowitej kwoty 3399 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 16.07.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3 zł lub więcej!

Paweł zadzwoni do Ciebie na wybrany numer i opowie niezwykle świetny dowcip!

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Podziękowanie telefoniczne, będziemy dzwonić i dziękować!

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 6 zł lub więcej!

Podziękujemy Tobie na Facebooku i zadedykujemy ulubiony kawałek!

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 8 zł lub więcej!

Przedpremierowo - 2 utwory z nowej płyty w wersji elektronicznej + podziękowania na Facebooku!

We'll send you our two brand new song, before they're released + greetings on FB

1 Wspierający
Pozostało: 95 z 100

Nagroda za 12 zł lub więcej!

Magnes na lodówkę + naklejka + podziękowania telefoniczne!

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!

Album "Thrill-seekers, Pubcrawlers & Shoplifters" w formacie wave/mp3!

My first LP in digital format.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 19 zł lub więcej!

Dla niecierpliwych - pierwsza płyta, nagrywana solo przez Pawła - ale z podpisami całej bandy!

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Premierowo - nowy album w wersji cyfrowej, tuż po nagraniu!

6 Wspierających
Pozostało: 491 z 500

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Świeżutka jak szczypiorek w maju - nowa płyta - PRZEDPREMIERIOWO, tuż po nagraniu!

9 Wspierających
Pozostało: 15 z 20

Nagroda za 40 zł lub więcej!

Personalizowana płyta w ręcznie robionej okładce techniką kolażu, tak jak limitowane dwie edycje na Halfway Festival i Spring Break Showcase :)

5 Wspierających
Pozostało: 12 z 15

Nagroda za 49 zł lub więcej!

PAKIET HAZARDZISTY!

Lubicie ryzyko? My kochamy. Dlatego oferujemy Wam specjalną, tajemniczą nagrodę. Czym ona będzie - dowiecie się po zakończeniu akcji.
Ilość ściśle limitowana - bądź pewien, że znajdziesz się wśród wybranych!

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Zawsze zżerała Cię ciekawość jak to jest grać koncerty? Zafunduj sobie wejście na próbę dźwięku i wstęp na backstage po koncercie w wybranym mieście! Spędź cały wieczór z muzykami.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 60 zł lub więcej!

Kolacja/wyjście na piwo z Pauliną/Pawłem/Wojtkiem/Kubą lub Adamem! Podczas takiego spotkania możesz dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy :)

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Pakiet KŁAMCY II - OSTATNIA SZANSA

Wydaje Ci się, że umiesz grać lub śpiewać?
Dograj się do jednego z powstających utworów i twórz historię razem z nami. Nagramy Twoją ścieżkę, która znajdzie się na oficjalnym wydawnictwie!

Płytę dostaniesz jako prezent :)

2 Wspierających
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Pakiet KŁAMCY!

Wydaje Ci się, że umiesz grać lub śpiewać?
Dograj się do jednego z powstających utworów i twórz historię razem z nami. Nagramy Twoją ścieżkę, która znajdzie się na oficjalnym wydawnictwie!

Płytę dostaniesz jako prezent :)

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

PAKIET EASY RIDER!

Zaprosimy Cię na odsłuch nowej płyty w naszym zespołowym aucie, podczas podróży ulicami miasta! Otrzymasz tę płytę w wersji fizycznej i spędzisz z nami prawie godzinę w naszym aucie!

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

PAKIET FANA!

Otrzymasz przedpremierowo wersję fizyczną albumu + naklejki, magnes na lodówkę + plakat z autografami + wejściówkę na koncert w wybranym mieście! Na dodatek zadzwonimy do Ciebie i podziękujemy Ci za wsparcie!

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 120 zł lub więcej!

PAKIET FANATYKA!

Otrzymasz pierwszy album "Thrill-seekers, Pubcrawlers & Shoplifters" + Nowy Album w wersji fizycznej + naklejki, magnes na lodówkę + plakat z autografami + 2 wejściówki na wybrany koncert!

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 400 zł lub więcej!

Solowy koncert Pawła w dowolnym miejscu w Polsce! Musicie zapewnić tylko minimalne nagłośnienie a Paweł chętnie przyjedzie zagrać i zaśpiewać swoje opowieści. + Wszystkie gadżety z autografami!

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 700 zł lub więcej!

PAKIET MECENASA!

Otrzymasz przedpremierowo wersję fizyczną albumu + naklejki, magnes na lodówkę + plakat z autografami + wejściówkę na koncert w wybranym mieście! Na dodatek zadzwonimy do Ciebie i podziękujemy Ci za wsparcie!

Dodatkowo umieścimy Twoje logo, rysunek, tekst na opakowaniu płyty/w książeczce płyty! Daj się zapamiętać światu na stałe!

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 900 zł lub więcej!

Koncert Lord & the Liar z KŁAMCAMI w dowolnym miejscu w Polsce! Musicie tylko zapewnić nagłośnienie, a chłopcy przyjadą do Was, aby zagrać Wam swoje utwory. + wszystkie gadżety z autografami!

0 Wspierających

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: