Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

lordtheliar

lordtheliar

Poznań

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3434 PLN z 3399 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2015.

Zróbmy to razem - LORD & THE LIAR nagrywa płytę!

O projekcie

Zróbmy to razem - wydajmy płytę całym Lord & the Liar z KŁAMCAMI

W zimnej, zatęchłej i wilgotnej suterenie, podczas burzowej letniej nocy powstał pewnego rodzaju duet, przypieczętowany obietnicą, że każda ze stron będzie zajmować się swoją działalnością i nie będzie ingerować w pole drugiej, ale będą się nawzajem wspierać.

Tak powstał Lord & the Liar. Paulina - ma słoniowe uszy, ale posiada wspaniały talent do rozmawiania z ludźmi i organizowania. Paweł zaś - Suwalczanin, który miał trudne życie, dziesiątki historii w głowie,  wiecznie roztargnione myśli, z których tworzy piosenki.

Razem postanowili powołać do życia projekt "Lord & the Liar".
Pan i Kłamca.

Dwa przeciwieństwa, które przeplatają się tworząc osobowość tej dwójki.

fot:Kate Kasia // http://petitekate.tumblr.com/
Od 2013 roku działo się dużo- Paweł samodzielnie nagrał i wydał swój pierwszy album "Thrill-seekers, Pubcrawlers & Shoplifters".

Lord & the Liar zagrał dziesiątki koncertów w najdziwniejszych miejscach i przeróżnych kombinacjach. Od solowego koncertu na pokazie mody w stolicy Chorwacji, po dziewięcioosobowy skład na poznańskich Kontenerach. Przejechaliśmy Polskę od Krakowa do Suwałk, grając dla tłumów, a czasami dla pustej sali. Byliśmy wielbieni i przeganiani. Od festiwalu Halfway/ W Połowie Drogi, do koncertu w brzeskim centrum handlowym.

Przez ten czas Paweł grał z różnymi muzykami u boku - od saksofonu, przez elektroniczne perkusje, na fortepianach kończąc. Jednak od dłuższego czasu na scenie występuje z trójką muzyków, z którymi utwory Lord & the Liar zabierają słuchaczy w opowieści pełne strachu, złudzeń i humoru noir. Dźwięki gitar, elektroniki, trąb, dzwonków,  perkusji i akordeonu przyrównywane są do koncertów Nicka Cave, Toma Waitsa, czy też Morphine, a teksty Pawła przywołują historię, których nie powstydziliby się najlepsi story-tellerzy. Ta trójka to nadworni KŁAMCY.

Po wielu namysłach Paweł doszedł do wniosku, że czas najwyższy zebrać się do działania, uporządkować szalone pomysły i poprosić Was o pomoc!

Od tego czasu wiele się zmieniło - powstały nowe pomysły, poznaliśmy nowych ludzi, zwątpiliśmy w wiele dróg i uwierzyliśmy w kilka cudów. Dlatego teraz pragniemy nagrać nowy album, w którym  razem uczestniczyć będą:

 Lord & the Liar

Paweł Swiernalis (wokal, gitary, klawisze, elektronika, akordeon) - nonszalancki arogant, opisujący swoją walkę z codziennością, wyjętą z zadymionych barów, przegranych ludzi i nocnych historii. Twórca tekstów i muzyki, one-man-band.

fot: Anna Wiśniewska

Wojciech Dopierała (gitara basowa) - spec od majsterkowania, elektroniki i mechaniki! Naczelny naprawiacz aut i wszystkiego, czego nie da się naprawić taśmą klejącą lub kropelką! Wojtek lubi słuchać jazzu,funky i dobrze wyglądać. Na co dzień miłośnik kotów.

foto: Monika Chmielarz

Kuba Pięta (gitara elektryczna, ukulele) - ten młody gentleman zakochany w kulturze anglosaskiej, trenuje JUDO, śpiewa w swoim zespole RAVEN, w głębi duszy jest metalowcem, który próbuje grać jazz. Ponadto Kuba w każdym stanie (zarówno geograficznym jak i procentowym) potrafi doskonale obsłużyć salę wypełnioną setką osób.

 fot:wronaart

Adam Fordon (perkusjonalia, bębny, dzwonki chromatyczne) - ten lumberseksualny młodzieniec jest perkusistą siedemnastu projektów muzycznych, nauczycielem gry na perkusji i posiadaczem niezliczonej ilości bębnów. Ciągle rzuca palenie.

foto: Wojtasiak Fotografuje

 Tak wygląda skład Lord & the Liar + Kłamcy, który odwiedza co jakiś czas większe i mniejsze miejscowości naszego kraju, ze swoim grającym orszakiem. Ten właśnie skład przy Waszej pomocy zamknie się w studiu i nagra materiał, który od dłuższego czasu czeka na nagranie! Na płycie pojawią się również goście z dodatkowymi instrumentami, takimi  jak skrzypce i kontrabas i saksofon, a także wiele innych przedmiotów wydających z siebie dźwięki. Wszystko zależy od Was!

 fot: Paulina Jarysz

Tak, zależy od Was, bo to do Was się zwracamy z prośbą o pomoc. Chcemy zrobić tak świetne nagrywki, tak dobrą płytę, aby następnym razem móc się do Was uśmiechnąć na półce dużej wytwórni w sklepie.

Chcemy nagrać wszystko profesjonalnie, w studiu, z miksem i masteringiem z prawdziwego zdarzenia. Będziemy potrzebować pieniędzy na:

 • nagranie ośmiu utworów z pełnym instrumentarium
 • czas w studiu - nie chcemy się spieszyć i zrobić to pobieżnie
 • wykonanie miksu - tak, aby wszystko brzmiało spójnie,a poziomy poszczególnych instrumentów były ładnie wyrównane
 • mastering - aby nadać ostateczny szlif nagranym utworom,
 • piękne okładki płyt - abyśmy nie musieli nocami wycinać z papieru i kleić wszystkiego, łącznie z dłońmi, tylko zamówić je w drukarni i mieć już gotowe na start
 • płyty z grafiką/zdjęciem - nie będziemy kupować CD-rów w kiosku i ozdabiać mazakami :)
 • wytłoczenie płyt - aby materiał ze studia mógł znaleźć się na płycie
 • dystrybucja - nie liczymy na wielkie sieci sklepów i publisherów - hodujemy własne gołębie pocztowe, które przylecą do Was z przesyłkami, wykorzystujemy serwisy streamingowe jak np. Spotify
 • prowizja dla portalu PolakPotrafi.pl

Zastanawiacie się co chcemy nagrać? To materiał, który aranżujemy razem od dłuższego czasu. Niektóre utwory wykonujemy na koncertach, inne tylko w sali prób.  Część z nich mogliście już usłyszeć na żywo, na przykład na koncercie w Radiu Merkurym:

 

 

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc - pomóżcie nam spełnić swoje marzenia i dotrzeć z naszą muzyką jak najdalej się da! Zostańcie mecenasami tego projektu! Jeżeli uzbieramy ponad 100% kwoty możecie liczyć na:

 • 3399 zł - nagramy płytę i wydamy ją w wersji fizycznej i poślemy do Was!
 • 3700 zł - zorganizujemy specjalny, dziękczynny koncert w Poznaniu, z darmowym wstępem i poczęstunkiem dla każdego, a także loterią dla osób, które nas wsparły!
 • 4299 zł - nagramy teledysk do jednego utworu z płyty i kupimy szampana!

 

Za Waszą pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oferujemy Wam szereg ciekawych nagród, których nie zdobędziecie nigdzie indziej :) Możecie przedpremierowo otrzymać owoc naszej pracy - płytę, zamówić sobie elektroniczne single, zapewnić imprezę na backstage'u z całym zespołem, czy też spędzić wieczór z wybraną osobą! Mało? Obudźcie w sobie geny hazardzisty i zamówcie tajemniczą nagrodę, lub zafundujcie sobie przejażdżkę autem i odsłuch płyty, jako pierwsi! Zachęcamy do wspierania naszego projektu :)

Dlaczego crowdfounding?

 Chcemy dać Wam szanse wcielenia się w rolę mecenasa sztuki, który dzięki swojej decyzji udzieli odpowiedzi na pytanie - czy warto? Jesteśmy przekonanii, że tak, jednak to Wy podejmiecie ostateczną decyzję! Dajemy Wam do wyboru szereg nagród - od tych z symbolicznymi nagrodami, po te poważne. Nie stać nas na zebranie tej kwoty przez nas samych. Jesteśmy muzykami, nie mamy talentów, jakimi obdarzeni są bankierzy i ekonomiści ;) Dlatego prosimy Was o pomoc!

 

Więcej informacji o nas znajdziecie tutaj:

Wierzymy, że dzięki Wam się to uda!

Paulina, Paweł, Wojtek, Kuba i Adam i reszta muzyków.

Oprawa graficzna: Grzegorz Kamiński Video: Grzegorz Sadowski

 

 Patroni medialni:

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Niebywałe Suwałki

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pomóż Lord & the Liar wydać płytę

musicis.pl | 2015-06-11

Orientujący się wśród młodych zespołów polskiej sceny alternatywnej z pewnością słyszeli o Lord & the Liar. Paweł Swiernalis ze swoim projektem występował chociażby podczas tegorocznego Spring Break’a, a o jego pozostałych muzycznych dokonaniach mogliście parokrotnie przeczytać na łamach naszego portalu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.07.2015 18:06