Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Wyka

Paweł Wyka

Rzeszów, Polska

Rocznik 94, aktualnie studiuję i pracuję. Lubię nowe wyzwania, rozwiązywanie problemów, szukanie kreatywnych rozwiązań. Staram się wykonywać każdą rzecz najlepiej jak potrafię. Poprzez swoją pracę chcę pomagać innym i sprawiać, żeby świat choć trochę był lepszy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

161 PLN z 9900 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2017.

Linoo notebooks - zeszyty z wymiennymi kartkami

O projekcie

Cześć!

Cel projektu

Celem naszego projektu jest rozpoczęcie produkcji i wprowadzenie na rynek nowego rodzaju zeszytu, z wymiennymi kartkami oraz ekologicznymi okładkami. Dzięki niemu bedzie można zamienić kilka zwykłych zeszytów na jeden, oszczedzając przy tym miejsce w plecaku. Dodatkowo zakup jednego będzie tańszy od zakupu kilku zeszytów.

O projekcie

Na pewno korzystacie lub korzystaliście w szkole, na studiach lub w pracy z przeróżnych zeszytów. Jak większość kupiliście ich kilka, do różnych przedmiotów. W ciągu roku często okazywało się, że niektóre zeszyty nie mają wystarczająco miejsca na wszystkie notatki, trzeba było dokupić kolejne lub wkładać dodatkowe kartki. Z drugiej strony zeszyty do mniej ważnych przedmiotów często nie zostały zapisane nawet do połowy. Coraz więcej osób, zwłaszcza na studiach zapisuje notatki z różnych przedmiotów do jednego zeszytu. Nie wymaga to dźwigania kilku zeszytów, a ponadto notatki z różnych przedmiotów są zawsze pod ręką. Ogromną wadą jest jednak to, że ilość kartek przeznaczonych na dany przedmiot szybko się kończy. Można korzystać również z segregatora i luźnych kartek – choć nie jest to już tak wygodne jak zwykły zeszyt.

Te wszystkie problemy skłoniły nas do połączenia zalet zwykłego zeszytu i segregatora oraz stworzenia unikalnego zeszytu - Linoo. Jest to zeszyt - poręczny, wygodny jak zwykłe kołonotatniki, posiada jednak specjalne otwierane kółeczka, które umożliwiają – podobnie jak w segregatorze wyjmowanie, wkładanie dowolnej ilości kartek.

Istnieją podobne rozwiązania za granicą, są popularne zwłaszcza w UK i Francji. Są jednak bardzo drogie, kosztują około 14-15 funtów. 

Co wyróżnia zeszyt Linoo?

  • zeszyt posiada twarde, ekologiczne, estetyczne okładki
  • kartki z zeszytu można dowolnie wyjmować, wkładać, zamieniać, tak jak w segregatorze
  • dzięki przekładkom jeden zeszyt zastąpi kilka zwykłych - jeden zeszyt będzię tańszy i lżejszy
  • wyjęte kartki można łatwo zeskanować i zadrukować
  • można wyjąć i pożyczyć koleżance lub koledze konkretne strony z notatkami, bez potrzeby pożyczania całego zeszytu
  • wygodnie się rozkłada 

Budżet

Na budżet 9,9 tys. zł składa się przede wszystkim koszt zamówienia potrzebnych materiałów do produkcji (okładek, kartek, przekładek) - aby produkcja była opłacalna musimy zrealizować duże zamówienie na kilka tysięcy sztuk. Ponadto przewidzieliśmy w kosztach zbudowanie strony internetowej ze sklepem internetowym, niewielki marketing oraz koszt różnych formalności.

Dlaczego crowdfunding?

Chcemy podzielić się ideą korzystania z jednego funkcjonalnego zeszytu z innymi. Uznaliśmy, że projekt na Polakpotrafi.pl będzie świętną do tego okazją, która dodatkowo pozwoli zebrać fundusze na jego realizację. Jeśli zbierzemy odpowiednią ilość funduszy będziemy mogli zamówić potrzebne do produkcji materiały (muszą to być duże zamówienia, pojedyńcze są bardzo drogie). Nasz projekt tutaj będzie sprawdzeniem czy podobnie jak my macie chęć ulepszenia tak prostej a jednocześnie potrzebnej rzeczy jaką jest zeszyt.

Jeśli masz dość dźwigania pustych kartek, szukania odpowiednich zeszytów, wydawania więcej na ich zakup zachęcamy do wsparcia naszego projektu!

Co w zamian?

Nagrody jakie przewidzieliśmy dla wspierających to przede wszystkim zeszyty Linoo. Dokładne informacje są rozpisane po prawej stronie. Przygotowaliśmy kilka pakietów, które różnią się ilością zeszytów - im jest ich więcej tym będzie taniej - głównie ze względu na wysyłkę. Dlatego zachęcamy do zamówienia zeszytów dla rodziny i znajomych. Wszystkie nagrody zawierają przesyłkę kurierem lub paczkomaty na terenie Polski. Każdy zeszyt ma nadrukowane podziękowanie za wsparcie projektu na Polakpotrafi.pl. Dodatkowe nagrody to konkretne imię/nick wydrukowany w podziękowaniu, a także możliwość wydrukowania dowolnej grafiki/tekstu na przedniej okładce.

Przygotowaliśmy kilka wzorów okładek.

Kolejne cele akcji

Na ten moment w ramach projektu przewidzieliśmy dodatkowe cele:

- 20 tys. zł – nowe elementy zwiększające funkcjonalność zeszytów – kartki z kalendarza, terminarza, dodanie nowych formatów zeszytów - A5 i poziome A4

 - 30 tys. zł – kreator zeszytów na stronie internetowej – umożliwi on bardzo łatwe spersonalizowanie własnego zeszytu. Będzie można dobrać dowolną grafikę na okładki, ilość i rodzaj kartek, przekładki oraz inne dodatkowe elementy zwiększające funkcjonalność zeszytu.

Zespół

Nasz zespół jest trzyosobowy, nad pomysłami pracujemy wspólnie, wspólnie też podejmujemy decyzje. Staramy się uzupełniać swoje kompetencje, pomagamy sobie w różnych dziedzinach, generalnie podział ról w projekcie wygląda następująco:

a) Paweł – student, zajmuje się sprawami formalnymi, koordynuje działania i rozwiązuje problemy.

b) Jarek – uczeń ostatniego roku szkoły średniej, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing. Zajmuje się przygotowaniem materiałów graficznych, filmów promocyjnych.

c) Konrad – odpowiedzialny za produkcję. Koncentruje się na szukaniu poddostawców, zamówieniach i liczeniu, ile to wszystko będzie kosztować. 

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy: kontakt@linoo.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu Linoo Notebooks na

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2017 22:10