Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zakątek Leśny

Zakątek Leśny

Kurabka

Gospodarstwo edukacyjno-rekreacyjne Leśny Zakątek będzie miejscem gdzie każdy, a zwłaszcza rodziny z dziećmi będą mogły spędzić czas przyjemnie i aktywnie, miejscem, gdzie możesz zasmakować klimatu spokojnej wsi, zapomnieć o pędzie życia codziennego i do którego będziesz chciał wracać.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2627 PLN z 264000 PLN

14 Wspierający

36 dni do zakończenia

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.05.2020.

Gospodarstwo edukacyjno-rekreacyjne Leśny Zakątek

O projekcie

 

 

Celem projektu jest utworzenie gospodarstwa edukacyjno-rekreacyjnego, miejsca z duszą, gdzie zarówno dorośli jak i dzieci będą mogli spędzić czas aktywnie, blisko natury i jednocześnie poznawać zwyczaje, tradycje i folklor dawnej polskiej wsi.

 

A wszystko to podczas kreatywnej zabawy  w niesamowitym miejscu!

 

Zebrane pieniądze wydamy na:

 

 •  toaleta z oczyszczalnią zlokalizowana pod lasem przy polu lawendowym

 

 • remont pomieszczeń stodoły - adaptacja na pracownię oraz budowa toalet

 

 • food truck

 

 • namiot imprezowy wraz z wyposażeniem gastronomicznym

 

 • baseny-brodziki dla dzieci wraz z natryskami 

 

 • tor gokartowy wraz z gokartami

 

 • ścieżka sensoryczna

 

 • tablice edukacyjne i tabliczki opisowe

 

 • tor SunTubingowy (tor oraz pontony)

 

 • wykonanie wagonów

 

 • leśny tor przeszkód

 

 • piknikowisko (koce, koce piknikowe, stoły, siedziska z bali, poduszki)

 

 • wykonanie ścieżki z desek drewnianych przez całość gospodarstwa

 

Gdy kwota wsparcia przekroczy potrzebną sumę, każdy grosik powyżej zamierzam przeznaczyć na drewniany dom, który w przyszłości stanie się pracownią i miejscem spotkań dla artystów i miłośników szeroko pojętej sztuki.

Miejscem gdzie każdy będzie mógł przyjść, tworzyć, słuchać lub oglądać, gdzie każdy zawsze będzie mile widziany.

 

Wspierając mój projekt współtworzysz miejsce dla siebie i swoich przyjaciół! Miejsce, w którym Ty oraz moi inni goście będą mogli odpocząć, zrelaksować się, zaczerpnąć  pozytywnej energii.

 

Ponadto pomagasz zachować pamięć o kulturze, zwyczajach dawnej polskiej wsi, budujesz przestrzeń inną niż wszystkie, które do tej pory znałeś.

 

Wspierając projekt pomagasz również spełnić moje wielkie marzenie, a ja w zamian chcę oddać Ci moją pasję i moją pracę, zarówno tutaj w moim gospodarstwie, do którego serdecznie zapraszam  jak również podczas przygotowywania dla Ciebie nagród w podziękowaniu za wsparcie.

 

 

 

Gospodarstwo zacznie działać w pierwszych dniach maja- jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.  Dzięki zebranym środkom będę uruchamiać kolejne części.

 

Jeśli zaś chodzi o nagrody za wsparcie projektu z uwagi na trudną sytuację w kraju postanowiliśmy, że:

WSZYTSKIE NAGRODY SA WAŻNE BEZTERMINOWO!!!

Wejściówki mogą być realizowane od momentu otwarcia, na bieżąco będę informować o postępach, na dole jest link do profilu na Facebooku, jest też adres bloga, na którym też na bieżąco można śledzić postęp prac nad projektem.

 

Sesje zdjęciowe również realizowane będą od maja. Na umówienie się na termin i sesję macie nieograniczony czas, tak więc spokojnie można wybrać dla siebie dogodny temat i termin zdjęć.

 

Warsztaty edukacyjne będą prowadzone najpóźniej od sierpnia 2020 i od tego momentu też zapraszam do realizowania nagród w postaci warsztatów.

 

Zapraszam Was na długi spacer po Leśnym Zakątku. Zróbcie sobie coś do picia bo do przejścia mamy ponad 2 km, usiądźcie wygodnie i zaczynamy.

 

 

 • Uprawa warzyw. To tutaj rośnie marchew, pietruszka, sałata a także truskawki, z których przyrządzamy nasze przepyszne domowe obiady.

 

 

 

 • Poletka edukacyjne- pola na których uprawiamy różne zboża: żyto, pszenica, pszenica durum, jęczmień, owies, proso, tatarka, rzepak, len, słoneczniki i kukurydza. Dojrzałe nasiona będziemy używać również na warsztatach tematycznych.

 

 • Poletka uprawne dla gości – niewielkie wydzielone fragmenty działki, które nasi goście mogą sobie uprawiać po swojemu: posiać własne warzywa, kwiatki, a może posadzić truskawki – tutaj liczymy na inicjatywę gości. Goście chętni spróbowania swoich sił jako rolnicy bądź ogrodnicy sami mogą wybrać co chcą posiać czy posadzić, następnie powinni dość często odwiedzać gospodarstwo, aby doglądać swoich upraw – należy je plewić, w zależności od tego co będzie tam rosło być może trzeba je przerwać, przyciąć lub podwiązać (oczywiście wszyscy mogą liczyć na wszelką pomoc z mojej strony), a po upływie potrzebnego dla danej rośliny czasu – zebrać swój plon.

 • Dzika łąka, która nie jest porośnięta trawą uprawną, lecz naturalnymi gatunkami różnorodnych traw i ziół. Rosną na niej również młode sosenki, które niebawem będą dawać przyjemny cień.

 • Kolejka, przewożąca dzieci po terenie gospodarstwa. Kolejka porusza się po małej pętli, położonej wśród traw i sosen, albo po wielkiej pętli ciągnącej się przez teren całego gospodarstwa. Lokomotywa jest w trakcie produkcji, będzie to autorski projekt.

 • SunTubing czyli tor do zjazdu na pontonach,  aby zjechać po niemal czterdziestometrowym torze należy najpierw wspiąć się na ponadczterometrową górkę.  Z górki wczesnym rankiem można obserwować pasące się na okolicznych polach stada saren i danieli. Górka jest już usypana, kiedy tylko pogoda pozwoli ruszam z utwardzeniem i umacnianiem brzegów.

 • Strefa wytchnienia Hamakowisko czyli relaks w lesie. Wiszące tam hamaki, huśtawki i wygodne siedziska, pozwolą wypocząć wśród szumu drzew.

 

 • Piaskownica położona częściowo w cieniu lasu, tuż obok Hamakowiska oraz brodzików dla najmłodszych gości. I piaskownica, i brodzik znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, aby umożliwić dzieciom zabawę zarówno w słońcu, jak i w cieniu, a rodzicom komfortowy odpoczynek i jednocześnie możliwość ciągłego obserwowania bawiących się pociech.

 

 • Leśny zakątek, gdzie tylko dziecięca fantazja stawia granice dla twórczej zabawy. Zagajnik otoczony jest gęstwiną krzewów, w których gniazda mają ptaki śpiewające. Stary kredens pamiętający ubiegły wiek i firany rozpięte pomiędzy drzewami pozwalają na kreatywną szaloną zabawę, a stos wiklinowych gałązek i drewniane skrzynki mogą w każdej chwili zamienić się w zamek, okręt piracki a nawet statek kosmiczny – ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia!

 

 • Łąka kwietna pełna motyli, ważek, pszczół, trzmieli i innych owadów zbierających nektar. Spacer wśród kwiatów jest niesamowitym przeżyciem.

 

 • Las książkowy. Tu też jest fantastyczne miejsce do odpoczynku: huśtawki, siedziska, stoliki, a na drzewach półki z książkami. Ten las zamieszkują też trzy jeże i sowa. Tuż za ogrodzeniem, gdzie kończy się las a zaczyna pole, bardzo często można spotkać pasące się sarny, a od czasu do czasu także spacerującego dumnie łosia.

 

 • Polana piknikowa, gdzie można rozłożyć koc, zjeść kanapki lub poleżeć wśród szumu drzew, śpiewu ptaków i zapachu… lawendy, bo tuż obok posadziliśmy kilka tysięcy sadzonek tej pięknej rośliny. Na piknikowej polanie będą także na stałe rozbite dwa namioty, które będą inspiracją dla dzieci przy wielu kreatywnych zabawach, pobudzają wyobraźnię i sprawiają im niezwykłą frajdę.

 

 • Pole lawendowe rozciąga się wzdłuż całej polany i łączy się z łąką kwietną. Ścieżka od tej strony poprowadzi nas wprost do hamakowego lasu, gdzie wejścia strzegą trzy sędziwe wierzby, których korony zamieszkane są przez mojego wieloletniego sąsiada dzięcioła Lucka, którego codziennie można tu spotkać.

 

 • Sad- młodziutki jeszcze bo posadzony dopiero jesienią z jabłoniową aleją, i mnóstwem drzew z odmian nieczęsto już uprawianych: jabłonie (papierówka, antonówka, kronselka, szara i złota reneta, malinówka), śliwy (węgierka), kilka odmian czereśni i brzoskwini. z których latem można jeść słodkie owoce.

 

 • Ognisko gdzie w długie, pogodne wieczory będzie można spędzić przyjemne chwile w świetle ciepłego ognia, przy rozmowach i śpiewach.

 

 • Brodziki z wodą dla najmłodszych. Baseny z niskim poziomem wody zlokalizowane w pobliżu piaskownicy i hamakowiska, pozwalające na swobodną zabawę nawet najmłodszym gościom, dając rodzicom możliwość wytchnienia w cieniu lasu.

 

 • Tor gokartowy i gokarty pozwalające starszym dzieciom posmakować uroków prowadzenia pojazdu, pozwalające w bezpieczny sposób na dobrą zabawę.

 

 • Ścieżka sensoryczna dająca dzieciom wiele frajdy a jednocześnie dostarczająca mnóstwa wrażeń zmysłowych, pomagająca ćwiczyć i wspomagać prawidłowy rozwój.

 

 • Food Truck- miejsce gdzie można zjeść domowy obiad przygotowany z najwyższą starannością z uprawianych w gospodarstwie warzyw.

 

 • Maszyny rolnicze , a z prawej stoją stare, nawet XIX-wieczne rolnicze narzędzia używane niegdyś na roli, których można dotknąć, obejrzeć i poczytać o nich, bo opisane są w sposób przystępny dla każdego.

 

 • Po terenie całego gospodarstwa poprowadzone są ścieżki edukacyjne, które w większości pokrywają się ze ścieżką spacerową. Spacerując można poznać wiele gatunków roślin, również tych zapomnianych, dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy o zwierzętach mieszkających w tych okolicach, zobaczyć dawne maszyny i urządzenia rolnicze, a także  zaznajomić się z łowickim folklorem i zwyczajami.

 

 

 

 

Mam na imię Monika. Jestem mamą, córką, siostrą, przyjaciółką, fotografem i ….rolnikiem. Urodziłam się i wychowałam na wsi. Uwielbiam malować, wycinać, kleić, szyć i czytać. Po skończeniu studiów wróciłam na wieś, kupiłam w cichej, niewielkiej wiosce stare siedlisko, które przez lata remontowałam, tworząc z niego nasz prawdziwy, ciepły, rodzinny dom. Przyjaciele i znajomi twierdzą, że jest to miejsce wyjątkowe i bardzo przyjazne, stąd też narodził się pomysł, aby dokupić więcej ziemi i stworzyć miejsce, które będzie mogło pomieścić znacznie więcej gości, które będzie przyjazne, ciepłe i wyjątkowe, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas, do którego będą tęsknić i chętnie wracać. Powstał więc pomysł realizacji agroturystycznego gospodarstwa edukacyjno-rekreacyjnego, Leśnego Zakątka.

 

Współtwórcy projektu

 

Moje dwie córki: Ania i Marysia.

Są dla mnie wielką inspiracją i skarbnicą pomysłów. Przyznać też muszę, że to na nich testuję wszystkie swoje pomysły i rozwiązania, ale możecie mi wierzyć, są tym zachwycone.

 

Moja mama, Henia, która wyśmienicie gotuje! Prawdziwie domowo, zdrowo i bardzo smacznie. Ona też ma największy wkład w uprawę warzyw. Jeśli nas odwiedzicie na pewno posmakujecie najlepszych pierogów w okolicy i z pewnością przyznacie mi rację.

 

Ciocia Zosia, którą los przywiał całkiem niedawno w nasze strony. Ona odpowiada za to, aby technicznie wszystko działało jak trzeba.

 

Po otwarciu bram Leśnego Zakątka będę tez musiała zatrudnić zewnętrznych pracowników, bo same na pewno nie damy rady ogarnąć wszystkiego, ale z pewnością postawię na ludzi, których dobrze znam i do których mam zaufanie.

 

Blog gospodarstwa Leśny Zakątek:

https://zakateklesny.travel.blog

 

Profil na Facebook:

https://www.facebook.com/lesny.zakatek.gospodarstwo.edukacyjne

 

Jako, że pracuję jako fotograf jestem obecna również tutaj:

 

Strona www:

http://zaczarowane-pudelko.pl

Profil na FB:

https://www.facebook.com/pudelko.zaczarowane

 Blog:

https://zaczarowanepudelko.wordpress.com

 

 

Musisz uzbroić się w cierpliwość: warsztaty tematyczne będą prowadzone w budynku stodoły, który wymaga jeszcze remontu. Zamierzamy rozpocząć zajęcia warsztatowe od 1 sieprnia i od tego dnia zapraszamy do wykorzystania tej nagrody. Na razie będą to tylko warsztaty dla dzieci- wtedy opiekunowie będą mieć około 3 godzin czasu dla siebie;-P

Gdyby udało nam się zakończyć remont wcześniej i rozpocząć warsztaty we wcześniejszym terminie, niezwłocznie Cię o tym powiadomimy. W drugą stronę też tak to zadziała: gdyby cokolwiek się opóźniło, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony. O tematyce, datach i godzinach warsztatów zostaniesz powiadomiony około 30 dni przed rozpoczęciem warsztatów, pracuję nad nowymi możliwościami i tematami, z których będzie można wybierać.

Prosimy o trochę cierpliwości. Gospodarstwo zamierzam otworzyć w maju- z uwagi na sytuację w kraju może się to jeszcze wydłużyć. O dokładnej dacie otwarcia zostaniesz powiadomiony mailem, również będzie ona widoczna zarówno tutaj jak i na wszytskich moich stronach (powyżej znajdzieć adresy moich blogów, strony i fp).

WSZYSTKIE KARNETY SĄ WAŻNE BEZTERMINOWO!

 

Ta nagroda wymagać będzie od Ciebie przesłanie do mnie 13 fotografii, które pojawią się w specjalnie dla Ciebie stworzonym kalendarzu, oraz waznych dla Ciebie dat- bo to kalendarz bardzo osobisty. Zdjęcia muszą być w dużej rozdzielczości, Ty sam decydujesz kto lub co na nich będzie: Ty, może Twoje dzieci a może Twój samochód ;-)

 

Jestem fotografem, dlatego z wielką przyjemnością proponuję Ci tę nagrodę. Co prawda wymaga ona odwiedzenia okolic Leśnego Zakątka, ale są to piękne okolice i z pewnością znajdziemy tu odpowiednie miejsce dla sesji.

Ty sam decydujesz jaka to będzie sesja: zakochana, rodzinna, buduarowa a może ślubna lub komunijna? Z wykonanych zdjęć sam wybierzesz te 10, które wywołane otrzymasz pocztą. Na obróbkę i wywołanie zdjęć będę potrzebować ok 15 dni od dnia sesji, ale na termin sesji możemy ustalić od razu po wybraniu przez Ciebie tej nagrody!

Ta nagroda wymaga spotkania się, aby wykonać sesję w różnorodnych sceneriach. Z wykonanych zdjęć wyczaruję dla Ciebie niezwykle osobisty kalendarz, zawierający nie tylko Twoje zdjęcia ale również przypominający o ważnych dla Ciebie datach.

Na wykonanie sesji możemy się umówić od razu po wybraniu przez Ciebie tej nagrody, natomiast na kalendarz będzie trzeba zaczekać ok 25 dni od daty wykonania zdjęć.

Wybór jednego z trzech warsztatów nalewkowych jako nagrody oznacza, że spędzisz niezwykłe popołudnie w Leśnym Zakątku. To niemal jak zajęcia "z eliksirów" Aromatyczne owoce zamienisz w smakowity trunek własnymi rękami.

Oczywiście wszelkie ingrediencje otrzymasz na miejscu, a stworzony trunek wraz z  instrukcją dalszego postępowania zabierzesz ze sobą. Gwarantuję wspaniałą zabawę i niepowtarzalny smak własnorecznie wykonanej mikstury.

O dokładnych terminach poszczególnych warsztatów zostaniesz poinformowany mailem- zależne jest to od czasu, w którym dane owoce dojrzeją.

Z uwagi na sytuację w kraju te warsztaty są również ważne bezterminowo, można również zmienić rodzaj owocu a jakiego będziemy tworzyć  "napoje magiczne".

Wybierając tę nagrodę będziesz mieć u nas zawsze honorowe miejsce. Może być to również reklama Twojej firmy! Mało tego możesz też zdecydować w którym miejscy Twój leżak ma oczekiwać na Ciebie!

 Wybierając tę sesję to ty wybierasz miejsce wykonania zdjęć. Bałtycka plaża czy bieszczadzka połonina, a może riuny zamku w Chęcinie czy też rynek z Kazimierzu Dolnym. Temat sesji też Ty ustalasz, ograniczają nas tylko granice kraju i Twoja wyobraźnia;-)

Jeśli z najbliższej przyszłości planujesz organizację uroczystości rodzinnej, ta nagroda jest jak najbardziej dla Ciebie! 10 godzin pracy fotografa- przez ten czas można wykonać sesję zdjeciową ( a nawet kilka)  oraz zrobić reportaż z dużego wydarzenia.

 Dziękuję za wsparcie!

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 06.05.2020 22:10