Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Tradycji Miast i Wsi

Fundacja Tradycji Miast i Wsi

Rzeszów

Fundacja Tradycji Miast i Wsi jest odpowiedzią na nadmiar pomysłów i skrajny deficyt środków. Chcemy wspierać ludzi z pasją, którym bliska jest tradycja Rzeczypospolitej – tej bez numerów, zamieszkiwanej przez różne narody, obejmującej tereny od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne. Dalecy jednak jesteśmy od taniego rewizjonizmu. O ile powiększycie i polepszycie duszę Waszą, o tyle polepszycie prawa Wasze i powiększycie granice Wasze – pisał Mickiewicz.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3330 PLN z 8000 PLN

59 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

41%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2015.

Leśna Rebelia - gra karciana

O projekcie

Towarzysze!

Tego nikt się nie spodziawał. Oto Ministerstwo Prawdy zamierza wydać Leśną Rebelię - grę karcianą stworzoną 5 lat temu przez Bobrzą Dywersję! Chce tym samym otworzyć oczy wszystkim niedowiarkom i pokazać całemu postępowemu światu, że w Polsce Ludowej wszystko jest możliwe. Aby tak się jednak stało resort potrzebuje 8 tysięcy złotych, dzieki którym będzie można nie tylko zaprojektować nowe karty pokazujące osiągnięcia Rządu Ludowego w ciągu ostatnich 5 lat, ale przede wszystkim wydrukować talie i dodatkowe zestawy (w języku imperialistów amerykańskich zwane boosterami).

No to jak, towarzysze? Pomożecie?

KLIKNIJ I ZOBACZ WSZYSTKIE KARTY (Z 2010 ROKU)Idea
powstania Leśnej Rebelii sięga roku 2010 i kampanii prezydenckiej, podczas której bobry stały się wrogiem numer jeden Partii i Rządu Ludowego. Gra toczy się w przyszłości (dalekiej bądź nie), w której zwierzęta leśne wywołują powstanie przeciwko Rządowi Ludowemu. Pojawia się też legendarny król, którego wojsko wspiera rebeliantów.

W Leśnej Rebelii każdy z graczy wciela się w dowódcę oddziału leśnego złożonego ze zwierząt i wykonuje zadania opisane na kartach zadań (niebieskawe tło). Za ich wykonanie otrzymuje punkty. Wygrywa ten kto zdobędzie ich więcej. Oprócz kart z zadaniami w grze są również karty jednostek (zielone tło), karty wydarzeń (czerwonawe tło) i karty specjalne (żółtawe tło).

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy. W talii znajduje się 100 kart. W pakietach dodatkowych (boosterach) 10 losowych kart.
Rozgrywka każdej tury przebiega w następującym porządku: 1) odkrycie karty zadania 2) licytacja 3) wystawienie jednostek do wykonania zadania przez gracza, który wygrał licytację 4) dobranie karty wydarzenia lub punktu akcji 5) efekt wydarzenia .

Ułożenie "placu gry" (dla 1 gracza) wygląda następująco:
Analiza przykładu ze zdjęcia powyżej: graczowi udało się wylicytować 2 zadania. Zadanie "Uwolnij misia" jest w ostatniej (czwartej) turze realizacji. Świadczy o tym ułożenie oddziału wiewiórek. Do wykonania zadania potrzebne są jednostki o sile 4. Za jego wykonanie gracz otrzyma 3 punkty (zliczane pod koniec gry). Zadanie "Znajdź i aresztuj Ministra Prawdy" jest w 3 turze realizacji. Aby je wykonać trzeba wystawić jednostki o łącznej sile 12 (lub oddział Koliberatorów, skrót KOL na karcie). Za jego wykonanie gracz otrzyma 10 punktów. Gracz wyciągnął też (w bieżącej turze) wydarzenie "atak Ochotniczej Brygady Obrońców Partii im. Bohaterów WSI". Aby go odeprzeć musiał wystawić jednostki o łącznej sile 18.

UWAGA! Gra zanim zostanie wydana przejdzie gruntowne testy uwzględniające wszystkie zmiany jakie zajdą w talii (m.in. przybędzie kart specjalnych).A co jeśli uda się zebrać więcej niż 8000 zł?
Wówczas zrobimy nowe karty, a boostery powiększą swoją objętość.

9000 zł - +10 nowych kart
10 000 zł - 11 kart w boosterze
11 000 zł - +10 nowych kart
12 000 zł - 12 kart w boosterze
13 000 zł - +10 nowych kart
14 000 zł - 13 kart w boosterze
15 000 zł - +10 nowych kart
16 000 zł - 14 kart w boosterze
17 000 zł - +10 nowych kart
15 000 zł - 15 kart w boosterze
20 000 zł - kupimy urządzenie, które ułatwi wycinanie kart i polepszy jakość. A każda kolejna złotówka będzie przeznaczona na rozwój gry.Powstaje pytanie: kto za tym wszystkim stoi?

Ministerstwo Prawdy (Министерство правды) powstały w 2010 roku resort zajmujący się dystrybucją prawdy (правды) wśród ludu pracującego miast i WSI. By żyło się lepiej wszystkim!Więcej informacji:

www.facebook.com/ministerstwoprawdy
www.facebook.com/LESNArebeliaNa koniec kilka słów o nagrodach. Naturalnie w zamian za wsparcie można otrzymać Leśną Rebelię. Zarówno starter składający się ze 100 kart, jak i zestawy dodatkowe, czyli boostery po 10 kart. MinPrawdy przewiduje również super-zestawy zawierające wszystkie karty dostępne w grze.

Oprócz Leśnej Rebelii można otrzymać kartki pocztowe wydane przez MinPrawdy w trójkątną rocznicę zgody w 2013 roku. Jest wśród nich pocztówka zawierajaca świeckie proroctwo: Niegasnące Słońce Peru wskazuje całemu postępowemu światu drogę realizacji odwiecznego hasła Partii "By żyło się lepiej!"

Wspierający mogą również wybrać limitowane nagrania przygotowane specjalnie dla nich przez MinPrawdy. Mogą one być w dwóch ludowo-demokratycznych stylach:

1. W stylu Polskiej Kroniki Filmowej:2. W stylu tow. Wiesława:

 
Czas realizacji i wysyłki nagród to 3 miesiące od zakończenia zbiórki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.05.2015 20:08