Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

5+ Szkoła Górska

5+ Szkoła Górska

Dolina Pięciu Stawów

5 + SZKOŁA GÓRSKA działa przy schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie szkoleniami, wycieczkami typowymi oraz specjalistycznymi, mającymi bazę w Pięciu Stawach. Współpracujemy z cenionymi i wysoko wykwalifikowanymi przewodnikami i instruktorami. Najważniejszą dla nas i przewodnią myślą utworzenia Szkoły Górskiej jest szerzenie świadomej i bezpiecznej turystyki, jak również dodatkowa możliwość rozwijania zainteresowań poprzez uczestnictwo w kursach i wycieczkach profilowanych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

166 PLN z 2500 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.04.2014.

II Dni Lawinowo Ski-tourowe

O projekcie

Już po raz drugi zapraszamy wszystkich pasjonatów gór i sportu na dwudniową imprezę do Doliny Pięciu Stawów. Jej ideą jest szerzenie bezpiecznej górskiej turystyki zimowej. Skierowana jest zarówno do ludzi będących na początku swojej górskiej przygody jak i rozwijających swe dotychczasowe górskie pasje, ale również do tych którzy już są związani z górami i sportem. W programie, oprócz fantastycznej atmosfery, znajdują się darmowe szkolenia: lawinowe, ski-tourowe, z turystyki zimowej, nawigacji i wiedzy przyrodniczej TPN; wycieczki narciarskie i piesze z przewodnikiem, testy sprzętu sportowego. Do dyspozycji będzie także stanowisko TOPR dotyczące bezpieczeństwa w górach. Zdobytą wiedzę i umiejętności można sprawdzić  w drugim dniu imprezy podczas Pięciostawiańskiego Wyścigu Kombinowanego, wygrywając dodatkowo cenne nagrody.

Termin: 5-6 kwietnia 2014
Miejsce: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Tatry Wysokie. 
Baza całego wydarzenia znajduje się w najwyżej położonym schronisku w Polsce, a wszelkie działania górskie odbywają się w obrębie doliny.
Organizator:  Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich,  5+Szkoła Górska.

 

Program:

5 kwietnia 2014:


- bezpłatne szkolenia pod okiem naszych instruktorów w tematyce lawinowej, turystyki zimowej, ski-tourowej, oraz nawigacji,

- wycieczki z przewodnikiem: narciarskie i na rakietach śnieżnych,

- testy sprzętu lawinowego, ski - tourowego, outdoorowego, stoiska firmowe,

- panel dotyczący wiedzy przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego,

-stanowisko TOPR dotyczące bezpieczeństwa w górach

-prezentacje związane z nowymi kierunkami w narciarstwie wysokogórskim i kwalifikowanej turystyce zimowej,


6 kwietnia 2014:


-  II Pięciostawiański Wyścig Kombinowany, podczas którego będzie można zweryfikować zdobyte umiejętności poznanych, bądź doskonalonych dnia poprzedniego. 

 Formuła sprawdzianu obejmować będzie 2 etapy:
1. ski alpinizm: podbieg i zjazd terenowy  (Schronisko Pięć Stawów- wzdłuż szlaku turystycznego na Zawrat, do poziomu Kołowej Czuby)
2. stacje sprawnościowe: pole lawinowe, turystyka zimowa, stacja Tatrzańskiego Parku Narodowego - sprawdzian wiedzy.

A tak impreza wyglądała rok temu (fot. Marcin Kin):

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.04.2014 18:06