Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Marczak

Marcin Marczak

Stary Folwark, Polska

Przede wszystkim jestem 37 letnim ojcem z wyostrzoną wyobraźnią ,którą chcę przekazać mojej córce i synowi . Staram się jak mogę by wyrobić w nich zdolności manualne i kreatywne, stąd między innymi pomysł z laptopem. Ukrywał też nie będę ,że córcia już świetnie rysuje a synowi rysowanie może nie idzie wizualnie dobrze jednak wyobraźnia twórcza jest mega rozwinięta i na jednej kartce potrafi zobrazować całą podróż jednego ciekawego pojazdu. Moim drugim hobby jest fotografia z większymi i mniejszymi osiągnięciami. Zapraszam na FB ;) https://www.facebook.com/marcinmarczak.fotograf/media_set?set=a.696558033743358.1073741833.100001675027423&type=3

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14032 PLN z 14000 PLN

28 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.09.2016.

Laptop drewniany

O projekcie

Drewniany laptop


Najważniejszym jego atutem jest karta graficzna zbudowana z 12 pasteli suchych,
12 kredek Progresso, a także 12 farb akwarelowych. Laptop posiada również dwa ołówki, dzięki którym młodzi chirurdzy będą ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, tworząc zarysy pod prace z farbami. Jak w każdym komputerze zużywają się części, tak samo w moim prototypie kredki ulegają stępieniu, ale wówczas wystarczy użyć temperówki, która posiada dwa otwory skrawające dostosowane do obu rozmiarów kredek i znowu karta graficzna będzie działać bez zastrzeżeń, a opiłki z temperówki będą służyć młodym dizajnerom do cieniowania. Laptop posiada również dwa szczelne słoiczki na wodę do mycia i nawilżania pędzli, a także szufladę z płytą DVD, na której młody Picasso może mieszać farby, przewyższając tonację, krycie i nasycenie najnowszego Photoshopa. Kolejnym atutem komputerów jest porządek. Pamiętacie sterty dokumentów i zastanawianie się, gdzie one są, gdy któryś z nich jest potrzebny? Ten sam atut posiada Dziecięcy Laptop drewniany, a mianowicie po każdej zabawie dziecko jest w stanie zobaczyć, które z jego narzędzi zaginęło w akcji, odszukać je i włożyć w przyporządkowane miejsce, a gdy następnym razem będzie miało ochotę pobudzać do pracy szare komórki i rozwijać zdolności manualne, jego narzędzia będą na miejscu.
W laptopie zainstalowana została gra pod tytułem „Desing Twórcy”. Jest ona wyjątkowa, ponieważ ilość „żyć” zależy od ilości kartek bloku, który również jest na wyposażeniu. Proszę pamiętać, że podczas każdego wyjazdu za miasto, podróży pociągiem do Austrii, czy na imprezie u znajomych, a także w pokoju hotelowym gdy za oknem pada deszcz, nasze dziecko, przelewając swoje wyobrażenia na papier, musi się postarać, ponieważ lekkomyślne zachowanie młodego grafika komputerowego szybko pozbawi go zabawy ze względu na ograniczoną ilość miejsca na „dysku twardym”, jakim jest blok rysunkowy. Proszę się jednak nie martwić – ponieważ człowiek uczy się na błędach, nasze dziecko zrozumie, że w każdej zabawie potrzebny jest balans pomiędzy dobrą zabawą a beztroskim szaleństwem.

 
Wyłożyłem Państwu atuty mojego laptopa drewnianego, który skonstruowałem, ponieważ chciałem zabierać córkę w plener, by rysowała i „projektowała” place zabaw, ciekawe budowle, unowocześnione pojazdy, upamiętniała piękne zachody słońca czy rejestrowała upływ czasu malując opadające jesienią liście. Jednak zabranie sztalugi, jej rozstawienie, a następnie złożenie po pracy było zbyt długie i nużące dla dziecka, a na dodatek niewygodnie było ją wieźć podczas wycieczki rowerowej. Pewnego dnia obudziłem się więc z myślą, że przecież w laptopie mogę zmieścić kompletny zestaw, a pierwszą rzeczą, którą sprawdziłem było to, czy kartony o wymiarach laptopa wejdą do jej szkolnego plecaka.

Laptop dla każdego
Wierzę, że każde dziecko może rozwinąć artystyczne skrzydła, gdy dostanie dobre narzędzie i wsparcie dorosłych. Korzyści są olbrzymie nie tylko dla dzieci. Od rozwijania ich wyobraźni zależy przyszłość architektury, sztuki, reklamy, krój ubrań, a nawet koordynacja wzrokowo-ruchowa, będąca podstawą pracy świetnego chirurga, elektronika czy chemika. Od dzisiejszych dzieci zależy więc, w jakim będziemy żyć świecie, a od Was i Waszej pomocy zależy teraz to, czy ten wynalazek, łączący archetyp z nowoczesnością, trafi na rynek polski
i zagraniczny w cenie umożliwiającej jego zakup przez rodzica zarabiającego mniej niż średnia krajowa. To od Was zależy, czy zechcecie spróbować oderwać dzieci od Internetu i gier komputerowych, kupując im na prezent drewniany laptop z grą „Desing Twórcy”.
Jeżeli TAK, to jestem z moim projektem tu, w „Polak potrafi”, bo potrzebuję 14000 zł na to, bym mógł zapłacić za budowę maszyny, którą wraz z pewnym młodym elektromechanikiem, Oskarem Glajzner z firmy PLOTEX ŚLĄSK, zaprojektowaliśmy, by móc kopiować te laptopy, zyskując na czasie, a tym samym na koszcie wytworzenia, ponieważ na obecną chwilę prototypy były wykonane na ponad 20 szablonach do frezarki ręcznej.

Dlaczego nie CNC? Ponieważ stolarstwo to moja pasja i nie chcę jej zabić, korzystając z programów komputerowych, w których to komputer myśli, wylicza gabaryty, wysokości, objętości, kąty. Wiem, że trzeba „pogłówkować”, namęczyć się
i ubrudzić, ale gdy widzę końcowy efekt pracy, jestem zadowolony, spełniony. Maszyna, którą chcę nabyć, jest mi potrzebna również do przyszłych projektów, bardziej i mniej skomplikowanych, ale głównie opierających się na charakterze prezentów dla najważniejszych dla nas osób, stąd też nazwa: „ART for VIP”.
Jakie korzyści odniesiecie pomagając mi w założeniu firmy produkującej niecodzienne ciekawostki? Oto niektóre z nich:
– „dobro wraca”,
– będziecie mieli udział w walce z uzależnieniem od Internetu i komputeryzacji dzieci
w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
– na starcie,dwa miejsca pracy dla osób z gminy Giby o dużym współczynniku bezrobocia,
– młoda firma inżyniera pozyska nowych klientów dzięki publikowanym przeze mnie filmikom prezentującym przydatność maszyny w zakładach stolarskich,
– dobre samopoczucie wynikające z faktu, że pomogliście osobie, której jedyną przeszkodą do rozwijania się twórczo był brak wystarczających środków finansowych.
– No, i oczywiście nagrody :) A oto link do galerii o ,której mowa w tabeli nagród 

Galeria o której mowa w tabeli z nagrodami

 

Szanowni Państwo jeżeli obudziłem Wasze zaufanie i chętnie będziecie mnie wspierać a także pomagać w  promocji dzięki czemu może uda mi się przekroczyć budżet, wówczas ten bonus wykorzystam na stronę internetową za sklepem online , frezy  i większą ilość materiałów ;)

 Jesteście GOTOWI ???

             10...9...8...7...6...5...4...3...2...1...

 

 Ten projekt to eksplozja moich możliwości a WY jesteście SKRZYDŁAMI w drodze do moich MARZEŃ ;) więc zapraszam po NAGRODY i do PROMOWANIA mojego projektu ;) 

Z pozdrowieniami 

Marcin Marczak 

Media o Twoim projekcie:

Marcin Marczak zrobił drewniany laptop dla dzieci

www.wspolczesna.pl | 2016-09-06

Karta graficzna to pastele, kredki, farby akwarelowe i ołówki. Tak wygląda drewniany laptop, który wymyślił i skonstruował Marcin Marczak.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.09.2016 18:06