Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Lamokrady

Lamokrady

Kraków, Polska

Jesteśmy Masa Games czyli Mateusz, Ania, Sebastian i Aśka! Gra Lamokrady zrodziła się z naszej fascynacji Lamami, Alpakami i Gwanako! Przez wiele lat jedynie graliśmy w gry planszowe, teraz zdecydowaliśmy, że przyszedł czas aby wydać naszą autorską. Lamokrady to prosta i dynamiczna gra karciana dla 2 do 6 osób. Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19102 PLN z 30000 PLN

187 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

63%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2016.

Lamokrady - gra karciana

O projekcie

Kim jesteś? Jesteś Hodowcą! Wciel się w opiekuna Lam, Alpak i Gwanako – dobieraj zwierzęta według wspólnych cech i zaganiaj w stadka by zgarniać punkty! Strzeż się złośliwych Kaczek – będą gromadzić się, by przeszkadzać Ci w osiągnięciu celu. Wykorzystuj pomoc dobrotliwych Dalajlamów oraz przebiegłych Lamokradów – ale uważaj! – Twoi przeciwnicy mogą spróbować użyć ich przeciwko Tobie!

Lamokrady to nasza autorska gra karciana dla 2 do 6 osób. Dynamiczna rozgrywka trwa od 30 do 45 minut, podczas której Gracze zaganiają stadka Lam, Alpak lub Gwanako za które otrzymują punkty. Mogą również podsyłać innym graczom Kaczki lub podbierać cenne zwierzęta za pomocą tytułowych Lamokradów! W grze znajduje się talia aż 150 kart, specjalna mata z torem do liczenia punktów oraz miejscem na karty oraz 6 unikatowych, różnokolorowych, drewnianych pionków lam! Z myślą o najmłodszych fanach gier planszowych i karcianych, przygotowujemy dodatkowe, specjalne zasady pozwalające grać w Lamokrady również dzieciom, nawet od 6 roku życia!

Lamokrady to nie tylko rozrywka, w pudełku z grą znajdziecie wkładkę edukacyjną o zwierzętach występujących w grze. Dzięki temu poznacie świat tych fascynujących stworzeń z Ameryki Południowej.

Chcemy abyście mogli poznać świat Lamokradów i cieszyć się grą w gronie rodziny i znajomych. Aby to osiągnąć potrzebujemy uzbierać w sumie 30 000 zł. Ta kwota pozwoli nam pokryć koszty pierwszego wydania gry w dobrej jakości, a także wprowadzić grę do sprzedaży w sklepach.

W zamian za wsparcie możecie otrzymać egzemplarze gry oraz różne dodatki i gadżety związane z Lamokradami!

Lamokrady to gra karciana podczas której Gracze wcielają się w role hodowców i zaganiają stadka po 3 karty Lam, Alpak lub Gwanako, za które otrzymują punkty. Im więcej kolejnych cech wspólnych w stadzie, tym więcej punktów otrzyma hodowca. 

W trakcie gry hodowcy wymieniają karty zwierząt między sobą oraz z dwoma dostępnymi taliami (Hodowli oraz Kaczek). Podczas gry u każdego gracza zaczynają gromadzić się złośliwe Kaczki, utrudniające zbieranie wartościowych stadek zwierząt hodowlanych. Pozbywać się ich można zaganiając je w kacze stadka po 4 karty, jednak za takie stado hodowca otrzymuje ujemne punkty. Oprócz tego do dyspozycji Graczy są karty Dalajlamów - pomagające zaganiać stadka Lam, Alpak i Gwanako, lub bezboleśnie wyprowadzać Kaczki z hodowli.

Gracze mogą także podsyłać innym hodowcom Kaczki, narażając się na Próbę Kaczki lub podbierać cenne zwierzęta z innych hodowli za pomocą tytułowych Lamokradów! 

W grze dostępne są dwa mechanizmy kradzieży: Lamokradzież - wymagająca szybkości, refleksu i skupienia podczas ruchów innych uczestników rozgrywki, tak, aby przechwycić potrzebną kartę podczas przekazywania kart, oraz Lamonapad - polegający na kradzieży z ręki wybranego przeciwnika konkretnej karty - ale tylko jeśli potrafimy ją nazwać i odgadnąć, że ma ją na ręce! Aby dokonywać kradzieży, musimy posiadać na ręce kartę z funkcją Lamokrada, oznaczoną symbolem (takich kart w grze są 24 sztuki, pełnią one jednocześnie rolę zwykłych kart zwierząt i mogą być normalnie używane do zaganiania stadek).

 

Instrukcja - wersja BETA

Dodatkową wartością gry Lamokrady są przepiękne grafiki, stworzone przez ekipę Dinksy z Cieszyna - z największą starannością odzwierciedlające faktyczne cechy zwierząt i będące ich zabawną interpretacją! 

Nasza gra to świetny wybór zarówno dla wprawionych jak i okazjonalnych graczy. To lekka, imprezowa karcianka, doskonały wybór na rozkręcenie planszówkowego wieczoru lub na popołudnie spędzane z rodziną. Hodując i lamokradując będą bawić się wybornie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla najmłodszych graczy przygotowujemy opcjonalną, mniej zaawansowaną wersję rozgrywki.

Oprócz walorów rozrywkowych zadbać chcemy również o element edukacyjne. Uważamy, że warto szerzyć wiedzę o tych wspaniałych zwierzętach jakimi są Lamy, Alpaki i Gwanako. Dlatego do naszej gry chcemy dodać mini wkładkę edukacyjną w formie książeczki, zawierającą skrótowe informacje o wszystkich trzech gatunkach i ich podrodzajach, będących inspiracją dla poszczególnych postaci w grze. Udział w tworzeniu książeczki będą mieć polscy hodowcy Alpak, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Liczymy na ich fachową wiedzę i wsparcie.

"Kto w życiu nie marzył o założeniu hodowli alpak? Lamokrady pozwalają spełnić to marzenie. Trochę blefu, nieco planowania, odrobina refleksu i kapka szczęścia - w sumie otrzymujemy lekką grę rodzinną utrzymaną w humorystycznej konwencji."

Maciej Reputakowski-Madej / Hex Event Manager

-----------------------------------------

"Odrealniona zabawa w zbieranie lam, unikanie... kaczek, korzystanie z … dalajlamów, okazała się bardzo przyjemna, na tyle, że poprosiłem o informacje o ewentualnym wydaniu gry. Lekki temat powiązany został z dość lekką mechaniką. Z jednej strony nie jest ona bardzo prosta (jak na tego typu grę), trzeba zrozumieć niuanse dobrego prowadzenia rozgrywki, odpowiedniego timingu wykorzystania tego co ma się na ręce, z drugiej jest na tyle lekka, że można w nią grać ze starszymi dziećmi, w klubie, na luźnym spotkaniu."  czytaj więcej...

Adam Kałuża / polski projektant gier planszowych, twórca gry K2 nominowanej w międzynarodowym konkursie Gra Roku 2012 

------------------------------------------

"Szczerze radzę zajrzeć na stronę i przyjrzeć się projektowi. Głównie, ponieważ osobiście nie mam pojęcia co myśleć na jego temat. Mamy szansę otrzymać wesołą grę w klimatach absurdalno-satyryczno-peruwiańsko-tybetańskich, okraszonych gumową kaczką, jako swoistym arcywrogiem. Jeżeli ktoś roześmiał się, czytając poprzednie zdanie, to co tu jeszcze robicie? Już na stronę i do wspierania projektu!" czytaj więcej...

Bartek Sztobryn // GameBy.pl

------------------------------------------

"Widać, że gra tworzona z sercem, więc serdecznie polecam wesprzeć ten projekt. Jest to coś innego, własnego, ale przede wszystkich zrobionego od zera, a dla takich właśnie ludzi zostały stworzone akcje crowdfundingowe. Polecam!" czytaj więcej...

Damian Mazi Mazur // StertaGier.pl

------------------------------------------

"Jeśli szukasz przyjemnie wyglądającej gry karcianej – WARTO

Jeśli lubisz gry łatwe do opanowania, ale jednocześnie zmuszające do zastanowienia się – WARTO

Jeśli szukasz gry imprezowej, która sprawdzi się także dla 2 graczy – WARTO

Jeśli zawsze marzyłeś o posiadaniu Lamy w domu – pokaż, że Polak potrafi!czytaj więcej...

Tomasz Owsianko // BoardGamesAddiction.com

------------------------------------------

"Lamokrady są zrobione z jajem. Wbrew pozorom jest to naprawdę solidny tytuł i poważna gra imprezowa, jeśli można to tak żartobliwie ująć. Szczerze polecam jako dobry przerywnik z rodzimego podwórka i zachęcam do wspierania projektu.czytaj więcej...

Łukasz B. // NieTylkoGry.pl

------------------------------------------

"Pamiętacie przygodę lamy o imieniu Serge? Nie, nie chodzi o piosenkarza Serge'a Lamę, choć był inspiracją dla jej przydomka. Tak, chodzi o żywe stworzenie wykradzione z cyrku w Bordeaux przez młodych, pijanych Francuzów. (...) Skojarzenie z Sergiem przypałętało się samo, kiedy miałam przyjemność zagrać w karcianą grę "Lamokrady". Okazuje się, że lamy są wyjątkowo wdzięcznym obiektem kradzieży, tyle że w odkrytej przeze mnie grze celem nie jest pokazanie im na czym polega zabawa na wolności (jak tłumaczyli się Francuzi, sic!), a zebranie jak największej ilości stadek lam/alpak/gwanako.czytaj więcej...

Marta Połap // rozswietlamykulture.pl

------------------------------------------

"Lamokrady to pełna śmiechu, dynamiczna propozycja dla wszystkich, którzy szukają czegoś prostego, a zarazem wciągającego. Oryginalna tematyka, świetne grafiki i proste zasady skutecznie przyciągną Was do stołu na kolejne partie."czytaj więcej...

 // grambezpradu.blogspot.com

------------------------------------------

 KOLEJNE RECENZJE JUŻ WKRÓTCE

Jesteśmy Masa Games czyli Mateusz, Ania, Sebastian i Aśka! Gra Lamokrady zrodziła się z naszej fascynacji Lamami, Alpakami i Gwanako! Przez wiele lat jedynie graliśmy w gry planszowe, teraz zdecydowaliśmy, że przyszedł czas aby wydać naszą autorską.

Mateusz Hauschild – emerytowany szachista amator. Idealista wierzący w siłę i moc tłumu, uzależniony od crowdfundingu - wspiera i prowadzi kampanie, które mają sens! Na co dzień uczy ludzi liczyć i pisać na komputerze. W Lamokradach odpowiedzialny za skuteczne przeprowadzenie kampanii i wprowadzenie negatywnej interakcji między graczami!

Ania Hauschild – młoda mama na “urlopie” macierzyńskim. Prywatnie i służbowo wyznaje teorię zarządzania chaosem. Uwielbia robić dziesięć rzeczy na raz, a wraz z macierzyństwem uskutecznia wykonywanie tych 10 rzeczy lewą ręką. W Lamokradach odpowiedzialna za łagodzenie konfliktów i humorów współ-lam.

Sebastian Watycha  Absolwent zarządzania, wie jak zaganiać stadka tam gdzie chce. Interesuje się wszystkimi sportami jakie są transmitowane w telewizji. Nauczył Joannę oglądać snookera, kolarstwo, darta i curling. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i udaje, że gra w hokej na rolkach. W Lamokradach odpowiedzialny za logistykę, kontakty z sekcją graficzną i pilnowanie Joanny, aby nie gryzła ludzi.

Aśka „Łiczita-Bunio” Watycha – aspołeczne indywiduum introwertyczne, wychodzi do ludzi bo musi. Zwolenniczka sprawiedliwości społecznej – nie jest niemiła specjalnie dla Ciebie – jest niemiła dla wszystkich. Kawa +15 do szansy nie bycia pogryzionym, Alkohol +15 do wrażenia sympatyczności, Poprawność językowa – jedyna szansa na przetrwanie. W Lamokradach odpowiedzialna za uśmiechanie się do ludzi – we all pay for that.

 

Jesteśmy bardzo przywiązani do naszej gry, chcemy zachować pełną swobodę w tworzeniu tego projektu. Chcemy pokazać, że da się wprowadzić na rynek autorską grę o ciekawej mechanice i pięknej szacie graficznej - bez korzystania z wielkich wydawnictw.

Mamy już gotowe grafiki, projekty kart i instrukcji, oraz autorską mechanikę gry potwierdzoną testami. Postanowiliśmy wydać naszą grę z pomocą współfinansowania “tłumu” na platformie Polak Potrafi i zebrać brakujące fundusze na wydruk gry. Zapraszamy do współtworzenia naszego projektu i proponujemy zakup gier w przedsprzedaży w specjalnej cenie.

Podstawowa wersja gry Lamokrady zawiera 150 kart (32 karty Lam, 32 karty Alpak, 32 karty Gwanako, 8 kart Dalajlamów i 46 kart Kaczek), matę do gry z torem do liczenia punktów o wymiarch 230x190x2,5mm, 6 drewnianych pionków Lam (około 2,5 cm), instrukcje oraz książeczkę edukacyjną. 

W przypadku osiągnięcia celu głównego karty zostaną wydrukowane na papierze Junior 300g - lub lepszym, w rozmiarze co najmniej 58x88mm. Jeżeli zostanie osiągnięty trzeci cel zbiórki (40 000 zł), karty zostaną wydrukowane na profesjonalnym, wielowarstwowym papierze karcianymPlanowane pudełko gry będzie mieć rozmiar 10x10x10 cm. Będzie przygotowane z wysokiej jakości tektury, oklejanej i pokrytej lakierem dyspersyjnym.

Sugerowana cena detaliczna gry w sklepach wynosić będzie 79 zł. 
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - nagrody zostaną dostarczone wspierającym jesienią 2016. Wersja limitowana zostanie wysłana już w lipcu!

Wysyłka gier gratis na terenie Polski. Realizowana przez Paczkomaty lub Pocztę Polską!

 http://www.dinksy.com.pl/

 Autorką ilustracji do gry jest Alicja Woźnikowska - Woźniak.

 

Krakowska kawiarnia z grami planszowymi. Stworzona z miłości do gier planszowych. Mnóstwo gier, dobre jedzenie, niesamowita atmosfera i wyjątkowi ludzie.

https://www.facebook.com/HEXspot/

 

 ALPAKINO - jesteśmy hodowlą alpak mieszczącą się w Dąbrowicy w woj. podkarpackim. Swoją przygodę z alpakami rozpoczęliśmy w 2013 roku, nabywając 8 samic rasy Huacaya. Obecnie nasza hodowla liczy ponad 30 sztuk i ciągle się powiększa. Jako miłośnicy alpak wkładamy całe nasze serce w pielęgnację tych niesamowitych zwierząt i nieustannie dążymy w tym do doskonałości. Dzięki temu możemy pozyskać wspaniałe runo, z którego samodzielnie produkujemy kołdry oraz poduszki.

http://www.alpakino.pl/

 

Chesz porozmawiać o Lamokradach? Dowiedzieć się o najbliższych eventach? Najnowsze informacje znajdziesz na: http://facebook.com/Lamokrady.

Zapraszamy również do kontaktu mailowego: lamokrady@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Lamokrady na Unpubie

www.swiatgierplanszowych.pl | 2016-05-29

Ostatnio pisałem o sympatycznej grze karcianej - Lamokrady. Obecnie trwa kampania gry na portalu PolakPotrafi.pl. Nadarza się okazja, by wypróbować grę osobiście.

Marzysz, aby zostać Hodowcą Lam? To okazja dla Ciebie!

bestiariusz.pl | 2016-05-25

9 maja na portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl ruszyła kampania zbiórki funduszy na grę karcianą Lamokrady.

Lamokrady na Polak Potrafi

www.swiatgierplanszowych.pl | 2016-05-18

Tym razem na portalu PolakPotrafi.pl trwa zbiórka funduszy na ufundowanie gry karcianej o... lamach. O co chodzi? Jak się gra? Już piszę.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2016 18:06