Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łąka Cafe

Łąka Cafe

Kraków, Polska

Cafe Łąka to wyjątkowe miejsce, w którym przy dobrej kawie rodzą się jeszcze lepsze pomysły. To kawiarnia stworzona przez ludzi aktywnych dla ludzi aktywnych. To także miejsce spotkań z kulturą, sztuką i interesującymi osobistościami.

Naszym głównym celem, oprócz serwowania doskonałej kawy, jest zachęcanie do działania Na naszej łące możesz spokojnie popracować, znaleźć inspirację, czy po prostu odetchnąć od codzienności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4535 PLN z 3500 PLN

58 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

129%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.03.2016.

Łąka w budowie

O projekcie

Co to za Łąka? 

Kawiarnia Łąka Cafe przez ostatnie osiem miesięcy stała się popularnym miejscem na mapie krakowskiego Starego Podgórza – pięknej nie do końca odkrytej dzielnicy. 

 

Łąka Cafe to wyjątkowe miejsce, w którym przy dobrej kawie rodzą się jeszcze lepsze pomysły. To kawiarnia stworzona przez ludzi aktywnych dla ludzi aktywnych. To także miejsce spotkań z kulturą, sztuką i interesującymi osobistościami. Dla klientów swoje łąkowe drzwi, na Zamoyskiego 24, otworzyła w kwietniu 2014 roku, od tego czasu wiele się wydarzyło i wiele się zmieniło.

Cel jednak pozostał ten sam — serwowanie doskonałej kawy i zachęcanie do działania. 

Co robiliśmy?

Na naszej Łące można więc było spokojnie popracować, znaleźć inspirację, czy po prostu odetchnąć od codzienności, ale też wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Łąka Cafe powstała głównie po to, by stać się miejscem dla organizacji pozarządowych, ruchów miejskich, grup nieformalnych i dla każdego, kto chce coś zrobić. 

 

Kogo poznaliśmy?

Podczas naszej działalności odbyły się u nas liczne slajdowiska, warsztaty oraz spotkania z różnymi organizacjami. Byli u nas i współpracowali z nami m.in.:

All In UJ, All In Card, PAH, STRIM, JCC, Wolne lektury, Otwarte klatki, Podróże z buta, ŚDM, Cafe Fińska, Droga do marzeń, Akademia PrzyszłościCentrum Pomocy Prawnej im. H. Nieć 

Swoje wydarzenia organizowały u nas także osoby prywatne — podróżnicy, literaci, pasjonaci. 

 

Taka była Łąka:

Byliśmy częścią Festiwalu Interkulturalia w Krakowie

Spotkania Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

International AIDS Candlelight Memorial

Jesteśmy polecani przez akcję Kupuj Odpowiedzialnie

Bierzemy udział w kampanii Roślinniejemy, bo każdy weganin znajdzie u nas coś dla siebie

 

Co się stało?

Niestety w październiku zaskoczyła nas wiadomość o remoncie kamienicy i zostaliśmy zmuszeni zmienić lokalizację i znaleźć nowe miejsce. Ten krok na szczęście mamy już za sobą. 

Udało nam się. Dosłownie kilka kamienic od naszego dotychczasowego miejsca zamieszkania znajduje się kultowe Kinoteatr Wrzos, które jest filią Podgórskiego Domu Kultury. To właśnie w budynku kina zagości już niedługo Łąka Cafe dzięki Twojej pomocy.

Do tej pory kawiarnia mieściła się w lokalu o wielkości 40 m2 , obecnie mamy do zagospodarowania 70 m2. Niestety ta przestrzeń nie jest przystosowana do prowadzenia działalności gastronomicznej, dlatego też potrzebujemy wsparcia, by wykonać potrzebne prace.

 CEL PROJEKTU

Głównym celem naszego projektu jest zdobycie pieniędzy na przeniesienie Łąka Cafe w nowe, lepsze miejsce. Zebrane pieniądze posłużą nam do remontu lokalu, pozwolą dostosować go do wymogów Sanepidu. 

To jednak nie wszystko. Łąka to miejsce, gdzie panuje tak bardzo zapominana dziś życzliwość. Za darmo udostępniamy przestrzeń organizacjom pozarządowym, wspieramy wolontariat i inne ciekawe inicjatywy, rozdajemy książki i z uśmiechem na ustach (nawet w najbardziej pochmurny dzień) obsługujemy naszych gości.

I to właśnie tą życzliwością chcemy cały czas zarażać innych. Dlatego też nie tylko liczymy na życzliwość ze strony ofiarodawców, ale sami chcemy inspirować i pokazywać siłę małych gestów.

Nasza kawiarnia to miejsce, które odwiedzają ludzie w każdym wieku, młodzi wolontariusze, uczniowie, studenci, aktywiści, rodziny z dziećmi, członkowie organizacji, pasjonaci zwierząt. Projekt jest więc skierowany do każdego, kto odnalazł już Łąkę, ale także do tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić i chcieliby w przyszłości stworzyć z nami nowe łąkowe wspomnienia. 

BUDŻET

Chcemy zebrać 6 000 złotych 

Największym wyzwaniem dla nas jest wykonanie łazienki i pomieszczenia socjalnego. Musimy zrobić wszystko od podstaw, ponieważ teraz jest tam pomieszczenie magazynowe. 

To jest pierwszy próg finansowy jaki wyznaczyliśmy  czyli 3500 złotych.

 

Chcemy jednak jeszcze prosić Was o pieniądze na dostosowanie samego lokalu, potrzebne instalacje, a także dodatkowe meble. 

Potrzebujemy jeszcze 2 500 zł.

Musimy przemalować meble i wykonać odpowiednie oświetlenie. Doprowadzić wodę do baru.

Oczywiście w kwocie budżetu mieszczą się wszystkie opłaty m.in. dla portalu polakpotrafi.pl

Jeśli obdarzycie nas większą niż zakładana kwota pozwolimy sobie na zrealizowanie kilku udogodnień dla naszych gości. Będzie to na przykład mobilna tablica, bardzo przydatna podczas spotkań organizacji pozarządowych oraz specjalny stolik na projektor, który jest potrzebny na prawie wszystkich wydarzeniach łąkowych.

Nagrody 

Za Waszą pomoc i wsparcie, chcemy Wam podziękować, przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody, które chcemy zrealizować do końca maja 2016 roku

 

 

1 zł i więcej — e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

 

15 zł i więcej — łąkowa malowanka, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

   

25 zł i więcej —  voucher na kawę i desr, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

 

35 zł i więcej - umieścimy Twoje imię i nazwisko w specjalnej ścianie darczyńców w naszej kawiarni, voucher na dwie kawy, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

  

50 zł i więcej — łąkowa bajka z darczyńcą jako bohaterem,  voucher na kawę i ciasto, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

 

75 zł i więcej — łąkowa Stefanowa maskotka, voucher na kawę i ciasto, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku 

 

    

100 zł i więcej — plecak łąkowy, voucher na kawę i deser, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

  

120 zł i więcej — bilety do kinoteatru Wrzos, voucher na kawę i deser, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

  

200 zł i więcej — łąkowe warsztaty kulinarne (grupowe), voucher na kawę i ciasto, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

  

300 zł i więcej — warsztaty z carvingu - rzeźbienie owoców, voucher na kawę i deser, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

 

500 zł i więcej — ekskluzywny pokaz kuchni molekularnej, voucher na kawę i ciasto, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

1000 zł i więcej — ekskluzywny seans w kinie Wrzos i Łąka dla Ciebie,  voucher dla 4 osób na kawę i ciasto, e-mail z grafiką łąkową i podziękowaniem na naszym Facebooku

 

Nasi przyjaciele

Chcemy podzielić się z Wami społecznością, którą zbudowaliśmy wokół Łąki. Wiele osób już nas wsparło w poszukiwaniu naszego nowego domu. Dzięki ich zaangażowaniu możemy dziś prosić o pomoc w zaadaptowaniu lokalu w Kinoteatrze Wrzos 

    

Przyczyna całego zamieszania

Agnieszka Tobijasiewicz - pomysłodawczyni Łąki, jestem filozofką, politolożką, nauczycielką, dziennikarką społeczną. Od 2009 roku prowadzę audycję radiową dotyczącą organizacji pozarządowych - www.radiopryzmat.pl. Uwielbiam spotykać ludzi, którzy podejmują ryzyko wprowadzania zmian w swoim życiu i w otaczającym nas świecie. 

Więcej o nas

lakacafe.pl

Nasz Facebook - tu umieszczamy co się u nas dzieje na bieżąco

Nasz You Tube - a w nim kilka niespodzianek

 Wspierają nas 

   

  

 

 

Dziękujemy za wsparcie! Bez Was nie będzie Nas !!!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.03.2016 16:04